PDA

View Full Version : Някой знае ли какви цветове са кабелите за габаритните светлити на фара?



raffaello
18-10-2009, 13:22
Ако на някой му се е налагало да се занимава с кабелите за габаритите, то нека каже какъв цвят са, че искам да вържа към тях дневни светлини а незнам кои от тях са габаритите.
Предварителни благодарности.

ФЕРАРИСТ
18-10-2009, 19:24
Тия дето са в калниците ли, или тия на фара.....

raffaello
18-10-2009, 19:26
Тия дето са в калниците ли, или тия на фара.....
тези които са на фара
или някои ако може да ме улесни къде да ги закача кабелите на дневните светлини за да може да светят заедно с габаритите

търтей
18-10-2009, 20:13
тези които са на фара
или някои ако може да ме улесни къде да ги закача кабелите на дневните светлини за да може да светят заедно с габаритите

Е, ти ако това не можеш да разбереш сам, как точно ще вържеш дневни светлини???

Изобщо, дневни светлини се връзват на дългите на намалена мощност.

Panchev
19-10-2009, 09:04
Изобщо, дневни светлини се връзват на дългите на намалена мощност.
Може ли малко инфо по въпроса, моля? Мислел съм си за такава интервенция, но не съм си избистрил още схемата.

ФЕРАРИСТ
19-10-2009, 10:57
Сори за индианския въпрос, но на какво викате дневни светлини - на габаритните диоди, или на.....??????

svetlastf
19-10-2009, 11:07
Сори за индианския въпрос, но на какво викате дневни светлини - на габаритните диоди, или на.....??????
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=20373

---------- Post added at 11:07 ---------- Previous post was at 11:05 ----------


Може ли малко инфо по въпроса, моля? Мислел съм си за такава интервенция, но не съм си избистрил още схемата.
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=20778

Panchev
19-10-2009, 11:10
Има начин през деня като врътнеш ключа и да ти светят постоянно САМО дългите (още по-добре ако са и с някакъв процент от мощността си, пр. 50%). Без да светят габарити, табло, светлини на номера и пр., които, така или иначе не се виждат през деня и не вършат работа, а сами по себе си могат да съберат мощност от порядъка на тази на фаровете, ако почнем да ги броим и събираме. Така ефектът е двоен -хем те виждат през деня и спазваш закона, хем го правиш с цената на минимална консумация на енергия! Това е реализирано при някои нови автомобили фабрично, за другите съм виждал да се предлага като екстра (като ксеноновите фарове).
EDIT: А, изпреварили са ме!

raffaello
19-10-2009, 13:09
Сори за индианския въпрос, но на какво викате дневни светлини - на габаритните диоди, или на.....??????
ами ето това си харесах от този сайт http://luxima.bg/index.php/DRL-DNEVNI-SVETLINI-LED-NS526.html
водят ги дневни светлини DRL

Panchev
19-10-2009, 13:27
Според мен, за нашите коли по би отивало нещо такова:
http://drl.hit.bg/index1.html
С тези диоди ще заприличаме на Ауди, ама самоделка!
С което моля за извинение, защото пак не отговарям на въпроса ти за цвета на жиците!

hrsitow
19-10-2009, 14:16
Ориентирай се като свалиш капачката на фара и виж цвета на влизащия кабел към буксата за габаритната крушка.Масата би трябвало да е черен кабел.Поне така го гледам на една схема.А относно тези светлини имам съмнение че не можеш да убедиш никой катаджия че са "дневни светлини"


(3) (Изм. – ДВ, бр. 61 от 2006 г.) Моторните превозни средства през периодите:
1. от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини;
2. от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.

ФЕРАРИСТ
19-10-2009, 14:36
2. от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.
Това значи ли че може да се кара и на габарити само, без да се пускат късите?
Щом има два варианта, значи късите не са задължителни, иначе щеше да пише само КЪСИ СВЕТЛИНИ......

DerMeister
19-10-2009, 14:45
Това значи ли че може да се кара и на габарити само, без да се пускат късите?
Щом има два варианта, значи късите не са задължителни, иначе щеше да пише само КЪСИ СВЕТЛИНИ......
Не, или къси или специалните "дневни" светлини, които се монтират на по-новите коли.

Stranger65
19-10-2009, 15:01
Te дебели 2см. - къде ще ги сместиш?