PDA

View Full Version : Конфискуват колите на джигитите на пътя?



Bonev
29-10-2009, 10:49
Конфискуват колите на джигитите на пътя?
29 октомври 2009 / News.dir.bg
Да се конфискуват автомобилите на шофьорите, които карат със 70 км/ч повече от разрешената за участъка максимална скорост. Това предвиждат някои от предложенията за промени в Закона за движение по пътищата, които бяха обсъдени в МВР.
Вътрешният министър Цветан Цветанов обясни по време на дискусията, че във Франция за превишена скорост с над 50 км/ч автомобилът се конфискува, предаде Дарик. Според него това са норми, които ще бъдат дискутирани, но ако се говори за някаква промяна, трябва да се ползва опитът на страни, които са подобрили ситуацията. Като мерки и цели законопроектът трябва да намали скоростта на пътя, тъй като 50 процента от пътно-транспортните произшествия в България са заради висока скорост. В последните години жертвите на пътя у нас варират от 1020 до 1200, сочи статистиката у нас. Повишаването и използването на колани също трябва да се увеличи, за да се намалят жертвите по вина на младите водачи, смята още Цветанов.
От Съюза на българските автомобилисти категорично се обявиха категорично против идеята автомобилите, които се движат с превишена скорост повече от 70 км/ч да бъдат конфискувани.
Преди десетилетие редица европейски държави като Франция, Испания и Белгия, са имали същия проблем в дори по-големи мащаби, но те са набелязали мерки за излизане от кризата, отбеляза вицепремиерът. Според него не винаги завишаването на санкциите има нужния превантивен ефект, тъй като, ако те са твърде високи нарушителите сами предлагат „нечисти практики“. Необходими са повече разяснителни кампании отчете той.
Според председателя на транспортната комисия в народното събрание Иван Вълков нечистите практики могат да бъдат избегнати с помощта на техниката – чрез налагане на фиш при установяване на нарушение по електронен път. За възловите места в страната са необходими 350 устройства, като вече са налични около 10% от тях, но те не могат да се използват заради неуредици в настоящия закон отчете той.
От Съюза на българските автомобилисти категорично се обявиха категорично против идеята автомобилите, които се движат с превишена скорост повече от 70 км/ч да бъдат конфискувани.

Ами сега???:horror::big_whoops:

marian
29-10-2009, 10:51
Ами браво,така трябва:clap2:

AR147
29-10-2009, 10:52
Аз съм съгласен,така и така не се движа с 200 по магистралата,но пончкога край мен преминават едни такива особени екземпляри на който дори не мога да видя емблемата отзад.

Bonev
29-10-2009, 10:54
Според мен е малко крайна мярка това, ама айде. Това предполага още по-голямо цакане от сорта "са кво ше праим..." Но ние българите сме такива, че не ни ли бръкнеш в джоба, забрави... Така че май само това ще ни оправи!!!!

Xman
29-10-2009, 10:56
Според мен е малко крайна мярка това, ама айде. Това предполага още по-голямо цакане от сорта "са кво ше праим..." Но ние българите сме такива, че не ни ли бръкнеш в джоба, забрави...

Не малко ами много крайна мярка е това...но все си мисля че това в БГ скоро не може да стане...ама за едно си прав-цакане ще има, то българина само от 2 неща се плаши-да му бръкнат в джоба или да н....т жена му....

Jivko7777
29-10-2009, 10:57
Ами браво,така трябва:clap2:

Това е най-голямата глупост която съм чувал!!!
Ще конфискуват ама друг път ;)
Аз Алфата си не давам :)

marian
29-10-2009, 10:59
Е това вече е най-голямата глупост която съм чувал!!!
Ще конфискуват ама друг път ;)
Аз Алфата си не давам :)Ами не е глупост щом го има в някои западноевропейски страни.Все пак е за превишаване с над 50км.!

trustworthy
29-10-2009, 11:01
Добре, но първо трябва да се разкарат безумните ограничения и чак тогава да тръгнат да конфискуват. Щото както си караш с 100-110 по по извънградски път и изведнъж хоп - ограничение 40 и куката се надупил на радара след него

Jivko7777
29-10-2009, 11:02
Ами не е глупост щом го има в някои западноевропейски страни.Все пак е за превишаване с над 50км.!

Недей сравнява моля ти се Западноевропейските страни с нас...Знаеш защо!

ogi100
29-10-2009, 11:04
Добре, но първо трябва да се разкарат безумните ограничения и чак тогава да тръгнат да конфискуват. Щото както си караш с 100-110 по по извънградски път и изведнъж хоп - ограничение 40 и куката се надупил на радара след него
и аз същото го написах в темата за анти-радарите...какви ли не яки ограничения и глоби ни измислят но никой не предлага такива готини и свежи идеи как да се подобри работата на катаджиите, което вече наистина би намалило инцидентите

trustworthy
29-10-2009, 11:06
Наскоро говориха по телевизията за безумните ограничения. Въобще, знаците на места изглеждат все едно са ги напускали от хеликоптер и кой където се е забил, там си е останал

Bonev
29-10-2009, 11:07
Добре, но първо трябва да се разкарат безумните ограничения и чак тогава да тръгнат да конфискуват. Щото както си караш с 100-110 по по извънградски път и изведнъж хоп - ограничение 40 и куката се надупил на радара след него

Много си прав! Аз лично съм попадал много пъти на такива безумни ограничения, които ти късат нервите.

Xman
29-10-2009, 11:12
Това имах в предвид като казах, че в БГ скоро това не може да стане

detelazurno
29-10-2009, 11:47
Съмнявам се да го нарпавят. Преди няколко години нали отново имаше такава идея, но така и не се осъществи. А и според мен нямат ясен план, по който да действат при такава ситуация. Представете си следното. Пътувате за някъде натоварени с багаж и да речем още някой с вас в колата. Изведнъж се оакзва, че сте жертва на новата акция и колата ви трябва да бде конфискувана. Какво правим? Свалят ви багажа от колата и ви оставят на средата на пътя с няколко сака, а около вас няма нищо?! В същото време катаджиите се оказват не с 1 ами с 2 коли. Ами ако някой през това време се прецака и неговата кола също трябва да бъде конфискувана? Извднъж тия стават 2-ма с 3 коли. Или може би ще чакат репатрак да дойде да я вземе?! Е че то тогава ще си откиснете цял ден там. Ама споко, вие така или иначе няма как да се придвижите, така че не ви дреме. Другия вариант е да пишат акт и при плащането му да ви отнемат и ключовете. Да, това е доста по-цивилизован и изпълним вариант, но ако аз съм тръгнал някъде извън България и седя там над сумати време какво става? Сигурно ще кажат, че има много такива случаи и нещо системата не действа та ще се мисли нещо друго. А да не говорим за хилядите неуредици когато колата е служебна, на познат.... Тъпо е според мен. То няма място къде да си паркираме колите обаче изведнъж КАТ с това си изказване претендират, че ще могат да съберат достатаъчно коли - съмнявам се. Плюс това нали за толкова високи превишения на скоростта се взима книжката за определен период от време. Е, да в този случай колата остава на разположение и ако си достатъчно смел и нагъл ше си я караш без книжка. Най-доброто решение е като го спрат да му вземат ключовете и да ги хвърлят в някоя канавка :respect:

Доко
29-10-2009, 11:56
Мен ми интересно как ще конфискуват някое Ферари , Ламборгини ,Бентли ....... или някоя S-class ili 7-series за над 150000 лв ??? Това е в сферата на фнтазиите и за пред европа. В момента има действаща разпоредба за тютюнопушенето на обществени места, пак за пред евросъюза.......:notworthy:

п.с. Най-ми харесва определението на Фънки за БГ - "Абсурдистан"

AR147
29-10-2009, 12:53
Мен ми интересно как ще конфискуват някое Ферари , Ламборгини ,Бентли ....... или някоя S-class ili 7-series за над 150000 лв ??? Това е в сферата на фнтазиите и за пред европа. В момента има действаща разпоредба за тютюнопушенето на обществени места, пак за пред евросъюза.......:notworthy:

п.с. Най-ми харесва определението на Фънки за БГ - "Абсурдистан"

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2009/10/29/4-mln-ekstra-danyci-za-dvama-sobstvenici-na-bentli.79938

Те първо данъците от тея коли не са събрали ,а за взимане на колите поне за момента е в рамките на фантазиите.
Пак бедняците ще го отнесем,ама се надявам поне да извемат колиците на некадърните и малоумни келеши кръжащи с по 180 по тесните междуселски улички .

ФЕРАРИСТ
29-10-2009, 12:57
Баси - къде къде по лесно ще е ако производителите правят колите да не вдигат повече от 160, не мисля че с една норматива не могат да им го наложат, все пак поне 70% от колите в Европа се правят в Европа.....но това не го правят, а мислят маса други глупости.......интересно защо....не изглежда трудно.....

Доко
29-10-2009, 13:07
Баси - къде къде по лесно ще е ако производителите правят колите да не вдигат повече от 160, не мисля че с една норматива не могат да им го наложат, все пак поне 70% от колите в Европа се правят в Европа.....но това не го правят, а мислят маса други глупости.......интересно защо....не изглежда трудно.....

Ааааа, ми те слагат ограничители на 160,но нали се сещаш, какво става - махат се :dance: Няма как да дадеш 100000 + за кола 400 коня и да спира на 160км/ч., и на магистралата опел корса 1.1 карбуратор със 164.5км/ч да те изпреварва лекинкоо управлявана от некой беловлас дедо с диоптър, карайки на газ. :jumping:

Stefan Caromov
29-10-2009, 20:13
Това не трябва и не е нормално да се направи.
Първо да започна ,че аз карам винаги ,ама ВИНАГИ със съобразена скорост ,спазвам всички пътни знаци и маркировки и,понеже някои ще почнат да пишат простотии заради това ми изказване ,уточнявам ,че това го правя с цел да НЕ се набивам на очи ,тъй като нямам книжка според кат(според прокуратурата имам,но това е друга тема)
Да изкажа мнението си ,което НЕ натрапвам никому,а то е ,че не може да си работил 10 години ,за да събереш 10000 лв да си купиш кола и държавата да ти я вземе ,щот си карал с 200 при ограничение 130.Ами ,ако карам жена ми към пирогов ,щот ражда ,или приятел ,който е прострелян ,или просто наранен ??!?!?
Виж ,ако коройки нанеса физически щети на други лица ,тогава бих се съгласил ,но само заради едното ограничение.....НЕ
Ами малоумните табели (за които бяха правили предаване по нова телевизия оня ден) право шосе с разделителна мантинела ,с две ленти във всяка посока ,извън населено място и, те чучнали там ограничение 70 ?!??:shocking::shocking::shocking:
А пътя един прааааааав ,може би 5 км само на право....
Кви са тия неадекватни табели

serafim
29-10-2009, 20:59
е защо пък точо 70км/ч. дали си наруширл с 10 или със 70 - все си е нарушение. нищо няма да направят. и то защото законите са писани от ония, които ще трябва да стоят на подсъдимата скамейка. а иначе държавата се "оправя" за около 2 седмици технологично време, стига да има истинско желание за това. а неадекватните табели са резултат на горното. аз, като не се срамувам,нито гордея, че съм софиянец, но и днес какво ми къса нервите - основни пътни артерии като "Сливница" и "Тодор Александров" - посоките от/към центъра - всеки един светофар - на "Ботев", "Опълченска", "Константин Величков" и т.н и т.н. - зелено - 20 сек, червено за "напряко" - 58 сек- . е що за регулиране, да му е... м.... а? да им е... м.... на тия специалисти дето "регулират" движението.... можеш да се въртиш по ботев колко си щеш, но да отидеш бързо към/от центъра -неее....:static::static::static:

adv_petrov
29-10-2009, 21:12
одеве гледах по новините за 4-те милиона лева данъци дето били начетени на двама собственици на Бентлита - та по аналогия си викам да погледам ако не им конфискуват колите за 4 милиона дълг към хазната, къде да очаквам за 70 км над ограничението да конфискуват моята каручка дето 2 бона не могат и вземат. Обаче съм сигурен, че поставянето на знаци-хранилки "60" ще зачести, и много ми е интересно няма ли как да разберем бройката на поръчаните ограничителни знаци за 2010 и дали са повече от миналата година....

ludkanar
29-10-2009, 21:54
Абе колеги стига гледали къде го има тваааа,къде го има оноваааа.Тва е България и тука няма закони.Ако ние ги спазваме то упраляващите и органите които следят затова неги спазват,а ние трябва точно от тях да се учим.Много неща има в другите държави но те са много по контролируеми относно закони.Аз незнам в друга държава полицай да те спре и да ти каже какво ще правим сега и да ти говори заядливо,да си мисли че целия град работи за него и да се държи арогантно.Вярно е че законите им са много строги но всички ги спазват от обикновен гражданин го управляващите.

ФЕРАРИСТ
29-10-2009, 21:58
Аз чесно да ви кажа не виждам как някой ще дойде да ми земе колицата, пък ко ще и с 300 да съм карал........

ludkanar
29-10-2009, 22:01
Аз чесно да ви кажа не виждам как някой ще дойде да ми земе колицата, пък ко ще и с 300 да съм карал........

Ще я запаля да изгори пред тях ма нема да я земат.:shoot::evilsmiley:

Jivko7777
29-10-2009, 22:05
Абе колеги стига гледали къде го има тваааа,къде го има оноваааа.Тва е България и тука няма закони.Ако ние ги спазваме то упраляващите и органите които следят затова неги спазват,а ние трябва точно от тях да се учим.Много неща има в другите държави но те са много по контролируеми относно закони.Аз незнам в друга държава полицай да те спре и да ти каже какво ще правим сега и да ти говори заядливо,да си мисли че целия град работи за него и да се държи арогантно.Вярно е че законите им са много строги но всички ги спазват от обикновен гражданин го управляващите.

Точно така си е Иво! Аз напълно те подкрепям, не може само да гледат чуждите закони, ми нека видят и как живеят хората там, по какви първокласни пътища се движат, нека от там да тръгне държавата да копира!!! Вие как мислите???


Аз чесно да ви кажа не виждам как някой ще дойде да ми земе колицата, пък ко ще и с 300 да съм карал........

Особенно ти дето с толкова труд, пари и мъки си я направи и да дойде и да ти я вземе някой, това са пълни простотии, няма да стане това...

CrazyElement
29-10-2009, 22:12
Мен ми интересно как ще конфискуват някое Ферари , Ламборгини ,Бентли ....... или някоя S-class ili 7-series за над 150000 лв ??? Това е в сферата на фнтазиите и за пред европа. В момента има действаща разпоредба за тютюнопушенето на обществени места, пак за пред евросъюза.......:notworthy:

п.с. Най-ми харесва определението на Фънки за БГ - "Абсурдистан"

Ами точно ако се приеме това, да не мислиш , че на тях ще им ги вземат? Точно те ще се измъкват с парички , а всички други, които неможем да си платим ще духаме супата, а и не ми е ясно катаджиите за такова нарушение колко ли пари ще искат да ти го простят... Само това ни липсва, а и колегата по-напред в темата беше прав , първо да си оправят знаците и маркировките , защото то не са само ограничение на скоростта ами и знаци за забранено/разрешено изпреварване следователно и маркорвката и тя е смешна на моменти и ми се случвало на пълно прав участък с видимост и всичко да не изпреваря заради смешно поставени знаци, защото знам ли дали катаджията не се е скрил пак в някой храст...

detelazurno
29-10-2009, 22:15
одеве гледах по новините за 4-те милиона лева данъци дето били начетени на двама собственици на Бентлита - та по аналогия си викам да погледам ако не им конфискуват колите за 4 милиона дълг към хазната, къде да очаквам за 70 км над ограничението да конфискуват моята каручка дето 2 бона не могат и вземат. Обаче съм сигурен, че поставянето на знаци-хранилки "60" ще зачести, и много ми е интересно няма ли как да разберем бройката на поръчаните ограничителни знаци за 2010 и дали са повече от миналата година....

Само да поясня, че в коменатра се казваше, че след калкулациите се оказало, че дължат по ОЩЕ 4 милиона данъци!

ludkanar
29-10-2009, 22:17
Ами точно ако се приеме това, да не мислиш , че на тях ще им ги вземат? Точно те ще се измъкват с парички , а всички други, които неможем да си платим ще духаме супата, а и не ми е ясно катаджиите за такова нарушение колко ли пари ще искат да ти го простят... Само това ни липсва, а и колегата по-напред в темата беше прав , първо да си оправят знаците и маркировките , защото то не са само ограничение на скоростта ами и знаци за забранено/разрешено изпреварване следователно и маркорвката и тя е смешна на моменти и ми се случвало на пълно прав участък с видимост и всичко да не изпреваря заради смешно поставени знаци, защото знам ли дали катаджията не се е скрил пак в някой храст...

Абе общо взето от пътища,маркировки,свтофари и организация на движението сме пълна буза...

Mind_Control
30-10-2009, 11:32
Ами точно ако се приеме това, да не мислиш , че на тях ще им ги вземат? Точно те ще се измъкват с парички , а всички други, които неможем да си платим ще духаме супата, а и не ми е ясно катаджиите за такова нарушение колко ли пари ще искат да ти го простят... Само това ни липсва, а и колегата по-напред в темата беше прав , първо да си оправят знаците и маркировките , защото то не са само ограничение на скоростта ами и знаци за забранено/разрешено изпреварване следователно и маркорвката и тя е смешна на моменти и ми се случвало на пълно прав участък с видимост и всичко да не изпреваря заради смешно поставени знаци, защото знам ли дали катаджията не се е скрил пак в някой храст...

На мен пък не ми е ясно защо трябва да караш със 70 над ограничението, за да мислиш изобщо как ще ти вземат колата. Вижда се колко сте безотговорни всички, който скачате срещу това нещо, явно редовно си превишавате скоростта с 70+, което според мен е безумие вече. Това значи да караш по магистрала с 200+ и в града с 120+, по дяволите!!! Не колите ами и в затвора трябва да пращат за това!

koolio
30-10-2009, 12:48
Така, не съм против да има солени санкции за подобни драстични нарушения, даже съм много за.
Обаче това с конфискацията на колите е абсолютна юридическа идиотщина.
Ако Бай Мангау мине през селския мегдан със 100 с раздрънканата си кола за 1000 лева например, ще го санкционират с 1000 лева.
Ако някой премине с 200 по магистралата с кола за 100 000 лева ще го санкционират за 100 000 лева.
Все си мисля, че колкото и драстични да са и двете нарушения, обществената опасност на първото е доста по-голяма.
Санкцията първо, трябва да е диференцирана - за нарушение в града, на главен път и на магистрала. Второ, да е голяма, но събираема - 2000 лева например.
И да се осъществява по реда - има си Агенция за държавни вземания, има си изпълнително производство и така нататък.

Jivko7777
30-10-2009, 13:07
На мен пък не ми е ясно защо трябва да караш със 70 над ограничението, за да мислиш изобщо как ще ти вземат колата. Вижда се колко сте безотговорни всички, който скачате срещу това нещо, явно редовно си превишавате скоростта с 70+, което според мен е безумие вече. Това значи да караш по магистрала с 200+ и в града с 120+, по дяволите!!! Не колите ами и в затвора трябва да пращат за това!

Е да така си е, но всеки е вдигал поне веднъж 200 на магистрала и 160 на на път с 90 км ограничение!!!

pr_00f
30-10-2009, 15:01
Aз не съм.


:gives[1]:

koolio
30-10-2009, 16:02
Aз не съм.


:gives[1]:

Ми да си. :crazy:

Доко
30-10-2009, 16:08
Ми да си. :crazy:

То никога не е късно :crazy::super:

SPEEDY-SD
30-10-2009, 16:58
Ако трябва в дърво ще я забия,ще я взривя ама до мойто злато няма да се докопат тия.....:paddle:

Бобби
30-10-2009, 17:33
Ако найстина си джигит....няма начин да те хванат:hehehm:
иначе, какъв джигит си;-)

SIS
30-10-2009, 20:08
Ако трябва в дърво ще я забия,ще я взривя ама до мойто злато няма да се докопат тия.....


Аз пък ако съм полицай с удоволствие ще те оставя да го направиш това!

Иначе вкарване в затвора за такова престъпление (70 отгоре) ми се струва достатъчно справедливо.

П.П. Осъзнайте се, да сте превишили със 70 :shocking: и да имате претенции към тежестта на наказанието !!!

Kostadin`
30-10-2009, 20:21
Аз пък ако съм полицай с удоволствие ще те оставя да го направиш това!

Иначе вкарване в затвора за такова престъпление (70 отгоре) ми се струва достатъчно справедливо.

П.П. Осъзнайте се, да сте превишили със 70 :shocking: и да имате претенции към тежестта на наказанието !!!
Бе дайте и смъртно наказание да въведем,защо не?

danito__77
30-10-2009, 20:26
Абе това е пълна глупост много ясно,че почти всеки е превишавал много ясно,че на място на което пшише 40 ще карам със 100 и... то затова пише 40 за да ни спрат и да вземат пари.Не знам какво още може да измислят да си оправят малко пътищата и да се разкарат гадните умрели от глад куки и тогава да почнат да мислят нови промени в закона
Ще ми вземат колата някой дръг път

Доко
30-10-2009, 20:31
Аз пък ако съм полицай с удоволствие ще те оставя да го направиш това!

Иначе вкарване в затвора за такова престъпление (70 отгоре) ми се струва достатъчно справедливо.

П.П. Осъзнайте се, да сте превишили със 70 :shocking: и да имате претенции към тежестта на наказанието !!!

Аз викам направо десния крак да режат, ааа ша дава гас до ламарината :smackbum::guillotine:

SIS
30-10-2009, 20:48
Аз па викам да се кача у един Камаз и да газим наред, оти на мене никой не мое да ми кае къ шъ си карам!


много ясно,че на място на което пшише 40 ще карам със 100


Те заради такива изказвания трябва и затвор, ама не само на хартийка, а като те хванат и да няма мърдане. Защото както си отворен сега, след първото влизане в затвора даже и с 30 ще караш!

danito__77
30-10-2009, 21:13
Не ми говори в мъжки род(жена съм)
и моляте не ми чети морал изказвам лично мнение,ти какво никога не си превишавал ли...-браво значи си най-съвестния шофьор?.

SIS
30-10-2009, 21:20
Упс, докачлив член на форума. Смятам ти е ясно, че просто използвах цитата, а коментара ми по никакъв начин не беше насочен персонално към теб. Иначе какво те кара да мислиш, че ти имаш правото на мнение, а аз не?! А това дали съм превишавал, или не, няма никакво значение в случая - едно нарушаване на закона (от който и да било) не отменя автоматично закона и не оправдава следващите му нарушавания!

Иначе браво, за Камаза и газенето нищо не каза! Значи ако газим наред, не ни прави впечатление, но ..."ич дума да не става" за нек'ви закони и други подобни пренасии :blah:

danito__77
30-10-2009, 21:29
Съжалявам не съм разбрала правилно,помислих,че говориш персонално на мен.Разбирасе,че имаш право на мнение не твърдя обратното.
И в никакъв случай не твърдя,че трябва да газим хората този коментар не го взех на сериозно,защото е ироничен наясно съм колко много хора загиват по пътищата от несъобразена скорост и най-вече невинни
За мен беше пресилено мнението,че трябва затвор за 70 км превишение

Доко
30-10-2009, 21:30
Аз па викам да се кача у един Камаз и да газим наред, оти на мене никой не мое да ми кае къ шъ си карам!
!



Иначе браво, за Камаза и газенето нищо не каза! Значи ако газим наред, не ни прави впечатление, но ..."ич дума да не става" за нек'ви закони и други подобни пренасии :blah:

Ми качи се на един Камаз и гази като имаш мерак, остави хората да си карат както си искат, имат мозък в главите и всеки си поема отговорността. А и темата беше за конфискуване на коли.

danito__77
30-10-2009, 21:31
Ми качи се на един Камаз и гази като имаш мерак, остави хората да си карат както си искат, имат мозък в главите и всеки си поема отговорността. А и темата беше за конфискуване на коли.
Напълно съм съгласна всеки има глава на раменете и мисли

SIS
30-10-2009, 21:38
А и темата беше за конфискуване на коли.

Значи едни може да режат и да разстрелват в тема за конфискации, а други не могат да си карат Камаз-а :wallbash:


остави хората да си карат както си искат

Е точно това не мисля, че е удачно решение.


имат мозък в главите

70 превишение? Мозък? В главите? Това е хляб за една обширна тема!


всеки си поема отговорността

Да, и аз това казвам - всеки да си поема отговорността, а не да реве като ..................... че много голяма била тая отговорност!

---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 19:37 ----------


Напълно съм съгласна всеки има глава на раменете и мисли

А какво има в тая глава? Тиквено семе? Или мисли за пиене и ядене и такива ми ти работи?

Jivko7777
30-10-2009, 21:39
Аз пък ако съм полицай с удоволствие ще те оставя да го направиш това!

Иначе вкарване в затвора за такова престъпление (70 отгоре) ми се струва достатъчно справедливо.

П.П. Осъзнайте се, да сте превишили със 70 :shocking: и да имате претенции към тежестта на наказанието !!!

И като съм превишил трябва и в затвора да ме вкараш така ли???
Има престъпници с убийства и крупни кражби, които са си на свобода!!! А ти мен ще искаш в затвора да ме вкарваш, айде се замислете преди да се изказвате така!!!
И стига сте я коментирали тази тема при положение че този закон няма да го приемат ;)

Доко
30-10-2009, 21:42
Значи едни може да режат и да разстрелват в тема за конфискации, а други не могат да си карат Камаз-а :wallbash:
Е точно това не мисля, че е удачно решение.
70 превишение? Мозък? В главите? Това е хляб за една обширна тема!
Да, и аз това казвам - всеки да си поема отговорността, а не да реве като ..................... че много голяма била тая отговорност!
---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 19:37 ----------

А какво има в тая глава? Тиквено семе? Или мисли за пиене и ядене и такива ми ти работи?

Баси, аз ли съм пълен ръб или ми се струва, че на теб ти се спори ? :hmm:

danito__77
30-10-2009, 21:43
Ми май на колегата наистина му се спори,но този спор е безмислен

SIS
30-10-2009, 21:59
Баси, аз ли съм пълен ръб или ми се струва, че на теб ти се спори ?

Айде пак сгазих лука! И сега какво? Всеки, който има позиция, различна от твоята иска да спори? Ти имаш последната дума? Никой няма право да не се съгласи, че престъпленията трябва да се наказват? :hmm:


но този спор е безмислен

Май да - нека всеки си кара както иска (не защото има мозък, а защото така е преценил), пък като ни се случи на нас нещо лошо (да не дава Господ), тогава ще запеем другата песен, тая за спазването на законите и най-вече са строгите санкции и прилагането им.



И като съм превишил трябва и в затвора да ме вкараш така ли???

:hmm:, да сметна :calc: 50+70 = 120 в населено място? :calc: има деца, цели семейства............:hmm:, май ДА - като си превишил с толкова, ще ти се отрази превъзпитателно!

П.П. В никакъв случай не споря. Опазил ме Господ да не съм съгласен с вас.

danito__77
30-10-2009, 22:05
Колега не разбирам продължаваш да спориш?!Не вярвам някой да отрече,че наистина е опасно и в повечето случай безрасъдно,точно това се опита да каже колегата Доко всеки сам трябва да помисли и да прецени

SIS
30-10-2009, 22:16
всеки сам трябва да помисли и да прецени

Ама, няма такова нещо като "всеки сам"! За тия работи трябват закони, които да се спазват. Преценил си (напълно сам с ясното съзнание, че +70км/ч те лишават от автомобила ти) да караш със 70 над ограничението - това е твое право. Преценката ти струва .....една кола - много просто! Никой не ти забранява да си прецениш какво да правиш, просто всеки избор си има определена цена, която трябва да се плати.

---------- Post added at 20:16 ---------- Previous post was at 20:15 ----------

Точно както твоят избор може да коства живота на 4-5 човека. Смятам много по-висока цена от цената на един автомобил.

Доко
30-10-2009, 22:17
Май да - нека всеки си кара както иска (не защото има мозък, а защото така е преценил), пък като ни се случи на нас нещо лошо (да не дава Господ), тогава ще запеем другата песен, тая за спазването на законите и най-вече са строгите санкции и прилагането им.



:hmm:, да сметна :calc: 50+70 = 120 в населено място? :calc: има деца, цели семейства............:hmm:, май ДА - като си превишил с толкова, ще ти се отрази превъзпитателно!

П.П. В никакъв случай не споря. Опазил ме Господ да не съм съгласен с вас.


Пич ,като се правиш на монахиня, не се хвали как караш със 180 км/ч 4-и човека + багаж + пиене + мезе + 50кг картофи и със страх от куки : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=190146#post190146 , http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=341537#post341537, че взе да ми става весело .Хаиде престани да се правиш на светец, а кажи какво наказание ще си измислиш сега, и направо се наказвай. :wallbash:

SIS
30-10-2009, 22:21
Айде пак, колко пъти казах, че не съм карал така? Кой съм аз, че да се оправдавате с мен? Да - карал съм и? Не се гордея с това и не искам да ми се размине. Сега не бих карал така! Още нещо да ти е смешно?

Доко
30-10-2009, 22:22
Айде пак, колко пъти казах, че не съм карал така? Кой съм аз, че да се оправдавате с мен? Да - карал съм и? Не се гордея с това и не искам да ми се размине. Сега не бих карал така! Още нещо да ти е смешно?

Тогава престани да хвърляш камъни по грешниците.... Само безгрешните имат право.:grandpa:

danito__77
30-10-2009, 22:23
Пич ,като се правиш на монахиня и не се хвали как караш със 180 км/ч 4-и човека + багаж + пиене + мезе + 50кг картофи : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=190146#post190146 , http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=341537#post341537, че взе да ми става весело .Хаиде престани да се правиш на светец, а ми кажи какво наказание ще си измислиш сега, и направо се наказвай. :wallbash:
:hmm: не че нещо ама как така толкова се нервиш че караме със 70 отгоре а ти самия се хвалиш с това.
Можеш да правиш забележка ако ти самия си спазвал винаги закона.Все едно аз както пуша да ти кажа няма да пушиш какво право имам аз като го правя
Помисли си и не се заяждай само
PS:Колега Доко голям си детектив

SIS
30-10-2009, 22:25
Не хвърлям камъни по никой - погледни преди колко време е било това. Да речем, че човек си прави някои изводи. И пак питам, с какво аз - бедната монахиня - служа като пример и оправдание за теб?

koolio
30-10-2009, 22:28
Така, не съм против да има солени санкции за подобни драстични нарушения, даже съм много за.
Обаче това с конфискацията на колите е абсолютна юридическа идиотщина.
Ако Бай Мангау мине през селския мегдан със 100 с раздрънканата си кола за 1000 лева например, ще го санкционират с 1000 лева.
Ако някой премине с 200 по магистралата с кола за 100 000 лева ще го санкционират за 100 000 лева.
Все си мисля, че колкото и драстични да са и двете нарушения, обществената опасност на първото е доста по-голяма.
Санкцията първо, трябва да е диференцирана - за нарушение в града, на главен път и на магистрала. Второ, да е голяма, но събираема - 2000 лева например.
И да се осъществява по реда - има си Агенция за държавни вземания, има си изпълнително производство и така нататък.
Аз да се самоцитирам - кажете кое не е вярно в предния ми пост?

SIS
30-10-2009, 22:28
Не че нещо, ама темата е била за разхода, така че никога не съм се хвалил със скорости. Не се заяждам - аз моите изводи съм си ги направил за високите скорости. Хората са казали - умните се учат от грешките на другите, глупавите от собствените си грешки (това по въпроса с пушенето и правото).

Доко
30-10-2009, 22:33
Не хвърлям камъни по никой - погледни преди колко време е било това. Да речем, че човек си прави някои изводи. И пак питам, с какво аз - бедната монахиня - служа като пример и оправдание за теб?

Явно ти се спори .:calc: Ами ти сам се даде за пример като почна да раздаваш правосъдие. Мислиш ли, че само мен подразни ? Да ти кажа честно, тук почти всеки мой пост е със закачлива нотка и без никаква сериозност. Обсъждахме как аджеба ще ни взимат колите ако превишаваме скоростта, и ако не си забелязал сега ти подчертавам, че почти всички се бъзикат. Прочети постовете от начало ако не си забелязал, нещо много на сериозно се взе.:crazy:

danito__77
30-10-2009, 22:36
Аз да се самоцитирам - кажете кое не е вярно в предния ми пост?
Абсолютно ти е правилен поста точно така трябва да е

---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

Не си заслужава да даваме обяснение на някой дали говорим на сериозно или на шега той днес явно е решил да се заяжда нали както той много обича да цитира хората са казали по умния отстъпва,така че предлагам на другите колеги да спрем до тук

koolio
30-10-2009, 22:36
Ама тя тая идея си е несериозна като цяло. Мисля, че доста аргументи се изтъкнаха.
И друго - изпреварване без видимост с 90 е доста по-опасно нарушение от 200 на магистрала. Тогава тия изпреварващите кво ще ги правим?

SIS
30-10-2009, 22:37
Аз просто изказах мнение! Не знам, защо го приемаш(те) като вид дразнене, или нещо подобно!

koolio
30-10-2009, 22:42
Аз просто изказах мнение! Не знам, защо го приемаш(те) като вид дразнене, или нещо подобно!

Аз не помня да съм казал на някого, вкл. на теб че дразни ...

SIS
30-10-2009, 22:45
Това не беше за теб - с теб се разбрахме, че дискусиите във форума не са лични, а по опредлена тема :).

миро
30-10-2009, 23:13
Не знам, но ако това стане, катаджиите ще си пълнят гушите още повече.

Furious 155
30-10-2009, 23:49
Не знам, но ако това стане, катаджиите ще си пълнят гушите още повече.мдаа - въпросът вече ще е - И сега какво ще я правим тая бърза кола??? :calc:

Mind_Control
31-10-2009, 00:01
Добре.. стана ясно, че по- голямата част от вас не иска да спазва закона и е над него. Браво! Искам децата ми да са като вас :) и един ден когато вашите внуци пресичат улицата, мойте деца да минат през тях с 150 км/ч, защото имали право на избор как да карат и никой не можел да им каже нищо. И тогава мойте деца ще се измъкнат безнаказано, заради хора като вас, а вашите внуци ще лежат 2 метра под земята на сигурно място!

След като нямате отговорност към себе си, то поне имайте отговорност към останалите и стига с това, че всеки поне веднъж бил нарушавал закона, защото едно е да се случи инцидентно, а съвсем друго е да ви е практика, както оставам с впечатление, като ви чета постовете!

Ясно ми е, че никога няма да го приемат тоя закон и че дори да го приемат няма да има конфискувани коли, ама вземете се стегнете малко!!! Живеете в ЕС не в Ирак!!

Absente_
31-10-2009, 00:08
мдаа - въпросът вече ще е - И сега какво ще я правим тая бърза кола??? :calc:

еии повдига ми се вече от тия.... точно като проститутки седът на пътя и спират колита за по 10-20лв и тва ми било представител на закона.... УЖАС !
Аз лично последния път като ме спряха и ми иска да го "черпа" го направих за 2 ст. царвула скапан и 100 пъти го питам "не те ли е срам бе!?" и мълчи като пу#@а.......
Сега обаче ако стане така.... нема начин , дупе давам , колата не давам.....
Еми от една страна така требе! аз лично не карам никога с толкова над ограничението, ама за тия бързаците.... като им земат колата веднъж и да видим дали пак ще кара с 200 ..... ама то па тия са и с радар-детектори..... АБЕ НЕМА ОПРАВИЯ.... ЗАЕ#И

Furious 155
31-10-2009, 00:13
добре, аз не мога да Ви разбера - не Ви ли е ясно, че каквото и да въведат като санкция, РПУ-тата няма да си напълнят паркинзите с нови джипове и лимузини - за тях закони няма - днес отново установих, че най-бързия път до вкъщи, минава след Х6-ца на полу-празен междуграски път със 120км/ч, при ограничение вариращо от 50 до 90км/ч! Е няма как да се оправят нещата с каквито и да е закони и т.н., просто няма кой да следи да се спазват! Всичко което си пишем, няма значение...

Absente_
31-10-2009, 00:15
Добре.. стана ясно, че по- голямата част от вас не иска да спазва закона и е над него. Браво! Искам децата ми да са като вас :) и един ден когато вашите внуци пресичат улицата, мойте деца да минат през тях с 150 км/ч, защото имали право на избор как да карат и никой не можел да им каже нищо. И тогава мойте деца ще се измъкнат безнаказано, заради хора като вас, а вашите внуци ще лежат 2 метра под земята на сигурно място!

След като нямате отговорност към себе си, то поне имайте отговорност към останалите и стига с това, че всеки поне веднъж бил нарушавал закона, защото едно е да се случи инцидентно, а съвсем друго е да ви е практика, както оставам с впечатление, като ви чета постовете!

Ясно ми е, че никога няма да го приемат тоя закон и че дори да го приемат няма да има конфискувани коли, ама вземете се стегнете малко!!! Живеете в ЕС не в Ирак!!

браво колега!!! освен това за внуците и децата.... незнам колко време си го мислил ама беше тъпо :calc: :hmm:

Останалото .... незнам аз лично .... последната една година някъде наблудавам (незнам къде е буквата :Д)
горе-долу... напредък , в сравнение преди 3-4г......
Дано с времето се оправим....

Jivko7777
31-10-2009, 00:54
:hmm:, да сметна :calc: 50+70 = 120 в населено място? :calc: има деца, цели семейства............:hmm:, май ДА - като си превишил с толкова, ще ти се отрази превъзпитателно!


Не говорим за малки улички със 120, а говорим на извънградски път кадето изведнъж 60 и ако караш със 110-120 и ко правим изгаряш...Едвали заради такова нарушение трябва в затвора да влизам !!!

Доко
31-10-2009, 11:45
Такаа, значи аз имам теория за това как и кога ще се оправят нешата ? И защо няма да се оправят скоро ? Тук повечето са на мнение, че шофьора трябва да си промени манталитета сам, подчертавам сам. Това няма да стане. Живях известно време в щатите, ако правите съпоставка с техния манталитет и поведение по пътищата пропускате важен фактор - ПЛИЦАЯ +ДЪРЖАВАТА. Там същия има и всява РЕСПЕКТ. Само,че е свързано и с това държавата да му осигорява същия този респект. Докато нашия полицай живее със битови проблеми и мисли също като повечето българи как да си плати тока и как да купи учебници на детето си ще е това положението, после трябва законите и наказанията да се променят. Всъшност и сега има наказания за нарушения ,но просто полицая с битови проблеми няма да ги прилага с пълна сила върху нарушителя. Няма как да искате неща които са постигнати в силните държави да се случат тук все още. Давам един пример за манталитет на поведение, тъй като всички казвате как като сме отивали на запад и сме почвали да спазваме правилата. Някой да ми обясни как западните туристи като дойдат в България почват да се държат като свине, пикаят по тротоарите, пият денонощно, извършват хулигански прояви, бият се по дискотеките и улиците (посетете Сл.Бряг лятото) .Този ли манталитет искате да копирате - западния ?.... Та като заключение мога да кажа само, че "Рибата се вмирисва от към главата".

danito__77
31-10-2009, 12:14
Не говорим за малки улички със 120, а говорим на извънградски път кадето изведнъж 60 и ако караш със 110-120 и ко правим изгаряш...Едвали заради такова нарушение трябва в затвора да влизам !!!
Престанете да давате за пример само убийства и катастрофи в темата се имаше друго впредвид
Много ясно,че ако по мария луиза през деня минеш със 120-130 ще трябва супер солена санкция защото едва ли ще бъде без произшествия.А примера за нашите внуци вашите деца беше уникално тъп и ми стана много неприятно защо някой може да пожелае такова нещо

koolio
31-10-2009, 12:30
Добре.. стана ясно, че по- голямата част от вас не иска да спазва закона и е над него. Браво! Искам децата ми да са като вас :) и един ден когато вашите внуци пресичат улицата, мойте деца да минат през тях с 150 км/ч, защото имали право на избор как да карат и никой не можел да им каже нищо. И тогава мойте деца ще се измъкнат безнаказано, заради хора като вас, а вашите внуци ще лежат 2 метра под земята на сигурно място!

След като нямате отговорност към себе си, то поне имайте отговорност към останалите и стига с това, че всеки поне веднъж бил нарушавал закона, защото едно е да се случи инцидентно, а съвсем друго е да ви е практика, както оставам с впечатление, като ви чета постовете!

Ясно ми е, че никога няма да го приемат тоя закон и че дори да го приемат няма да има конфискувани коли, ама вземете се стегнете малко!!! Живеете в ЕС не в Ирак!!

колега, това беше много тъпо изказване и не ти прилича! Аз не видях някой да твърди, че не трябва да се спазват законите и не трябва да има наказания. Тук коментираме конкретното предложение за конфискация, което предложение е тъпо и не води до нищо.

adv_petrov
31-10-2009, 12:50
Колеги, тъй като според физичните закони всяко действие си има равно по сила и обратно по посока противодействие, че предложението дори да не е тъпо (според мен нищо си му няма), е трудно приложимо на практика, ако го приемат ние шофьорите не можем ли да направим подписка като противодействие да се премахнат 400-500 безумни ограничения на скороста по междуградските пътища, където ни е болната тема, т.нар "знаци-хранилки" от типа "ограничение 60 км/ч на 3 километров равен прав път" като на излизане от Враца, дето е и еднопосочен с 2 ленти даже...Даже ще се обосновем - по-голямата част от тея знаци са слагани на места, избирани преди 10,15 и + години, когато средните скорости бяха други, нивото на сигурност на колите беше друго, ако щете и тракторите и каруците по мждуградските пътища бяха изключително повече. Така вероятността да прескочим тия 70 км ограничение, е по-малка. А на един гаден полу-пкланински двулентов между градски път от Ябланица до Шумен, задника да си скъсаш, пак няма как да караш с повече от 120, каквото и ограничение да има.
Пак намеквам, че става въпрос за ограниченията на междуградски пътища.

ФЕРАРИСТ
31-10-2009, 13:48
"ограничение 60 км/ч на 3 километров равен прав път" като на излизане от Враца, дето е и еднопосочен с 2 ленти даже.
Брей, тия във Враца за какви се мислят да ми карат със 60 на място което така като слушам описанието би трябвало да се кара максимум с 40......

balev64
31-10-2009, 14:31
Кой каквото ще да говори,факт е че безумни ограничения поставени от още по малоумни служители има.Как да се съобразя с с ограничение от рода 60,40,70 в рамките на няколко метра,което е на пътя София -Варна веднага след подминаване на завода на Идеал.Ма то не е само едно ограничение и не е на едно място.Аз си мисля че водачите не искат да правят компромис със собствения си интелект като се съобразяват с абсолютно безумно поставени ограничения, измислени от още по големи безумци.В скоро време съм намислил при едно такова ограничение от 30,40км и наличие на пътна полиция, най демнстративно да спра автомобила да го забутам покрай полицаите до местото където е края на ограничението след което да се кача и да продължа.Че то по добре да си ходим с каручки или пеш на сам на там.И още нещо.Подивявам когато се движа по път и трябва да навлеза в отбивка а табелата за указване на съответната дестинация е маалко след обивката.Ей на това му казвам аз гений.Само много болен мозък може да го направи това.А за копките по пътя какво да кажем.Прав равен път и на него дупки и сега кое по лесно,да сложим знак разбира се,да ограничим скоростта,хем от асфалтиране ще спестим хем и някой лев ще припадне ако се зложат момчетата.Пък и ей не е далеч времето може и кола да конфискуват,де да знае човек.

Mind_Control
31-10-2009, 15:01
колега, това беше много тъпо изказване и не ти прилича! Аз не видях някой да твърди, че не трябва да се спазват законите и не трябва да има наказания. Тук коментираме конкретното предложение за конфискация, което предложение е тъпо и не води до нищо.

Добре, може и да е било малко пресилено. Просто исках да го вземете присърце, за да разберете, че е хубаво да се спазват законите, пък било то и малоумни, защото когато на вас ви се случи нещастието- тогава няма да ви се виждат малоумни същите тези закони. Но в крайна сметка всеки, който е против този закон, е против него защото мисли да го нарушава. Или греша?

ФЕРАРИСТ
31-10-2009, 15:44
че е хубаво да се спазват законите, пък било то и малоумни, защото когато на вас ви се случи нещастието- тогава няма да ви се виждат малоумни същите тези закони.
Преди време бащата с ладичка на 5к км, и с найлони на задните седалки, при ограничение 50, караше с 5 кмч, и щото пътя беше перфектно изчистен от снега, влезе в канавката - минаха куки, и му писаха акт за скорост несъобразена с пътните условия - на теория могат да му го пишат по всяко време, независимо какво е станало, независимо с колко е карал - закона позволява да ти се напише акт за несъобразена скорост, независимо че си в огнаричението.......е къв е смисъла........

търтей
31-10-2009, 16:06
Преди време бащата с ладичка на 5к км, и с найлони на задните седалки, при ограничение 50, караше с 5 кмч, и щото пътя беше перфектно изчистен от снега, влезе в канавката - минаха куки, и му писаха акт за скорост несъобразена с пътните условия - на теория могат да му го пишат по всяко време, независимо какво е станало, независимо с колко е карал - закона позволява да ти се напише акт за несъобразена скорост, независимо че си в огнаричението.......е къв е смисъла........

Еми то несъобразена скорост е скорост при която настъпва птп, няма нищо общо с ограничението. Щом се е блъснал, значи е крала с несъобразена скорост.
Кретенско е, нали?

CrazyElement
31-10-2009, 16:10
Според мен проблема не се крие в ограничението на скоростта, просто трябва да се по-добри пътната инфраструктура като цяло, трябват ни повече магистрали да се свързват всички областни градове, за останалите пътища да се поправят знаци,маркировки и дори самите пътища, ето в Германия нямат лимит за скоростта на магистралата, разрових се и попадах на информация за 2006г имат 600 жертви при ПТП, а имат население 82-3 милиона, сравнено с нашите 7 ние имаме от 1000 до 1200, едвали ограниченията ще помогнат по някакъв начин, то е ясно , че всеки ако кара с 60 км/ч по извънградски пътища смъртните случаи ще намалеят , но това няма как да стане, затова както казах повече магистрали и инстинкт за самосъхсранение.

Fear
31-10-2009, 16:46
Престанете да давате за пример само убийства и катастрофи в темата се имаше друго впредвид
Много ясно,че ако по мария луиза през деня минеш със 120-130 ще трябва супер солена санкция защото едва ли ще бъде без произшествия.А примера за нашите внуци вашите деца беше уникално тъп и ми стана много неприятно защо някой може да пожелае такова нещо
Уникално тъп е, докато не ти се случи! :wallbash:
После сигурно ще се радвате, че УБИЕЦЪТ на близките ви се разхожда на свобода, защото ТОЙ е ПРЕЦЕНИЛ, че може да кара КАКТО СИ ИСКА, вместо да спазва ограниченията!

Наистина, много хора изобщо не мислят, просто нямам думи! :shutup:

koolio
31-10-2009, 17:09
повече магистрали и инстинкт за самосъхсранение.

Много обичам когато някой с 5-6 думи каже повече от 5-6 страници спорове! :bowdown:!

---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 14:49 ----------


Добре, може и да е било малко пресилено. Просто исках да го вземете присърце, за да разберете, че е хубаво да се спазват законите, пък било то и малоумни, защото когато на вас ви се случи нещастието- тогава няма да ви се виждат малоумни същите тези закони. Но в крайна сметка всеки, който е против този закон, е против него защото мисли да го нарушава. Или греша?

Ама даже представа си нямаш колко грешиш.
Ще ти дам един пример. Аз не пуша марихуана и няма да съм лично засегнат ако ще наказанието да е публично разчекване за един грам. Но бях категорично против криминализирането на каквато и да е доза преди няколко години. Няколко месеца след влизането в сила на поправката бях на стаж в Софийския градски съд за една седмица. Поне 8 от 10 наказателни дела които се гледаха, бяха по въпросния чл.354А. Всичките - срещу младежи на около 18-20 години, хванати с по една-две цигари. Е, с това ли трябва да се занимават окръжните съдилища?!? Целта на идиотската норма беше първо, съдилищата да регистрират повече осъдителни присъди - годината беше 2006, точно преди да влезем в ЕС, а и да имат оправдание колко са претоварени и не могат да гледат важните дела. Така стояха нещата. И затова избеснявах като чуех разни бабички - не по пол и възраст, а по манталитет - да ми обясняват с телешки възторг как "най-сетне ще ги изловят наркоманите".

Колкото до ограниченията и спазването им - ето пример, колегата Балев от Ловеч ще го разбере най добре. Карам от Плевен към Троян. Околовръстното на Ловеч е прав двулентов път без отбивки, с ускорителна лента за включващите се и без тротоари. Най - удобното място за изпреварване на бавнодвижещи се камиони преди да започне планински път с много завои и баири, където камионите ще карат с 50. И точно там - познайте - ограничение 60 ?!?!?! И естествено - в повечето случаи дебне хранилка.
Айде сега пътните пуритани да кажат кога ще съм по-безопасен - дали ако имам детектор, той не се обажда, изпреварвам си с 90 и излизам на чист път. Или се пазя да не наруша ограничението, влача се зад камионите и трябва да ги изпреварвам по тесния път със завоите.
П.С. Някой ако ще казва, че трябва да си карам до Троян зад камионите с 50-60, моля да си го спести. Това наистина ще е несериозно.
П.С. 2 - това ще го копна и в темата за детекторите.

Mind_Control
31-10-2009, 18:12
Много обичам когато някой с 5-6 думи каже повече от 5-6 страници спорове! :bowdown:!

---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 14:49 ----------



Ама даже представа си нямаш колко грешиш.
Ще ти дам един пример. Аз не пуша марихуана и няма да съм лично засегнат ако ще наказанието да е публично разчекване за един грам. Но бях категорично против криминализирането на каквато и да е доза преди няколко години. Няколко месеца след влизането в сила на поправката бях на стаж в Софийския градски съд за една седмица. Поне 8 от 10 наказателни дела които се гледаха, бяха по въпросния чл.354А. Всичките - срещу младежи на около 18-20 години, хванати с по една-две цигари. Е, с това ли трябва да се занимават окръжните съдилища?!? Целта на идиотската норма беше първо, съдилищата да регистрират повече осъдителни присъди - годината беше 2006, точно преди да влезем в ЕС, а и да имат оправдание колко са претоварени и не могат да гледат важните дела. Така стояха нещата. И затова избеснявах като чуех разни бабички - не по пол и възраст, а по манталитет - да ми обясняват с телешки възторг как "най-сетне ще ги изловят наркоманите".

Колкото до ограниченията и спазването им - ето пример, колегата Балев от Ловеч ще го разбере най добре. Карам от Плевен към Троян. Околовръстното на Ловеч е прав двулентов път без отбивки, с ускорителна лента за включващите се и без тротоари. Най - удобното място за изпреварване на бавнодвижещи се камиони преди да започне планински път с много завои и баири, където камионите ще карат с 50. И точно там - познайте - ограничение 60 ?!?!?! И естествено - в повечето случаи дебне хранилка.
Айде сега пътните пуритани да кажат кога ще съм по-безопасен - дали ако имам детектор, той не се обажда, изпреварвам си с 90 и излизам на чист път. Или се пазя да не наруша ограничението, влача се зад камионите и трябва да ги изпреварвам по тесния път със завоите.
П.С. Някой ако ще казва, че трябва да си карам до Троян зад камионите с 50-60, моля да си го спести. Това наистина ще е несериозно.
П.С. 2 - това ще го копна и в темата за детекторите.

Хем си прав, хем не си. Това, че всичко в нашата държава не е устроено по оптималния начин е факт. Но ако шофьора на тира си промени малко мисленето и спазва правилника най-вече, то просто ще те пусне да го надминеш отбивайки някъде, както е по правилник! Така, че пак опираме до правилника, който ни се вижда много малоумен, но който ако се спазва то явно не е чак толкова малоумен :)

CrazyElement
01-11-2009, 00:23
Хем си прав, хем не си. Това, че всичко в нашата държава не е устроено по оптималния начин е факт. Но ако шофьора на тира си промени малко мисленето и спазва правилника най-вече, то просто ще те пусне да го надминеш отбивайки някъде, както е по правилник! Така, че пак опираме до правилника, който ни се вижда много малоумен, но който ако се спазва то явно не е чак толкова малоумен :)

Е то нали знаеш, че тираджиите бързат, няма го този филм, много са малко дето ще го направят това, аз съм карал зад някакъв развален камион, който караше с 30км/ч , трафика беше много натоварен и възможност за изпреварване почти нямаше, да не ти казвам колко рисковани изпреварвания видях, това беше малко извън темата ама какво да се прави. Конфискуването на коли няма да помогне , то и СБА си го казват в статията нужни са повече кампании и прочие, изглежда не разбираме как стоят нещата. Статистика с Германия говори само по себе си .

ФЕРАРИСТ
01-11-2009, 09:48
Хем си прав, хем не си.
Ето тук се зацикля, щом му казваш че хем е прав хем не, значи нещата за който говорим търпят изключително широко тълкувание, и са презмет на най - различни гледни точки......а при ситуации и положения като тези ако нещата търпят широко тълкуване, то значи е много възможно и двете страни да имат подходящи аргументи в защита на твърдението си, като е невъзможно да се определи кой е прав......

Mind_Control
01-11-2009, 17:14
Ето тук се зацикля, щом му казваш че хем е прав хем не, значи нещата за който говорим търпят изключително широко тълкувание, и са презмет на най - различни гледни точки......а при ситуации и положения като тези ако нещата търпят широко тълкуване, то значи е много възможно и двете страни да имат подходящи аргументи в защита на твърдението си, като е невъзможно да се определи кой е прав......

Реално нещата не търпят широко тълкуване. Специално закона за пътищата е пределно ясен. Прав е за това, че може да се оптимизира, но не е прав в това, че не спазва закона. Специално за примера с бавния камион законът е пределно ясен- караш зад него ако нямаш право на изпреварване, а той от своя страна е длъжен на първата отбивка да те пропусне. Ако и двете страни спазват закона предпоставката за ПТП е 0!

Аз съм стигал до парадоксален случай- спряла кола на пътя, с човек вътре и запален мотор и за да я заобиколя трябва да мина през двойна непрекъсната линия. Без да се замислям минавам, а по- нагоре ме спира полицай и ми заявява, че съм изпреварил неправилно. Фактически съм нарушил правилата- безпорно и то без да се замисля. Практически съм имал 2 избора- да спра зад спрялата кола, да сляза и да се скараме с шофьора или на пресека непрекъснатата линия. А можеше да е много по- просто ако всеки спазва правилата, а не да мисли само на него как му е по- удобно.

koolio
01-11-2009, 20:08
Реално нещата не търпят широко тълкуване. Специално закона за пътищата е пределно ясен. Прав е за това, че може да се оптимизира, но не е прав в това, че не спазва закона. Специално за примера с бавния камион законът е пределно ясен- караш зад него ако нямаш право на изпреварване, а той от своя страна е длъжен на първата отбивка да те пропусне. Ако и двете страни спазват закона предпоставката за ПТП е 0!

Аз съм стигал до парадоксален случай- спряла кола на пътя, с човек вътре и запален мотор и за да я заобиколя трябва да мина през двойна непрекъсната линия. Без да се замислям минавам, а по- нагоре ме спира полицай и ми заявява, че съм изпреварил неправилно. Фактически съм нарушил правилата- безпорно и то без да се замисля. Практически съм имал 2 избора- да спра зад спрялата кола, да сляза и да се скараме с шофьора или на пресека непрекъснатата линия. А можеше да е много по- просто ако всеки спазва правилата, а не да мисли само на него как му е по- удобно.
Вече почна да се оплиташ и да влизаш в теории. Първо, не си нарушил правилата, защото разминаването със спрялата кола е ЗАОБИКАЛЯНЕ НА ПРЕПЯТСТВИЕ а не ИЗПРЕВАРВАНЕ. Само че тъпият полицай го е мързяло да си помръдне дебелия задник (не, Смок, никакъв проблем не е, че полицаите са 120-килограмови пихтии) и да нареди на спрелия идиот да отстрани препятствието, т.е. себе си и да го санкционира. Затова му е по-лесно да те спре тебе и да ти поиска рушвет. Само че както виждаш - не се случва.
Това че е длъжен да пропуска - ми длъжен е, ами ако няма отбивки?!? А и може ли той да спира баш на всяка отбивка? Няма ли да е много по-просто да не се слагат идиотски ограничения?
Затова недей да търсиш под вола теле. Примерът, който дадох е много показателен защо малоумните ограничения и спазването им са опасни.

adv_petrov
01-11-2009, 20:34
гледам да не пиша в темата а само да чета за да не я размивам, ама колегата кoооlio и Ферариста разсъждават много правилно по ЗДП мисля аз. И относно конфискацията на коли за преувеличена скорост - сега се сетих че това няма как да заработи и защото няма единен критерий за степента на санкцията, че да се удовлетвори държавата от конфискация на движимото имущество на нарушителя - едно е да минеш 70 км отгоре с лада, друго е с Х6 - това имам предвид

danito__77
01-11-2009, 20:36
Колега adv_petrov много си прав според мен

danito__77
01-11-2009, 21:19
Искам да се извиня на колегата,чийто пост нарекох "уникално тъп",доста се ефектирах и явно не съм избрала точните думи,с който да обясня,че не съм съгласна не искам да се карам нито да обиждам някой(не затова сме тук)
Отново се извинявам

ФЕРАРИСТ
01-11-2009, 21:41
Чудя се какъв процент от инцидентите стават заради път, дупки, и неща дето нямат нищо общо с каквито и да било джигити.....
Я да видим какво имаме тука - http://blitz.bg/news/article/63019
Нищо особенно, и нищо раздухано по видните медии и телевизии, заслужаващо много повече внимание от някой други неща - но все пак е къде - къде по приятно да се обвинят малоумниците, и да се бучи за войната по пътищата.....
Иначе чета че едната кола се кавачила 4 пъти, другата също преобърната, и тия се отървали само с уплах.......единия заявил че е карал с 80, което ще рече че е бил поне със 100.......а можеше да се удари както всеки нормален човек в крайпътно дърво, липсващо за жалост - щеше да е спокоен, колана щеше да го спаси, може и бег да е имал.....мисля че когато станат два идентични инцидента на едно и също място, може причината да не е в драйверите......и да земат тия преди да запушат дупките там, да посадят дръвчета по тоя завой, че глей как се търкалят опасно колите из канавките.......като тия да речем......http://blitz.bg/news/article/62605....или тия.....http://blitz.bg/news/article/62564.....вървим по график - за една десетдневка 5 парчета......

Jivko7777
02-11-2009, 01:03
гледам да не пиша в темата а само да чета за да не я размивам, ама колегата кoооlio и Ферариста разсъждават много правилно по ЗДП мисля аз. И относно конфискацията на коли за преувеличена скорост - сега се сетих че това няма как да заработи и защото няма единен критерий за степента на санкцията, че да се удовлетвори държавата от конфискация на движимото имущество на нарушителя - едно е да минеш 70 км отгоре с лада, друго е с Х6 - това имам предвид

Да определено е така, но като се замисли човек има още ред други причини, поради които няма да го пуснат този закон...

SIS
02-11-2009, 09:15
За дупките съм определено съгласен, но за избирателното даване на примери......не. Ето ти и един от мен (извинявам се на всички, които могат да бъдат засегнати от линка):
http://asenovgrad-online.com/novini/smolyanchanin-se-razbi-ss-180-km-v-ustovo.

Иначе както някой се изказа (по памет): "хем си знаем, че пътищата ни не стават за нищо, хем държим да караме като на писта"

П.П. Иначе подпорните стени много пречат. Особено като се движиш със 180. Но, все пак това си е лична преценка. Пък ако нямаше стената..........те във Формулата с 300 се блъскат и нищо им няма - значи може - остава държавата да направи нещо по въпроса.

ФЕРАРИСТ
02-11-2009, 09:36
За дупките съм определено съгласен, но за избирателното даване на примери......не. Ето ти и един от мен (извинявам се на всички, които могат да бъдат засегнати от линка): .

Ама това е чудесен пример, показващ че човек и със 180 да кара, ако не се забие в дърво, а се тресне под ъгъл в стеница, или мантинела, има големи шансове - щото предполагам никой не си мисли че се е ударил в стената челно......плюс това не е важно с колко е карал, важното в случая е да се запази живота на човек.....още по плюс, даваш ми пример изкопан от септември, аз ти давам 5 смъртни случая за 10 дена, плюс, плюс това не го правя избирателно, щото 30-40% от хрониката е с дървета на месена, не е нужно да избираш много......кое тежи повече....

SIS
02-11-2009, 10:05
Първо да кажа, че не споря, а просто изказвам лично мнение (това, за да не се засегне някой)!

Вече казах, че и с 300 да караш пак може да си останеш жив, ако нещата около пистата са направени добре.

Важното е не да се спаси един живот, а колко може повече - това (според мен) става като се премахне първопричината, а не следствието.

Ако примера беше от вчера, щеше ли да тежи повече?

А няма да е избирателно, ако направиш и статистика за това, колко от ударите в дърво са следствие на превишена скорост. Отново казвам, според мен, много по-голям ефект ще има, ако законите започнат да се съблюдават и се оправят дупките и маркировката по пътищата, отколкото ако се изсекат дърветата, премахнат се ограниченията и други такива.

ФЕРАРИСТ
02-11-2009, 10:18
А няма да е избирателно, ако направиш и статистика за това, колко от ударите в дърво са следствие на превишена скорост.
Добре де, що бъркате нещата и целта на занятието - въпроса не е в причините да се треснеш в дървото - дали е скорост, дупки, тех дефект, щото си говорил по гсм или си си чесал кесиите - няма никакво значение - въпроса е когато това стане, да се халосаш в нещо по безопасно.......и дори и със 180 да си както се вижда са останеш жив.......не може да се оправдава нечия смърт с това че той си е бил сам виновен......щото тия на седалките до него не са......

Alpina
02-11-2009, 10:36
...Нищо особенно, и нищо раздухано по видните медии и телевизии, заслужаващо много повече внимание от някой други неща - но все пак е къде - къде по приятно да се обвинят малоумниците, и да се бучи за войната по пътищата.....
...

Не ги мисли, те много добре знаят и за тази страна, на нещата. Просто си я пазят за времена в които няма да има с какво да запълнят предаванията и страниците си.
Сега "модата" е друга. И най-вече защото този проблем няма да изчезне и може да почака докато не причини смъртта на дузина хора едновременно...

Нещо да тръбят в момента за състоянието на рейсовете, които се използват в страната ни и най-вече по междуселищните пътища? Не, защото чакаме следващата катастрофа с такъв и повече от 10 загинали (ако са 3-4 изобщо няма да се отрази в статия извън ежедневната хроника). След като се случи пак две седмици само за това ще слушаме, докато ни се заповръща...

Рушащите се сгради да не изчезнаха? Не, просто скоро не са умирали повече от един човек заради такава. Пак имаше смъртен случай, ама то беше само един човек, та това не е трагедия (колко цинично звучи само)

Състоянието на коритата на реките (скоро ще дойде пролетта и само гледайте)......

Примери такива, може да си даваме колкото си искаме...

И все "любимата" ми фраза е валидна с пълна сила "Тука е така"

При нас се обръща внимание на проблем, ако загиналите са 5 пъти повече от обичайното.
Т.е. ако умрат 5-7 човека на ден

Никога няма да забравя преди 5 години какво чух по телевизията в края на септември "До края на годината трябва да умрат още 280-300 човека" Нарочно използваха "трябва", за да стреснат населението, но кой ли обръща внимание на проблема, освен ако не се случи на близък...

Обаче знаете ли за кое ме е най-много яд?
Точно този, който се е ударил с високата скорост (100% не е била 180км/ч а по-скоро 120 в момента на удара но да не изпадаме в големи писания за това) в стената и е оцелял - та точно за него най-много ме е яд, че ще има отново възможността да убие някого от нас, понеже този път не е оцелил, а пък виждате ли - безсмъртен е и в овековечен в новините, които пак приказват глупости (ударил се със 180)...

И не, изобщо не съм "сухар на пътя" или примерен водач, за да съдя просто така, но цинизма да се правят пари и да се попълват ежефневниците с цената на трупове ме дразни страшно много... И най-вече "загрижеността" на медиите, която изчезва толкова бързо, колкото се е и появила, само че без почти никакъв резултат... а населението вярва и се радва как те мислят за нас и ровят в проблемите...

Защо ли просто "Пазителите на реда" не почнат да си вършат работат... тогава въпреки дупките, въпреки десетките ни проблеми всички ще живеем в пъти по-спокойно...

SIS
02-11-2009, 10:46
Аз нещата не ги бъркам и напълно разбирам доводите ти - просто мисля, че :
Важното е не да се спаси един живот, а колко може повече - това (според мен) става като се премахне първопричината, а не следствието

Отделно, че начина, по който представяш нещата е също толкова манипулативен и неправилен (според мен) както и медиите представят войната по пътищата, преекспонирайки ролята на скоростта и забравяйки за нефункциониращата полиция, лошите пътища и т.н.! Разликата е само, че при теб не е скоростта, а дърветата.

П.П. Отново да подчертая - нищо лично!

ФЕРАРИСТ
02-11-2009, 11:21
Важното е не да се спаси един живот, а колко може повече - това (според мен) става като се премахне първопричината, а не следствието
Не може да се премахне, никоя страна в света не може да го премахне, излитания от пътя стават навсякъде, ако ще всички с 90 да карат, пак ще излитат от пътя......няма как да стане......но дървета има как да няма......

SIS
02-11-2009, 11:37
Да, прав си - каквито и мерки да се вземат, винаги ще има определен процент хора, които няма да го спазват (както и дърветата - дори всички да се премахната - пак ще има хора, които ще си намерят в какво да се блъснат). В повечето страни, обаче, тези неща са контролират и са сведени до минимум. А това вече как става.......според мен точно като се накарат повечето водачи да спазват правилника т.е. да се сведе до минимум бройката на "престъпниците".

detelazurno
02-11-2009, 11:46
.......... В повечето страни, обаче, тези неща са контролират и са сведени до минимум..........

Айде пак старата песен на нов глас. Все чужбина ви е в главите. Като толкова ви харесват условията в другите страни се изнасяйте и това е. Не ме разбирай погрешно, но разбери, че няма как да копираме от другите. Просто няма как да заработи един такъв присаден принцип. И какво значи "сведени до минимум"? Колко е този минимум? Как се определя? Интересно ми е кой решава какъв трябва да е броя на жертвите, че да твърди, че се е достигнал даден минимум?

SIS
02-11-2009, 11:56
Айде пак, някой изнервен и засегнат, който дори не е в час.


Не може да се премахне, никоя страна в света не може да го премахне, излитания от пътя стават навсякъде

Това го каза Ферариста преди моя пост. Ама то не става само с ядене, требе и акъл (първо да се прочете).

detelazurno
02-11-2009, 12:00
Мхм, добре, че точно ти си човека, който ще ме изнерви ;) А той ФЕРАРИСТА какво е казал въобще не съм коментирал. Вникни малко в това, което съм написал (не съм вложил някакъв скирт или дълбок замисъл, лесно е) пък тогава ми скачай.

SIS
02-11-2009, 12:09
Скачам ли? Казах, точно, че явно не си прочел, че отговорих на Ферариста, а преди това никъде не съм дал пример с друга страна, ок? А в какво да вникна? В нещо като:
Като толкова ви харесват условията в другите страни се изнасяйте и това е.

Май не се сещам за по-необмислено изказване от това.

Или пък за минимума - най-добре е 0, но за всички е ясно, че няма как да стане! Минимума се определя от нас, от това, колко са готови да се раздлеят с автомобила си, заради 70км превишение (примерно). Ако наистина го въведат и спазват, не вярвам да са много желаещите. Ти как мислиш?

detelazurno
02-11-2009, 12:14
Много са ми забавни хора, които коментират повърхностно нечие изказване, но въпреки това държат да имат последната дума мислейки си, че са винаги са обосновани на 100% :) Моля модераторите да разчистят този спор, който заформихме, тъй като е напълно излишен. Аз се оттеглям от спора.

Коки
02-11-2009, 12:56
Мен ми интересно как ще конфискуват някое Ферари , Ламборгини ,Бентли ....... или някоя S-class ili 7-series за над 150000 лв ??? ....

+1

Ако проработи за "недосегаемите", бих подкрапил такава мярка. Само че няма да проработи. Пак ще ударят само дребните риби - това е най-жалкото.

---------- Post added at 12:56 ---------- Previous post was at 12:54 ----------


...ама се надявам поне да извемат колиците на некадърните и малоумни келеши кръжащи с по 180 по тесните междуселски улички .

Ти да си видял катаджия на междуселски пътища???

Furious 155
02-11-2009, 13:02
+1

Ако проработи за "недосегаемите", бих подкрапил такава мярка. Само че няма да проработи. Пак ще ударят само дребните риби - това е най-жалкото.
така и ще си остане - винаги правилата са само за някои!

---------- Post added at 12:56 ---------- Previous post was at 12:54 ----------



Ти да си видял катаджия на междуселски пътища???
Аз вчера от Бургас до София един патрул не видях по междуградските пътища - само 2 броя на магистралата с радари и то в посока към Ст. Загора, не към София, накъдето е основната група пътуващи!

BatVas
02-11-2009, 16:14
Тогава ще има големи майтапи - аз с моята барачка за 2000 лева ще се движа по бързо от колите за по 100 бона щото ме боли фара че ще я вземат, ама оня ще трепери за скъпата си кола :) Бай Иван с жигулата ще кара най бързо - мое да си кара със 120 в града :) щото жигулката 500 лева. Логично ли Ви изглежда.

Абе що се вързвате на глупости. Обсъждано в МВР - те тия толкоз им акъла там.

Второ във Франция не се отнемат за превишение на скоростта, малко по различно е ама то на полицая толкоз му акъла.
Кво става като съм с лизингова кола и съм дал само 15% от стойността , ами ако съм с кола под наем или пък с държавна кола (както беше при моя случай дето стоях без книжка за превишение)

Mind_Control
02-11-2009, 17:22
гледам да не пиша в темата а само да чета за да не я размивам, ама колегата кoооlio и Ферариста разсъждават много правилно по ЗДП мисля аз. И относно конфискацията на коли за преувеличена скорост - сега се сетих че това няма как да заработи и защото няма единен критерий за степента на санкцията, че да се удовлетвори държавата от конфискация на движимото имущество на нарушителя - едно е да минеш 70 км отгоре с лада, друго е с Х6 - това имам предвид

Правилно е, който има по голям доход да плаща повече! Глобата трябва да е % от дохода. Защото този с Х6-цата 100 лв- все едно бълха го ухапала, а човека с ладата, ще ги гладува тия 100 лв.

Иначе е ясно, че няма да приемат закона.

adv_petrov
02-11-2009, 18:13
Mind Control, справедливо е както казваш да има пропорционална зависимост между финансовия статус на нарушителя, от една страна, и определянето на размера на санкцията, от друга. Тоя подход е практикуван успешно в Швеция, например - но да отбележа че там всички декларират реално получените си доходи, а тук милионери се редят за социални помощи и пишат Кайени за "товарни" за да крият данъци - т.е. у нас тия с черните джипове и ескласите са най-криминалните и с най-недекларирани доходи, така че е възможно да му сложат после по-малка глоба и от на Бай Иван с жигулата :) . Затова смятам че тук идеята на вносителите на предложението за конфискацията на автомобила е "възпитателно-превантивна", а именно - не само реално да може да се удовлетвори държавата за размера на глобата от публична продан на ескласата или ауди 8мицата, вместо нашия да няма официално нито лев, а също и да се предотврати пак каране с превишена значително скорост от този същия нарушител (щото той няма да има вече кола). Защото въпреки че всички говорим че "богатия българин дето бълха го ухапала", не е лесно да увиснеш с един кайен и да си купиш пак такава бегачка, че и пак да я юркаш. Затова и си подържам мнението че предложението си е кадърно, но за съжаление трудно приложимо и недоизпипано все още.

morfius
02-11-2009, 23:15
Представям си само картинката ... приемат го това и изведнъж покрай някой отдавна преминал ремонт на Тракия или Хемус точно след някой завой - килнат знак 60 и зад него 3 реда куки :priest:

Поредната дъвка за стадото... нищо повече няма в тия умоизключения на великото ни МВР и уникумния КАТ.

Коки
04-11-2009, 20:07
Идеята за конфискацията е едно от най-завидните постижения на българската нормотворческа мисъл. То толкова ме вдъхнови, че си позволих малък полет на въображението, чрез който да открия подобни ефикасни мерки в други области от живота. Ето някои от тях:

- Някой тормози комшиите със силна музика - конфискува му се уредбата!

- Някой изхвърля боклука си през балкона - конфискува му се кофата за боклук - и без това няма нужда от нея :)

- Някой има куче, което лае цяла нощ - конфискува му се кучето!

- Някой краде коли - конфискуват му се инструментите!

- Някой пешеходец пресича неправилно - конфискуват му се обувките!

- Някой пуши на място, където е забранено - конфискуват му се цигарите!

- Някой създава проблеми като се напие - конфискува му се алкохолът!

Ех, колко хубав би бил животът тогава :)

Jivko7777
05-11-2009, 01:53
Идеята за конфискацията е едно от най-завидните постижения на българската нормотворческа мисъл. То толкова ме вдъхнови, че си позволих малък полет на въображението, чрез който да открия подобни ефикасни мерки в други области от живота. Ето някои от тях:

- Някой тормози комшиите със силна музика - конфискува му се уредбата!

- Някой изхвърля боклука си през балкона - конфискува му се кофата за боклук - и без това няма нужда от нея :)

- Някой има куче, което лае цяла нощ - конфискува му се кучето!

- Някой краде коли - конфискуват му се инструментите!

- Някой пешеходец пресича неправилно - конфискуват му се обувките!

- Някой пуши на място, където е забранено - конфискуват му се цигарите!

- Някой създава проблеми като се напие - конфискува му се алкохолът!

Ех, колко хубав би бил животът тогава :)

Да това е много оригинално...
Ами ако те хванат да :hump: чужда маца тогава какво ще ти конфискуват :)

Коки
05-11-2009, 10:01
Да това е много оригинално...
Ами ако те хванат да :hump: чужда маца тогава какво ще ти конфискуват :)

Отнемат ти оная работа в полза на държавата!

koolio
08-11-2009, 23:26
Не съвсем по темата, но ето едно адекватно разсъждение по въпроса за безопасността и "драконовските" мерки.
http://sulla.blog.bg/zabavlenie/2008/11/14/nai-setne-vsichko-v-bylgariia-e-o-k.254701

Furious 155
09-11-2009, 00:37
Не съвсем по темата, но ето едно адекватно разсъждение по въпроса за безопасността и "драконовските" мерки.
http://sulla.blog.bg/zabavlenie/2008/11/14/nai-setne-vsichko-v-bylgariia-e-o-k.254701

доста изкривено ми се вижда написаното в статията - особенно за младите шофьори!

adv_petrov
09-11-2009, 14:03
В продължение на мнението си че би трябвало да се вдигнат скоростите по знаците с ограниченията, щом предлагат конфискации - вчера се прибирах от София за Варна, и на десетина места по пътя, от Ловечко до Търново най-вече, няколко знака за ограничение "60" (от години знам всеки един знак по трасето) вече са заменени със знак ограничение "70", предимно по отклонения от главния път, т.е. има явно някакъв реверанс от КАТ към развитието на технологиите/колите/сигурността.