PDA

View Full Version : помогнете



violina_kn
26-10-2009, 16:02
имам проблем с алфата михме двигателя и сега не иска да запали и никой не казва точна причина един казва компутъра е гръмнал друг реле трети жички и вече незнам
случвало ли се е на някой или поне дайте съвет

Xman
26-10-2009, 16:15
Проблемът не е в блока за управление-намира се в краката на пътника и няма как да се намокри. Търсете причината другаде, като начало подсушете всички букси и релета. Хайде успех

violina_kn
26-10-2009, 16:18
много благодаря

mimouzunov
26-10-2009, 16:35
много благодаря

Зад акумулатора има 3-4 релета ,провери ги тях...

голямата риба
26-10-2009, 16:50
поне да беше написал модела на двигателя

като за начало можеш да подсушиш около свещите
ако е 8 клапанова задължително

Bobo
26-10-2009, 17:18
Аз немога да разбера как така "не казва" за мен има два вариянта или отстранява проблема и си тръгваш доволен и платил или не отстранява проблема и си взимаш колата без да плащаш;-) Кви са тия майстори и сервизи незнам - друго е ако очакваш да ти кажат кво и е и сам да си я правиш ;)

голямата риба
26-10-2009, 18:50
Аз немога да разбера как така "не казва" за мен има два вариянта или отстранява проблема и си тръгваш доволен и платил или не отстранява проблема и си взимаш колата без да плащаш;-) Кви са тия майстори и сервизи незнам - друго е ако очакваш да ти кажат кво и е и сам да си я правиш ;)
гузен негонен бяга, кой е написал "майстор"

romeo must die
26-10-2009, 19:43
пробвай при някой по "разбиращ",
пък колкото за по горните коментарии, азз за 1 година, собственик на Алфа,
съм забелязал, че не навсякъдее разбират от тази марка :)
успех :) :)

Bobo
26-10-2009, 20:06
гузен негонен бяга, кой е написал "майстор"

А значи ти си бил :bouncing_smiley: В последно време ти върви да гърмиш процесори :tongue2:

violina_kn
26-10-2009, 20:37
ами в четвъртък ще я караме на майстор който ще я качи на компютър за да видим къде е проблема мислях че ще се оправи или че може да не е фатално но.... явно проблема е сериозен

---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:35 ----------

благодаря на всички за съветите все пак съм и момиче предполага се че нямам опит с колите

Grim
26-10-2009, 21:40
ами в четвъртък ще я караме на майстор който ще я качи на компютър за да видим къде е проблема мислях че ще се оправи или че може да не е фатално но.... явно проблема е сериозен

---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:35 ----------

благодаря на всички за съветите все пак съм и момиче предполага се че нямам опит с колите

има някои дребни неща,които липсват в профила ти,и идеята им е ако може някой като ги прочете да ти помогне-например нито пише откъде си нито каква е колата... иначе има в градовете и хора дето чуват петела,но като не се знае откъде си...? ;-)

mitaka_111
26-10-2009, 23:20
помогнете на колегата,,днес ми писа,,ама аз му казах да си пусне тема,,все пак карам юмз

alf
27-10-2009, 10:06
http://http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=12393&highlight=%F1%EB%E5%E4+%E0%E2%F2%EE%EC%E8%E2%EA%E0&page=2
извод: AR155 + пароструйка на мотора = :brickwall:

Xman
27-10-2009, 11:08
Що ли си миете моторите като парцала върши чудесна работа:hehe:

Wolfy
27-10-2009, 13:38
Принципно става с миене, но трябва добре да се подготвиш преди това! Не става спонтанно! Хоп и на автомивката... Даже най-добре в домашни условия, който има възможност, разбира се. За да може после Алфата хубаво да изсъхне преди да се подкара. Колата не е виновна, че й бъркаме в "нервите" по този начин...
Общо взето нещата стоят така - Ако искаш да направиш мечешка услуга на алфист - измий му двигателя :hump:

zdravio
27-10-2009, 14:42
Ако искаш да направиш мечешка услуга на алфист - измий му двигателя :hump:
Не е само на Алфист, на който и да е шофьор ;) :bad_evil:

Бобби
27-10-2009, 15:11
помогнете на колегата,,днес ми писа,,ама аз му казах да си пусне тема,,все пак карам юмз
искаш да кажеш колежка:big_wink:...а това, че ти е писала е друг въпрос....някак си по личен:))
Да хваща сушоара и ще се оправят нещата:-)

Petronii
03-11-2009, 22:16
Кво стана с колата? Ако не си ходила на майстор, просто някой около теб да развие четирите болта на капака (ако е 8 клапана) на който пише "Алфа Ромео". Под него ще видеш, че е пълно с вода. Подсушаваш с мек памучен парцал, махаш кабелите и свещите и тях подсушаваш. Няма как да ти гръмне компютър и дъра бъра. После няма как да не запали. Двигателя на Алфа Ромео обикновено няма нужда да се мие. Но ако трябва, то непремено трябва подготовка за да се избегне после писането по форумите.

lulin racing
04-11-2009, 06:32
Кво стана с колата? Ако не си ходила на майстор, просто някой около теб да развие четирите болта на капака (ако е 8 клапана) на който пише "Алфа Ромео". Под него ще видеш, че е пълно с вода. Подсушаваш с мек памучен парцал, махаш кабелите и свещите и тях подсушаваш. Няма как да ти гръмне компютър и дъра бъра. После няма как да не запали. Двигателя на Алфа Ромео обикновено няма нужда да се мие. Но ако трябва, то непремено трябва подготовка за да се избегне после писането по форумите.

Да знаеш,че единствения проблем при мокрене може да бъде там ....... :D:D:D:D:D И дали пък може да са й изгърмяли половината релета,бушони и т.н. ?!

violina_kn
04-11-2009, 16:39
колата е при майстора все още , но понеже е затрупан още нямам резултат утре се надявам вече да имам отговор на въпроса и ще пиша

toki4a
04-11-2009, 18:33
колата е при майстора все още , но понеже е затрупан още нямам резултат утре се надявам вече да имам отговор на въпроса и ще пиша

просто трябва да подсуши всичките кабеляци и всичко щте е ок ;):go:дано всичко да е ок, и от там нататък ти желая много да те слуша за напред;)

violina_kn
04-11-2009, 18:45
мерсииии

violina_kn
06-11-2009, 11:26
3 релета и компютара е дал грешки за това не е искала да пали 400 лв ми взеха :((((((((((((((((((((((( ужассс

---------- Post added at 11:26 ---------- Previous post was at 11:21 ----------

важното е че сега всичко е ок

kolev
06-11-2009, 11:29
3 релета по 10лв, диагностика 20лв +майсторлък = :balloon:

violina_kn
06-11-2009, 11:40
оф незнам ама без кола не се седеше но 400 лв ми се струва много ама прежалих ги :(

Бобби
06-11-2009, 11:42
оф незнам ама без кола не се седеше но 400 лв ми се струва много ама прежалих ги :(
..струва ми се голяма тесла са ти одарили:roll:
баси майсторите...далеч от тях, че ще ти поскъпне живота излишно:chair:

violina_kn
06-11-2009, 11:44
3 релета и за чистене на грешките в компютъра + работата на майстора

Бобби
06-11-2009, 11:46
3 релета и за чистене на грешките в компютъра + работата на майстора
Видях по нагоре...но не е човешко това!!!!

violina_kn
06-11-2009, 11:46
ама аз нали не разбирам много човека може и да ми е взел повече пък на всичкото отгоре съм руса :) хахахаха ама карай пари като шума хаххаха :)

Бобби
06-11-2009, 11:53
ама аз нали не разбирам много човека може и да ми е взел повече пък на всичкото отгоре съм руса :) хахахаха ама карай пари като шума хаххаха :)
:))...ами нека да има шума!
ама това си егати обира:cussing:
3бр. релета х 35лв.=135лв.
диагностика 30-35лв.мах.
труда нищожен....:hump:...
казах ти аз да използваш сушоара, ама ти...:chair:
тия релета се и лекуват, ако са залепнали....но вече свършен факт.....да ти е като обица за напред!

violina_kn
06-11-2009, 11:59
мдаа повече с майстори да не ми се налага а ако се наложи с вас ще се консултирам :) и все пак мерси за подкрепата

Бобби
06-11-2009, 12:22
Моля..моля:))...друг път не прибързвай!
...и по рядко да има друг път.
Все някой колега ще помогне...и да не харесва руси, то поне от любов към марката:))

toki4a
06-11-2009, 15:27
кажи на този маистор да ми запази часс!!!!


като се сетя ,че трябваше да се разминеш с наи много с 50 тина кинтаа:Tease:

violina_kn
06-11-2009, 18:48
:|минало вече немога да се ядосвам важното е че сега колата лети и няма нужда да ходя с таксита :thumbup:

lulin racing
06-11-2009, 18:57
за 400 лева освен това трябва да ми направи пълна ревизия на мотора честно :haha: мамка му на тоя дано да са му последните 400 лв където взима ;) горе главата колежке

Petronii
06-11-2009, 19:04
Малко ти е взел!

robygas
06-11-2009, 19:04
Що умувате , като изобщо не знаете какво е правил човека?

lulin racing
06-11-2009, 19:37
3 релета и компютара е дал грешки за това не е искала да пали 400 лв ми взеха :((((((((((((((((((((((( ужассс

---------- Post added at 11:26 ---------- Previous post was at 11:21 ----------

важното е че сега всичко е ок


Що умувате , като изобщо не знаете какво е правил човека?

Ето какво е правил! За тая работа а да са много 400 лева?! Вика му се обир посред бял ден

robygas
06-11-2009, 20:11
Малък, недей да подскачаш така. Прочел съм темата, но нещо не ми се връзва. Просто допускам/да ме прощава колежката/, че не става дума точно за 3 релета и чистене на грешки, както и не казвам, няма и безкруполни хора. От скромната си практика знам ,че за тая работа с 400-те лева ,обикновено се иска и знанието на собственика, като му се обяснява какъв е проблема ,на каква цена могат да се намерят частите, колко ще му струва тяхната подмяна и какви са рисковете да има нужда и от последващи ремонти. Не ми се вярва колежката просто да си е оставила колата и да е заявила :-Правете я независимо на какви пари!, пък ако е така...

lulin racing
06-11-2009, 21:00
Има доста истина и в твоите думи,може и да си прав

violina_kn
17-11-2009, 18:58
Малък, недей да подскачаш така. Прочел съм темата, но нещо не ми се връзва. Просто допускам/да ме прощава колежката/, че не става дума точно за 3 релета и чистене на грешки, както и не казвам, няма и безкруполни хора. От скромната си практика знам ,че за тая работа с 400-те лева ,обикновено се иска и знанието на собственика, като му се обяснява какъв е проблема ,на каква цена могат да се намерят частите, колко ще му струва тяхната подмяна и какви са рисковете да има нужда и от последващи ремонти. Не ми се вярва колежката просто да си е оставила колата и да е заявила :-Правете я независимо на какви пари!, пък ако е така...
нещо не разбирам пич какъв ти е проблема и четеш ли правилно аз знам какво ми е правено на колата и да взе ми 400 лв. ако не вярваш да ти запазя час при човека.!!! точка по въпроса дала съм ги майната му. може да съм руса но не съм тъпа да му кажа "Правете я независимо на какви пари!" не съм милионерка а ако бях нямаше да карам алфа щях да си карам джип MERCEDES ML 320 CDI

Grim
17-11-2009, 20:29
нещо не разбирам пич какъв ти е проблема и четеш ли правилно аз знам какво ми е правено на колата и да взе ми 400 лв. ако не вярваш да ти запазя час при човека.!!! точка по въпроса дала съм ги майната му. може да съм руса но не съм тъпа да му кажа "Правете я независимо на какви пари!" не съм милионерка а ако бях нямаше да карам алфа щях да си карам джип MERCEDES ML 320 CDI

е с тоз джип вече нищо не каза..... :)

violina_kn
18-11-2009, 00:23
е с тоз джип вече нищо не каза..... :)
нещо подигравателно ми го казваш проблемче?????
не виждам какво му е на джипа