PDA

View Full Version : Проблем ксенон



teodor80
07-10-2009, 19:51
Привет колеги.Появи се странен проблем-при пускане на фаровете не винаги светват и двата ксенона.Трябва да ги изключа и включа отново и тогава.Интересното е ,че и двата го правят.Според вас къде може да бъде проблема?Даже и левия вече спря и да светва.Само пресветва в момент на пускането и толкова.Тая сутри ми светна на 7-8 път а преди малко изобщо не успях да го накарам да светне-само пресвятка при пускане поне 40 опита бяха.И ако някой има представа как и къде се замерва тока -та поне да имам представа това работи това не,ще съм му благодарен да сподели!!!

aleksander nikolaev
07-10-2009, 19:56
Колега ако ти е слаб акумолатора се получава така а иначе ако сичко е нормално по токовете ти се приготви за подмна н трафове понеже вътре им горят някои части мога да ти приложа и снимка на изгорял траф.Ако имаш нужда от подмяна на трафове ми пиши на лично.;)

ACEHOB
07-10-2009, 19:58
Имах същият проблем. Тока си беше наред.
Сложих нови ксенонови но 6000к и проблема едно че се реши а и фаровете светнаха много по-добре.

Доко
07-10-2009, 20:21
Баласти, преди десетина дни същия проблем и при мен. При първо палене единия фар не светваше, гася и при втори опит палеше, след два дни другия направи същия номер ,а на следващия ден в опит да ги светна и двата заедно ( при прецъкване светваха по единично ) повече не светнаха. Оказа се,че баластите са сдали багажа, вчера монтирах нови и вече си светят .Това се получи точно 11 месеца след като ги сложих, и хванах гаранцията , китайчета какво да се прави .?! .?! .?! .?! :dunno:

teodor80
07-10-2009, 20:30
Баласти, преди десетина дни същия проблем и при мен. При първо палене единия фар не светваше, гася и при втори опит палеше, след два дни другия направи същия номер ,а на следващия ден в опит да ги светна и двата заедно ( при прецъкване светваха по единично ) повече не светнаха. Оказа се,че баластите са сдали багажа, вчера монтирах нови и вече си светят .Това се получи точно 11 месеца след като ги сложих, и хванах гаранцията , китайчета какво да се прави .?! .?! .?! .?! :dunno:
Е как установи че е баласт как се замерва,какво се прави-може и крушка да е!Искам да не давам пари на вятъра.

Доко
07-10-2009, 20:50
Е как установи че е баласт как се замерва,какво се прави-може и крушка да е!Искам да не давам пари на вятъра.

Пробвах крушките с баластите на един приятел - светеха. А неговите крушки не светнаха с мойте баласти. Ако имаш под ръка познат с ксенон ги разменете за проба, но съм почти сигурен, че е баласт. Това е втори комплект ксенони които ми правят все един и същи номер с баластите. Имах на дългите , но след като сгънаха си върнах стандартните крушки. Първия комплект закупих от БГ, а втория от Щатите - едни и същи китайски пръчки са, а идват в едни красиви кутии. Хубавото е ,че дъщеря ми в момента си държи четките и боичките в тях и още са здрави :bowdown: .

pr_00f
08-10-2009, 17:26
На 155-цата при същата ситуация:
Първо не светваше всеки път , а накрая изобщо не искаше да пали единият фар се оказа крушка.

Явно трябва да се тества.

teodor80
08-10-2009, 19:51
Колеги след замервания изключих като проблемни крушка и баласт.Най вероятно слаба връзка някъде или окислена.Така че сега търся ел схема за фаровете.Аз има една но е нещо неразбираема.Кофти се вижда.Ако някой разполага с по читава ще се радвам да я погледна

Nyte
06-02-2010, 14:03
Здрасти, колега. Искам да питам дали си открил каква е причината за проблема? И при мен по същия начин когато паля фаровете и са студени десния не светва. Гася ги и пак ги паля и всичко е ОК, но ме съмнява да е нормално.

borislav82
06-02-2010, 14:27
при него се оказа че баласта е заминал смени го с нов и работата се оправи пробвай да размениш мястото на баластите и виж ако почне другия да прави така значи със сигурност е баласта

rusiq86
06-02-2010, 16:43
Преди 6 месеца като монтирах моят ксенон, едната крушка премигваше, производителя ми каза да проверя онези кабелни обувки които се свързват с захранването на колата, поокривих ги да взизат мн плътно с клещи и малко контактен спрей и вече 6 месеца палят от първият път, просто от годините, пръхоляка там където влизат кабелните обувки се губи контакта.