PDA

View Full Version : Моля за малко инфо



wenss
27-10-2009, 06:32
Колеги питането ми може де е малко тъпо,но не успях сам да разбера какво става.Та значи забелязох че ми капи масло точно от местото където е масления филтър.Под самия филтър има една основа под която има опръстен-смених го но продължава да се омаслява.Как ли не го оглеждах но нищо.И то капките се виждад от към двата болта които държат стойката за климатика-от там улива.Та има ли там нещо което може да ми прави проблеми освен тази основа и масления филтър.

moniiii
27-10-2009, 19:57
Колега ще ти следя темата с интерес защото имам същия проблем на 100%.Точно както си го описал така е и при мен.Да те питам как смени О пръстена който е на основата на масления филтър.

souze
27-10-2009, 22:09
Колега, при мен течеше от масления филтър, че ако е смотана марка се развива след някой километър. Имах същия проблем, след като си бях купил филтър "Текнеко" или както там се казва. Сега съм с "Фиам" и проблеми нямам...

wenss
27-10-2009, 22:11
Колега ще ти следя темата с интерес защото имам същия проблем на 100%.Точно както си го описал така е и при мен.Да те питам как смени О пръстена който е на основата на масления филтър.
Колега за да се смени опръстена първо се сваля масления филтър,след това се сваля точно това на което се завива филтъра-това с резбата-накрая на него има за ключ и накрая отгоре има две гайки шест милиметра които държат маркучите-незнам точно за какво са.И това е-дърпаш и излиза.

moniiii
27-10-2009, 22:45
мерси колега

Chimev
28-10-2009, 08:41
Колега, при мен течеше от масления филтър, че ако е смотана марка се развива след някой километър. Имах същия проблем, след като си бях купил филтър "Текнеко" или както там се казва. Сега съм с "Фиам" и проблеми нямам...
Колега Текнеко са добри филтри, а и не виждам как един "некачествен" филтър ще се развие :roll:. Дали пък не е бил майстора на две салати като го е слагал :drunk:
(бъзикам се, да се се запалиш)

souze
28-10-2009, 16:39
Колега Текнеко са добри филтри, а и не виждам как един "некачествен" филтър ще се развие :roll:. Дали пък не е бил майстора на две салати като го е слагал :drunk:
(бъзикам се, да се се запалиш)

Хахаха, може и да е бил на една бира, ама изкарах близо 5к километра преди да почне да тече, та се си мисля да е бил филтъро:new_Eyecrazy:

п.с А колко са качествени филтрите - божа работа, не споря по въпроса, факт е че се случвало и на други колеги със същата фирма филтри.

ACEHOB
29-10-2009, 16:20
Абе от майстора е бе... не разбра ли :evilsmiley::tooth: