PDA

View Full Version : За оборотите



saint78
05-10-2009, 14:21
Здравейте колеги!Искам да се извиня предварително за пускането на темата,но ме държат нерви вече.След всичко изписано по темата за клатене на обороти,и това че след смяната на почти всички неща по двигателя,като ламбда сонда,дебитомер,стъпково моторче,чистене на клапи и адаптации и т.н.В крайна сметка след хвърлянето на сумати пари за части,решение не се намира.
Тук идва моя въпрос към някой от колегите,които си разбират от работата и се надявам да отговорят колкото и глупав да е въпроса ми.
Искам да попитам има ли връзка например ВАРИАТОРА,а според мен има с мененето на оборотите,както и датчика на коляновия вал???
Споделям това,защото на няколко пъти след запалване на моята,стартирането е с ужасно тракане на вариатора,след секундно претрисане,заглъхване и нормализиране на оборотите,след като са паднали на 100 преди това,вариатора все едно изчезва а колата става по тиха от вятъра.за вървенето няма да говоря,защото имам чувство,че става 2,5.проблема с клатенето изчезва,но за жалост до следващото палене а това претрисане не се полува винаги за да се оправи.а за датчика на коляновия вал,просто ми дойде на ума да попитам.

Stranger65
05-10-2009, 15:23
Здравейте колеги!Искам да се извиня предварително за пускането на темата,но ме държат нерви вече.След всичко изписано по темата за клатене на обороти,и това че след смяната на почти всички неща по двигателя,като ламбда сонда,дебитомер,стъпково моторче,чистене на клапи и адаптации и т.н.В крайна сметка след хвърлянето на сумати пари за части,решение не се намира.
Тук идва моя въпрос към някой от колегите,които си разбират от работата и се надявам да отговорят колкото и глупав да е въпроса ми.
Искам да попитам има ли връзка например ВАРИАТОРА,а според мен има с мененето на оборотите,както и датчика на коляновия вал???
Споделям това,защото на няколко пъти след запалване на моята,стартирането е с ужасно тракане на вариатора,след секундно претрисане,заглъхване и нормализиране на оборотите,след като са паднали на 100 преди това,вариатора все едно изчезва а колата става по тиха от вятъра.за вървенето няма да говоря,защото имам чувство,че става 2,5.проблема с клатенето изчезва,но за жалост до следващото палене а това претрисане не се полува винаги за да се оправи.а за датчика на коляновия вал,просто ми дойде на ума да попитам.
А клапанчето на отдушника след дроселовата клапа?

oem
05-10-2009, 15:26
Виж ми аватара :) Потърси ме на скайп ако искаш :)

Novachev
05-10-2009, 16:34
Здравейте колеги!Искам да се извиня предварително за пускането на темата,но ме държат нерви вече.След всичко изписано по темата за клатене на обороти,и това че след смяната на почти всички неща по двигателя,като ламбда сонда,дебитомер,стъпково моторче,чистене на клапи и адаптации и т.н.В крайна сметка след хвърлянето на сумати пари за части,решение не се намира.
Тук идва моя въпрос към някой от колегите,които си разбират от работата и се надявам да отговорят колкото и глупав да е въпроса ми.
Искам да попитам има ли връзка например ВАРИАТОРА,а според мен има с мененето на оборотите,както и датчика на коляновия вал???
Споделям това,защото на няколко пъти след запалване на моята,стартирането е с ужасно тракане на вариатора,след секундно претрисане,заглъхване и нормализиране на оборотите,след като са паднали на 100 преди това,вариатора все едно изчезва а колата става по тиха от вятъра.за вървенето няма да говоря,защото имам чувство,че става 2,5.проблема с клатенето изчезва,но за жалост до следващото палене а това претрисане не се полува винаги за да се оправи.а за датчика на коляновия вал,просто ми дойде на ума да попитам.

Малко ти е останало за да стигнеш до края. почисти си дюзите с ултразвук почисти си всички масси по инжекцията на компютъра на главата на кутията и където иам още и ако не стане може да се наложи да се регулира дросела ръчно да се настрой да затваря добре, след което отново адаптация.

saint78
05-10-2009, 17:46
то т'ва е ясно.виж дюзите не съм ги чистил,както и кабеляците които казваш.дросела ми е като стъкло чист.ако дюзите не са наред не трябва ли и да не върви като хората.тя си върви повече от прилично.200+ ги няма за нищо стига да позагрее малко и да спре да трака вариатора.затова питам за него.той не е сменян и ми е легнал на нервната система сега да ме тормози.

---------- Post added at 17:46 ---------- Previous post was at 17:43 ----------


Виж ми аватара :) Потърси ме на скайп ако искаш :)
не мога да те намеря в скайп оем

ФЕРАРИСТ
05-10-2009, 20:30
почисти си всички масси по инжекцията на компютъра на главата на кутията и където иам още
Направи това няколко пъти.......също и с другия полюс.....