PDA

View Full Version : Oт 1-ва на 2-ра скорост-"ХЪРКАНЕ"



leanlow
08-10-2009, 23:43
Здравейте,когато превключвам от 1-ва на 2-ра скорост се чува "Хъркане"-като това когато не си натиснал съединителя до доло.Не го прави единствено когато превключвам мн бавно.Ще бъда благодарен на малко помощ.

k1lcone
08-10-2009, 23:48
ква кола?

leanlow
09-10-2009, 00:01
Извинявам се за пропуска-Алфа Ромео 156 1.8 TS

k1lcone
09-10-2009, 00:13
съединитела как е? маслото на скоростите смени ли го. кога е зе колата ?

WarsteineR
09-10-2009, 00:37
Честит синхронизатор колега, и аз съм така с третата, но за да го ремонтираш този синхронизатор ще ти излезе по-скъпо от друга скоростна кутия.. така че карай докато можеш, след това вземи една втора ръка и си я ревизирай..
Не е от масло или съединител, понеже ако беше така нямаше проблема да е само във втора скорост. Успех :crazy:

Xtrime7
09-10-2009, 07:37
Здравейте,когато превключвам от 1-ва на 2-ра скорост се чува "Хъркане"-като това когато не си натиснал съединителя до доло.Не го прави единствено когато превключвам мн бавно.Ще бъда благодарен на малко помощ.

Предполагам че е синхронизатор,поне както го обясняваш.
Колегата по-горе ти е написал че ще е по-скъп ремонта от колкото друга кутия.
Аз не мисля така.
Хубаво е да се смени навреме.
Ако не се лъжа синхронизатора ще ти е около 20-тина лева,и още 80-100 за поправката и.

ФЕРАРИСТ
09-10-2009, 09:53
Ако не се лъжа синхронизатора ще ти е около 20-тина лева,и още 80-100 за поправката и.
Кажи речи толкова е, макар че цената за ремонт малко ниска ми се вижда, но доколкото знам трябва да е кадърно изпълнен, иначе става още по неприятно.....

AlfaMan
09-10-2009, 16:53
Ами аз съм малко скептичен към скоростна кутия втора ръка, ако човек не и знае произхода. Аз преди време спешно смених моята, че колата беше на ремонт за разни други неща и изведнъж се оказа, че старата ск. кутия тече, защото беше лепена с някаква епоксидна смола, (явно се е трошил диферренциала и е пробил стената). Имах на разположение два дена за да намеря втора ръка и да ми я монтират. Ами тзи, която взех е точно така - хърка от 1-ва към 2-ра. Е хубаво, човека от който е взех е точен и известен във форума и дава гаранция, ама каква файда, като за да ми я смени, пак трябва да се свали, да се прехвърли лагер-помпата и каква е гаранцията, че и новата няма да е проблемна, защото няма как да се разбере това. (Тези, които купуват и разпарчетосват разни катастрофирали или с блокирали мотори, няма как да знят дали функционира перфектно или не.) Затова мисля, че най-правилното е да й се направи ремонт при свестен майстор, независимо че не е много евтино, ама поне ще се знае, че всичко е перфектно. Другия вариант е, както го казах, да е от човек, който продава нещо, за което гарантира, че е работещо - да е от кола, която е била в движение.

leanlow
11-10-2009, 15:46
Колеги Благодаря ви много за полезната информация

WarsteineR
11-10-2009, 17:04
Пиши какво решение си намерил на проблема ;)

leanlow
12-10-2009, 22:24
В сервиза ми казаха,че е мн възможно да е синхринизатор,но не е задължително.Възможно е и маслото да е за смяна и да го прави само от 1-ва на 2-ра, защото тогава е вкарвам пове4е в обороти.Оставих я да ми сменят маслото и ремаците и като ида да си я зема ще ми каже и това от какво е :idea::thumbup:

AlfaMan
13-10-2009, 22:02
Ами пиши какво е станало. Иначе това е много тъп отговор, че може и от маслото да е, защото майстора точно за една минута (хайде да са 5) може да провери, дали имаш достатъчно масло или не в скоростната кутия без да е необходимо да се сменя. ;)

totii
18-03-2011, 10:57
здравеите колеги ,при мен проблема е същия като я настъпя на 1 и 2ра ми влиза доста трудно и питах един маистор а той ми каза че синхронизаторите са много скъпи,ако някой може да ми каже колко излиза този ремонт и от къде мога да ги намера на по тънка цена:neutral:

Novachev
18-03-2011, 19:42
Обикновено проблемите с трудното включване се дължат или на износен синхронизатор или на износена вилка. Ако е синхронизатора се търси но за вилката ще трябва да е втора употреба синхринизатора сам по себе си не е скъп около 30-40лв но ремонта е скъпичък.
Като се започне със сваляне и качване на кутия (100-150) масло 30-50лв ремонт на кутия 50-150ЛВ. да не говорим че ако съединителя е оригинален и той е хубаво да се смени (350-400лв)
Е ми не е скъп синхронизатора но ремонта е скъп да не говорим че ако решиш да смениш и лагерите на кутията и те са още 180-200лв
Абе карай си така докато може че много пари са ремонтите.

Доко
18-03-2011, 19:47
Кви ремонти, една кутия втора употреба 200-250лв и си свиркаш. ... ;-)

Novachev
18-03-2011, 19:52
Кви ремонти, една кутия втора употреба 200-250лв и си свиркаш. ... ;-)
Е добре нов внос друже ама си е лотария.И аз така пробвах с кутия за 180лв (210лв с доставката)още 100 за монтаж и демонтаж 50лв масло ама прът. После ремонт и лагери и веселба, а да не говорим че в Бургас питах на две морги и на двете ми казаха 400лв. По форума се намират от 100-300 лв според зависи.

Доко
18-03-2011, 20:20
Е добре нов внос друже ама си е лотария.И аз така пробвах с кутия за 180лв (210лв с доставката)още 100 за монтаж и демонтаж 50лв масло ама прът. После ремонт и лагери и веселба, а да не говорим че в Бургас питах на две морги и на двете ми казаха 400лв. По форума се намират от 100-300 лв според зависи.

Така е, късмет си друже, или уговорка с продавача. Ванко и Жоро сменяха по една кутия и още си бръмчат, дори Ванко излезе по-късметлия, след като смени кутията, скоростите се включват като на Хонда ;-)

totii
23-03-2011, 11:15
Обикновено проблемите с трудното включване се дължат или на износен синхронизатор или на износена вилка. Ако е синхронизатора се търси но за вилката ще трябва да е втора употреба синхринизатора сам по себе си не е скъп около 30-40лв но ремонта е скъпичък.
Като се започне със сваляне и качване на кутия (100-150) масло 30-50лв ремонт на кутия 50-150ЛВ. да не говорим че ако съединителя е оригинален и той е хубаво да се смени (350-400лв)
Е ми не е скъп синхронизатора но ремонта е скъп да не говорим че ако решиш да смениш и лагерите на кутията и те са още 180-200лв
Абе карай си така докато може че много пари са ремонтите.
колега от къде мога да си взема синхронизатори че попитах един маистор и ми каза че е 180лв
ПОЗДРАВИ

tre
23-03-2011, 15:03
аз имах същия проблем
но се пооправи с времето след смяна на съединителя 5 заяждаше но с времето се по намести . Като имаи в предвид ,че вече спрях да натискам съединителя.

Novachev
24-03-2011, 07:59
аз имах същия проблем
но се пооправи с времето след смяна на съединителя 5 заяждаше но с времето се по намести . Като имаи в предвид ,че вече спрях да натискам съединителя.
Колега продават се в магазините за авточасти в повечето. Но ще трябва да отидеш със стария синхронизатор за да не стане объркване. Вероятно синхронизаторите ще съвпадат и с разни други от италиански коли
Ако не намериш аз трябва да имам от моята скоростна кутия но по Е-пер ги дават да имат рззлики таша че първо трябва да свалиш твоя за да се знае от кой тип е защото има няколко модификации на кутиите от р4азличните години с различни типове синхронизатори. Поне с такова впечатление останах докато рових из Е-пер-а

totii
24-03-2011, 16:36
колеги имам един въпрос намерих валовете двата, със синхроните но са от 2.0 ts а мойта е 1.8 ts и не знам дали ще станат ако някои може да помогне ще съм благодарен
поздрави:-|

WarsteineR
24-03-2011, 19:10
Стават колега, обаче на майстора ти трябва да му се занимава. Понеже 1-ва и 5-та мисля имат разлика както и крайното зъбно колело. При мен беше заминала 3-та, взех двата вала от 2.0 и майстора ми смени зъбчатките, които се разминават по брой зъбци. Успех колега!

Novachev
24-03-2011, 19:35
колеги имам един въпрос намерих валовете двата, със синхроните но са от 2.0 ts а мойта е 1.8 ts и не знам дали ще станат ако някои може да помогне ще съм благодарен
поздрави:-|
По принцип може да вземеш само синхронизаторите от 2.0 и да смениш само тях.Може и да смениш заедно двата вала. Но какъв ще е ефекта не е много ясно. В смисъл че ще има разлика във скоростите не много голяма. но при всички положения 5-тата ще е по къса Сега ако си с 3000на 110 след тази смяна ще си на 105 може и на по малко да си зависи какви са предавателните числа на 5-тата имат различни модификации.
Има и вариант да ти сложат 5-тата от твоята кутия. Варианти много само трябва да се преброят зъбите да се види разликата и да се посмята.
И пак ти повтарям зависи коя кола за кой пазар е била произведена и точно с каква кутия може и да имат разлика. Синхонизатора струва 30 евро оригинален а при всички положения може да го намериш и по евтино.
Вземи потърси телефони и звънни в най близките ти магазини на ТиН или Евро-07 няма начин да нямат синхронизатори по спомен бяха около 40лв

totii
24-03-2011, 19:49
По принцип може да вземеш само синхронизаторите от 2.0 и да смениш само тях.Може и да смениш заедно двата вала. Но какъв ще е ефекта не е много ясно. В смисъл че ще има разлика във скоростите не много голяма. но при всички положения 5-тата ще е по къса Сега ако си с 3000на 110 след тази смяна ще си на 105 може и на по малко да си зависи какви са предавателните числа на 5-тата имат различни модификации.
Има и вариант да ти сложат 5-тата от твоята кутия. Варианти много само трябва да се преброят зъбите да се види разликата и да се посмята.
И пак ти повтарям зависи коя кола за кой пазар е била произведена и точно с каква кутия може и да имат разлика. Синхонизатора струва 30 евро оригинален а при всички положения може да го намериш и по евтино.
Вземи потърси телефони и звънни в най близките ти магазини на ТиН или Евро-07 няма начин да нямат синхронизатори по спомен бяха около 40лв
мерси за отговора колега