PDA

View Full Version : Смяна на консумативи на 166-ца



Value
13-10-2009, 21:54
Здравейте,
Мои познат ми даде мнение какво трябва да се смени по колата. Аз съм нов шофьор и не разбирам почти нищо от устройството на автомобила. Тъка че не мога да знам дали това са конкретните продукти, от които се нуждая. Та моля ви да ми кажете дали има нещо ненужно от тези продукти.

Цел:
Смяна на консумативи на новозакупен автомобил.

Автомобил:
Alfa Romeo 166i 2.0 1999г. / Бензин

Предложени продукти от моя познат:
1. Агр. Комплект
2. Ремък алтер. хидр.
3. Ролка външна неподв.
4. Ролка външна оптяжна
5. Ремък бал. валове
6. Въздушен филтър
7. Маслен филтър

Общо взето съм наясно, че е нормално да се сменят максимално много консумативи, но все пак не съм наясно дали някои от изброените продукти не се съдържат и във въпросния комплект.

Също така бих желал да разбера, каква сума мога да очаквам от сервиз за услугата смяна на тези консумативи.
Ще ви бъда благодарен за всякакъв тип мнения.
Лека вечер!

Ass
14-10-2009, 10:52
Масло за двигателя и евентуално за скоростна кутия.
Ако не са сменяни - Свещи!

leketo84
14-10-2009, 13:41
Мисля че всичките тези работи + маслото ми излезе към 800 лева във Ванто ! Погледнете и накладките на какво ниво са !!!:spell:

Stranger65
14-10-2009, 14:54
Здравейте,
Мои познат ми даде мнение какво трябва да се смени по колата. Аз съм нов шофьор и не разбирам почти нищо от устройството на автомобила. Тъка че не мога да знам дали това са конкретните продукти, от които се нуждая. Та моля ви да ми кажете дали има нещо ненужно от тези продукти.

Цел:
Смяна на консумативи на новозакупен автомобил.

Автомобил:
Alfa Romeo 166i 2.0 1999г. / Бензин

Предложени продукти от моя познат:
1. Агр. Комплект
2. Ремък алтер. хидр.
3. Ролка външна неподв.
4. Ролка външна оптяжна
5. Ремък бал. валове
6. Въздушен филтър
7. Маслен филтър

Общо взето съм наясно, че е нормално да се сменят максимално много консумативи, но все пак не съм наясно дали някои от изброените продукти не се съдържат и във въпросния комплект.

Също така бих желал да разбера, каква сума мога да очаквам от сервиз за услугата смяна на тези консумативи.
Ще ви бъда благодарен за всякакъв тип мнения.
Лека вечер!
Имаш ЛС

AR147
14-10-2009, 15:25
Един калкулатур + www.axm-auto.com ,ще тегли чартата на това долу горе колко пари ще ти трябват за изброените части.

Не е лошо да смениш и Филтъра на купето и Горивния.

VLADius
20-10-2009, 21:16
Мисля че всичките тези работи + маслото ми излезе към 800 лева във Ванто ! Погледнете и накладките на какво ниво са !!!:spell:

Не че е лошо мястото, ма що във Ванто? Има достатъчно добри сервизи, в които ще ти излезе поне 25-30% по-евтино. Ванто е добър сервиз (евала Тонка), ма за елементарните неща са си скъпи.