PDA

View Full Version : Размер на крушка



vnimavai
17-10-2009, 21:01
Здравейте,карам Alfa 166,2.4 JTD,искам да сложа ксенон на късите,дългите и халогените,крушката на халогените е H3,тази на късите е H7,остава да разбера и на дългите какъв е размера защото на крушката и около нея никъде не пише,та единия въпрос ми е за размера на тази крушка а другия за препоръчителна марка ксенон,предложете няколко ако можете,но с цената разбира се,предполагам,че за най-добро ще ми препоръчате OSRAM,но нека все пак чуя(прочета) повече от едно мнение,благодаря Ви предварително за отделеното внимание!

EMo0o
17-10-2009, 21:23
Здравейте,карам Alfa 166,2.4 JTD,искам да сложа ксенон на късите,дългите и халогените,крушката на халогените е H3,тази на късите е H7,остава да разбера и на дългите какъв е размера защото на крушката и около нея никъде не пише,та единия въпрос ми е за размера на тази крушка а другия за препоръчителна марка ксенон,предложете няколко ако можете,но с цената разбира се,предполагам,че за най-добро ще ми препоръчате OSRAM,но нека все пак чуя(прочета) повече от едно мнение,благодаря Ви предварително за отделеното внимание!

HD3U се водеше , ако не се лъжа :) Относно идеята ти - няма да сгрешиш , аз съм с ксенон на къси дълги и халогени и е просто уникално като светнат :) Давай без да се чудиш :smile:

MrX
19-10-2009, 11:16
Здравейте,карам Alfa 166,2.4 JTD,искам да сложа ксенон на късите,дългите и халогените,крушката на халогените е H3,тази на късите е H7,остава да разбера и на дългите какъв е размера защото на крушката и около нея никъде не пише,та единия въпрос ми е за размера на тази крушка а другия за препоръчителна марка ксенон,предложете няколко ако можете,но с цената разбира се,предполагам,че за най-добро ще ми препоръчате OSRAM,но нека все пак чуя(прочета) повече от едно мнение,благодаря Ви предварително за отделеното внимание!

Не го приемай като разубеждаване, но процедурата ти е излишна, освен ако, не си подмениш фаровете. Разлика в късите светлини няма да усетиш с ксенона поради изгорял емайл на рефлектора зад лупата. На дългите смисъла се губи освен ако не ти е с блиц за присвяткане на коли пред теб, докато сгрее и трябва да го гасиш. Фаровете за мъгла според мен им чезне фокуса и не дават кой знае колко светлина, а и вероятността да уцелиш и трите комплекта да светят в един цвят е малка. Малко хора си го признават, но ксенон на 166 ако не е фабричен рядко върши някаква работа.

Linkestis
19-10-2009, 12:44
,,,,, но ксенон на 166 ако не е фабричен рядко върши някаква работа.

Ако се оправи аламагамата на рефлекторите,и се сложи качествен ксенон,мисля че даже свети по-добре от фабричният.

EMo0o
19-10-2009, 12:46
Не го приемай като разубеждаване, но процедурата ти е излишна, освен ако, не си подмениш фаровете. Разлика в късите светлини няма да усетиш с ксенона поради изгорял емайл на рефлектора зад лупата. На дългите смисъла се губи освен ако не ти е с блиц за присвяткане на коли пред теб, докато сгрее и трябва да го гасиш. Фаровете за мъгла според мен им чезне фокуса и не дават кой знае колко светлина, а и вероятността да уцелиш и трите комплекта да светят в един цвят е малка. Малко хора си го признават, но ксенон на 166 ако не е фабричен рядко върши някаква работа.

Аз пък да ти кажа , откакто сложих ксенона се родих .. сега си изчистих фаровете и си преникелирах рефлекторите , таа като ги сложа ще споделя как е .. но като знам каква разлика имаше само с ксенона , предполагам , че сега ще е още по-голяма :) На дългите си имам така наречената "светкавица" , а като карам по тъмно на дълъг път е просто нещо уникално , да не говорим колко ми разтоварва пътуването :)

Коки
19-10-2009, 13:25
Аз пък да ти кажа , откакто сложих ксенона се родих .. сега си изчистих фаровете и си преникелирах рефлекторите , таа като ги сложа ще споделя как е .. но като знам каква разлика имаше само с ксенона , предполагам , че сега ще е още по-голяма :) На дългите си имам така наречената "светкавица" , а като карам по тъмно на дълъг път е просто нещо уникално , да не говорим колко ми разтоварва пътуването :)

Остават проблемът с цвета и този с халогените.

EMo0o
19-10-2009, 21:16
Остават проблемът с цвета и този с халогените.

Този с цвета почти го нямам .. всмисъл те като загреят светят на 95% еднакво. Колкото до халогените , след като ги изчистих и тях светят доста по-добре :)

SoHm
20-10-2009, 15:14
Аз пък откакто сложих ксенон на фаровете за мъгла и ми се пълни левия с вода, ама много вода, аха-аха и ще стигне до лампата.

bodolei
20-10-2009, 22:32
колега и аз имам на късите ксенон и съм много доволен а що се отнася за дългите човека който ми ги слага ми каза че ми трябват H1 за дългите и другия месец мисля и на тях да сложа че да си реша проблема със фаровете един път и завинаги

EMo0o
20-10-2009, 22:36
Аз пък откакто сложих ксенон на фаровете за мъгла и ми се пълни левия с вода, ама много вода, аха-аха и ще стигне до лампата.

Защото така са ти ги сложили .. капачките отзад се разместват , защото е малко тясно и не могат да се съберат буксите - следователно капачето се отваря и нататък ти е ясно :) За да си го направиш най-хубаво трябва да си свалиш халогените , но за целта има много други работи за сваляне :)

SoHm
21-10-2009, 23:43
Сам си ги слагах. Свалих бронята, свалих фаровете, изкормих старите букси и жици отвътре и после натъпках с болкит дупките за оригиналните букси, където сега минават само кабелите на ксенона.
Те нали имат отдушници тия фарове, та се чудя дали е възможно да са запушени и сега влагата да няма къде да отиде.

vnimavai
22-10-2009, 21:05
Благодаря на всички за изчерпателните отговори,но от тях,произлизат още няколко въпроса-до сега не съм имал проблеми с предишните ми коли,в смисъл не съм имал проблеми с фаровете,така че....1.Що е то изгорял рефлектор на емайла,как да разбера,че е изгорял и как да го оправя,2.Как най-качествено да си изчистя фаровете и 3.Що е то преникелиране на рефлекторите и как да го направя,не съм в час с тези неща защото просто не ми се е налагало до сега,а искам да направя тези процедури по най-качественият начин,дайте малко инфо и някой съвет,благодаря Ви предварително за помоща!

SoHm
23-10-2009, 00:12
Прочети темата "Фарове" малко по-надолу и много неща ще ти се изяснят.