PDA

View Full Version : 1.8 тс при форсаж гърнето дрънчи



fastedy
01-10-2009, 19:19
тия дена карам със свален джам и ми направи впечет
ление когато минавам покрай звукоотразителна преграда
с повече газ че гърнето дрънчи като на жигула. Не съм
пипал нищо по генерацията не съм махал катализатора.

zimin
01-10-2009, 19:51
при мен пък при 3 хиляди оборота изпада в някакъв резонанс и трака някъде :chair:
ще му играя флекса :whip:

oem
01-10-2009, 20:04
За резонанса да ви кажа. Погледнете си планката дето държи колектора и е хваната долу за блока. Една Г образна. И аз имах резонанс и дълго време се чудех от къде е. Сучайно я видях тази планка, че е скъсана. След заварката няма и помен от резонанс.

to_lose_HEART
01-10-2009, 20:36
И при мен се чува един такъв звук като на жигула около 2000 оборота но аз си го знам откъде е. Малко ми е поразнищена меката връзка отдолу. Така че колега може и това да провериш

oem
01-10-2009, 20:47
Не е от меката връзка. Моята е тотално разнищена, но звука се чуваше от към колекторите. Бях се уплашил да не са сегменти.

Ако звука е като на сегменти на балканче вижте си тази планка. :)

SandoOne
01-10-2009, 21:51
И при мене го има планката на единия болт се откъсала дето до колекторите .

oem
01-10-2009, 23:13
И при мене го има планката на единия болт се откъсала дето до колекторите .

И при мен там се беше откъснала. На единия болт дето е. Мисля, си като са сменяли меката връзка в италия още не са я измерили добре и напъва напред към колекторите и от това напрежение се е скъсала.

Само, че аз с електрожена таква заврка и направих, че нема се скъса никога повече.

ludkanar
01-10-2009, 23:59
Аз съм махнал всичко имам само искорубено задно гърне и неусещам такива резонанси щото си бучи

oem
02-10-2009, 00:03
Аз съм махнал всичко имам само искорубено задно гърне и неусещам такива резонанси щото си бучи

:chair:

Old Fox
02-10-2009, 08:13
Не е от меката връзка. Моята е тотално разнищена, но звука се чуваше от към колекторите. Бях се уплашил да не са сегменти.

Ако звука е като на сегменти на балканче вижте си тази планка. :)

Баш от меката връзка ми дрънчеше и на мен на 2 000 оборота. Твоята може да е разничеща ама да не е "пробита".

oem
02-10-2009, 08:38
Баш от меката връзка ми дрънчеше и на мен на 2 000 оборота. Твоята може да е разничеща ама да не е "пробита".

Не е пробита. Само разнищена.

Old Fox
02-10-2009, 08:54
Не е пробита. Само разнищена.
Лъки бастард:-)

oem
02-10-2009, 09:18
Аз бях убеден, че и при мен тогава е от нея. И даже си купих нова. И я качвам на подемника и за вскеи случай запалих колата и един форсираше горе и дрънченето не се чуваше от връзката, а горе отколектора. И си викам "край... сегменти дрънчат тука". Щото зъркането идваше при отнемане на газта. И точно си приличаше на сегменти.

И няколко дни вървях като ударен самолет. Викам си тая кола ще ме разори вече. И така един ден тая планка я видях случайно, заварих я и всичко млъкна. :)

ФЕРАРИСТ
02-10-2009, 11:58
не съм махал катализатора.
И какво чакаш да стане за да го направиш........

sandeto
02-10-2009, 13:25
Xахааха... Тъкмо мислех днес да пускам и аз същата тема... :-) Най-често се чува като съм на втора и малко преди да превключа на 3-та предавка, рязко отнема газта без да превключвам и ... точно звука е като от жигула... чак ме досрамява. Ще се завирамда гледам, дано е планката или меката връзка, че ако са сегменти... А какви още симптоми има освен подобно дзънтене при заминали сегменти...?

oem
02-10-2009, 13:37
Всъщност незнам дали на тоя мотор сегментие могат да зъркат така. Колкото и да са износени...

WarsteineR
02-10-2009, 18:38
И аз на 2000 оборота дзиндзирикам като на дядо коледа елените.. не е от меката връзка, а както каза колегата оем до оня гаден болт се къса и тряа се заварява :dark2:

oem
02-10-2009, 19:34
И аз на 2000 оборота дзиндзирикам като на дядо коледа елените.. не е от меката връзка, а както каза колегата оем до оня гаден болт се къса и тряа се заварява :dark2:

Мхм... за 5 мин работа.

slav40
05-10-2009, 17:07
И аз на 2000 оборота дзиндзирикам като на дядо коледа елените.. не е от меката връзка, а както каза колегата оем до оня гаден болт се къса и тряа се заварява :dark2:

Същата работа е и при мен на 2000 ..... и болта е виновника,но няма кой да го завари ....:doctor:

sandeto
07-10-2009, 16:14
А бе... я да земе някой да го снима това място болт/планка за да допълним темата и да я приключиме, така да се каже тук имаме 100% открит виновник за нещо което май е доста разпростарнено... :-)

alex1
07-10-2009, 21:00
А бе... я да земе някой да го снима това място болт/планка за да допълним темата и да я приключиме, така да се каже тук имаме 100% открит виновник за нещо което май е доста разпростарнено... :-)
:grandpa:

ludkanar
07-10-2009, 23:17
:chair:

Е не слошо де,и мека връска си имам,гърнето ето как изглежда

vinilov
28-11-2009, 00:33
Тази темичка се оказа невероятно точна, като описание на сиптомите и причината, която причинява неприятните звуци на алфите при форсиране :)
Тази прословута планка, която се чупи се намира точно под изпускателните колектори и аз лично първо не я видях, на канал се вижда по-лесно.
Ето и малко снимки, като принос за темата от мен.
На първата снимка са изпускателните колектори, където се вижда част от прословутата планката.
На втората мястото къде се захваща планката към двигателя с 2 болта.
На третата снимка е планката с откъртени уши.
И четвъртата снимка е вече монтираната заварена планка заедно с ауспуха. :)

Bobo
28-11-2009, 02:28
Тази темичка се оказа невероятно точна, като описание на сиптомите и причината, която причинява неприятните звуци на алфите при форсиране :)
Тази прословута планка, която се чупи се намира точно под изпускателните колектори и аз лично първо не я видях, на канал се вижда по-лесно.
Ето и малко снимки, като принос за темата от мен.
На първата снимка са изпускателните колектори, където се вижда част от прословутата планката.
На втората мястото къде се захваща планката към двигателя с 2 болта.
На третата снимка е планката с откъртени уши.
И четвъртата снимка е вече монтираната заварена планка заедно с ауспуха. :)

Идеално сега остава някой да направи темата важна да и сложи заглави "зъркане на 2000 оборота" и сме 6 ;)

assassin's
28-11-2009, 11:51
незнам за вашите но моята има такова едно странно бръмчене около 2000 оборота!след тва става чудо до сега колкото и бензинови 156 да съм чувал как бръмчът след 3000 оборота като моята няма!а по генерациата няма нищо правено само една мека връзка преди година и половина смених,даже и катализатора не съм махал!!