PDA

View Full Version : Alfa Romeo 1.9JTD 110hp (чип) VS BMW 318IS (чип+колектори)



k1lcone
17-10-2009, 20:49
клипа го няма.

SandoOne
18-10-2009, 01:45
Аз да си кажа мнението първо бягай се с кола с предно предаване второ добре го биеш 3 то бягай с алфа 1.8 с чип и генерация :).

k1lcone
18-10-2009, 01:58
ай яла ми ти на пистата кът си много акълия да та нарежа и да си ходиш

SandoOne
18-10-2009, 02:33
ай яла ми ти на пистата кът си много акълия да та нарежа и да си ходиш

Далече съм иначе щеше да ми гледаш задния номер уверявам те . ...

k1lcone
18-10-2009, 08:13
увери ме на пистата а не на думи

RoMAN
18-10-2009, 17:02
Далече съм иначе щеше да ми гледаш задния номер уверявам те . ...

ХАхахах е то това е да си бензиндаджия... РЕзултати са на лице, ама те пак си джафкат. То е лесно от разстояние да се биеш в гърдите. И да отбележа , че задното предаване е по-добро на старта така че не знам защо го пращаш да се бяга при коли с предно.

А относно дизеловия колега... Браво :super:

Bobi_33
18-10-2009, 18:14
ХАхахах е то това е да си бензиндаджия... РЕзултати са на лице, ама те пак си джафкат. То е лесно от разстояние да се биеш в гърдите. И да отбележа , че задното предаване е по-добро на старта така че не знам защо го пращаш да се бяга при коли с предно.

А относно дизеловия колега... Браво :super:


Ти да не си повярва, че 156-цата е сток? Без поне един елементарен ремап?
Айде нека тая дизелова бегачка излезе срещу 1.6 на ne0 със същия тунинг като БМВ-то и да гледаме смях в залата. !45-цата е с предно-демек още по-зле от БМВ-то

thecleaner
18-10-2009, 18:33
Ти да не си повярва, че 156-цата е сток? Без поне един елементарен ремап?
Айде нека тая дизелова бегачка излезе срещу 1.6 на ne0 със същия тунинг като БМВ-то и да гледаме смях в залата. !45-цата е с предно-демек още по-зле от БМВ-то

И аз съм му мераклия на колегата k1lcone, преди го карах но неискаше, сега може да се съгласи.

k1lcone
18-10-2009, 19:06
Ти да не си повярва, че 156-цата е сток? Без поне един елементарен ремап?
Айде нека тая дизелова бегачка излезе срещу 1.6 на ne0 със същия тунинг като БМВ-то и да гледаме смях в залата. !45-цата е с предно-демек още по-зле от БМВ-то
в заглавието си пише че е с чип ако си киорав

Bobi_33
18-10-2009, 19:38
в заглавието си пише че е с чип ако си киорав

Теб да съм цитирал? Долавям лоши нотки в поста ти, което не е добре за теб. Приемам, че си се объркал и си искал да обясниш нещо на Connor . Не съм КЬОРАВ , отварям очите на друг.
По-лекинко с тона ако обичаш.

ФЕРАРИСТ
18-10-2009, 19:49
http://www.youtube.com/watch?v=09330aY4RVY
когато клипа говори спамерите мълчат.
bmw-то е с чип + колектори + генерация
Баварчето има ли турбо?

k1lcone
18-10-2009, 20:37
Теб да съм цитирал? Долавям лоши нотки в поста ти, което не е добре за теб. Приемам, че си се объркал и си искал да обясниш нещо на Connor . Не съм КЬОРАВ , отварям очите на друг.
По-лекинко с тона ако обичаш.
извинявай.
няма турбо ферарист

haljscho
18-10-2009, 20:37
А относно дизеловия колега... Браво :super:
Благодаря колега.:notworthy:


Сегаааа...... За да не се всява излишна смут на k1lcone алфата падна с малко от това БМВ, ма все пак то е 160+ коня.........
И само за справка БМВ-то бие Вектра-Б V-6-170коня.
Ма ся тук ша почне да се пише, ма тя тая вектрааа.............
Преди два дни в съседната тема дизел-бензин, отправих покана към всички бързи TS да заповядат на пистата да направим една сверка, уви никой не се отзова на поканата.............
И накрая да уточним: Никой не казва че JTD е супер бърз автомобил............просто добра семейна кола..........Калцонето просто е забравил да снима детското столче на задната седалка :balloon:
Колкото и да ти е бърза колата винаги ще се намери накой по-бърз ТЕБ.
Аааааа и колегата Bobi_33 я кажи колко парички са наляти в на НЕНО алфата за да върви така.........
И защо всеки предлага чужди коли за сравнение?
Ние отидохме на пистата за КЕФ, а не че е трябвало на всяка цена да победим.............:go:

k1lcone
18-10-2009, 20:44
А тоя дето крещи изтепва и риба и све :rtfm:
аз съм тоя дет вика :)
хм верно май помислиха сички че тва е мойта алфа. мойта е 105 коня. който разбира ше познае по подписа ми. както и да е. който иска да заповяда с 1.8 да се замерим за да ви покажа че разликата е минимална. което искарва дизела като по добрият избор

Аз да си кажа мнението първо бягай се с кола с предно предаване второ добре го биеш 3 то бягай с алфа 1.8 с чип и генерация :).
четвърто бмвто имаше най бързия старт понеже задното не позволява превъртания и подскачане на предницата като при алфата. и пето тряя генерация да има алфата за да бягам с нея ли? понеже 1.8 няма достатачно коне за да ми е в категорията ?

ФЕРАРИСТ
18-10-2009, 20:52
извинявай.
няма турбо ферарист
Ми ко имаше турбо тогава ела да ми ги сравняваш......баси как изобщо мое да се радвате че хем с повече кубици, хем с турбо сте били атмосферна бензинка, аз никога не бих се фалил ако бия някоя вектра 1.4 бензин.....то си е за срам само да застана на линията до нея, камо ли да се гоня.....

k1lcone
18-10-2009, 20:57
Ми ко имаше турбо тогава ела да ми ги сравняваш......баси как изобщо мое да се радвате че хем с повече кубици, хем с турбо сте били атмосферна бензинка, аз никога не бих се фалил ако бия някоя вектра 1.4 бензин.....то си е за срам само да застана на линията до нея, камо ли да се гоня.....
изцяло зора за дърпането беше на бмвиста. аз си знаех че ще падна , но той преди да купи бмвто му бях дал алфата да кара и после за тва зе бмв. напрай го и почна да се дърли за дръпки. след като колегата haljscho вид че аз падам с 1-2 колиго насра и му се затвори устата. мен лично изобщо не ми се искаше да си тормозя колата ако става на въпрос.

Bobi_33
18-10-2009, 21:13
Аааааа и колегата Bobi_33 я кажи колко парички са наляти в на НЕНО алфата за да върви така.........
И защо всеки предлага чужди коли за сравнение?
[/LEFT]

Според теб колко са? Само ще ти кажа, че по-голямата част от парите са за окачване и всичко друго, а по-малката е за мотора. Пък и в БМВ-то също са наляти, нали. Важжното е при кого ще си дадеш парите, за да си сигурен, че ще има положителен, а не обратен ефект. Някъде в темата прочетох, че БМВ-то било към 170 коня. Хубаво, но къде са измерени? Щото на Нено колата е много по-малко, но е доказано на диното, че има 140к.с. на колелата.
Прото държа да отбележа, че некадърния тунинг може да отнеме мощност, вместо да я повиши.

А наНено колата я давам за пример, щото аз нямам кола в момента никаква, която да е в движение.

RoMAN
18-10-2009, 22:00
Ти да не си повярва, че 156-цата е сток? Без поне един елементарен ремап?
Айде нека тая дизелова бегачка излезе срещу 1.6 на ne0 със същия тунинг като БМВ-то и да гледаме смях в залата. !45-цата е с предно-демек още по-зле от БМВ-то

Мога да чета заглавия и много добре съм видял че не е сток, ама така както гледам също в описанието и БМВ-то не е ;)

haljscho
18-10-2009, 22:29
Според теб колко са? Само ще ти кажа, че по-голямата част от парите са за окачване и всичко друго, а по-малката е за мотора. Пък и в БМВ-то също са наляти, нали. Важжното е при кого ще си дадеш парите, за да си сигурен, че ще има положителен, а не обратен ефект. Някъде в темата прочетох, че БМВ-то било към 170 коня. Хубаво, но къде са измерени? Щото на Нено колата е много по-малко, но е доказано на диното, че има 140к.с. на колелата.
Прото държа да отбележа, че некадърния тунинг може да отнеме мощност, вместо да я повиши.

А наНено колата я давам за пример, щото аз нямам кола в момента никаква, която да е в движение.

Много точно си се изразил / Само ще ти кажа, че по-голямата част от парите са за окачване и всичко друго, а по-малката е за мотора./
Тъй като и ти и и Нено работите в тази свера и имате много вратички и жокери спрямо човек клойто не му е това професията, като мен наример./за да не се изложа по памет само кво е сменяно по колата на Нено, валове, маховик, скорости, окачване......../
Ако аз дойда при теб или в който ида е сервиз например и искам да ми бъдат сменени едно по едно, например, днес валове, другия мсец кутия, следващия, нещо по окачването................

Колко ще ми струва като части и труд???????

Айде да не си говорим празни прикаски.........

И не ми обяснявай колко върви БМВ-то, сам виждаш какъв старт прави. 0-100 ги прави за 8сек. А всички знаем, че стокови коли като астра GSI например са в тия времена, които са със съвсем различно тегло............

И аз не съм отишал там да мера колата на някой колко коня е, а просто за КЕФ...........
Се едно знам мойта колко е!!!!

BillyBoy`
18-10-2009, 22:46
haljscho значи колата от клипчето е твоята така ли?Ако БМВ-то прави от 0 до 100 за 8 сек както ти самият спомена мисля че ще му гледаш задния номер.А ти го биеш така ли беше или се бъркам?Ако е така ти би трябвало да ускорянаш за по малко от 8 сек което ми се струва адски невъзможно,хххм ако тона БМВ е 160HP+ бедна ти е фантазията на твоита Алфа:beer:А също така каза че знаеш твоита алфа колко коня е я кажи колко е ако не е таина моля.

slav40
18-10-2009, 23:16
От клипа се вижда ,че БМВ-то е по-бързо в началото ,което ме довежда до мисълта ,че е по -бързо от 0 до 100 ,явно след 100 турбото взима надмощие!

haljscho
18-10-2009, 23:20
haljscho значи колата от клипчето е твоята така ли?Ако БМВ-то прави от 0 до 100 за 8 сек както ти самият спомена мисля че ще му гледаш задния номер.А ти го биеш така ли беше или се бъркам?Ако е така ти би трябвало да ускорянаш за по малко от 8 сек което ми се струва адски невъзможно,хххм ако тона БМВ е 160HP+ бедна ти е фантазията на твоита Алфа:beer:А също така каза че знаеш твоита алфа колко коня е я кажи колко е ако не е таина моля.

Ми май не си гледал добре!!!!!!
Не виждаш ли, че до средата на гонката е пред мен!!!!!
Няма как да съм по-бърз до 100км. от него при това положение.
След 3-та го отнасям.
А пък гонката е 400м. а не от 0-100км.
Крумово не е далеч от Чешнигирово така, че ако ходим пак някой ден може да заповядаш сам да се убедиш.
Моята е около 9сек. до 100км.

Bobi_33
18-10-2009, 23:28
Тъй като и ти и и Нено работите в тази свера и имате много вратички и жокери спрямо човек който не му е това професията, като мен например./за да не се изложа по памет само кво е сменяно по колата на Нено, валове, маховик, скорости, окачване......../
Ако аз дойда при теб или в който ида е сервиз например и искам да ми бъдат сменени едно по едно, например, днес валове, другия мсец кутия, следващия, нещо по окачването................

Колко ще ми струва като части и труд?????

Тъй като с Нено работим заедно в един сервиз аз съм просто човекът който работи по колата, а той си движи финансовата част, която мен не ме интересува в детайли. По-добре е той да даде инфо с цени, просто аз не съм в час.

BillyBoy`
18-10-2009, 23:32
Ми май не си гледал добре!!!!!!
Не виждаш ли, че до средата на гонката е пред мен!!!!!
Няма как да съм по-бърз до 100км. от него при това положение.
След 3-та го отнасям.
А пък гонката е 400м. а не от 0-100км.
Крумово не е далеч от Чешнигирово така, че ако ходим пак някой ден може да заповядаш сам да се убедиш.
Моята е около 9сек. до 100км.Тогава пак няма начин да го биеш тогава вече Боби 33 отново излиза прав че които не разбира от тунинг само може да развали колата повече а и колко коня е твоита алфа каза че знаеш?

thecleaner
18-10-2009, 23:40
Аз съм на мнение че 1,9JTD 8v. на 156 е мъртво роден мотор за дръпки. Направен е за икономия на нафта т.е. за стиснати Алфисти :Tease::Tease::Tease: Не чип а два чипа да сложите (втория на чистачките да чистят по добре) IS ката ще те отнася ако е читава. За 1,8ТС какво да ви кажа ако има някои фен да заповяда да се замериме, като покани за прованса не приемам.

1912
18-10-2009, 23:47
бмв за да върви съм се убедил че трябва да е от 2.5 нагоре иначе са супер умрели от личен опит казвам това спрямо типото до 2.8 нямаха шанс даже и някой 2.8 напомпих на 400 метра иначе нагоре ша ме размине като спрял

haljscho
19-10-2009, 00:00
Тогава пак няма начин да го биеш тогава вече Боби 33 отново излиза прав че които не разбира от тунинг само може да развали колата повече а и колко коня е твоита алфа каза че знаеш?

Е как тогава успях????????? :prescription:
Тоя младеж с БМВ-то е от Асеновград.
Вие там нъли сте му квартал, сгурно го знаеш мой сам да го питаш.

thecleaner
Прав си, това е икономичен и семеен автомобил.
Както споменах по-горе, на задната седалка има детско столче.
А бензиновите Алфи са за маняци, и не са лъжица за всяка уста.............

SandoOne
19-10-2009, 09:36
Килконе ти се обади като идваш към софия първи бате венци ще те чака ще дойда и аз и радо да пробваме дизела толко ли върви деба :) :devil:

k1lcone
19-10-2009, 12:17
Що бе идваш до Църна Маца паркираш там колата и с градския транспорт ще си джиткаш, иначе е опасно движение много, трее да се внимава от трамвайните релси че лови ток ако ги настъпиш, светофари има навсякъде, а и едни ватмани са се навъдили засичат колите. Пък за баш безопасно що не дойдеш с влака, къде са коли ще таралянкаш. Ела да те повозя на читав 1.8ТС и да престанеш с драченето, колко видиш ли вървяла 1,9ката JTD.
яла ме земи от асеновград и ме разкарай из шопия. за награда щи разреша да ме почерпиш на някой ресторант, след като толко искате да ме видите :wein: пък ако наистина 1.8 върват повече и са окаже че тва 1.8 дет съм карал е било разбито аз ще стана фен на биндзиновите алфи

assassin's
19-10-2009, 18:09
колега лично аз съм пробвал гонка с 1.9 105 коня с чип и пада от моята 1,8 без чип,за това укроти ги малко тези коне че много взеха да подскачат!ако човека с дизела се навие пак ще ти снимам да видиш че нито 1-ва нито до 100 нито до 160+ километра някъде е пред мен а е кола зад мен!не си мислете че като хакнете един чип и всички ще биете!а да уточня моята има спортен филтър реплийсмент няма чип!сигурно е много яка а??

tISHI
19-10-2009, 18:14
Колега а аз да ти кажа ли че бих като твоята с 4 човека при мен без никакъв проблем?Чак ме пита после шофера какъв двигател е.Моята е 115 с чип

k1lcone
19-10-2009, 18:19
Колега а аз да ти кажа ли че бих като твоята с 4 човека при мен без никакъв проблем?Чак ме пита после шофера какъв двигател е.Моята е 115 с чип
абе остай ги да си въобразяват. аз лично ще падна от 1.8 но с не повече от 2 коли. ама 110 и 115 коня с чип ме съмнява дори и 2.5 да ги мине с много

RoMAN
19-10-2009, 18:38
С колегата tISHI сме били на гонка и лично ме е видял как трепя един 2.0 ТС. А аз и tISHI вървим на едно, когато се гоним.

plamen petkov
19-10-2009, 18:47
2,0 тс си го бил :new_Eyecrazy: ??? пък не дай си боже е 156 :go: хора снимайте това чудо невиждано че нещо ме съмнява

tISHI
19-10-2009, 18:56
Към plamen petkov:ми кво да ти кажа тогава нямаше камера да го заснемем,а сега пък не можем да намерим 156 2.0 ТС,който да е навит да се пуснем тук в Русе иначе с удоволствие ще се пробваме и двамата с Connor!

RoMAN
19-10-2009, 19:21
Plametn Petkov, по добре не пиши защото те знаем колко си голям, да ти напомням ли от съседната тема?:


Колега що питаш Бобо?????????? за десети път те каня кога и къде??? а ти се правиш че не виждаш или не искаш да видиш.Вие продължавате да спорите и не се намери един с 2.0ТС да се пуснем и да видим.Като не искате аиде закл.тази тема най после,че май някой си е взел отпуск и хаби само клавиа-ТУРАТА.

:go::go::go:



Колега sof_bg вярвам в колата си но не и в себе си като рацер ,но задължително трябва да се направят гонки специялно бензин срещу дизел и да се качат тук клиповете и повече да няма такива ама дизела имал нютон метри и турбо за това ще бие ...аха

Точно ти нямаш правото да пишеш в тия теми дето отказваш гонки! И да отупах 156, а пък теб смешен ще те правя дето и сам си признаваш, че не можеш да караш. Аман от палячовци!