PDA

View Full Version : Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara



mochko1
19-10-2009, 21:20
Здравейте колеги. Имам нужда от малко информация относно Сузуки което мисля да купувам. Писах в форума на Сузуки ,но там активноста е нулева и никой не е отговорил все още на въпросите ми. Надявам се тук да намеря някой който е по навътре с тея коли.


Здравейте ,предстои ми покупка на Vitara/Grand Vitara и като човек който не е карал такъв тип автомобил имам няколко въпроса Smile

Първо искам да подчертая ,че Сузукито ще бъде задължително дизел с ръчна ск. кутия ,с 5 врати и ще го купувам от Англия. Така ,че няма да имам възможност да го нося в сервиз за каквато и да е било диагностика !
1. Както казах никога не съм карал автомобил 4х4 и трябва да разбера първо как се задейства предният мост и второ ще усетя ли действието му или как да разбера дали работи ?
2. Вторият лост ли е за включването на 4х4-то или е за понижаващите предавки ? При ползването му трябва ли съединителят да е натиснат и може ли автомобилът да е в движение ?
3. За Grand Vitarata знам ,че има междуосев диференциал. Има ли такъв във Vitara ?
4. Какъв е оригиналният размер на гумите на двата модела ?
5. Какви екстри имат базовите модели ?
6. За какви дефекти и проблеми да се оглеждам ?

За сега това са основните въпроси ,ако се сетя друго ще питам.
Очаквам всякакви съвети и коментари по темата и благодаря предварително на отзовалите се.

Първоначално се бях насочил Към Nissan Terrano ,но големият мотор ме отказа. Изборът между Vitara и Grand Vitara ще бъде решен единствено от цената.
:)

mochko1
19-10-2009, 22:43
.

голямата риба
19-10-2009, 22:59
разгледай http://forum.offroad-bulgaria.com/
има достатъчно информация

mochko1
19-10-2009, 23:01
Напиши това - сузуки гранд витара - в Гугъл и виж мнения. Едни за, други против - ти избираш


хаха :roll2: мен не ми трябват мнения за или против ,задал съм конкретни въпроси !

Ако нямаш какво да пишеш по темата моля ти се намери си друго забавление !

oem
19-10-2009, 23:44
Карал съм служебно такова. Зимата е като куче у вятър. По непроходимо 4x4 не бях карал честно. Мята задника страшно. С чисто нови гуми и 4x4 закъсваш от одма. Една кола с предно се държи по-добре на сняг. Лично мнение това 4x4 по-добре не го наричай така никога.

mochko1
20-10-2009, 00:25
Карал съм служебно такова. Зимата е като куче у вятър. По непроходимо 4x4 не бях карал честно. Мята задника страшно. С чисто нови гуми и 4x4 закъсваш от одма. Една кола с предно се държи по-добре на сняг. Лично мнение това 4x4 по-добре не го наричай така никога.

Добре де като си карал такова поне кажи какво и как се прави с тоя втория лост. Прочети ми въпросите ,не искам мнение кое е добро и кое не ,изборът е вече направен.
И какво точно си карал ,щото това са различни джипки или поне изглеждат така ?

mordohy
20-10-2009, 02:36
Мочко,сузуку не правят добри джипове.И Лада И Уаз са по-добри.Мое мнение.Ти си решаваш!

santo_traficante
20-10-2009, 08:27
преди 6м взехме една витара v6 150кс.
колата се кара само на заден мост.
влизаш ли в пресечена местност спираш натискаш съединител включваш двата моста и минаваш на всякъде без грижа:jason2::jason2:
доколкото знам лесно се обръща витарата.
дизела не е ли малко слаб за това купе?и да го караш на офф роуд с този малък мотор?
иначе за градско ползване с дизела става.
относно здравината:wow:ми здрав е като всички японски кошари:jason2::jason2:

от малките джипки има още един който заслужава внимание.
другите са пълна боза:)само приличат на джипки:)

georgyg
20-10-2009, 08:47
Имаме служебно Гранд Витара 2.0 ТД към 110 к.с. Не знам какво разбираш под базови екстри, но нашето има всичко ел, климатик и 2 въздушни възглавници а и АБС. Колата гори около 8/100 градско в София. Не съм я карал на офроуд и не мога да кажа колко е читава за 4х4, но не много рядко ходи по сервизите.
Имаше проблеми с електрониката или там с някакви дотчици и неможеше да вдигне повече от 100, и проблеми със спирачките. Това са нещата които знам мисля.

oem
20-10-2009, 09:31
Втория лост е да пускаш или 4x4 на дълги предавки или на къси. Иначе мисля другата опция беше да си седи само на задно. Може и да се бъркам защото съм карал и други джипове с ръчно превключване, но на 99% съм сигурен, че е така.

Иначе и нашата от сервиза не излизаше. То скорости ли бяха, то съединител ли беше, то електроника ли не беше, то окачване ли не беше...

Нашата е 1.6 бензин мисля след основен ремонт. Има си кожа, климатик, АБС...има си екстри, но това не е джип за мен. Една Лада Нива се справя по-добре от него.

Mury
20-10-2009, 10:35
Втория лост е да пускаш или 4x4 на дълги предавки или на къси. Иначе мисля другата опция беше да си седи само на задно. Може и да се бъркам защото съм карал и други джипове с ръчно превключване, но на 99% съм сигурен, че е така.

Иначе и нашата от сервиза не излизаше. То скорости ли бяха, то съединител ли беше, то електроника ли не беше, то окачване ли не беше...

Нашата е 1.6 бензин мисля след основен ремонт. Има си кожа, климатик, АБС...има си екстри, но това не е джип за мен. Една Лада Нива се справя по-добре от него.

Брато тя Нивата се справя по-добре в офроуда от всички джипове дет се продават на европейския пазар:shocking::shocking::shocking:Витарата не е лоша машина,брат ми има такава вече 4 години,пригоди я за сериозен офроуд/колата е на 1 м.от земята/и е доволен,естествено си я прави сам,но според думите му,механиката е здрава,електрониката става.Мотора му е 1.6,в града харчи около 10 на заден мост,за дълъг път не става,много се лашка,ма те 90 процента от джиповете са така:cry::cry::cry:

oem
20-10-2009, 10:48
Брато тя Нивата се справя по-добре в офроуда от всички джипове дет се продават на европейския пазар:shocking::shocking::shocking:Витарата не е лоша машина,брат ми има такава вече 4 години,пригоди я за сериозен офроуд/колата е на 1 м.от земята/и е доволен,естествено си я прави сам,но според думите му,механиката е здрава,електрониката става.Мотора му е 1.6,в града харчи около 10 на заден мост,за дълъг път не става,много се лашка,ма те 90 процента от джиповете са така:cry::cry::cry:

Е в сняг движи ли се? То не и е проблема, да опира. Ам просто се вее като куче у вятър.

Иначе за дрифт е много готина витарата. Сучи дупето много яко :) На пълна газ върви с гъза напред много готино :) Особено като хакнеш късите предавки и редиш първа, втора, трета си все с гъза напред :)

Mury
20-10-2009, 10:53
Е в сняг движи ли се? То не и е проблема, да опира. Ам просто се вее като куче у вятър.

Иначе за дрифт е много готина витарата. Сучи дупето много яко :) На пълна газ върви с гъза напред много готино :) Особено като хакнеш късите предавки и редиш първа, втора, трета си все с гъза напред :)

Движи се на сняг 6 месеца в годината,живее на 1100 м.надморска височина:devil::devil::devil:

oem
20-10-2009, 10:55
Е а ти казваш, че е модифицирано нещо два жипче. Нашето служебното е както майка го е родила и зимата честно с алфата по-добре се придвижвам.

Тва зимата види ли малко баир на сняг и почва да върти гуми и седи на едно място. Лекичка е Витарата.

Mury
20-10-2009, 10:58
Е а ти казваш, че е модифицирано нещо два жипче. Нашето служебното е както майка го е родила и зимата честно с алфата по-добре се придвижвам.

Тва зимата види ли малко баир на сняг и почва да върти гуми и седи на едно място. Лекичка е Витарата.

Вярно че говоря за старата Витара, колата е модофицирана за офроуд,и с изключение на проблеми с ламарините/доста гният около задния мост/колата е добре технически:jason2::jason2::jason2:

mochko1
20-10-2009, 18:32
преди 6м взехме една витара v6 150кс.
колата се кара само на заден мост.
влизаш ли в пресечена местност спираш натискаш съединител включваш двата моста и минаваш на всякъде без грижа:jason2::jason2:
доколкото знам лесно се обръща витарата.
дизела не е ли малко слаб за това купе?и да го караш на офф роуд с този малък мотор?
иначе за градско ползване с дизела става.
относно здравината:wow:ми здрав е като всички японски кошари:jason2::jason2:

от малките джипки има още един който заслужава внимание.
другите са пълна боза:)само приличат на джипки:)

Значи в движение лоста да не го ръчкам :)
Сузукито няма да е за офроуд ,ще се ползва за лов и като работна кола ,но не по места дето няма път ;) Търся дизел ,защото е икономичен ,и на мен ми се иска нещо с голям потенциал ,но си имам една ламя в гаража вече.

Като гледам дискусията се разви ,давайте още идеи какво да гледам по джипката. Дотук е ясно ,че гният много и Vitara ,и Grand Vitara ,трябва хубаво да изпробвам всички предавки ,4х4-то и съединителя ,да се оглеждам навсякъде за всевъзможни течове. Четох статиите в мобилето (балгодарение на b_angelov :notworthy: ) и там не пише почти нищо ,само хвалби и това е.
Никой не каза усеща ли се тва 4х4 когато работи или трябва да я вкарвам в гората ,което няма да мога да направя предполагам.
Бях забравил за офроуд форма ,защото не съм ориентиран към офроуд ,но там има доста инфо ,просто ме е срам да задам там въпрос "какво се прави с вторият лост" :-D

santo_traficante
21-10-2009, 08:50
можеш и на 4х4 да я караш но разхода е по голям.
мостовете се включват като си спрял.

преди 8 год някъде имах от първите витари 1.6 дето 4х4 се вкл. с едни врътки на предните колела:grin::grin:
спомена от нея ми е че минаваше на всякъде и харчеше доста:grin::grin:но нямаше никъде изгнило.

тази гранд която взехме наскоро в6 в интерес на истината върви много добре и не харчи много:)със сигурност е 1/1 с гтв то ти.
джипката е перфектна:grin:

Mury
21-10-2009, 09:48
можеш и на 4х4 да я караш но разхода е по голям.
мостовете се включват като си спрял.

преди 8 год някъде имах от първите витари 1.6 дето 4х4 се вкл. с едни врътки на предните колела:grin::grin:
спомена от нея ми е че минаваше на всякъде и харчеше доста:grin::grin:но нямаше никъде изгнило.

тази гранд която взехме наскоро в6 в интерес на истината върви много добре и не харчи много:)със сигурност е 1/1 с гтв то ти.
джипката е перфектна:grin:
На брат ми е същата от старите,но купето му е 2000 г./смени го/дето се включва отпред 4 по 4:strong::strong::strong:

П.С.Повярвай ми бате,не си свалял задния моста,за да видиш гнилоча:hehe::hehe:

santo_traficante
21-10-2009, 10:24
ако е някоя Аестриика или Германка нормално да е ръждясала.

Вчера ми докарага едно ауди Б4 лачено та лачено Австриика.
и го гледам боята му се надигнала чак по тавана а няма удари.
тва авуди ако е от жабарско няма да има грам ръжда:lupe:
Същото важи и за Витарата или каквато и да е кола

kolev
21-10-2009, 10:30
не разбирам много от джипки, но до колкото знам ниски-високи се превключват само на спряла кола.моста го включваш само на спряла кола, но може да го изключиш в движение но трябва да уцелиш момента когато колата е в равновесие, двигателя не дърпа купето и купето не бута двигателя - да не се предава някакво усилие към колелата. като ще купуваш от англия що не си вземеш някой лендроувър 2,5 турбодизел. поне е истински джип.

santo_traficante
21-10-2009, 10:32
като ще купуваш от англия що не си вземеш някой лендроувър 2,5 турбодизел. поне е истински джип.

вярно не разбираш от джипки:dance:

mochko1
21-10-2009, 18:47
Стига с тея истински ,неистински джипове ,това сузуки ще гори около 8 градско ,че и по малко ,дават го 31 мили/галон :hehe: ,а в гората ако ще 50 на час да гори не ме вълнува. Иначе благодаря на всички казали по нещо ,поне мистерията с тоя лост се поразгада малко. Като купя джипката ще се похваля ;)

santo_traficante
21-10-2009, 18:49
,това сузуки ще гори около 8 градско ,че и по малко
ама ше го буташ или ще го дърпаш:lupe::dance:

mochko1
21-10-2009, 18:54
ама ше го буташ или ще го дърпаш:lupe::dance:

Четири циганчета отзад да бутат и четири отпред да дърпат ;) може даже и още да го смъкна разхода :hehe:

mochko1
08-12-2009, 02:10
Джипката е вече закупена след адски дългото търсене. Първите ми впечатления са ,че е дооооста тясна и малка количка ,дизелчето е икономичо доста и върви точно като за 88 коня таратайка :Suicide: :-D Окачването е едно меко и скокливо с което обаче незнам дали ще мога да свикна. Има си понижаващи предавки и 4 ел. прозорчета :tooth:
Стартера затяга обаче и ако някой има идея как да го оправя нека да я сподели :cheers:

RSxRacer
08-12-2009, 16:32
яка дискусия... търтея и другите които посещават оффроуд форума сигурно се смее със сълзи:rotfl:

mochko1
08-12-2009, 17:36
Ами смешно си е ,но когато човек не знае трябва да пита. Кво да правим сега тъкмо съм развеселил някого :-D

търтей
08-12-2009, 17:47
преди 8 год някъде имах от първите витари 1.6 дето 4х4 се вкл. с едни врътки на предните колела:grin::grin:


вярно не разбираш от джипки:dance:


Ти па щото разбираш :pokey:

---------- Post added at 17:47 ---------- Previous post was at 17:47 ----------


яка дискусия... търтея и другите които посещават оффроуд форума сигурно се смее със сълзи:rotfl:

Ъ тая тема сега я виждам ма верно си прав :devil: