PDA

View Full Version : Селска история...



SwappeR
30-09-2009, 02:52
За пореден път се убеждавам в колко селска държава живеем.
В понеделник натоварих баба ми в колата и тръгвам да я возя на село (класика :D )
Качваме се по Волов и аз си карам спокойно с 60-тина км в средна лента - за никъде не бързаме, не ми се слуша мрънкане от спидометъра, вграден в бабата и ми е някак си спокойно, а и слушам минутите за класика по Радио 1... Абе скука. Гледам някакво Ауди А4 от най-старите, сиво, ме минава бавно-бавно отляво. Не щеш ли - в лявата лента има конуси и ремонти след 100 - 200 метра. Нашия човек обаче решава да свие в моята лента, ама не след като мине напред, а докато аз съм му отстрани. Започва системно и постепенно да ме "избутва" в дясната, аз вече наполовина там му бипнах и натиснах спирачка, за да се прибера пак по средата - зад него. Същевременно се съсредоточавам в ритмите на Моцарт, за да си успокоя нервите поне малко.
Тъкмо решавам, че съм по-спокоен и нашия досадник, пак минал вляво, забавя ход и се изравнява с мен. Гледа ме странно - като огладнял шопар преди дажбата от помия. В последствие забелязвам, че всичките 3-ма 4-ма в колата са тлъсти чички озлобени на живота, разтропаните тампони на скърцащото Ауди и кварталните ученички, които не се впечатляват от размера на... шкембетата им. Пътят е двулентов, на излизане от Русе. От лява лента чичковците подават рязко газ, но усетил тлъстите им намерения аз набих рязко спирачки и се изнесох рязко вляво. Та те се оказаха запречили дясното платно, в което вече ме нямаше. Викам си - тез вече прекаляват, подминавам ги и пак си хващам дясната лента.
Като досадна срамна болест, за пореден път отляво ми стои... сивото Ауди А4. Свинемобила... Смъквам си прозореца и започвам да слушам за болежките на наште чички. Та, оказало се, че ме имали за татково отроче и че "като съм имал такъв номер" да не се мисля за голям гъзар. Свърши се с обичайните поздравления и аз си отворих най-накрая устата. "Туй лий сичко?". "Абе ти кво още искаш, ъ?" "Мноу хубуу" - викам пак аз и затварям прозореца. Покараха още малко до мен и се съветваха нещо - най-вероятно дали возим нещо за ядене и как да ни го вземат. Но сигурно заради привидното ми спокойствие или заради това, че щяха да пропуснат някое евтно обедно меню, престанаха да се занимават с мен.
А аз си карам и си мисля - дали младоликото ми лице ги провокира (на 25 съм, но ми дават най-често 21-22) или "гъзарския" номер (който получих на късмет заедно с колата - от предишния собственик). И защо по дяволите се правят на мутри, след като всичкия материал за мускули са го складирали отпред, а не в ръцете и вратовете.
Но по едно време чух "Олей, шъ съ убийми" и се върнах към реалността. Точна както винаги - стрелката вече подминаваше 120. Чудя и се на тая жена, как я отмерва тая скорост толкова добре?

The_Game
30-09-2009, 03:11
Какъв ти е номера?

Баба ми е същата. Ама ти с колко караш ? Не е ли много бързо ?Дядо ми - Ама тоя защо го изпревари като е не прекъсната линия ?Човека си е паркирал колата от дясно на пътя, НО не аз трябва да го чакам да запали и да тръгне защото е непрекъсната линията и не мога да я пресичам)


Иначе навлеци колкот искаш прибирам се една вечер към 4 чеса по магистралата и си карам бавничко със 100-110 застига ме хлебарски бус.

Аз естествено карам в лявата лента че е по равна

Още от далеч минах в средната като видях фаровете, че ме застигат Естествено караше си на дълги . След минутка буса тръгна да ме изпреварва мина в лявата лента застигна ни бързак и нашия човек с буса се завря зад мен и си остана зад мен. Цъкнах фаровете за мъглата след 10 сек няма реакция. Само изостана. Пуснах десен мигач намалих в аварийното оставих го да ме изпревари и се залепих зад него и аз на дълги.

Боклука провокиран от мойте фарчета за мъгла реши, че ще е по ефективно да покаже среден пръст през прозореца и да набие спирачките колкото може.
Както бях на 5 метра зад него.Нищо не стана но това ме накара да се назад влзезна малко в авариината да му светя по-гадно фаровете и покарах зад него няколко километра.

Като го изпреварих нашия отново не се сети да си махне дългите. Дръпнах бързо на пред иединственото нещо което виждаше със свойте дълги беше :falos::falos::falos::falos:


Скапаняци. Умирам от яд когато някой кара зад мен на дълги.
Повечето се сещат като светнеш фарчетата за мъгла но не и този.

rusiq86
30-09-2009, 09:14
Такива боклуци на път всеки ден ги има, не им се впрягаш и това си е, комплексари има много!

mim
30-09-2009, 11:12
на коя седалка я возиш бабата, че успява да ти наднича в скоростомера :-o
щото на 156 трябва да ти е седнала на дясното рамо, че да види нещо
а за такива простаци не знам, нямам рецепта за лечение
или игнор или газ

Stefo
30-09-2009, 11:14
За това, че ти пречат с дългите светлини зад теб, повечето се сещат като цъкнеш културно леко с аварийките, това с фара за мъгла не върши много работа според мен.

SwappeR
30-09-2009, 11:30
на коя седалка я возиш бабата, че успява да ти наднича в скоростомера :-o


Бабата е до мене и не гледа, но винаги около 120 се обажда и мърмори :) А в града ограничителя и работи на 60 :D


Какъв ти е номера?

0001

Той беше с 0033, може би е чакал много за тоя неговия номер и от там се е озлобил :D Горкия...

andro88
30-09-2009, 12:36
Добре,обясни ми приятелски.Как събираш нерви да не го засечеш,да спреш и да го извадиш от колата и да ми натрошиш кофата.аз ли чно си нося диазепамче винаги щото такива свинемобили са под път и над път:angry1:

vassil.tzanev
30-09-2009, 17:15
Добре,обясни ми приятелски.Как събираш нерви да не го засечеш,да спреш и да го извадиш от колата и да ми натрошиш кофата.аз ли чно си нося диазепамче винаги щото такива свинемобили са под път и над път:angry1:

колега, на 21 години... с диазепамче... ама много лабилна младежка нервна система имате. слушайте mim - игнор и газ! те такива господ ги е наказал или те сами се наказват.

fred
30-09-2009, 17:32
И аз мисля, че най добре е да не се занимава човек с подобни. Кой каквото търси рано или късно си го намира, особено ако това му е целта,

arieca155
30-09-2009, 19:50
интересна исторйика.аз скоро наказах едни селяци с пасат,сив.ама пълна класика.карам си по магистралата за бургас,от карнобат.карам 110-120,с жената ,детето,сестра ми и един приятел.и настигам въпросния "състезател" който според мен караше не повече от 100.изпреварвам го и след малко същия,туп пред мен и пак 100.еее да ти е.. п...... м.... кво искаш тъпак.айде пак го лашкам изравнявам се и оня газ.газ ,газ до 160 и пред нас един камъон,ей ся та наредих.тоя глупак реши че ще намали и ще се нареди зад мен да ипреварва и той.намалям ,намалям и такава тапа му направих ,ама ми се напълни душата.естествено го "нахраних" прилично ,и питам:кому беше нужна тая глупост!?
незнам вече,по принцип не правя така когато съм със семейството,но тоя не го изтърпях.

mirchozo
30-09-2009, 21:10
Ей хорската простотия край няма.....И аз всеки ден съм на пътя и просто се чудя на някои кви простотий правят....

ludkanar
30-09-2009, 22:04
Добре,обясни ми приятелски.Как събираш нерви да не го засечеш,да спреш и да го извадиш от колата и да ми натрошиш кофата.аз ли чно си нося диазепамче винаги щото такива свинемобили са под път и над път:angry1:

Ееее брат така ли се спира на чертима...тва нее по филмите,кво кат са дебели 4-ма са.

Stefo
30-09-2009, 22:23
Ееее брат така ли се спира на чертима...тва нее по филмите,кво кат са дебели 4-ма са.
Абе зависи какво ще извадиш от джоба - имаше скорошен пример в Бургас :)

crazy_dude_
30-09-2009, 22:39
:thumbup:
Разказът ти беше просто униканен ;) Смял съм се от сърце :rotfl:
Що се отнася до чичковците в свиномобила :rotfl: отдавна не им обръщам внимание...:) Последният го напсувах, защото караше в лявата лента с 40, а той пък прочел псувнята по устните ми. Спира да ми се кара, защото съм имал ограничение 50км/ч, всичко това, след като пресече двойна непрекъсната линия за да се пльокне пред мен ;)

ALFADROG
30-09-2009, 23:04
Тапаци много аз днеска си карам по сливница,зад мен се лепи един циганин с един голф3-ка.А пред мен коли иняма как обаче несе прибирам и настъпвам и аз тои на шофиор се прави и решава да мине междо мен и другия.И аз няма каде отивам в лентата за наляво а тои на боя растояние от мен. викам ма...еб...циг...гаден. в това време идва и един мерцедес зад мен който едвам спря зад мен щеше да ме одари.правиа нарошение и газ пред голфа и спирам леко,пича минава пред мен и настъпва,нахранихго добре,щото бяхме 4-човека в моита кола и със спортните пройини няма как по тиа неравности да давам още гас.пича с (голфа) минава моста на захарната и се прави на састезател и ето краи,одари един пасат 4-ка и мо се ревеше на мангала после като слезна човека.Чак си сложил ТДИ лепенка да се прави на интересен.:hehe:

soldier
30-09-2009, 23:46
Тапаци много аз днеска си карам по сливница,зад мен се лепи един циганин с един голф3-ка.А пред мен коли иняма как обаче несе прибирам и настъпвам и аз тои на шофиор се прави и решава да мине междо мен и другия.И аз няма каде отивам в лентата за наляво а тои на боя растояние от мен. викам ма...еб...циг...гаден. в това време идва и един мерцедес зад мен който едвам спря зад мен щеше да ме одари.правиа нарошение и газ пред голфа и спирам леко,пича минава пред мен и настъпва,нахранихго добре,щото бяхме 4-човека в моита кола и със спортните пройини няма как по тиа неравности да давам още гас.пича с (голфа) минава моста на захарната и се прави на састезател и ето краи,одари един пасат 4-ка и мо се ревеше на мангала после като слезна човека.Чак си сложил ТДИ лепенка да се прави на интересен.:hehe:

Човек не знам как успя за 10реда да допуснеш толкова правописни грешки. И аз правя правописни грешки, но твойто просто не може да се опише. Човек ще си помисли, че си учил до 3ти клас или че си чужденец. Не веднъж ти го казаха това :cheers:

ALFADROG
30-09-2009, 23:50
хаха брат аз сум учил 1-ви клас до следобят

soldier
30-09-2009, 23:59
хаха брат аз сум учил 1-ви клас до следобят

Грам не ти личи :cheers:

ALFADROG
01-10-2009, 00:03
:cheers::cheers: щом казваш хаха:cheers::cheers:

thecleaner
01-10-2009, 02:45
хаха брат аз сум учил 1-ви клас до следобят

Викаш и тамън да преминеш във втори, и те взеха войник.

ALFADROG
01-10-2009, 17:16
:bg::bg:3-години служих в подуене в танковата бригада 68-голямото заметресение.Бях снаиперист там

V@K@T@
01-10-2009, 18:27
:bg::bg:3-години служих в подуене в танковата бригада 68-голямото заметресение.Бях снаиперист там
68-ма когато беше големия сняг нали :rotfl:

arieca155
01-10-2009, 19:22
хайде,пак си еба мамата:rotfl:

sen7
01-10-2009, 20:49
ALFADROG предупреждавам те официално - спазвай правилата на форума !

ALFADROG
01-10-2009, 22:45
това беше когато строихме комина в кембрич.Ок колега (айде стига толкова че ще ме банн вече):chair::chair:

V_A_N_K_A_T_A
03-10-2009, 19:56
Смъквам си прозореца и започвам да слушам за болежките на наште чички. Та, оказало се, че ме имали за татково отроче и че "като съм имал такъв номер" да не се мисля за голям гъзар. Свърши се с обичайните поздравления и аз си отворих най-накрая устата. "Туй лий сичко?". "Абе ти кво още искаш, ъ?" "Мноу хубуу" - викам пак аз и затварям прозореца. Покараха още малко до мен и се съветваха нещо - най-вероятно дали возим нещо за ядене и как да ни го вземат. Но сигурно заради привидното ми спокойствие или заради това, че щяха да пропуснат някое евтно обедно меню, престанаха да се занимават с мен.

Ето тази част ме уби :D Евала ти правя,страшно ти се изкефих! :big_bow_down: А такива дебелички сладури ги има под път и над път,за голямо съжаление...

andro88
07-11-2009, 22:26
Пресен пример от преди 40 мин.На сфетофара на дупница посока самоков,левия завои.Зад мен Фронтера с танзитни номера,още преди да светне жълото почна да свири.Кара зад мен 5 мин докато излезем от града и смотаняка не може да ме мине щото има трафик.И на края,тоя гений тръгна и като видя ,че няма да стене ,взе да ме затиска в канавката и щях да се бастисам за нема нищо.Как да не извада масления крик и ми кажете и да не му натрошиш кофата.Татьо ми е казвал:носи си винкел,дволен ша останиш.

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

Andrea Bocelli или някой chill-out му е майката

Sm0k
08-11-2009, 21:22
Andrea Bocelli или някой chill-out му е майката

Съгласен съм за музиката. Аз като ми дойде простотията в трафика в повече, или като ме изнерви някой такъв образ, обръщам на JazzFM, щото иначе почвам да се паля и аз, пък няма смисъл... Няма как да превъзпиташ малоумник в движение :)

П.С. Мисля, че всяка по-спокойна музика върши работа в такива случаи :)

detelazurno
08-11-2009, 21:52
Музиката е само предпоставка за настроението. Карал съм се с някой некадърник както под звуците на класическа музика така и под агресивни метал звуци. Ако си достаъчно разумен, няма да се репчиш като животно. Всичко опира до преценката на ситуацията. Някой друг жест, забележка и такива разни неща по-биват. Всичко друго е неоправдан риск.

EMo0o
08-11-2009, 22:39
Музиката е само предпоставка за настроението. Карал съм се с някой некадърник както под звуците на класическа музика така и под агресивни метал звуци. Ако си достаъчно разумен, няма да се репчиш като животно. Всичко опира до преценката на ситуацията. Някой друг жест, забележка и такива разни неща по-биват. Всичко друго е неоправдан риск.

Много съм съгласен с теб , но някои хора си заслужават боя .. след като излага живота ми на риск , да слиза и да се прави на мъж като не е на пътя .. щото всичките са много опасни като псуват от прозореца и дадат газ , след като едва ли не са те убили.. не съм привърженик на саморазправите , но предпочитам дори така да е , но не да си рискувам живота на пътя , за едното нищо :)

andro88
09-11-2009, 18:57
Според мен си е до човека,има хора за най-малкото слизат и почват да блъскат по капака,други-абсолютни непокисти,камани да падат,не мърдат.Както винаги ,истината е по средата.

П.С да ви се похваля,нагласих си ГПС на телефона,мазало,голям кеф.Безплатна Гармин,безплатна карта,само чисто небе ти трябва.(м-тел навигатор струва 6 на ден хаах):static:

detelazurno
09-11-2009, 19:46
Хайде и аз да разкажа своята селска история. Прясна, прясна от преди около час. Тъкмо ще покажа, че и аз съм съгласен с Емо.
Тъкмо сме тръгнали от един светофар и се движим всички в пакет, прав участък, изведнъж колата леко започва да притропва и усецам лек напън във волна на ляво. Като го пусна направо си завива сама. Викам си ясна работата, спуках гума (на прав участък с не повече от 40...шанс). Лекичко се дотърям до крайна дясна лента, залепвам се за бордюра, пускам аварийки, тригълник си слложош. Всичко както си му е реда. Само жилетката забравих. Точно приключих смяната и минах зад колата да прибера спуканата гума когато чух звук от чупеща се пластмаса. Като се обърнах един таксиджия мина като стой та гледай през триъгълника. Не беше бързо защото след това има светофар. Да е бил някъде с 30, но си помислих за секунда, че точно преди 30 секунци бях отстрани та ми стана нервно. Оня си стигна до светофара и си се нареди на колоната. Хванах манивелата за крика (без идея да я използвам, просто за всеки случай) и отивам до тоя. Все пак разбрал, че нещо станало и тъкмо сваляше колана и излизаше. Гледа ме тъпо и се започва следния разговор:
Аз: Какво правиш бе?
Той: Ама какво стана?
Аз: Мина ми през триъгълника без въобще да погледнеш какво се случва пред теб!
Той: Аз усетих, че нещо изтропа и затова спрях (с лека усмивка на уста)
Аз: Ама много ли ти е смешно? А ако бях там?
Той вдига ръце в стил "аз к'во да направя"
Аз: Караш без въобще да мислиш какво правиш, да не говорим, че и въобще не гледаш. Толкова коли минаха как па само ти не го видя тоя триъгълник?!
Той: (пак вдига рамене) Еми какво да се прави... (и тъгва да се качва в колата)
Аз: (за секунда си помислих дали да не го оставя, но не, отварям вратата) Какво правим сега?
Той: (пак вдига рамене) Какво да правим?
Аз: Ами май един тръгълник ми дължиш!
Той: Ама къде е триъгълника? Под колата ли?
Аз: Не, напрви го на парчета (баща ми беше с мен и в този момент донесе някакви останки от триъгълника и му каза "ето го")
Той: (продължава все така да си вдига рамене)
В този момент 2 циганета се намесиха на моя страна и му викат:
Цигането: Ше убиеш човека бе!
Той: Колко струва тоя триъгълник? (и от сенника взима някакви пари) Ето ви 5 лева за триъгълника!
Цигането: 50 лева струва!
Той: 50 лева?! К'ъв триъгълник бе?!
Цигането: 50, да. Айде давай ги или ше ти стане колата на части!
Той: Мислиш ли, че ще ми стане на части?
Цигането: Да!
Тук пак се намесвам аз:
Аз: Ти триъгълник имаш ли?
Той: Имам.
Аз: Ами дай го!
Той: Как ще ти го дам бе? Ето 5 лева за тръгълник.
Аз: Не ме интересува колко струва ама 5 лева няма да взема. Триъгълник ми трябва. Давай твоя
Тук пак едното цигане се намеси, но не чух какво му каза и се качи при него в колата. Викам си "ей тва е, може да нямам триъгълник, но с тоя сега ще се вози един мангал бог знае до кога". Оказа се, че оня просто искал да отбие, за да освободи колоната, а той се е качил при него, за да не избяга. Като отби излезна цинагето и ми кимва тарикатски с глава и ми вика "Ей сега ще се оправите". Излезна и оня и отваря багажника. Аз леко на щрек, че знам ли го какво държи там въпреки, че сме 4-ма там + още няколко наблюдатели от един сервиз съвсем близко до случката. В крайна сметка тоя извади триъгълник и ми го подава. Взимам го аз, преглеждам го дали е читав и се обръщам към циганетата и им казвам "Всичко е точно" и си отидох аз към колата, оня си заминя, а циганетата с мен да видят дали имам нужда от помощ. Дадох и малко кеш да се черпят, че бързах и няма как аз да им купя по нещо. Те даже ми отказаха в началото. Аз обаче настоях и им казах "взимайте бе момчета, утре може да се наложи аз да ви помогна" (сравнително близко са ми до квартала и от 7 дни в седмицата, 4 минавам от там). Пожелахме си едно живи, здрави, прибрах си аз инструментариума обратно и си тръгнах. Циганетата btw не бяха някакви прошляци. Сравнително добре облечени и на пръв поглед чисти. А таксиметровия беше с клиент. Нямам думи.