PDA

View Full Version : Въпрос за чистенето на дюзи



k1lcone
19-10-2009, 20:04
немога да намеря във форума някой чистел ли си е дюзите на дизела. интересуваме каква е била причината и имало ли е ефект. както и цена и къде се прави тази операция?

Xtrime7
20-10-2009, 07:49
Ние сме носили дюзи за почистване(ремонт)във Варна.Правят им някакво регулиране и почистване,преглеждат и бубинката отгоре.
За 4 дюзи бяха взели около500/600 лева,но определено имаше ефект във паленето и вървенето.

k1lcone
20-10-2009, 14:04
Ние сме носили дюзи за почистване(ремонт)във Варна.Правят им някакво регулиране и почистване,преглеждат и бубинката отгоре.
За 4 дюзи бяха взели около500/600 лева,но определено имаше ефект във паленето и вървенето.
какъв сервиз беше? бош?

JORKOOO
20-10-2009, 15:44
Чистил съм заради гадна нафта!!!!
Колата ми угасна с отворени дюзи,след почиставането и смяната на някакви тефлонови пръстенчета заспа.Тази операция я правих в сервиз на Бош до летището.
Познавам приемчика Пламен,а и един от майсторите Жоро / много точен / ,така че ако имаш проблеми с колата може да ми се обадиш след 18ч и да ти обясня каквото те интересува.
0886 380 488
За в София става дума.

Xtrime7
20-10-2009, 21:52
какъв сервиз беше? бош?

Да ,Бош сервиз беше.

k1lcone
21-10-2009, 00:38
благодара ви за отговорите. имам си на представа вече кво ме очаква. жоре ако тука в плдовдив няма кой да ги напрай ще ти звънна

JORKOOO
21-10-2009, 11:23
благодара ви за отговорите. имам си на представа вече кво ме очаква. жоре ако тука в плдовдив няма кой да ги напрай ще ти звънна
ОК!
Ще ти съдействам!

hrsitow
21-10-2009, 13:12
Какъв точно е проблема при теб?

k1lcone
21-10-2009, 14:31
Какъв точно е проблема при теб?
пали си лесно ама странно. мисля че е от дюзи. пък и ми се ще да се съживят конете :)

hrsitow
21-10-2009, 23:09
Успех и дано има някакво подорение!Иначе мисля че имаш 5-600 лв излишни :)
Като ги направиш ще кажеш има ли промяна

spe4elist
22-10-2009, 00:04
пали си лесно ама странно. мисля че е от дюзи. пък и ми се ще да се съживят конете :)

Какво значи "странно"?

k1lcone
22-10-2009, 00:19
Какво значи "странно"?
вът вът дъг търрр дъънн (тука запалва) дзън дзън дзън (тука са малко по метални тактове) дъгър дъгър дъгър дъгър дъгър (тука са си нормалните тактове на дизела)

SandoOne
22-10-2009, 00:39
Ми като трактор нали и на братчеда така пали .

k1lcone
22-10-2009, 01:06
Успех и дано има някакво подорение!Иначе мисля че имаш 5-600 лв излишни :)
Като ги направиш ще кажеш има ли промяна
ми иска ми се да знам че мотора е в перфекно състояние преди да го барна тук там за пауар

santo_traficante
22-10-2009, 08:15
вът вът дъг търрр дъънн (тука запалва) дзън дзън дзън (тука са малко по метални тактове) дъгър дъгър дъгър дъгър дъгър (тука са си нормалните тактове на дизела)
хахахаахаха
умрях от смях хахаха
бати и бисера

Jivko7777
22-10-2009, 13:59
вът вът дъг търрр дъънн (тука запалва) дзън дзън дзън (тука са малко по метални тактове) дъгър дъгър дъгър дъгър дъгър (тука са си нормалните тактове на дизела)

Хахххххх :D :D :D
До колкото разбрах от описанието :) не са ти проблем дюзите, а акумулатора...Щом толкова върти докато запали ;)

k1lcone
22-10-2009, 14:17
Хахххххх :D :D :D
До колкото разбрах от описанието :) не са ти проблем дюзите, а акумулатора...Щом толкова върти докато запали ;)
не е бе. нов е. ши видим утре в боша

JORKOOO
22-10-2009, 17:38
вът вът дъг търрр дъънн (тука запалва) дзън дзън дзън (тука са малко по метални тактове) дъгър дъгър дъгър дъгър дъгър (тука са си нормалните тактове на дизела)
Колеги,незабравайте,че навън сутрин или вечер вече не е 20-25 градуса!!!
Маслото е гъсто и е нормално да почукват клапаните!!!
Дюзите също са по шумни при старта!!!
Мотора не е с хидравлични клапани!!!
А и не по-маловажно е, че не си знаем реалните километри!!!:drunk:

---------- Post added at 14:38 ---------- Previous post was at 14:34 ----------


вът вът дъг търрр дъънн (тука запалва) дзън дзън дзън (тука са малко по метални тактове) дъгър дъгър дъгър дъгър дъгър (тука са си нормалните тактове на дизела)


не е бе. нов е. ши видим утре в боша

Нов е но колко Ампера???
Има значчение.

k1lcone
23-10-2009, 01:18
74 ампера. за малоумен ли ме имаш че незнам къф акумулатор да си купа?

Xtrime7
23-10-2009, 07:41
След като колегата е решил да си направи профилактика на дюзите,няма да е никак лошо и излишно.
Също така,не е нужно да си налагаме мненията натрапчиво,че колата е с някакъв проблем.След като си ги почисти и види тогава,че има проблем,може да отиде на диагностика.

hrsitow
24-10-2009, 00:18
След като колегата е решил да си направи профилактика на дюзите,няма да е никак лошо и излишно.
Също така,не е нужно да си налагаме мненията натрапчиво,че колата е с някакъв проблем.След като си ги почисти и види тогава,че има проблем,може да отиде на диагностика.

Колегата е абсулютно прав!

k1lcone
24-10-2009, 10:29
евала на двама ви. вие сте най големите пичове дет може да се говори с вас като хора в форума.
се не остава време да ида в боша в пловдив. аз се обадих там да питам кво е що е. момчето там ме пита кви са дюзите. с една пружина ли и там още някакви работи, но аз незнам и ми каза да ида на място да видят и да кажат как трябва да се постъпи. изглежда си разбират много от работата. ще гледам тази седмица да ида. тамън утре зимам заплатата

Xtrime7
24-10-2009, 20:41
евала на двама ви. вие сте най големите пичове дет може да се говори с вас като хора в форума.
се не остава време да ида в боша в пловдив. аз се обадих там да питам кво е що е. момчето там ме пита кви са дюзите. с една пружина ли и там още някакви работи, но аз незнам и ми каза да ида на място да видят и да кажат как трябва да се постъпи. изглежда си разбират много от работата. ще гледам тази седмица да ида. тамън утре зимам заплатата

Те Сименс като на френските,не се рециклират.Иначе твоите са Бош.Мисля че това е имал в предвид майстора.