PDA

View Full Version : Колебания за зимни гуми Firestone



blabla
22-10-2009, 15:01
Колеги здравейте!
Имам сериозно колебание за зимните гуми, който ще взимам утре за моята колица. Харесах първо Firestone Winhawk 2 на приемлива цена, но намерих някаква класация на ADAC, където бяха сред непрепоръчителните варианти :( Вярно с моя размер нямаше тестове, но все пак това е модела (моя размер е 195/60R15). По-добре класирани в този клас са Kleber. За Kleber имам информациа от роднина, че са много меки и за българските пътища не са много добър избор.
Та въпросът ми е дали имате опит с някои от тях и какви са ви отзивите?
Благодаря предварително!

S_G_M
22-10-2009, 15:15
Колега , и аз съм пред дилемата за гумите . Искам да си купя 4 гуми 185 или 175 / 65 / 14 ... за всяка една марка , все различни коментари има . Всеки си има мнение по въпроса . Аз лично питах мой роднина , който пътува адски много , има парички за скъпи гуми но не си е купувал .... та той ми каза " и най - евтините гуми съм си купувал и на пътя не са ме оставяли" така ,че моя съвет е купувай според парите . Аз съм си харесал няколко модела и на място ще го реша.

Pepo
22-10-2009, 17:51
За Kleber имам информациа от роднина, че са много меки и за българските пътища не са много добър избор.
Та въпросът ми е дали имате опит с някои от тях и какви са ви отзивите?
Благодаря предварително!
Точно това е голям плюс. Клебер е добра гума и на добра цена.

AR147
22-10-2009, 18:05
Точно това е голям плюс. Клебер е добра гума и на добра цена.
Аз също мога да подкрепя това мнение,на предишния ми автомобил Фиат Мареа карах 2 години с всесезонни Клебер.Мека гума с добро поведение на пътя,безшумна при по голяма скорост,като цяло само зимата имаше несигурност при нагазване в снега ,но това е нормално за Не-зимна гума.

adv_petrov
22-10-2009, 22:12
Колега, от една седмица карам отпред 2 нови файърстоун такива зимни, 195/65/15, ходих уикенда в дъжда до София и обратно, 1000 км никакви ядове, добре държат на дъжд и грам не рече да се поднася при 3-4 инфарктни спирания, нарочно набивах спирачките до долу за да ги пробвам как са. Същите гуми ги карах 2000 км миналия сезон на 7 местен миниван Ланчия отпред бяха, плащах ги 130 лв на гума, в големи снегове, и се държаха перфектно, не помня да съм се поднасял.
Успех!

Max
22-10-2009, 23:11
Не зная как се държат Firestone, имам впечатления от летни техни и са ок, но за зимни определено препоръчвам Kleber-a. Откак карам с такива съм много доволен - отлично поведение имат както на сняга, така и на дъжд.

blabla
23-10-2009, 09:55
Благодаря колеги!
Все пак взехме Firestona, дано всичко е ок, за Klebera се отказах щото братовчет ми също е много доволен от поведението на пътя с тях, но 2 пъти къса гума, та реших да заложа на по-твърдото, може би по-малко комфортно возене :)
:calc:

Yureti
23-10-2009, 11:23
:offtopic:
Мнение за зимни гуми TOYO ?