PDA

View Full Version : въпрос към хората с чипнатите алфи



littlesister
23-10-2009, 23:29
Тъй като предстои да си ремапвам алфата искам да попитам хора,които са се възползвали от това да кажат най-вече дали бързо отива съединителя щото за тва най-много се претиснявам и като цяло разбира се дали има някакви компликации след надуването. Става въпрос за 2.4 JTD

fred
24-10-2009, 06:33
Е съединитея си отива по бързо, иначе ако е сложен от свестни майстори,чипа, друго няма кой знае какво, има теми, търси с нашта любима търсачка и ще откриеш

rusiq86
24-10-2009, 10:28
Дали турбото се износва поради почечето бара? Знам че от 0.9 някаде се прави на 1.2 но все пак

RPWWD
24-10-2009, 11:32
Дали турбото се износва поради почечето бара? Знам че от 0.9 някаде се прави на 1.2 но все пак

Това също е вярно, но на твое място не бих наливал излишни пари в 10 годишна кола...

k1lcone
24-10-2009, 11:35
мойта е чипната и и смених съединител и маховик ама е имам от 20 000км и е рано да се каже кое се износва :)

AttilaSL
24-10-2009, 12:59
Дали турбото се износва поради почечето бара? Знам че от 0.9 някаде се прави на 1.2 но все пак

Моето турбо след замерване е 1.2 а не съм с чип,може ли това да се окаже проблем?

littlesister
24-10-2009, 13:10
K1lcone,20 000 км. си изминал от както е с чип така ли? и веднага ли смени съединителя с маховика след чипа или изкара известно време със заводския?

k1lcone
24-10-2009, 14:13
K1lcone,20 000 км. си изминал от както е с чип така ли? и веднага ли смени съединителя с маховика след чипа или изкара известно време със заводския?
купих я чипната и веднага смених съединител и маховик.

Xtrime7
24-10-2009, 20:34
купих я чипната и веднага смених съединител и маховик.

Те повечето си плачат за този си консуматив.Така че не се притеснявай.А иначе дори и без чип,ако ти е агресивно карането,пак ще сменяш.

k1lcone
24-10-2009, 20:42
то нямаше нужда от смяна на съединитела като е зех. просто за мен си го смених. тресеше при потегляне и за тва смених маховика, но стария ми маховик сега е на друга алфа която тресеше и върви като че ли е с нов маховик.

Xtrime7
24-10-2009, 21:03
то нямаше нужда от смяна на съединитела като е зех. просто за мен си го смених. тресеше при потегляне и за тва смених маховика, но стария ми маховик сега е на друга алфа която тресеше и върви като че ли е с нов маховик.

Тресенето,в повечето случаи е от феродовия диск.Ама все пак има различни форми на проявяване този проблем.

littlesister
24-10-2009, 21:09
значи ще треа след некво карана да се сменя целия комплект явно

k1lcone
24-10-2009, 21:14
значи ще треа след некво карана да се сменя целия комплект явно
спокойно. чипвай си и карай. верно че съм минал 15 000 км само но аз карам много нервно освен тва правя много състезания. пиля гуми. въобще ако трябваше да се разваля съединитела предполагам че до ся щеше да стане нещо.

haljscho
24-10-2009, 22:36
Тресенето,в повечето случаи е от феродовия диск.Ама все пак има различни форми на проявяване този проблем.
А дали ще можеш да ни обясниш, защо пък от феродовия диск? :cheers:

vovata
25-10-2009, 07:10
Вече 40 000км съм с чип,съединитела е добре,не карам агресивно.

Xtrime7
25-10-2009, 08:40
А дали ще можеш да ни обясниш, защо пък от феродовия диск? :cheers:

Износват му се пружините и се улофтява самата главинка

haljscho
25-10-2009, 09:28
Износват му се пружините и се улофтява самата главинка
По принцип си прав, но нали за JTD става въпрос, а там маховика е демпферен, а на феродовия диск пружини няма.
А по темата, слагай смело.
Ако все още не си сменял съеденител, на пролет.........
Ма тва не е гаранция де. При нормално шофиране може и доста по-дълго да искара, зависи какво му е състоянието в момента..........
Божа работа!!!

Xtrime7
25-10-2009, 15:37
[QUOTE=haljscho;580654]По принцип си прав, но нали за JTD става въпрос, а там маховика е демпферен, а на феродовия диск пружини няма.



Колега,сигурен ли си в това което казваш?
И един въпрос.Този маховик аджаба за какво са го сложили?

k1lcone
25-10-2009, 16:53
По принцип си прав, но нали за JTD става въпрос, а там маховика е демпферен, а на феродовия диск пружини няма.



Колега,сигурен ли си в това което казваш?
И един въпрос.Този маховик аджаба за какво са го сложили?


сигурен е щото сам си го сменяше :) ето и видео диаграма какво представлява маховика на жетедето http://www.youtube.com/watch?v=ceMMK-ggaAI
феродовия диск е само един обикновен диск дето излиза доста по евтино като се наложи да се сменя само дискчето. ама маховика струва доста заплати

Xtrime7
25-10-2009, 19:42
сигурен е щото сам си го сменяше :) ето и видео диаграма какво представлява маховика на жетедето http://www.youtube.com/watch?v=ceMMK-ggaAI
феродовия диск е само един обикновен диск дето излиза доста по евтино като се наложи да се сменя само дискчето. ама маховика струва доста заплати

На ясно съм какво представлява маховика,а също така и като цяло съединителя.
Аз пък съм сигурен това което твърдя,защото работя в сервиз и не един път съм сменял съединител и то комплект(ако ти говори нещо).Демферния маховик не се среща само при ЖТД-тата.Има ги при фолксваген,бмв,мерцедес.При фолксвагена е с нормален феродоф диск,А при мерцедес и бмв са описаните от теб(твърд феродов диск).

k1lcone
25-10-2009, 20:08
На ясно съм какво представлява маховика,а също така и като цяло съединителя.
Аз пък съм сигурен това което твърдя,защото работя в сервиз и не един път съм сменял съединител и то комплект(ако ти говори нещо).Демферния маховик не се среща само при ЖТД-тата.Има ги при фолксваген,бмв,мерцедес.При фолксвагена е с нормален феродоф диск,А при мерцедес и бмв са описаните от теб(твърд феродов диск).

да де ама щото говорим за жетедета. на наще алфи няма пружини на феродовия диск. от тва дет каза ти разбрах че казваш че има пружини на дискчето.

alfa156jtd
26-10-2009, 10:29
колега не се притесняваи ако е стандартно 4ипосване колата си е супер

haljscho
26-10-2009, 22:23
На ясно съм какво представлява маховика,а също така и като цяло съединителя.
Аз пък съм сигурен това което твърдя,защото работя в сервиз и не един път съм сменял съединител и то комплект(ако ти говори нещо).Демферния маховик не се среща само при ЖТД-тата.Има ги при фолксваген,бмв,мерцедес.При фолксвагена е с нормален феродоф диск,А при мерцедес и бмв са описаните от теб(твърд феродов диск).

Абсолютно съм сигурен, диска е ТВЪРД т.е. без пружини.

http://axm-auto.com/image_display.php?img=prod_img/1194948038_71715348.jpg

Не, че нещо, но просто да се изясни темата, а не някой като прочете и да се чуди такъв ли е или онакъв..........