PDA

View Full Version : Джанти за зимата?



haton
17-10-2009, 04:08
Здравейте, някой може ли да ми помогне като ми каже от къде да си намеря джанти за колата за зимата сега.. :) До колкото знам трябва да са стоманени или метални кой както иска ги нарича .. :) Някъде тънкана че ми казаха че само на Алфа трябва да са други не стават...? Някъде по София най вече но и от другаде пак става.. :)

Георги Савов
17-10-2009, 08:30
Ники николов от Драгичево!Колкото искаш!Много е точен!!:new_Eyecrazy:

fulcrum
17-10-2009, 09:39
Пусни една обява в раздел купува или пообиколи моргите, ще излезе нещо.

Pepo
17-10-2009, 10:15
Здравейте, някой може ли да ми помогне като ми каже от къде да си намеря джанти за колата за зимата сега.. :) До колкото знам трябва да са стоманени или метални кой както иска ги нарича .. :) Някъде тънкана че ми казаха че само на Алфа трябва да са други не стават...? Някъде по София най вече но и от другаде пак става.. :)
А защо трябва да са стоманени? :horror:

svetlastf
17-10-2009, 10:30
А защо трябва да са стоманени? :horror:
Щото като спреш в някой бордюр или минеш през някоя скрита в снега дупка по-малко ще те боли портуфейла..:grandpa:

Pepo
17-10-2009, 10:39
Щото като спреш в някой бордюр или минеш през някоя скрита в снега дупка по-малко ще те боли портуфейла..:grandpa:
Нямам такъв навик ;-)

svetlastf
17-10-2009, 10:45
Нямам такъв навик ;-)
Е пък някои си ги имаме... Пък и вредните навици се придобиват мнооого лесно...:tooth:

haljscho
17-10-2009, 10:50
А защо трябва да са стоманени? :horror:
Ми щот иска да си згрози колаааатааа..........
Едва ли е това, ма сигурно от икономическа гледна точка.

Pepo
17-10-2009, 10:56
Ако имам възможност да карам на лети джанти, не бих слагал тенекета. И в момента съм с два чифта телефонни шайби - 15" за зимата и 16" за лятото. Ако говорим за здравина - минусче за тенекетата. Да не говорим пък за външен вид :static:
"Скритата в снега дупка" не знам как я откриваш колежке - нормално явление е щом е в снега, да е запълнена със сняг, което пък води до заключение, че дупката вече не е дупка :-D

svetlastf
17-10-2009, 11:03
Ми щот иска да си згрози колаааатааа..........
Едва ли е това, ма сигурно от икономическа гледна точка.
Айде пак с тия измишльотини за загрозяването...
Лично аз имам два комплекта гуми с джанти. Зимните са един размер по малки и с железни джанти. Не прехвърлям два пъти в годината гуми върху джантите, не ги балансирам всеки път и мисля , че това е удачния вариант за повечето от нас. Зимата даже и тасове не и слагам..., егати грозотията става , но не ми пука. Пътувам много и главната ми цел е да пристигна здрав.
ПП. отдавна престанах да ходя на кафе с колата..., все пак е средство за придвижване, а не за перчене :drive:

Pepo
17-10-2009, 11:13
Права сте, колежке - всеки има право на лош вкус :tooth:

svetlastf
17-10-2009, 11:19
Права сте, колежке - всеки има право на лош вкус :tooth:
Или да си троши парите за глупости ... :tooth:

ПП. айде някой от правоимащите да забърше малко тука...

koolio
17-10-2009, 11:27
За България железните джанти са по-добрият избор. По-малко се кривят, изправянето е по-лесно и по-ефективно. Лятата джанта като се изкриви веднъж вече не може да се върне в първоначалния и вид, отделно от това рискът да се спука е много по-голям. По тая причина минах още лятото от лети на железни. В началото ми беше трудно да възприема колата но... Тва с джантите е като при жените и грима - хубавата жена си е хубава и без грим, докато един крокодил колкото и да се гласи, все си е крокодил.:static:

benji_gb
17-10-2009, 22:23
Че то и аз съм с тенекета. Какво не им харесвате не мога да рзбера:metal:

fred
17-10-2009, 22:34
Е какво да им харесваме, грозни са.Може да се икономични, но на алфата стоят като на свинче звънче.

haljscho
17-10-2009, 23:32
Че то и аз съм с тенекета. Какво не им харесвате не мога да рзбера:metal:
Ми манекенка с налъми..........:shoot:
Па ти на тия дет си обявил в подписа ако викаш тенекета. :bouncing_smiley:

R_O_K_O
18-10-2009, 00:05
Добре де какво толкова ги плюете тия тенекета джанта за кола като всяка друга какво значение има не мога да разбера който иска да си слага зимата лятите аз лично ще си взема едни стоманени. Какво толкова ще и стане ако зимата е с грозна джанта докато е мръсна и няма как да се измие. по-точно свинчето със звънче е грозна и не мита кола с хубава джанта ;)

rusiq86
18-10-2009, 00:27
Зимата кой с каквото има! Зима карам с 15 лети на алфа са джантета, някакви по-стари са с гуми семперит. Лятото с 17-ки и мн им се радвам.
Джантата "отваря" колата на външен вид най-много, това си е неуспорим факт. А относно баланса правете един на сезон поне, след толкова дупки и препятсвия на пътя не се заблуждавайте че са прави :brickwall:
п.п. желязната джанта е в пъти по слаба от една истинска маркова лята джанта, а за бордюри, ако минавам през такива, няма да ми пука мн за джантите, по-големи къхъри ще имам. 15-ките ми не са красиви, нищо особено не са, но са адски плътни, оригинални бяха на някоя алфа, но забравих. Железните са ефтин вариант ако нямаш нищо друго!

ludkanar
18-10-2009, 01:27
Айде и аз да се обадя да поплюя малко лета джанта телефонна шайба с 8 дупки сащото сеедно с тазове.Да моята е с железарки и си карам с тях щото искам готини джанти а не просто някакви лети.на 1000 пъти съм могъл да си купя тел шайба но като са грозни за какво са ми?А и друго нещо има,аз предпочитам гумите ми да са нови отколкото да съм с лети джанти и вместо да дам 300-400 лв за тел шайба с някакви гуми на тях ги давам за нови гуми и забравям.

Pepo
18-10-2009, 09:45
Айде и аз да се обадя да поплюя малко лета джанта телефонна шайба с 8 дупки сащото сеедно с тазове.
Най-големият! Точно като все едно с тасове е да си с телефонните шайби, па и колко са грозни само :big_bow_down:
Хора дето понятие си немат от дизайн са ги мислили :roll2:

ludkanar
18-10-2009, 20:12
Най-големият! Точно като все едно с тасове е да си с телефонните шайби, па и колко са грозни само :big_bow_down:
Хора дето понятие си немат от дизайн са ги мислили :roll2:

Поне на мен ми се струва че на 156 не и отиват тези джанти.Има къде къде по хубави.

Bonev
19-10-2009, 09:43
Айде пак с тия измишльотини за загрозяването...
Лично аз имам два комплекта гуми с джанти. Зимните са един размер по малки и с железни джанти. Не прехвърлям два пъти в годината гуми върху джантите, не ги балансирам всеки път и мисля , че това е удачния вариант за повечето от нас. Зимата даже и тасове не и слагам..., егати грозотията става , но не ми пука. Пътувам много и главната ми цел е да пристигна здрав.
ПП. отдавна престанах да ходя на кафе с колата..., все пак е средство за придвижване, а не за перчене :drive:

Сорри за спама, ама да питам все пак колега или колежка си в крайна сметка?????

bager
19-10-2009, 10:24
Всеки има право да си мисли каквото иска и да прави каквото си ще с колата си.
Стоманените джанти са грозни и никой не може да го отрече. Не знам по колко пъти на зима ви се случва да чупите джанти, или пак някой чул щото друг бил казал?
Вярно е, има опасност да се надъниш в някоя дупка и да си потрошиш джантата, но колко често се случва това?
Моят опит сочи следното: от четири години карам само с лети джанти( един комплект за зимата и един за лятото, 16-ки и двата комплекта) и не съм имал повече проблеми, отколкото когато преди това карах със стоманени джанти зимно време.
Но както вече казах, всеки може да прави по колата си каквото сметне за добре.
Аз стоманена джанта на Алфата няма да сложа!

svetlastf
19-10-2009, 10:54
Сорри за спама, ама да питам все пак колега или колежка си в крайна сметка?????
Изяла съм една буква, голяма работа... Ама така е като ме нервът разни кукони, ..." грозна била с железните, крива била..."
ПП. От летите джанти тип телефонни шайби с многото дупки по грозни НЕМА!!:wazuuup:

bager
19-10-2009, 11:13
Покажи точно от коя от джантите на Алфа Ромео е по-хубава стоманената?
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.alfauto.com.au/Images/our_wheels.jpg&imgrefurl=http://www.alfauto.com.au/acc_wheels.htm&usg=__Lk2tu1B478DDu1o5uhb0h9HWaXs=&h=233&w=324&sz=36&hl=bg&start=302&um=1&tbnid=3h7jVucZqSdydM:&tbnh=85&tbnw=118&prev=/images%3Fq%3Dalfa%2Bromeo%2Bweels%26ndsp%3D18%26hl %3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26sa%3DN%26start%3D288%26um%3D1

Pepo
19-10-2009, 11:15
Покажи точно от коя от джантите на Алфа Ромео е по-хубава стоманената?
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.alfauto.com.au/Images/our_wheels.jpg&imgrefurl=http://www.alfauto.com.au/acc_wheels.htm&usg=__Lk2tu1B478DDu1o5uhb0h9HWaXs=&h=233&w=324&sz=36&hl=bg&start=302&um=1&tbnid=3h7jVucZqSdydM:&tbnh=85&tbnw=118&prev=/images%3Fq%3Dalfa%2Bromeo%2Bweels%26ndsp%3D18%26hl %3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26sa%3DN%26start%3D288%26um%3D1
:rotfl:

svetlastf
19-10-2009, 11:27
Покажи точно от коя от джантите на Алфа Ромео е по-хубава стоманената?
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.alfauto.com.au/Images/our_wheels.jpg&imgrefurl=http://www.alfauto.com.au/acc_wheels.htm&usg=__Lk2tu1B478DDu1o5uhb0h9HWaXs=&h=233&w=324&sz=36&hl=bg&start=302&um=1&tbnid=3h7jVucZqSdydM:&tbnh=85&tbnw=118&prev=/images%3Fq%3Dalfa%2Bromeo%2Bweels%26ndsp%3D18%26hl %3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26sa%3DN%26start%3D288%26um%3D1
WEELS SET 1 -D . Това са моите джанти, летните ...;-)