PDA

View Full Version : Колата не иска да върви( помощ)



valkata12
27-09-2009, 23:26
Здравейте колеги, моята алфа е 156 селеспид, имам и газов инжекцион , имам следниа проблем:колата неможе да вдигне повече от 180 на газ и бензин слагах добавки нестава , а преди време правеше 230-240. Сега съм дал дюзите да се изчистят, ама един колега ми каза 4е не било според него в това проблема щом невърви и на газ. Имам подозрения да не е термостата защтото в София в задръстванията ми държи 90 градуса а на дълго едвам стига на 60( нормално ли е). Моля помогнете ако има някои нещо предвид мерси:-|

myato
27-09-2009, 23:38
Колегата,дето ти е казал,че термостата е сдал багажа е прав.Но все пак я закачи и на една диагностика,щото не ми се вярва само това да е проблема,а и на съединителя обърни внимание дали неприплъзва.

melenikos
28-09-2009, 00:19
Колега аз пък мисля, че термостата си е много добре, ако това са стоиностите при градско и извънградско. Просто при извънградско каране е по-силна въздушната струя и за това не стига 90. Но най-добре си питай майстора при когото ходиш!

ludkanar
28-09-2009, 00:51
Колега аз пък мисля, че термостата си е много добре, ако това са стоиностите при градско и извънградско. Просто при извънградско каране е по-силна въздушната струя и за това не стига 90. Но най-добре си питай майстора при когото ходиш!

Напротив термостата му е заминал.Моята градско 90-95 извънградско 85-90.Когато я карам бързо-170-180 ми държи 90* такаче термостата си му е заминал да отиде на диагностика преди да прави каквото и да е.

Jivko7777
28-09-2009, 00:54
Здравейте колеги, моята алфа е 156 селеспид, имам и газов инжекцион , имам следниа проблем:колата неможе да вдигне повече от 180 на газ и бензин слагах добавки нестава , а преди време правеше 230-240. Сега съм дал дюзите да се изчистят, ама един колега ми каза 4е не било според него в това проблема щом невърви и на газ. Имам подозрения да не е термостата защтото в София в задръстванията ми държи 90 градуса а на дълго едвам стига на 60( нормално ли е). Моля помогнете ако има някои нещо предвид мерси:-|


Колега аз пък мисля, че термостата си е много добре, ако това са стоиностите при градско и извънградско. Просто при извънградско каране е по-силна въздушната струя и за това не стига 90. Но най-добре си питай майстора при когото ходиш!

Въобще не е нормално да да ти стои на 50-60 градуса!!!
Тоя отговор с въздушната струя го забрави ;)
Но в това че вдигаш само 180 км/ч не проблема в термостата, проблема е друг и той може да се разреши само с диагностика ;)

myato
28-09-2009, 07:57
Колега аз пък мисля, че термостата си е много добре, ако това са стоиностите при градско и извънградско. Просто при извънградско каране е по-силна въздушната струя и за това не стига 90. Но най-добре си питай майстора при когото ходиш!
Колега,аз пък мисля,че преди да се пише,трябва да се чете.Вземи ръководство за обслужване на който и да е автомобил и прочети за принципа на деиствие на охладителната система.:book::idea2:

oem
28-09-2009, 09:22
Колега аз пък мисля, че термостата си е много добре, ако това са стоиностите при градско и извънградско. Просто при извънградско каране е по-силна въздушната струя и за това не стига 90. Но най-добре си питай майстора при когото ходиш!

Ама въобще не си в час! Няма значение къде и как се кара колата. Ако щещ и с 200 при -20 градуса температура я карай трябва да държи минимум 83 градуса.

При човека просто термостата му седи постояно отворен и трябва да се замени с нов.

Bubuto
28-09-2009, 10:01
И аз да се включа - термостата е заминал при всички положения, казвам го защото имах абсолютно същия случай със температурите в града и извънградско.Оказа се заял термостат вътре в кожуха. След смяна всичко си дойде на място.
Успех!

ФЕРАРИСТ
28-09-2009, 10:43
Понеже човека пищи че не му върви колата, а термостата не отговаря изцяло на симптомите дето описва, според скромното ми мнение ако и на газ и на бенз върви еднакво куцо във сравнение с преди, то логично може да се предположи че или дебльо е предал богу дух, или джаджите дето подават огънче към цилиндрите са на същия хал, или има проблем или износване на железата под тях.....
но така или иначе колега никое мнение от форумните тука няма да ти даде категоричен отговор, може да го направи някой дето чува петела, и бъде уреден със среща с колата ти.....на живо....

DiStefano
28-09-2009, 10:50
ми диагностиката е най-доброто решение
но при мен имаше същия проблем и се оказа
дебитомер .. след смяна с нов километража пак се пълни :super:

valkata12
28-09-2009, 20:02
ми диагностиката е най-доброто решение
но при мен имаше същия проблем и се оказа
дебитомер .. след смяна с нов километража пак се пълни :super:

Мерси колеги ,на диагностика ходих и всичко беше наред освен че имаше грешка в датчик обороти която иа изчистиха, ще пробвам първо с термостата мерсипак колеги

Stranger65
28-09-2009, 21:09
Мерси колеги ,на диагностика ходих и всичко беше наред освен че имаше грешка в датчик обороти която иа изчистиха, ще пробвам първо с термостата мерсипак колеги
Термостата е за смяна, ма няма общо с проблема. По-добре виж дали сега ги вдига и ако ли не - виж дали отново нямаш грешка обороти, щото аз мисля, че ще я имаш, ако не ги вдигнеш и там е проблема. И двта компа се интересуват от тях

stef_nikolaev
29-09-2009, 00:10
Колега не е добре да караш с развален термостат... колкото до това с въздушните струи на извънградско - ми тогава почва да върти само през малкия кръг, не през радиатора. Колкото до вървежа - дебитомера не винаги дава грешка, дори да е зле. Вземи от някой за проба, поне лесно се маха. Моя беше тръгнал и след като го напръсках със спрей за контакти се подобри. Между другото кога е било това "преди" дето е правела 230-240 ? Все пак като караш дълго време на газ, след това на бензин не е както преди. Предполагам катализатор нямаш и си сменяш възд. филтър ?

SandoOne
29-09-2009, 10:44
Добре бе сигорен ли си че си дигал 230-40 щото на мене не ми се вярва или скоростомера може да ти е пребан ако си бил с 185 / 15 / 65 едно показва с 205 / 15 / 60 друго за това те питам ....

oem
29-09-2009, 10:49
Вдигал той. От 210 по километраж сигурно не е виждал повече. Трябва си чип за повече. И то 210 ако всичко по колата е перфектно!

zimin
29-09-2009, 11:39
пак започвате глупав спор.Аз съм вдигал 230 по пътя Бургас-Карнобат.Друг е въпроса че има надолнища където спокойно можеш и повече да вдигнеш

и пробвай с дебитомера ;)

svetozar_sosi
29-09-2009, 11:50
колеги и при мен има подобен проблем. В града колата ми достига 75 градуса едва след 15 мин каране и дотогава все ми държи обороти в рамките на 1000 - 1200. Дали е от термостата? а лятото не правеше така нейната семка!!!!:brickwall:

SandoOne
29-09-2009, 11:51
Вдигал той. От 210 по километраж сигурно не е виждал повече. Трябва си чип за повече. И то 210 ако всичко по колата е перфектно!

E толкова 205 съм и правил с 205/15/60 повече неще за това ми е чудно ....

ludkanar
29-09-2009, 19:20
220км/ч на газ:flirt: в изнанадолно с 4-ма,на бенз 210 и неще повече

valkata12
30-09-2009, 19:11
Колега не е добре да караш с развален термостат... колкото до това с въздушните струи на извънградско - ми тогава почва да върти само през малкия кръг, не през радиатора. Колкото до вървежа - дебитомера не винаги дава грешка, дори да е зле. Вземи от някой за проба, поне лесно се маха. Моя беше тръгнал и след като го напръсках със спрей за контакти се подобри. Между другото кога е било това "преди" дето е правела 230-240 ? Все пак като караш дълго време на газ, след това на бензин не е както преди. Предполагам катализатор нямаш и си сменяш възд. филтър ?

Имам катализатор май ще е от него ще го махам

abart_
30-09-2009, 23:15
Имам катализатор май ще е от него ще го махам

Хубу катализатова,но виш и замери копресията ;)

Bobi_33
01-10-2009, 00:56
Хубу катализатова,но виш и замери копресията ;)

И компресията не е критерий. Ако не е зацепена както трябва (демек без пети) ще покаже по-малко компресия, дори мотора механично да няма нищо износено.