PDA

View Full Version : Смяна на масло



leanlow
11-10-2009, 16:41
Здр.Търсих с търсачката ,но не намерих нищо!
интересува ме приблизително колко излиза смяната на масло с всичките му там филтри за 156-ца!Благодаря предварително:-):-)

digitalundgrd
11-10-2009, 16:48
Зависи от марката на маслото, а и от това дали е синтетика, полусинтетика и тн... Филтрите (въздушен, маслен и по желание този на купето) също варират като цени в зависимост от марката, а и от магазина от който купуваш....НО примерно за бензинова АЛфа - 5л селения 20к за Алфа ромео е около 80лв + още 40-50лв за филтрите...

fulcrum
11-10-2009, 19:37
Не е така при всеки, вий блейте и купуваите сандъци па после колите ви виновни. 3 месеца я имам освен крушка на стопа друго нищо не съм пипнал, сега смених и масло Селения с емблемата на Алфа 20К - 5л - 90лв, филтър - 7лв, + - 5лв.

fred
11-10-2009, 19:55
Аз си карам с лъки моли 5-40, около 100-125 лева са 5 литра, смяна с филтъра около 35 лв /ама и въздушния влиза/, това е и съм доволен, сменям си го при майстори, можеш да си купиш и масло за 70 лв и филтри за 5-7 ли и да си го точиш сам, аз съм обаче карам по първия вариант.

digitalundgrd
11-10-2009, 23:39
...... и да си го точиш сам.


И винаги съм се чудел аджеба, ако недай си Боже някой ден ми щукне да си сменя сам маслото къде ще изхвърля старото маслО??? Има ли някакви пунктове за преработка и изкупуване на такива масла? :boost:

bilgiiski
12-10-2009, 00:15
Надали.

rusiq86
12-10-2009, 01:08
Има поне тук в Русе, лубрика се казва мястото, мн места купуват масло от тях и го продават като друго, един приятел работи там, за 100 литра старо масло давали някаде 30-40 лева

Nimi
12-10-2009, 08:32
И винаги съм се чудел аджеба, ако недай си Боже някой ден ми щукне да си сменя сам маслото къде ще изхвърля старото маслО??? Има ли някакви пунктове за преработка и изкупуване на такива масла? :boost:

Има!
Всеки сервиз е длъжен по закон да има договор с такъв пункт. Друг е въпроса дали това се спазва и се търси.

fred
12-10-2009, 09:12
И винаги съм се чудел аджеба, ако недай си Боже някой ден ми щукне да си сменя сам маслото къде ще изхвърля старото маслО??? Има ли някакви пунктове за преработка и изкупуване на такива масла? :boost:

Много се съмнявам, лично аз не съм чувал за такива.По сервизите си го събират и го предават-да, те наистина са длъжни а и работят с големи количества и са запознати.
А иначе тия които сменят сами гледам точат в рази туби и кой знае къде го хвърлят, а това не е маловажно.

oem
12-10-2009, 09:29
Не е така при всеки, вий блейте и купуваите сандъци па после колите ви виновни. 3 месеца я имам освен крушка на стопа друго нищо не съм пипнал, сега смених и масло Селения с емблемата на Алфа 20К - 5л - 90лв, филтър - 7лв, + - 5лв.

Не съм купувал сандък. Като я купих и аз карах 5, 6 месеца без да бутна нищо. И после се почна едно по едно. Както нищо и няма и изведнъж се почна. Едно по едно нещата да се обаждат. След зимата се обади пърчо окачването. Електрониката и тя. И така едно по-едно. Сега лагер помпата се обажда. Вчера карето гледам останало без маншон. И те парите вървят. За туй за онуй...

Иначе вярно за маслото. РИОСВ е инстанцията която контролира опасните отпадъци. И всеки автосервиз е длъжен да има програма по съхранение на опасните отпадъци. Маслото е едно от тях. Обикновено има фирми които изкупуват отработено масло. Всеки сервиз трябва да има договор с такъв пункт. А когато си го сменяш сам си го пълниш в туби и со съхраняваш сам или го предаваш в най-близкия пункт където го изкупуват.

Аз в мазата си имам поне 7, 8 туби със старо масло. И трябва някой ден да ида да го предам. В никакъв случай не трябва да се изхвърля в шахти и подобни. Най-малкото ако не ви пука за природата поне ще вземете някой лев за това масло.

oem
12-10-2009, 13:46
Ами разпитай. Звънни в твоята РИОСВ и ги питай къде има такъв пункт.

CrazyElement
12-10-2009, 21:48
Аз съм с тутела имола взех 5 литра с филтъра ми излезе смяната 100 лева.

leanlow
12-10-2009, 22:16
По тази кола колега всичко те чака. Така, че да знаеш ако решиш да я правиш да си я караш ще я купиш още веднъж. Това съвсем серионо!
Щом се налага..важното е че ми харесва,а не ги давам за някои которник,които немога да гледам даже!Днес я оставих да ми сменят ремаците,маслото и филтрите(без този на климатика) и за вси4ко това ми искат 370 с труда.Струва ми се доста евтино(в един др сервиз ми казаха сума от 600 на горе).маистора ми обясни и за картера какви проблеми може да създаде като се запу6и,а колите които са внос от Англия масово се карат без да сменят масло (за6тото там обслужването било мн скъпо), а само доливат и по картера от 10000000 дупчици оставали 41:new_Eyecrazy: :D.Един наш колега ми разправяше че му се е случило и 4 месеца му е стояла в гаража,над 1500лв ремонт и ходене по маките за части....та реших да си дам и там някои лев поне да ми е мирна главата:chair::thumbup::thumbup::D

thecleaner
12-10-2009, 22:30
Щом се налага..важното е че ми харесва,а не ги давам за някои которник,които немога да гледам даже!Днес я оставих да ми сменят ремаците,маслото и филтрите(без този на климатика) и за вси4ко това ми искат 370 с труда.Струва ми се доста евтино(в един др сервиз ми казаха сума от 600 на горе).маистора ми обясни и за картера какви проблеми може да създаде като се запу6и,а колите които са внос от Англия масово се карат без да сменят масло (за6тото там обслужването било мн скъпо), а само доливат и по картера от 10000000 дупчици оставали 41:new_Eyecrazy: :D.Един наш колега ми разправяше че му се е случило и 4 месеца му е стояла в гаража,над 1500лв ремонт и ходене по маките за части....та реших да си дам и там някои лев поне да ми е мирна главата:chair::thumbup::thumbup::D

я дай по подробно за дупчиците по картера че ми стана интересно, да нямаш предвид някоя цедка която няма нищо общо с картера :new_Eyecrazy: