PDA

View Full Version : Климатроник при 147



Turbon
30-10-2009, 20:44
Колеги,при мойта кола се получава нещо което незнам дали е редно да бъде така.През последните дни,когато вече сутрин е доста студено псукам парното,но то не духа топло.Топлото започва едва когато колата е загряла.
Искам да питам климатроника не трябва ли да духа топло независимо че двигателя не е загрял.

hektor
30-10-2009, 21:21
Колега при мен също си трябва да позагрее колата,за да започне да духа топло, поне 10на минутки, незнам дали това е нормално, но съм го приел,за!
Инак си спомням на тъпия леген А класата доста бързо загряваше, но до колкото съм чувал Мерцедес с това се горедеят!

myato
30-10-2009, 21:24
Колега,няма как да е по друг начин,тъй като топлото идва от загрятия антифриз.За да почне да духа топло,трябва да вдигне 50 градуса.Това се отнася обаче за режим auto.В другите позиции може да почне да духа веднага,но няма да е топло докато не загрее двигателя.

Turbon
30-10-2009, 22:50
Значи смятате че е нормално да не духа топло докато е студена? Защото си правя съпоставка между климатроника в колата и климатика вкъщи.И въобще самия принцип на климатика.

Dodo 155
31-10-2009, 08:19
Значи смятате че е нормално да не духа топло докато е студена? Защото си правя съпоставка между климатроника в колата и климатика вкъщи.И въобще самия принцип на климатика.
Със сигурност е така!
Климатикът в 147 охлажда само, а не топли.
Повечето американски коли имат климатици, които топлят, но там нещата са по-различни ... поне така бяха моделите преди 10-12г. 8)
Слагай си климатроника на AUTO, задай му някаква нормално за средата температура и не го мисли много. При работещ термостат ще духне топло до 2-3 мин., поне така е при мен ;)

п.с. И хладилникът вкъщи прави лед, а този в колата (хладилната жабка) само държи студена температура за напитки ;)

Bobo
31-10-2009, 12:56
Със сигурност е така!
Климатикът в 147 охлажда само, а не топли.
Повечето американски коли имат климатици, които топлят, но там нещата са по-различни ... поне така бяха моделите преди 10-12г. 8)
Слагай си климатроника на AUTO, задай му някаква нормално за средата температура и не го мисли много. При работещ термостат ще духне топло до 2-3 мин., поне така е при мен ;)

п.с. И хладилникът вкъщи прави лед, а този в колата (хладилната жабка) само държи студена температура за напитки ;)

Айде сега ше ги изкараш американките с инверторни климатици ми аз съм имал поне 5-6 и нито една не топлеше - забрави я тая работа ;) няма ли печка няма как да топли ;)

AR147
31-10-2009, 13:29
Защо мислите ги слагат тея подгревни свещи на антифриза,моята е същата докато не дигне малко градусите,на бившата Мареа беше същото.

Dodo 155
31-10-2009, 21:14
Айде сега ше ги изкараш американките с инверторни климатици ми аз съм имал поне 5-6 и нито една не топлеше - забрави я тая работа ;) няма ли печка няма как да топли ;)
Така е, прав си ;)
Като се замислих си спомних, че топлото го включваха от отделно копче, което е било печката :)