PDA

View Full Version : акумулатор какъв



Stefan Caromov
04-10-2009, 18:37
Начи за 4 години на алфата съм сменил 2 акумулатора ,естествено втора употреба за по 50-60 лв . Сега пак ми е паднал ,а го обслюжих преди не повече от 3 месеца. Оттечки нямам , проверих . Явно си е отишъл вече акумулатора. До сега бях с 62 ампера момбат с 30 процента повече пусков ток ....тия жълточерните .
Колата е 2000 селеспиид ,какъв да си взема този път нов ...питам ампераж ,щото мисля да му взема вече един 72 амперов Вие със селетата с какви сте

fred
04-10-2009, 19:42
Моят дойде един прашасал от Италия, Exide и съм сигурен че не е първа младост, сега ако изкара зимата, ще е третата му.Колата я карам малко, седи навън и никога не съм имал проблем с него, следващия ще е точно от тази марка, според мен 62 или 64 ти трябва,това 72 е по мощен и е абсолютно безмислен за твоята кола/а и е по скъп/.

ФЕРАРИСТ
04-10-2009, 20:14
Баннер - австрииски са - много съм доволен.....

spe4elist
04-10-2009, 21:14
...Колата е 2000 селеспиид ,какъв да си взема този път нов ...питам ампераж ,щото мисля да му взема вече един 72 амперов Вие със селетата с какви сте

72 ще ти дойде голям за алтернатора, 62 ти излиза по каталог...

Колкото до марката - тая тема я дъвчем от миналия век... Колкото по-скъп, толкова по-добре - лично мнение...

Mind_Control
04-10-2009, 23:12
Когато става дума за акумулатори има само една марка BOSCH. Всичко друго е компромис.

Разбира се има и други акумулатори качествени, но във времето не толкова издръжливи. Аз съм с някакъв ARNO незнам какъв е, така я взех колата преди 4 години, незнам преди това колко е карано. Та сега ще му е 5-та зима, за това време само веднъж съм го свалял да го зареждам.

Panchev
05-10-2009, 08:11
Когато става дума за акумулатори има само една марка BOSCH. Всичко друго е компромис.
Ама не и от тези, дето ги продават по нашите географски ширини!
А, колегата fred, който така плахо спомена, че кара с Exidе, може би не знае, че това са едни от световните лидери в тоя бранш! За европейския пазар имаха и бранд Centra. Редно е да се отбележи. Но, като гледам, правилно се е ориентирал в избора на бъдещата си батерия!
Аз, лично, бих ги предпочел в 10 от 10 случая пред BOSCH (и го правя, де!).

Nimi
05-10-2009, 08:40
Ама не и от тези, дето ги продават по нашите географски ширини!

Смело мнение но си е твое ;-)

Като сервиз с гаранционни права бих ти отговорил, че не са чак толкова големи проблемите им. Нито на BOSCH нито на GIGAVAT. Може да има проблем с някоя определена партида но не може да се твърди, че твърдението е валидно за всички акумулатори.

Panchev
05-10-2009, 09:08
Мисля, че фактът, че трябва да имаш късмет, за да уцелиш от "правилната" партида, говори сам за себе си. И за марката, разбира се! Естествено, че не всички са боклуци, а само тези, дето се развалят:wallbash: -тук май две мнения няма.
И още нещо: Смело мога да заявя, че не само продаваните у нас BOSCH са боклуци! Последният такъв (ама наистина ПОСЛЕДНИЯТ!!!) ми го докараха от Испания -познат си го беше купил от там, за да си докара таралясника на ход и го взех от него. Нямах нужда от нов акумулатор тогава, но си викам "що да не си изхвърля стария - след толкова години вярна служба, май му е време вече да ме оставя!" И го изхвърлих. -Грешка! Изкара от есента та чак до другата есен. А старият също беше BOSCH, но трябва да опиша какво беше преживял: Взех го от приятел, който вкарваше разни автомобили оттук-оттам. Бях останал без акумулатор в кофти момент и го питах, дали няма някой останал от нещо или поне за временно ползване, докато се видя с пари за нов. След известно замисляне, пичът се сети, че има един издъхнал, разпломбиран, с махнат горен капак, стоял неизвестно колко дълго на открито в нивата на дъжд, пек и пр. И ми вика -имам само този изхвърления, ама що не го пробваш! И аз, като удавник за сламка, без друга алтернатива го взех да го пробвам -миене, пълнене, зареждане, залепих му горния капак с асфалт и... го карах 3 зими! Така че, със сигурност има (или е имало) и други BOSCH-ове -аз лично съм имал от тях.

Az4o
05-10-2009, 09:32
Аз си напазарувах BOSCH в началото на годината, минах през един голям сервиз (да не му казвам името) да го монтират и проверят всичко по колата (даже бонус ми смениха едната клема, че беше заминала).
Засега нямам никакви забележки, но като застуди ще видим как ще се държи :)

П.П. Даже се възползвах от прилична отстъпка в магазина, та цената му стана съвсем приемлива :)

trustworthy
05-10-2009, 11:13
Аз си напазарувах BOSCH в началото на годината, минах през един голям сервиз (да не му казвам името) да го монтират и проверят всичко по колата (даже бонус ми смениха едната клема, че беше заминала).

Я кажи какъв с какви параметри е твоя, дето са ти го препоръчали :please:

BLUE1
05-10-2009, 11:51
На старата ми кола сложих Бош силвър , четири години я карах и така я продадох. Сега я кара един колега и не го е сменил. Алфата естествено също е с Бош и е без грешка даже и при нощуване на открито при -17*С си палеше от ряз. И двата акумулатора съм ги купувал от тук.

Stefan Caromov
05-10-2009, 13:05
Мерси на спечелист , че ми отговори с три думи. Значи ,ще си взема 62 амперов ...пък дано попадна на читав

Az4o
05-10-2009, 13:22
Я кажи какъв с какви параметри е твоя, дето са ти го препоръчали :please:

Аз съм с BOSCH Silver Plus S5 007 - 750A - 74Ah

Единственият "проблем" беше, че момчетата в сервиза едвам успяха да го мушнат на мястото му .. влиза до последния милимундър :)

AR147
05-10-2009, 13:25
Сега съм с FIAAM-италиански,сменян е няколко месеца преди да взема колата и досега не съм имал проблеми с него ,нито съм го зареждал,но може би ако ми се наложи смяна ще сложа Exide-досега лоши отзиви от тях не съм чувал.

trustworthy
05-10-2009, 14:29
Аз съм с BOSCH Silver Plus S5 007 - 750A - 74Ah

Единственият "проблем" беше, че момчетата в сервиза едвам успяха да го мушнат на мястото му .. влиза до последния милимундър :)

Ясно. И на мен тоя ми казаха. Ако разкачиш въздуховидите, си влиза като у тях си. Все пак е италианска :)

life style
05-10-2009, 17:14
аз съм с БОШ, 110Аh повече от доволен :devil:

AR147
05-10-2009, 17:17
аз съм с БОШ, 110Аh повече от доволен :devil:
Ти да не караш Фадрома.
Сори за Оффа

life style
05-10-2009, 17:55
не 164

trace
05-10-2009, 20:13
Сега съм с FIAAM-италиански,сменян е няколко месеца преди да взема колата и досега не съм имал проблеми с него ,нито съм го зареждал,но може би ако ми се наложи смяна ще сложа Exide-досега лоши отзиви от тях не съм чувал.

Всъщност акумулаторите са FAAM, 6ез I.
Аз също съм с такъв и съм много доволен.

http://2005.faam.com/avviamento/ing-Cerca.asp?x=1&ID_Tipo=3&ID_Marca=0&ID_Modello=0

fred
05-10-2009, 20:50
Ама не и от тези, дето ги продават по нашите географски ширини!
А, колегата fred, който така плахо спомена, че кара с Exidе, може би не знае, че това са едни от световните лидери в тоя бранш! За европейския пазар имаха и бранд Centra. Редно е да се отбележи. Но, като гледам, правилно се е ориентирал в избора на бъдещата си батерия!
Аз, лично, бих ги предпочел в 10 от 10 случая пред BOSCH (и го правя, де!).
Колега Панчев, действително не бях чувал нищо за Еxide, както явно много от колегите във форума, докато не видях качествата му в действие, проучил съм вече нещата.Сервизната им мрежа у нас е по голяма и от тази на Бош, качеството определено много по добро, така че, който робува на клишета може и да научи нещо ново :)
Поздрави и от мен

Stefan Caromov
05-10-2009, 20:54
Е щом благодариш за три думи, повече ни една :shutup::devil:

Да не се обижда никой ::))
просто спечелиста ми отговори единствено на въпроса ...щом по каталог това дават ,това ще е ,а иначе темата се разрасна и вече се обсъждат всички модели ,не само селеспиида.

fred
05-10-2009, 21:01
Да не се обижда никой ::))
просто спечелиста ми отговори единствено на въпроса ...щом по каталог това дават ,това ще е ,а иначе темата се разрасна и вече се обсъждат всички модели ,не само селеспиида.

Тъкмо го редактирах, макар и обиден :angry1:, е няма проблеми де, ама да си кажем :)

Stefan Caromov
05-10-2009, 22:42
Тъкмо го редактирах, макар и обиден :angry1:, е няма проблеми де, ама да си кажем :)

е аре де ,ще черпа бира другия път кат се видим :):)

fred
06-10-2009, 08:47
Ок :wow:

jzonkom
08-10-2009, 08:00
КОлеги от днес стартира промоция на акумулатори Bosch в METRO - цените са наистина добри а четеики във форума виждам, че всички са доволни от тях -така че възползваите се!

Jivko7777
08-10-2009, 14:35
Колко трябва да е за Алфа Ромео 156 2.4 ЖТД 1999 г. ?
В каталога даден тук: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37656 пише 70/760, 77/780, 74/680...Кой от тези вариянти е верен или ако е нещо различно моля споделете, че трябва да си купувам и аз...

ПП: Видях че трябва да гледаме колонка S5, която е 77/780, но защо?

Mind_Control
08-10-2009, 14:56
Колко трябва да е за Алфа Ромео 156 2.4 ЖТД 1999 г. ?
В каталога даден тук: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37656 пише 70/760, 77/780, 74/680...Кой от тези вариянти е верен или ако е нещо различно моля споделете, че трябва да си купувам и аз...

ПП: Видях че трябва да гледаме колонка S5, която е 77/780, но защо?

В общи линии дали е 70 или 77 Ач все тая..

Panchev
08-10-2009, 15:16
Явно според габаритите на отделните производители -за да се съберат в кошарата. Иначе този с най-голям стартов ток е най-добре!

spe4elist
08-10-2009, 17:18
Колко трябва да е за Алфа Ромео 156 2.4 ЖТД 1999 г. ?
В каталога даден тук: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37656 пише 70/760, 77/780, 74/680...Кой от тези вариянти е верен или ако е нещо различно моля споделете, че трябва да си купувам и аз...

ПП: Видях че трябва да гледаме колонка S5, която е 77/780, но защо?

Както правилно си забелязъл, неслучайно съм обърнал внимание на колонката S5.

S6 - това е AGM технология, въпреки че го пише в каталога, отговаря на изискванията на производителя, но за автомобили след 2000 год. Основен минус = висока цена.
S5 - силвър+ технология, с усилен стартов ток, най-разпространените на пазара от този бранд. Основен плюс = много добро съотношение между цена и качество!
S4 - силвър технология, нормални показатели за акумулатор.
S3 - тази колонка я няма в посочения каталог! Това са лоу прайс/лоу технолоджи акумулатори, произведени за вериги като Метро, Практикер и т.н. Основен плюс = ниска цена, не очаквайте чудеса в сферата на качеството...

Дано да съм Ви бил полезен

Jivko7777
08-10-2009, 19:42
Както правилно си забелязъл, неслучайно съм обърнал внимание на колонката S5.

S6 - това е AGM технология, въпреки че го пише в каталога, отговаря на изискванията на производителя, но за автомобили след 2000 год. Основен минус = висока цена.
S5 - силвър+ технология, с усилен стартов ток, най-разпространените на пазара от този бранд. Основен плюс = много добро съотношение между цена и качество!
S4 - силвър технология, нормални показатели за акумулатор.
S3 - тази колонка я няма в посочения каталог! Това са лоу прайс/лоу технолоджи акумулатори, произведени за вериги като Метро, Практикер и т.н. Основен плюс = ниска цена, не очаквайте чудеса в сферата на качеството...

Дано да съм Ви бил полезен

Ето такъв отговор исках :humpx: Благодаря много!
Следователно трябва да взимам 77/780...
Направо предложи няколко марки, придружени с цени ако можеш :humpx:

Mind_Control
09-10-2009, 17:24
Както правилно си забелязъл, неслучайно съм обърнал внимание на колонката S5.

S6 - това е AGM технология, въпреки че го пише в каталога, отговаря на изискванията на производителя, но за автомобили след 2000 год. Основен минус = висока цена.
S5 - силвър+ технология, с усилен стартов ток, най-разпространените на пазара от този бранд. Основен плюс = много добро съотношение между цена и качество!
S4 - силвър технология, нормални показатели за акумулатор.
S3 - тази колонка я няма в посочения каталог! Това са лоу прайс/лоу технолоджи акумулатори, произведени за вериги като Метро, Практикер и т.н. Основен плюс = ниска цена, не очаквайте чудеса в сферата на качеството...

Дано да съм Ви бил полезен


Блаженни да се потребителите вярващи в разликата в качеството :)

spe4elist
09-10-2009, 21:38
Блаженни да се потребителите вярващи в разликата в качеството :)

Разлика има, друг е въпроса кой колко разбира и на какво ще се набучи ;-)

Sm0k
10-10-2009, 02:48
Блаженни да се потребителите вярващи в разликата в качеството :)

С цялото ми уважение, предлагам да спрем с приказките, че разлика между скъпото и евтиното няма. Защото си мисля, че с тях само се намираме на приказка, по различни теми :) Нямало разлика между скъпите и евтините гуми, между скъпите и евтините акумулатори, между скъпите и евтините накладки и какво ли още не. Никой никого не кара, да отиде и да си купи от най-скъпото, но защо е необходимо, да се убеждаваме един друг, че най-евтиното е същото, като най-скъпото при положение, че на всеки който поне веднъж си е купил от скъпото му е ясно, че не е така :) Особено пък в случая с акумуалторите, когато една и съща марка предлага и еветини и скъпи варианти, точно защото знаят, че за всеки влак си има пътници. Някой от вас вярва ли, че в комании като Бош и Варта имат време да мислят дребни далавери, от сорта на това да лепят етикети с различни цветове на акумулатори, които са еднакви и така да лъжат, че единия я по-хубав, при положение, че работата им е да произвеждат акумулатори и не им е никакъв проблем просто да разработят такъв, който наистина е по-качествен от най-евтиния им модел и после с основание да си го продават по-скъпо ;)

spe4elist
10-10-2009, 17:02
С цялото ми уважение, предлагам да спрем с приказките, че разлика между скъпото и евтиното няма. Защото си мисля, че с тях само се намираме на приказка, по различни теми :) Нямало разлика между скъпите и евтините гуми, между скъпите и евтините акумулатори, между скъпите и евтините накладки и какво ли още не. Никой никого не кара, да отиде и да си купи от най-скъпото, но защо е необходимо, да се убеждаваме един друг, че най-евтиното е същото, като най-скъпото при положение, че на всеки който поне веднъж си е купил от скъпото му е ясно, че не е така :) Особено пък в случая с акумуалторите, когато една и съща марка предлага и еветини и скъпи варианти, точно защото знаят, че за всеки влак си има пътници. Някой от вас вярва ли, че в комании като Бош и Варта имат време да мислят дребни далавери, от сорта на това да лепят етикети с различни цветове на акумулатори, които са еднакви и така да лъжат, че единия я по-хубав, при положение, че работата им е да произвеждат акумулатори и не им е никакъв проблем просто да разработят такъв, който наистина е по-качествен от най-евтиния им модел и после с основание да си го продават по-скъпо ;)


Който не вярва, отива на вторични суровини, намира един скъп и един евтин акумулатор, прави им напречен разрез и си отговаря сам на въпроса: "Има ли разлика между скъпите и евтините акумулатори?" Естествено, ако знае какво да гледа - но това е една друга тема...

... С цялото ми уважение ...

AR147
11-10-2009, 15:31
Всъщност акумулаторите са FAAM, 6ез I.
Аз също съм с такъв и съм много доволен.

http://2005.faam.com/avviamento/ing-Cerca.asp?x=1&ID_Tipo=3&ID_Marca=0&ID_Modello=0

Всъщност моят наистина е FIAAM модел Diamond 74Ah

Pastora
11-10-2009, 15:45
Лично аз съм с AC Delco, много съм доволен, всичките ми колеги са доволни също. Въпросната марка я залагаме във всички служебни и лични автомобили ( около 30 -тина са). Единственото, което е недостатък си е цената - височка. Иначе слагаи Монтанската батерия и сменяй на 2 години.

fred
11-10-2009, 19:40
Аз с монтански под 4 години не съм падал никога, при това без да карам много, тоест си виси през седмицата колат, това АС Делко, колко струва, че казваш че е скъпа?Примерно 64 А/Н

Mind_Control
11-10-2009, 22:31
С цялото ми уважение, предлагам да спрем с приказките, че разлика между скъпото и евтиното няма. Защото си мисля, че с тях само се намираме на приказка, по различни теми :) Нямало разлика между скъпите и евтините гуми, между скъпите и евтините акумулатори, между скъпите и евтините накладки и какво ли още не. Никой никого не кара, да отиде и да си купи от най-скъпото, но защо е необходимо, да се убеждаваме един друг, че най-евтиното е същото, като най-скъпото при положение, че на всеки който поне веднъж си е купил от скъпото му е ясно, че не е така :) Особено пък в случая с акумуалторите, когато една и съща марка предлага и еветини и скъпи варианти, точно защото знаят, че за всеки влак си има пътници. Някой от вас вярва ли, че в комании като Бош и Варта имат време да мислят дребни далавери, от сорта на това да лепят етикети с различни цветове на акумулатори, които са еднакви и така да лъжат, че единия я по-хубав, при положение, че работата им е да произвеждат акумулатори и не им е никакъв проблем просто да разработят такъв, който наистина е по-качествен от най-евтиния им модел и после с основание да си го продават по-скъпо ;)

Естествено, че разлика има. Материалите са по- скъпи за по- качественото. НО процентното съотношените между цената на качественото и на по- малко качественото в никакъв случай не отговаря на процентното съотношение на разходите на производителя. Онагледявам го с пример- приемаме, че скъп акумулатор е 100 лв, а ефтин 70 лв. имаме разлика от 30 %, а всъщност на производителя, за да произведе скъпия акумулатор му струва не повече от няколко %-та, защото във скъпия акумулатор няма чак толкова по- скъпи материали вложени. (Ако не вярвате ще ви сравня точните цени на някои артикули, които ние продаваме и вие ще прецените струват ли найстина по- скъпите, повече или не..)
И също така, повярвяй ми, усилието да създадеш "по-хубав" акумулатор е супер малко над това да създадеш акумулатор. Целта е на хората с пари да се продаде нещо по- скъпо, а при премиум сериите маржа е много по-голям, съответно печалбата на производителя е по- голяма чисто, като %

Sm0k
12-10-2009, 01:54
...при положение, че работата им е да произвеждат акумулатори и не им е никакъв проблем просто да разработят такъв, който наистина е по-качествен от най-евтиния им модел и после с основание да си го продават по-скъпо ;)



И също така, повярвяй ми, усилието да създадеш "по-хубав" акумулатор е супер малко над това да създадеш акумулатор. Целта е на хората с пари да се продаде нещо по- скъпо, а при премиум сериите маржа е много по-голям, съответно печалбата на производителя е по- голяма чисто, като %

Е аз точно това казах, че не им е много трудно да направят по-качествния при положение, че вече произвеждат някакъв ;)
Иначе, незнам от кое печелят повече. Логично е наистина печалбата да е по-голяма при по-високите класове. Ама това си е тяхна работа. Мен ме интересува кой е по-качествен и колко е по-скъп от обикновенния. Ако цената ме устройва ще си купя по-добрия, без да питам колко повече печелят. Ако не ме устройва ще си карам с най-евтиния :)

fred
12-10-2009, 09:08
Е аз точно това казах, че не им е много трудно да направят по-качествния при положение, че вече произвеждат някакъв ;)
Иначе, незнам от кое печелят повече. Логично е наистина печалбата да е по-голяма при по-високите класове. Ама това си е тяхна работа. Мен ме интересува кой е по-качествен и колко е по-скъп от обикновенния. Ако цената ме устройва ще си купя по-добрия, без да питам колко повече печелят. Ако не ме устройва ще си карам с най-евтиния :)

А къде е гаранцията, че там където продават скъпия, не е всъщност евтения модел.!?

spe4elist
12-10-2009, 10:13
А къде е гаранцията, че там където продават скъпия, не е всъщност евтения модел.!?

Много просто - първо, запознаваш се с търсения продукт от интернет, чичко гугъл или там каквото има; после - отиваш да си го купиш от такова място, където си мислиш че няма да те излъжат!; ако все още не ти е ясно какво трябва да си купиш - на лични ще ти обясня на дълго и широко :bouncing_smiley:

Sm0k
12-10-2009, 10:20
А къде е гаранцията, че там където продават скъпия, не е всъщност евтения модел.!?

Е, те не се различават само по цената и етикетите върху тях, капаците им са боядисани фабрично в различни цветове (за Варта и Бош го твърдя със сигурност :) ), а както знаем акумулаторите са капсуловани и едва ли някой може да смени капака в задния двор без да си личи ;) Плюс това никой, не е казал, че трябва да отидеш да си го купиш от битака. Специално на Бош, всички знаем кой е вносителя, пък и останалите свестни марки могат да се намерят в магазини, на които що-годе може да им се има доверие :) Продават се с гаранция, проверяват го, преди да заверят гаранцията и т.н.
Пък в края на краищата 100% гаранция няма. Каква е гаранцията, че накладките ти не са менте :)

spe4elist
12-10-2009, 16:14
Е, те не се различават само по цената и етикетите върху тях, капаците им са боядисани фабрично в различни цветове (за Варта и Бош го твърдя със сигурност :) ), а както знаем акумулаторите са капсуловани и едва ли някой може да смени капака в задния двор без да си личи ;) Плюс това никой, не е казал, че трябва да отидеш да си го купиш от битака. Специално на Бош, всички знаем кой е вносителя, пък и останалите свестни марки могат да се намерят в магазини, на които що-годе може да им се има доверие :) Продават се с гаранция, проверяват го, преди да заверят гаранцията и т.н.
Пък в края на краищата 100% гаранция няма. Каква е гаранцията, че накладките ти не са менте :)

За Варта и Бош едно уточнение - дори и капаците им са еднакви, щото излизат от един и същ завод в Испания. Само етикетите им са различни. Цената също - Варта винаги е по-скъп!

k1lcone
12-10-2009, 17:22
ACDelco НОВ!!

CrazyElement
12-10-2009, 21:22
Аз съм с баннер и съм доволен акумулатора е на 3 години , колата не беше карана почти година( когато се правеше ремонт) , след това запали и никакъв проблем и доста хора ми го препоръчват , цените му са добри.

fred
12-10-2009, 22:28
Е, те не се различават само по цената и етикетите върху тях, капаците им са боядисани фабрично в различни цветове (за Варта и Бош го твърдя със сигурност :) ), а както знаем акумулаторите са капсуловани и едва ли някой може да смени капака в задния двор без да си личи ;) Плюс това никой, не е казал, че трябва да отидеш да си го купиш от битака. Специално на Бош, всички знаем кой е вносителя, пък и останалите свестни марки могат да се намерят в магазини, на които що-годе може да им се има доверие :) Продават се с гаранция, проверяват го, преди да заверят гаранцията и т.н.
Пък в края на краищата 100% гаранция няма. Каква е гаранцията, че накладките ти не са менте :)
Е поне цветовете им са различни значи, просто не знаех, значи има логика :)

Pastora
12-10-2009, 22:53
Моят май беше 64Ah и цената по спомен е около 140 лева - за Монбата е въпрос на ТОТО какъв ще уцелиш, май те са по около 100 кинта. Ако ще си караш дълго колата и искаш сигурност (имат 3 години гаранция мисля,ама не ми се рови да проверя ), тогава взимай делкото, но все пак 40 лева са си 40 лева...

dilian alfa gtv
15-10-2009, 09:57
имам въпрос за акумулатор за 1.8 ts колко ампера да взема че трябва да купувам тези дни в момента съм с 74ah но мисля че е малко голям за моя ДВГ

Jivko7777
15-10-2009, 10:16
имам въпрос за акумулатор за 1.8 ts колко ампера да взема че трябва да купувам тези дни в момента съм с 74ah но мисля че е малко голям за моя ДВГ

Според каталога на Бош ти трябва 77аh/780 A (EN) ;)

spe4elist
15-10-2009, 18:27
Аз пък, като чета каталога, виждам 63 А/ч ...

pr_00f
19-10-2009, 09:28
А ся де , кои е недоскив ?"

trustworthy
19-10-2009, 09:42
А ся де , кои е недоскив ?"

77Ач / 780А на око ми мяза да е като за твоята каляска :) Няма как 1.8 бензин да е с такъв. Даже на 1.9жтд им препоръчват по-слаби акумулаторчета. Аз бих ползвал жокер 'довери се на Спечелиста' ;)

Telerig
08-11-2009, 12:27
Колеги карам 166 2,4 JTD от 2001-ва и ми предстои смяна на стария акумулатор..та според каталога, който е дал колегата във форума стойностите отговарящи в графа S5 ( какъвто мисля да и взема) са 100 Аh и 830 А (EN). Такъв ли трябва да взема да не объркам нещо и трябва ли да измеря мястото на леглото на стария, тъй като карам в момента друга кола или те са стандартни размери? От мненията до тук съм се спрял на марките Exide, Gigavat, Varta, Bosсh, ACDelco или Banner ще взема нещо от тях...дайте някакво мнение защото не съм специалист...:) Мерси предварително!

DJ Vladic
11-11-2009, 00:17
ЗА Искра някой какво ще каже? Български са чух добри неща но само от едно място съм събрал впечатления.Между Искра и Монбат кое е по-добро.180 лв за Бош малко не ми се дават.Благодаря :)

georgyg
11-11-2009, 11:09
ЗА Искра някой какво ще каже? Български са чух добри неща но само от едно място съм събрал впечатления.Между Искра и Монбат кое е по-добро.180 лв за Бош малко не ми се дават.Благодаря :)

Искра и Монбат се произвеждат от един собственик в два различни завода - едните в Монтана, а другите в Пазарджик. Аз лично съм с Искра вече 3 години и е перфектен, а и като цяло мисля, че не е лошо да подкрепим българското производство. За БОШ имам не много добри отзиви от познати.

DJ Vladic
11-11-2009, 18:00
Ами аз се реших и си взех ИСКРа 62 Ач , за 128 лв ми го дадоха.Супер.Има 2 г гаранция, и на 6 мес ще ходя да гледат тоци и кола и всичко.Кво повече искаш ;) Благодаря за отзивчивоста :)

Panchev
12-11-2009, 09:25
Е как кво повече да искаш? Искай за тези пари свестен акумулатор. Горе-долу за същите пари (към десетина лева повече) можеш да си вземеш 62Ah DELPHI, напр. Да не говорим, че ако се използват разни търговски отстъпки, за магазини, сервизи и пр. може да се вземе и по-ниско от Искрата. Той е съвсем друга бира. Не знам защо, но има такъв синдром - много хора като видят цената на BOSCH и веднага се хвърлят на българското. Има и други марки, бе хора! Има полски, има словенски, дето са доста по-напред от българските. Да не говорим пък, че и BOSCH не са върхът на сладоледа, но много хора са ги приели за еталон. Все едно, че ако не е BOSCH, все тая какъв друг боклук ще е! А иначе основен (може би и единствен) проблем на нашите стоки (в частност акумулатори) е единствено, че няма повтаряемост в качеството. А и аз лично не смятам за свой дълг да храня бългрската икономика и не бих избрал българското само поради такива подбуди.
DJ Vladic (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=6453), да ти е честит акумулаторът! Със сигурност е по-хубав от стария ти такъв. И дано да изкара по-дълго! Това горното не беше упрек към теб, а просто удобен момент за обобщение.

Telerig
12-11-2009, 18:27
Няма ли някой със 166 да ми каже какви са стойностите на акумулатора му, понеже не съм много в час и не знам да не направя беля ако взема с по-висок стартов ток да кажем от колкото трябва ... 100 Аh на 830 А става ли за 2,4 JTD 2001-ва година?

търтей
12-11-2009, 18:43
Ох, колкото повече чета тази тема, толкова повече се убеждавам, че май всички са спали в училище. Явно капацитет и стартов ток са тотално невнятни неща.
Няма да споменавам закона на Пюкерт, че ще стане страшно.

Telerig
12-11-2009, 21:51
Ох, колега съжалявам, че не знам нещо, което ти знаеш...ако ти е толкова ценно не го споделяй, но поне не спами темата. Форума е да си помагаме взаимно нали? Страшно няма, споко :) Поздрави!

п.п Смятам, че е излишно да обяснявам, че въпреки, че ми е ясна разликата между капацитет и стартов ток, все пак ще дам 200-300лв -малко или много решил съм да ги дам, поне да съм сигурен в параметрите на това което взимам. Така също и смятам, че всички знаем алфите колко са капризни откъм електроника и искам да се предпазя от евентуални сривове. Това може да стане с чисто практически съвети от колегите във форума. Простичко е и не се нуждае от закона на Пюкерт, който нито е страшен нито е сложен. Той има отношение по-скоро към скоростта на разряд. Разбрахме, че колегата го знае. Браво колега. :)

spe4elist
12-11-2009, 22:16
Не мога да разбера какво сложно има - в Техническия съм ви сложил каталог, отваряте го, намирате си Алфата и там е написано какъв е акумулаторът! Следвайте за референция колонката S5.

Каталог акумулатори (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37656)

Успех

DJ Vladic
13-11-2009, 01:36
Малък проблем имам аз, и не знам дали е в това че акумулатора е прецакан или "тоз модел са тъй".Като карам на.... 2-ра например на легнал полицай и мина бавно.Понякога колата пригасва щото няма достатъчно подадена газ.Тъкмо да пригасне и аз обирам със съединител и едвам едвам присветва лампата за маслото.Така.. с предния акумулатор (който май ще се окаже мн добър но вече стар-Пише на него Volvo; Made in Deutchland но не знам колко Ампера е) си минавах така без никакви проблеми.С новата ИСКРА!!!!!! в това положение ми спира музиката за малко и фаровете примигнаха.Това стана само веднъж.Да подчертая че клемите не са завити както трябва.УЖ набързо ама 2-ри ден ги карах така само натикани.Преди малко паля, и изключвам парното :( щото като паля понякога то си тръгва и става сериозен консуматор.Вероятна причина стария акумулатор да си замине.И при спирането на климата на ОФФ и давам на стартер... и колата млъкна няма часовник няма нищо.Сетих се аз че вероятно от клемите ше е.Завих ги.... и мене ми се стори странно но бяха топлички.Не знам дали така трябва да е :) Колата си запали, само че ми светна една батерия отпред, което значи че не зарежда алтернатора/динамото.Ново 20.... изгасих.. и запалих наново и всичко си дойде на мястото.Отделно когато си поиска ми светва лампата на АБС-а.Имам АБс но когато ми свети лампата не съм проверявал.В повечето случаи като светне АБс-а ме дразни гася-паля пак и всичко е наред :) Сега някой компетентен да сподели мойте несгоди :)

spe4elist
13-11-2009, 02:59
Ти сам си отговори - да си беше стегнал клемите, нямаше да береш ядове. Сега, иди на диагностика, дай едни парички и да ти изтрият грешките, дето насила си си ги записал в ЕКУ-то. Ето ти компетентен отговор.

Panchev
13-11-2009, 08:42
Сега някой компетентен да сподели мойте несгоди :)
Като се замисли човек, това май не звучи много гот! Можем да споделим мнението си, относно твоите несгоди, ама едва ли някой от нас ще се нагърби да ти споделя и несгодите! Приемаме, че не сме компетентни и всичко става ОК! :new_Eyecrazy:Това в кръга на шегата.
Относно проблема - ясно е къде си сбъркал. Лошият контакт при клемите (следствие от не затягане или окисляване/сулфатизация) води до точно такъв резултат. Стартерът (а и останалата електроинсталация) не може да дърпа достатъчно голям ток от малката контактна площ с клемите. Те затова се и нагряват. О друга страна, алтернаторът не може да зарежда адекватно акумилатора пак подари същата причина. Като резултат, вероятно си с изхабен акумулатор - няма да е лошо да го заредиш.
Това са двете страни на проблема с клемите, обаче има и трета: В малкия отрязък от време, в което си карал колата и клемата се е откачила (искал е да загасне двигателат) колата реално е останала с работещ двигател и откачен акумулатор, което не е добра идея при всеки нов автомобил. Онези времена, в които с един акумулатор се палеха всички Лади и Москвичи пред блока са безвъзвратно отминали. Оттук ти идват грешките в ЕКУ-то, в случай, че не е станала и по-голяма беля.
Ами, това мога да споделя по въпроса!

търтей
13-11-2009, 10:22
ми е ясна разликата между капацитет и стартов ток, все пак ще дам 200-300лв -малко или много решил съм да ги дам, поне да съм сигурен в параметрите на това което взимам. Така също и смятам, че всички знаем алфите колко са капризни откъм електроника и искам да се предпазя от евентуални сривове.
Това може да стане с чисто практически съвети от колегите във форума. Простичко е и не се нуждае от закона на Пюкерт, който нито е страшен нито е сложен. Той има отношение по-скоро към скоростта на разряд.

Начи ако ти беше ясно що е капацитет, стартов ток и кво пише в закона на Пюкерт нямаше да задаваш такива въпроси.
А па за капризната електроника на алфите - е нямам думи.

И още нещо - колегата Спечелист специално за такива разбирачи е сложил табличка какъв акумулатор ти трябва като не можеш сам да си сметнеш.

Ай со здраве.

Telerig
13-11-2009, 18:25
Благодаря за пожеланието - много здраве и на теб също. Kапацитетът на акумулатора е свързан със скоростта на разряд - колкото се разрежда по-бързо даден акумулатор, той отдава по-малко ампер-часа, отколкото същия, разреждан по-бавно. Ето ти го закона на Пюкерт, аз просто помолих за практически съвет от колега със същата алфа като моята, какъв акумулатор си е взел и дали е доволен. Много съм благодарен на колегата Спечелист, прочел съм каталога и в графата S5 съм си снел данните и съм си направил избора на марки акумулатори. Исках просто някой, който има такава 166-ца като моята да каже той с какъв акумулатор е и доволен ли е и какво толкова престъпно има в това на мен не ми е ясно. С други спамери не ми се занимава...и да капризна е електрониката на 166, поне от практиката си със тази кола съм на това мнение, колкото и да е невероятно. :beer: