PDA

View Full Version : Проблем със скоростите Алфа 156 1.8



jordan_kn
22-10-2009, 23:08
Днес както си карам усещам че скоростите влизат по трудно .... и си викам аз.. абе има нещо.. мислех да проверя течността на скоростите като се прибера.Спирам аз да свърша една работа... паля аз да си ходя... не мога да включа нищо,съединителя пропада... гася -скоростите си влизат..включих на скорост,излязох от една улица че пречих на един.. гася и до там.Не взлизат скоростите нито на изгасена кола нито на запалена.Нямаше грам спирачна течност. Купих си течност за спирачките и скоростите ... сложих , обезваздушиха се.. и се прибрах .. и сега гледам че тече точно под казанчето .. отдолу на кората.От горе не се вижда нищо.При педала на съединителя също няма течове.. та се чудя дали може да мина само с някой скъсан маркуч или може и да е нещо повече :( Преди 2 дни сменях накладки и тампони на стаб.щанга.. дали нещо там може да е повлияло...
Ако сте имали подобен проблем кажете някое мнение....:heavy_cry::tequilla:

benji_gb
22-10-2009, 23:45
Имах подобен проблем, но на мен ми беше закъсан маркуча на съединитела, който влиза в ск. кутия и от там ми губеше течност и ми пропадаше съединитела. Може да е лагерпомпата.
Нека и по-компетентните се изкажат. :)

jordan_kn
22-10-2009, 23:51
А този маркуч вижда ли се? че днеска беше тъмно и не можах да разбера много много .....

ФЕРАРИСТ
23-10-2009, 09:52
От помпата в купето, навън и нагоре към казанчето излиза един маркуч по който тече течност, вероятно той ти е скъсан или претрит, сменяем е, ако е той, но е пипкава работа.......провери си всичко което ползва спирачна течност, и ще намериш теча, ако не ти свети индикацията за ниско ниво на сп течност виж и това защо се получава.....

Seishin
23-10-2009, 18:33
И аз имах проблем със скоростите. Първо не влизаше 1-ва... след това 2-ра и накрая 3-та... Четох, четох и отидох да сменя маслото на скоростната кутия. От тогава проблем със скоростите нямам!

PS:
Незнам дали твоят проблем е подобен, но просто споделям аз какъв проблем имах с тях :D

nmushnikov
23-10-2009, 19:10
И аз имах подобен проблем тази година... Казвам подобен , защото аз поне можах да се прибера от работа (60 км.) бе съединител, на налучкване на обороти, беше от маркуча за спирачната течност, който влиза в скоростната кутия, купих си нов, налях, обезвъздуших и тръгна. Но при теб щом не можеш изобщо да включиш може да е от лагер-помпата, дано не е нещо по-сериозно...

benji_gb
23-10-2009, 21:15
А този маркуч вижда ли се? че днеска беше тъмно и не можах да разбера много много .....
Сваляш акумулатора и стойката му и се вижда. Това е маркуча за който аз ти говоря. Надявам се да не ти е по-сериозен проблема. Ако можеш провери дали помпата в купето ти прави налягане. :)

Venci
23-10-2009, 22:29
Щом ти се е наложило да доливаш спирачна течност не дей да бъркаш флуидите проблема няма да се оправи със смяна на маслото в скоростите.
Провери за течове под педалите и под акумулатора. Казанчето за спирачна течност "захранва" помпите чрез маркучи, но едва ли проблема е там.

jordan_kn
24-10-2009, 07:10
Течност под педалите нямам, но имам под акумулатора... на кората беше капало(цяло казанче).Днеска ще я разглобим с един майстор и ще видим от къде идва проблема.Дано да не е нещо по-сериозно!

jordan_kn
25-10-2009, 17:29
Значи в събота разглобихме колата и установихме с майстора че средното маркуче преди помпата на съединителя е скъсано :) За щастие се разминах ефтино този път :) Но никаде в магазините нямаше такова маркуче и се наложи да взема втора употреба от една морга... навсякъде трябваше да чакам 10-15 дни !

benji_gb
25-10-2009, 19:56
Как мина обезвъздушаването? :)

jordan_kn
25-10-2009, 20:20
бяхме запушили маркуча да не изтича течността, така че обезвъздушаване нямаше... само сипах около 50мл течност.
Но преди когато всичко беше изтекло и досипах 250мл. някаде... се обезвъздуши като помпах съединителя на изгасена кола с отворено казанче.стана за около 5 мин...

Stranger65
25-10-2009, 21:10
Да не се лутам - как се обезвъздушава педала на съединителя и за какво служи тази джаджа под акумулатора през която минава течността за да стигне до скоростната кутия?

ФЕРАРИСТ
25-10-2009, 21:32
От горната страна на ск кут има отвор от който се вижда горния край на лагер помпата, ако не е паднало, има едно гумено капаче, издърпва се теления щифт, маркучето което идва от кръглия "разпределител" се изважда леко, и течност почва да излиза от мястото където е било гуменото капаче - трябва да спре да излиза въздух.......
Ся видях че имам снимка - маха се капачето дето съм оградил и там......

nmushnikov
25-10-2009, 21:52
доколкото си спомням обезвъздушаването ставаше като при вкарването, маркучето не се вкарваше докрай и се помпаше докато не спре да излиза въздух , за целта е необходим втори човек и повечко спирачна течност...

Stranger65
25-10-2009, 22:03
Благодаря момчета - ей това с теления щифт не го знаех

benji_gb
25-10-2009, 23:17
От горната страна на ск кут има отвор от който се вижда горния край на лагер помпата, ако не е паднало, има едно гумено капаче, издърпва се теления щифт, маркучето което идва от кръглия "разпределител" се изважда леко, и течност почва да излиза от мястото където е било гуменото капаче - трябва да спре да излиза въздух.......
Ся видях че имам снимка - маха се капачето дето съм оградил и там......
Аз по този начин го направих и засега нямам проблеми.
Да чукна на дърво :)

nmushnikov
26-10-2009, 22:56
Аз по този начин го направих и засега нямам проблеми.
Да чукна на дърво :)

Дано и занапред да е така!:drinking: