PDA

View Full Version : Помощ за монитор SyncMasterP2270HD



georgievst
04-10-2009, 16:14
Колеги, как трябва да се настрои този монитор, така че при стартиране на компютара автоматично да се стартира и монитора така както е при нормалните монитори без ТВ. За сега не успявам да се преборя с тази настройка. Иначе мониторът е супер, недейте да плюете по марката.
Моля някаой който се занимава и е в час по темата да помогне, че нещо и ТВ каналите не искат да се запаметят.
Аз в компютрите съм само потребител.
Help me please !

morfius
04-10-2009, 20:57
Гасиш ли го от копчето или не?
Това, че не помни и каналите ме навежда на мисъл за хардуерен дефект... било той и скапана батерийка (ако изобщо разчита на такава.

fred
04-10-2009, 22:26
Вместо да се мъчиш, като си потребител, както и аз, си викни човек и ще ти го настрои за някой лев

georgyg
05-10-2009, 08:32
Можеш ли все пак да обясниш по подробно.
Като си загасиш компютъра - монитора не минава в стендбай режим ами се прехвърля в режим на телевизия, така ли или просто има надпис, че няма сигнал?
За каналите би трябвало да си се запаметяват като на обикновен телевизор. Едва ли има някаква съществена разлика.
Не съм се сблъсквал с такива модерни решения, но си мисля че едва ли е толкова сложна настройката та да викаш човек. Най малкото можеш да се обадиш в Техномаркет или от там където си го купил и да ги питаш за решенията.

nhg
05-10-2009, 09:18
Колега, защо не видиш User manual-a? Ако не са ти дали такъв (трябва да има по закон, отделен въпрос е какво пише в самото упътване) попитай чичко Гугъл, той всичко знае... Малко е занимавка докато се ровиш да намериш точно каквото ти трябва, но ще си решиш проблема.

georgievst
07-10-2009, 18:20
Проблемът е, че като включа компютъра, мониторът не се включва автоматично, както е при нормалните монитори. Вероятна причина може да е това, че връзката компютър- монитор е аналогова т.е. видеокартата трябва да се ъпдейтне с такава поддържаща HD. Самата връзка между двете вече е различна. Но, може и да е другаде причината. Аз за това ви питам Вас защото съм сигурен, че тука има хора дето ги чаткат тези работи по-добре от консултантите.

morfius
08-10-2009, 12:02
Проблемът е, че като включа компютъра, мониторът не се включва автоматично, както е при нормалните монитори. Вероятна причина може да е това, че връзката компютър- монитор е аналогова т.е. видеокартата трябва да се ъпдейтне с такава поддържаща HD. Самата връзка между двете вече е различна. Но, може и да е другаде причината. Аз за това ви питам Вас защото съм сигурен, че тука има хора дето ги чаткат тези работи по-добре от консултантите.

Не се включва автоматично от изгасено положение или от стендбай?

Walker
08-10-2009, 13:48
Проблемът е, че като включа компютъра, мониторът не се включва автоматично, както е при нормалните монитори. Вероятна причина може да е това, че връзката компютър- монитор е аналогова т.е. видеокартата трябва да се ъпдейтне с такава поддържаща HD. Самата връзка между двете вече е различна. Но, може и да е другаде причината. Аз за това ви питам Вас защото съм сигурен, че тука има хора дето ги чаткат тези работи по-добре от консултантите.

Това дали е аналогов или цофров сигнала е без значение в случая.
Ако монотора е оставен в stand by режим, той пали в момента в който има сигнал от компютъра.
HD е поддържана разделителна способност. Каква ти е видеокартата?
До колкото виждам монитора поддържа аналогов, цифров и hdmi сигнали, т.е. не би трябвало да имаш проблем с "автоматичното пускане" стига да не правиш някоя глупост.

georgievst
08-10-2009, 18:06
Изключвам със Shut down отWindows NT. Всичко загасва и остава да мига червената лампичка на монитора, т.с. стенд бай. И после при включване на компа, не се стартира автоматично монитора а продължава да мига лампата on/off.
Manualът е точно две строници и не върши работа.

myato
08-10-2009, 19:22
Така.
1.Имаш бутон,от който мониторът преминава в 3 различни режима:TV,HD и PC.
За да настроиш ТV,влизаш в този режим,през меню,избираш си език,който вдяваш и след това пускаш автонастройка.Като му свикнеш,ще се научиш да променяш и местата на програмите.
2.Няма значение компа чрез коя букса е свързан/HDMI или VGA/,ако монитора е в режим РС и е бил на стенбай,трябва да запали с пускането.
Проблемът може да е във видеокартата.Закачи друг монитор и виж какво ще прави.Може и кабелът да има прекъснато жило.Пробвай с друг.

Walker
08-10-2009, 19:38
Може на истина проблема да е в старта видео карта.
Не ми се мисли с какви хардуерни показатели е компютъра щом е с Windows NT.
Просто видеокартата може да не подава сигнал към монитора за излизане от "stand by" режима ( и най-вероятно е точно така )