PDA

View Full Version : Полигон



bass
16-03-2006, 15:02
Колеги, голям проблем се оказа намирането в София на учебен полигон за заучаване на базови шофьорски умения :roll: По-амбициозната ми половинка вече сдъвка правилника, но от половин година я е страх да се запише на курс, щото нейна приятелка споделила как инструкторът още първия път бил казал "Айде, качвай се и карай към НДК!" (Макар че имаме едно упражнение).
В крайна сметка ще взема да се прибера в Троян и там да покараме на учебния полигон, ма що трябва да е така... Valjo преди време беше споменал за едно място между Младост и Горубляне, където обаче няма свободно място вече. Гледахме и на актуална карта на София за по-голямшка свободна площ - дръжки... Не знам дали в делничен ден няма да е свободен огромният паркинг на симеоновския лифт...? За каране по улици ни е мнооого рано още.
Та, идеи в тази посока?

pent
16-03-2006, 15:05
на полигона в студ град може да се упражнявате. едната част е затворена с ограда, но има и част която е достъпна, минаваш с колата през една тревичка и си там.

пак там, до полигона има и един строеж... точно до него колегите от Мазда клуба си правят срещите, не е много голямо мястото, но пак става да завърти някое кръгче.

bass
16-03-2006, 15:07
Ми ние на този полигон ходихме първия път, само че почти не беше останал асфалт - не вярвам сега да е по-добре. Още повече, че са почнали и строеж наблизо...

kekc
16-03-2006, 15:09
На зала универсиада има нещо такова. Там някои инструктори карат учебните за начална подготовка. Ако отидеш вечер няма да има никакъв проблем.

търтей
16-03-2006, 15:14
На зала универсиада има нещо такова. Там някои инструктори карат учебните за начална подготовка. Ако отидеш вечер няма да има никакъв проблем.

там не е ли само с платен акцес?

bass
16-03-2006, 15:14
На зала универсиада има нещо такова.
Хм, аз мислех, че цялата полоса е частна там, на някаква школа имаше табели...?

ShoxXx
16-03-2006, 15:32
Да си дам Алфата на жена...хмммм...повече никога!!!

Venci
16-03-2006, 15:40
Има един полигон към гара Искър, ала не мога да го обясня трябва да те заведа до там. И още едно място голямо и широко имаше, ама трябва да го проверя.

bass
16-03-2006, 15:48
И още едно място голямо и широко имаше, ама трябва да го проверя.
Pls

Venci
16-03-2006, 15:59
Чакай, бе...има два полигона на СБА. Единия е до Овергаз и пожарната по пътя от Мототехника към Винпром. Другия е на Самоковско шосе от ОМВ като тръгнеш към Панчарево от дясно. Идвата са заградени, но не знам дали не може да се разбереш нещо с охраната. По пътя от Орион към Бакърена фабрика има едно широко място от дясно. Още къде, къде...? Офф :gruebel: ще се сетя...

търтей
16-03-2006, 16:03
стига бе
алфа е последната кола на която трябва да се учи някой да кара

:go:

pent
16-03-2006, 16:14
стига бе
алфа е последната кола на която трябва да се учи някой да кара

:go:
нека да свиква на хубаво

bass
16-03-2006, 16:55
Чакай, бе...има два полигона на СБА. Единия е до Овергаз и пожарната по пътя от Мототехника към Винпром.
Тва на Черни връх ли е някъде? Овергаз беше в някаква пряка, ако се не лъжа...?

valjo
16-03-2006, 16:58
Чакай, бе...има два полигона на СБА. Единия е до Овергаз и пожарната по пътя от Мототехника към Винпром.
Тва на Черни връх ли е някъде? Овергаз беше в някаква пряка, ако се не лъжа...?

ахам тва е след Сребърна следвашата в посока околомръсното
налево се завивиа минаваш там Овергаз , пътя е яко на дупки
та там може да тренира слаломчета ли знам ли и аз;)

bass
16-03-2006, 17:00
пътя е яко на дупки та там може да тренира слаломчета ли знам ли и аз;)
Слаломчетата са за втория урок - засега сме на плавно потегляне и спиране от дупка до дупка на първа :-)

Venci
16-03-2006, 17:14
Ако искаш може да те разведа в събота. Тъкмо ще искараме баба Джулиета да се повозим :go: :drive: :biker: :super:

bass
16-03-2006, 17:39
Супер, 10x :D
Имаш лично с контакти.

Roberta
16-03-2006, 18:43
Зад супермаркет ХИТ в Младост 3 има много подходящо местенце за подобни упражнения, както и пред НИМ на Бояна, но там има много "рацери"!
Като си спомня преди 5 години каква кримка бях с колата на баща ми :sad2: , направо се плаша ........... - "оная гума ти е светофара спри на нея" и аз " няма проблем, спирам със затворени очи даже" - да ама не, в най-добрия случай 2 метра след гумата (светофара) :wierdo:!!!

pearl
16-03-2006, 20:18
Незнам защо когато запо4неш курмуването,те пускат в София и карай.А къде остана полигона?В един момент се оказа 4е взех книжка и да карам направо не представляваше проблем,но да не ви казвам какво ми се слу4и когато се наложи да правя маневри,да паркирам... Е горе-долу започнах да усвоявам и това,но не ми беше никак лесно.А що се отнася до това,на каква кола ще се учиш при мен беше Алфа.Беше ми супер гот,след което Голфа с който бях на изпита ми се видя толкова дървен и куц.... :wink:

KGB
16-03-2006, 22:41
За съжеление всички полигони в София ги преварнаха в платени паркинги...не веднъж и два пъти хора от КАТ са казвали, че нужда от полигони има и то огромна....

Аз единствение действащ полигон тоест останал от тошово време го видях в Враца....беше доста голям...намирасе на изхода на Враца посока Монтана ако не бъркам...Валджо да каже.

pinko
16-03-2006, 22:46
За съжеление всички полигони в София ги преварнаха в платени паркинги...не веднъж и два пъти хора от КАТ са казвали, че нужда от полигони има и то огромна....

Аз единствение действащ полигон тоест останал от тошово време го видях в Враца....беше доста голям...намирасе на изхода на Враца посока Монтана ако не бъркам...Валджо да каже.

В Кокаляне, точно преди обръщалото на автобус № 1(на около 150 метра, вляво се завива), по пътя за трибуните на езерото, има един огрооооомен празен паркинг, идеален е за целта.

Внимавайте обаче по пътя, след ресторант Лебед дупките са просто невероятни :shock:

KGB
16-03-2006, 23:58
Внимавайте обаче по пътя, след ресторант Лебед дупките са просто невероятни :shock:

Е че то къде не са....София толкова разбита не е била никога.

blagun
17-03-2006, 00:55
Според мен полигона на Панчарево е най-подходящ да се учи твоята половинка :!:

bass
17-03-2006, 11:03
Благодаря за предложенията и от името на обучаемата - каза, че сте "много симпатични и кооперативни младежи и девойки" :D
Ще видим в събота какво ще наобиколим и ще пиша после отчет за състоянието :wink:

bass
18-03-2006, 14:41
След днешната обиколка се намери подходящо място :D
Специални благодарности на Venci и Roberta! (А най-вероятно и valjo преди време ме е насочил точно към това място, но аз нещо не съм го разбрал правилно и кой знае какво съм гледал :wink: )

bongo
19-03-2006, 13:19
лифта за който спомена всеки понеделник е в профилактика така че можеш да опиташ :wink:

търтей
21-03-2006, 15:33
а сега ако някой има идеи за полигон около хиподрума
:drunk:

Venci
21-03-2006, 17:33
Имам :idea: :arrow: Паркинга на Билла :super: