PDA

View Full Version : Запис на ДВД



Stefan Caromov
01-11-2009, 18:03
Колеги ,имам два генерални проблема ,които не знам как да реша .

Първия ми проблем е , не знам с коя програма за записване мога да запиша файл 4 гигабайта на ДВД . С неро 8 ,повече от два гигабайта не разрешава да се катери.
Втория проблем ми е ,че едната част от програмата е над 6 гигабайта ,като един файл . Как мога да го разделя на два архива?
Въпросите са ми подтикнати от това ,че свалях една програма може би 10 дни. Беше архивирана като 80 файла по 200мб. След като съединих файловете(тоест те сами си го напарвиха),Инсталацията ми приключи успешно ,но след като записах всичките 80 файла на дискове и се опитах да ги разархивирам на друга машина , няколко от тях бяха счупени,неразбираемо защо... Може би ,защото използвам едни дискове с картинка на банан , но до сега не съм имал оплакввания от тези дискове.
Затова ,искам вече разархивираните двдта,които са 6 ,Да ги кача макс на осем диска,тоест един ,или два от файловете да сцепя на две.
Това са ми въпросите

myato
01-11-2009, 18:25
Записа на по-големи файлове става с опциите DVD-ROM(UDF) или DVD-ROM(UDF/ISO) на нерото.А във всяка архивираща програма има опция създаване на многотомен архив.Там по подразбиране са зададени в контекстно меню основните размери на различни носители:дискети,СD и т.н.,както и опция за определяне на размера от потребителят.

Доко
01-11-2009, 18:59
Свали от тук DVD Decrypter и пробвай пак http://www.soft32.com/Download/Free/DVD_Decrypter/4-75586-1.html

А може и с DVD Shrink да пробваш http://www.softpedia.com/progDownload/DVD-Shrink-Download-4128.html

Stefan Caromov
01-11-2009, 19:18
Записа на по-големи файлове става с опциите DVD-ROM(UDF) или DVD-ROM(UDF/ISO) на нерото.А във всяка архивираща програма има опция създаване на многотомен архив.Там по подразбиране са зададени в контекстно меню основните размери на различни носители:дискети,СD и т.н.,както и опция за определяне на размера от потребителят.


Значи в самия уин рар ,трябва да има опция колко тома искам да ми е даден архив ? Така ли да разбирам?
А иначе свалих си Ashampoo 9 с него успях да запиша над 3 гигабайта двд.

---------- Post added at 17:18 ---------- Previous post was at 17:01 ----------


Свали от тук DVD Decrypter и пробвай пак http://www.soft32.com/Download/Free/DVD_Decrypter/4-75586-1.html

А може и с DVD Shrink да пробваш http://www.softpedia.com/progDownload/DVD-Shrink-Download-4128.html


ДВД шринк ,не ми разпознава файловете и ми отваря папките като празни. Другата програма е за декодиране на двд

Panchev
01-11-2009, 19:18
Значи в самия уин рар ,трябва да има опция колко тома искам да ми е даден архив ? Така ли да разбирам?

Не! Задаваш големината на всеки том, то си смята колко тома ще излизе. И е препоръчително, ако ползваш уинрар, да сложиш в този случай възможно най-ниската степен на компресия, за да не го чакаш с часове! Щото не ти е целта да го намалиш възможно най-много, а да го нецепиш на парчета.

Stefan Caromov
01-11-2009, 19:29
Не! Задаваш големината на всеки том, то си смята колко тома ще излизе. И е препоръчително, ако ползваш уинрар, да сложиш в този случай възможно най-ниската степен на компресия, за да не го чакаш с часове! Щото не ти е целта да го намалиш възможно най-много, а да го нецепиш на парчета.

Като дам да се компресира уинрара, ми излизат тези неща -на първата снимка ,след това отварям split to volume bytes и там какво да натисна ? И кое е най сигурното ,че томовете няма нещо да се счупят или прецакат ,дори ,ако треа часове да чакам дреме ми

blacksnoopy
01-11-2009, 19:47
Няма да се прецакат.

Пиши колкото искаш. Може 100 mb, 200 mb, 1024 mb

Stefan Caromov
01-11-2009, 19:58
Няма да се прецакат.

Пиши колкото искаш. Може 100 mb, 200 mb, 1024 mb

то не ми дава да пиша колко искам ,ами има опции. А от дясно на архив опшънс цъкам ли нещо ?

Panchev
01-11-2009, 20:28
В дясно не пипаш! Иначе за големина на томовете са зададени стойностите на дискета, CD и подобни стандартни. Но можеш да си напишеш и каквито искаш. Само внимавай с мерните единици -kb, mb!

Stefan Caromov
01-11-2009, 20:38
В дясно не пипаш! Иначе за големина на томовете са зададени стойностите на дискета, CD и подобни стандартни. Но можеш да си напишеш и каквито искаш. Само внимавай с мерните единици -kb, mb!

Е сега пробвам, зададох му като двд да направи рара 4.4 гига. Това според мен трябва да направи от 6.5 гига ,само два рара. Така ли е ,или се лъжа

fade
01-11-2009, 20:55
Колега не разбирам нещо... защо ги записвате като .rar?
Не бяха ли след разархивиране в нативен за Nero .nrg формат. В предишната Ви тема мисля, че го обсъждахме това! :roll:

Stefan Caromov
01-11-2009, 21:03
Колега не разбирам нещо... защо ги записвате като .rar?
Не бяха ли след разархивиране в нативен за Nero .nrg формат. В предишната Ви тема мисля, че го обсъждахме това! :roll:

Такива са nrg формат ,но 4 от 6-те nrg файла са над 5 гигабайта ,не мога да ги запиша разархивирани на двд

myato
01-11-2009, 21:24
Такива са nrg формат ,но 4 от 6-те nrg файла са над 5 гигабайта ,не мога да ги запиша разархивирани на двд

Може,но на 8Gb матрица.

Stefan Caromov
01-11-2009, 21:25
Може,но на 8Gb матрица.

Може ,ама треа сменям цд то на лаптопа и да взема от тия дискове дет се записват от двет естрани .. мноооо скъпо

fade
01-11-2009, 21:34
Може ,ама треа сменям цд то на лаптопа и да взема от тия дискове дет се записват от двет естрани .. мноооо скъпо

Е 3 лв. двуслойно DVD щом е скъпо... :roll:
Пък записвачка ... може да се заеме от някого...

myato
01-11-2009, 21:37
Може ,ама треа сменям цд то на лаптопа и да взема от тия дискове дет се записват от двет естрани .. мноооо скъпо

Ако е CD няма да ти свърши работа 4.4Gb формат на rar-a,а най-много 800МВ.Предполагам обаче,че е DVD-RW,което няма проблем да чете и пише 8Gb DVD-та.Колкото до матрицата,тя не е двуслойна,а обикновена.Вярно,по-скъпа е.

Stefan Caromov
01-11-2009, 21:44
Ако е CD няма да ти свърши работа 4.4Gb формат на rar-a,а най-много 800МВ.Предполагам обаче,че е DVD-RW,което няма проблем да чете и пише 8Gb DVD-та.Колкото до матрицата,тя не е двуслойна,а обикновена.Вярно,по-скъпа е.

Колега , архивирах едното двд ,но стана 4.7 гигабайта само в ЕДИН рар ... къде съм сбъркал ?
Да записвачката ми е двд мулти рекордер рв

Как мога да записвам 8 гигабайтови файлове ? И ще кажеш ли сбъркал ли съм с архивирането

---------- Post added at 19:44 ---------- Previous post was at 19:43 ----------


Е 3 лв. двуслойно DVD щом е скъпо... :roll:
Пък записвачка ... може да се заеме от някого...

Имах предвид ,че записвачката е скъпа , за 6 диска просто не си заслужава да купувам
Не съм се изразил правилно ,извинете

myato
01-11-2009, 21:58
За архива,най-вероятно не си указал,че искаш да е многотомен.
Ашампото е с много лесен са работа интерфейс и просто трябва да сложиш подходящата матрица и да заредиш файла,който искаш да запишеш.Отдавна не съм го ползвал,но най-много в десния долен ъгъл на прозореца да се наложи да укажеш размера на матрицата.

fade
01-11-2009, 21:59
Колега , архивирах едното двд ,но стана 4.7 гигабайта само в ЕДИН рар ... къде съм сбъркал ?
Да записвачката ми е двд мулти рекордер рв

Как мога да записвам 8 гигабайтови файлове ? И ще кажеш ли сбъркал ли съм с архивирането[COLOR="Silver"]
...


Ами те още едни от първите записвачки можеха да записват Dual Layer дискове... я да проверим дали случайно и тази не е такава ;)

Я дай на твоя да видим какво пише тука:
33132
и да питаме след това Google

Stefan Caromov
01-11-2009, 22:03
За архива,най-вероятно не си указал,че искаш да е многотомен.
Ашампото е с много лесен са работа интерфейс и просто трябва да сложиш подходящата матрица и да заредиш файла,който искаш да запишеш.Отдавна не съм го ползвал,но най-много в десния долен ъгъл на прозореца да се наложи да укажеш размера на матрицата.

А ще има ли сега архива проблеми ,понеже е компресиран почти два пъти ? от файл 6.5 гига,стана файл 4.5? Иначе аз ашампоото много си го харесвам ,просто го бях забравил

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 19:59 ----------


Ами те още едни от първите записвачки можеха да записват Dual Layer дискове... я да проверим дали случайно и тази не е такава ;)

Кажетe как и веднага казвам модела ,само да разбера къде се влиза за да се види . Иначе лаптопа ми е чисто нов на няма и 4 мeсeца ,модела е asus X50GL

myato
01-11-2009, 22:06
Ако нивото на компресия е по подразбиране,не трябва да има никакъв проблем.Ако си го задал ти,нещата може и да са "рошави".

Малко лирично отклонение.DVD - тата 8Gb са си стандартни.На тях се пишат повечето оригинални филми.Двуслойните и Блу-рей ДВД-та са друго нещо.

fade
01-11-2009, 22:09
...
[/COLOR]

Кажетe как и веднага казвам модела ,само да разбера къде се влиза за да се види . Иначе лаптопа ми е чисто нов на няма и 4 мeсeца ,модела е asus X50GL

Виж по горе в поста съм ти постнал snapshot но щом е толкова нов... гаранция че пише двуслойни DVD ;)

P.S.
• Процесор: Intel Dual Core T3200, 2.0 GHZ, 1MB L2 cache
• LCD 15.4″ WXGA Color Shine
• Чипсет: NVIDIA GeForce 8200M G (MCP79MVL)
• Памет: 2 GB DDR2 800 up to 4GB
• Видео: NVIDIA GeForce with CUDA 8200M G
• HDD 250GB SATA, 5400 rpm
• Оптика: DVD/RW Super-multi Dual Layer
• Комуникации: 802.11 b/g/n, LAN 10/100/1000, Modem, 4 x USB 2.0
• Разширения: Card reader, Express card, HDMI, VGA
• Аудио: Built-in Azalia compliant audio chip with 3D effect & full duplex, built-in stereo Speaker/Mic, Headphones/Mic
• Камера: 1.3 mpx
• Клавиатура: 19 mm full size 88
• Батерия: 6 cells Li-ion
• Бонуси: Bag&mouse
• Операционна система: NO OS, Express gate
• Гаранция: 2-year limited global hardware warranty
1-year battery pack warranty

Stefan Caromov
01-11-2009, 22:17
Виж по горе в поста съм ти постнал snapshot но щом е толкова нов... гаранция че пише двуслойни DVD ;)

P.S.
• Процесор: Intel Dual Core T3200, 2.0 GHZ, 1MB L2 cache
• LCD 15.4″ WXGA Color Shine
• Чипсет: NVIDIA GeForce 8200M G (MCP79MVL)
• Памет: 2 GB DDR2 800 up to 4GB
• Видео: NVIDIA GeForce with CUDA 8200M G
• HDD 250GB SATA, 5400 rpm
• Оптика: DVD/RW Super-multi Dual Layer
• Комуникации: 802.11 b/g/n, LAN 10/100/1000, Modem, 4 x USB 2.0
• Разширения: Card reader, Express card, HDMI, VGA
• Аудио: Built-in Azalia compliant audio chip with 3D effect & full duplex, built-in stereo Speaker/Mic, Headphones/Mic
• Камера: 1.3 mpx
• Клавиатура: 19 mm full size 88
• Батерия: 6 cells Li-ion
• Бонуси: Bag&mouse
• Операционна система: NO OS, Express gate
• Гаранция: 2-year limited global hardware warranty
1-year battery pack warranty


Ето принт на това ,което ме ппопита
Ми нещо такова ми е лаптопа ,само дето е 3 гигабайта рам

Stefan Caromov
01-11-2009, 22:18
Ако нивото на компресия е по подразбиране,не трябва да има никакъв проблем.Ако си го задал ти,нещата може и да са "рошави".

Малко лирично отклонение.DVD - тата 8Gb са си стандартни.На тях се пишат повечето оригинални филми.Двуслойните и Блу-рей ДВД-та са друго нещо.

По подразбиране я направих , цъкнах да е двд формат ,не съм си писал аз числата :):)

А да попитам , такива 8 гигабайтови двд-та еднослойни , как да записвам и те ли се записват от двете страни ,или двуслойните са за от двете страни ,че това ми е пълна индия. От един месец ми се налага да записвам ,никога преди не съм правил дискове по големи от 100 мп3 ки

fade
01-11-2009, 22:33
Ето принт на това ,което ме ппопита
Ми нещо такова ми е лаптопа ,само дето е 3 гигабайта рам

Ами значи всичко е ясно, някакъв Samsung/Toshiba
Ето! (http://www.videohelp.com/dvdwriters/samsung-sn-s083a-ts-l633a/2578)
Т.е. може да пише двуслойни така, че може да се пробваш с една медийка как става и ако всичко е наред пишеш и другите :) Но те съветвам за .nrg формат да си ползваш NERO-то, не че другите програми не го пишат но .nrg си е нативен формат на NERO и ...
Успех!

---------- Post added at 22:33 ---------- Previous post was at 22:27 ----------




А да попитам , такива 8 гигабайтови двд-та еднослойни , как да записвам и те ли се записват от двете страни ...

Всъщност мисля, че колегата малко се е объркал... няма еднослойни 8 гигабайтови... или поне аз за първи път чувам. Аз си мисля, че за да се сбие на същата площ два пъти по голяма информацията трябва да се намали големината на пътечката т.е. да се намали дължината на вълната на лазера... което ... абе да не изпадам сега в подробности.
Диска не се обръща като плоча в интерес на истината... просто е на два слоя единият е полупрозрачен и когато лазера чете/пише просто фокусира на различните слоеве.... ей такова нек'во!

Sunny
01-11-2009, 22:37
Аз до тука не мога да разбера защо на ИМИДЖ фаил казвате АРХИВ . Работата стана малко - бъркаме ситуациията с боя .

Взимаш си един двуслоен ДВД диск и записваш .
Всяка съвременна ДВД писачка поддържа двуслойни двд-та .

myato
01-11-2009, 22:38
А да попитам , такива 8 гигабайтови двд-та еднослойни , как да записвам и те ли се записват от двете страни ,или двуслойните са за от двете страни ,че това ми е пълна индия. От един месец ми се налага да записвам ,никога преди не съм правил дискове по големи от 100 мп3 ки[/QUOTE]

Колега,това какви дискаве ще пише,зависи от възможностите на самото устройство.Всички дискове се пишат по един и същи начин.Двуслойно не значи двустранно.Не ми се обяснява архитектоника,а и за да го ползваш,не е необходимо.

Stefan Caromov
01-11-2009, 22:39
Ами значи всичко е ясно, някакъв Samsung/Toshiba
Ето! (http://www.videohelp.com/dvdwriters/samsung-sn-s083a-ts-l633a/2578)
Т.е. може да пише двуслойни така, че може да се пробваш с една медийка как става и ако всичко е наред пишеш и другите :) Но те съветвам за .nrg формат да си ползваш NERO-то, не че другите програми не го пишат но .nrg си е нативен формат на NERO и ...
Успех!

---------- Post added at 22:33 ---------- Previous post was at 22:27 ----------



Всъщност мисля, че колегата малко се е объркал... няма еднослойни 8 гигабайтови... или поне аз за първи път чувам. Аз си мисля, че за да се сбие на същата площ два пъти по голяма информацията трябва да се намали големината на пътечката т.е. да се намали дължината на вълната на лазера... което ... абе да не изпадам сега в подробности.
Диска не се обръща като плоча в интерес на истината... просто е на два слоя единият е полупрозрачен и когато лазера чете/пише просто фокусира на различните слоеве.... ей такова нек'во!

Колеги ,много ви благодаря ,че така бързо ме обучихте така да се каже с тънкостите на записването. Направо ,щях да се побъркам в търсене на конкретните неща ,които вие ми казахте в рамките на 2-3 часа.
Ще послушам fade ,ще си кача отново нерото ,само тогава въпросът е ,там как да си направя оптималните настройки за запис на такъв диск ... Е ,ако и това ми отговорите ,ценя няма да имате :):)
Още един път хиляди благодарности

Sunny
01-11-2009, 22:40
От едната страна се записвааат . Тоова не е грамофонна плоча както каза и колегата fade ......... :director:
Просто избираш на Нерото доле у десно дали е 4,4ГБ или 8 ГБ .

fade
01-11-2009, 22:44
....
Ще послушам fade ,ще си кача отново нерото ,само тогава въпросът е ,там как да си направя оптималните настройки за запис на такъв диск ... Е ,ако и това ми отговорите ,ценя няма да имате :):)
Още един път хиляди благодарности

Не ти трябват никакви настройки както си се инсталира по Default NERO-то, слагаш подходящата медия DVD DL, то си я познава, отваряш от New .nrg файла и Burn!

;)

myato
01-11-2009, 22:46
По подразбиране я направих , цъкнах да е двд формат ,не съм си писал аз числата :):)

А да попитам , такива 8 гигабайтови двд-та еднослойни , как да записвам и те ли се записват от двете страни ,или двуслойните са за от двете страни ,че това ми е пълна индия. От един месец ми се налага да записвам ,никога преди не съм правил дискове по големи от 100 мп3 ки


Колега,това какви дискаве ще пише,зависи от възможностите на самото устройство.Всички дискове се пишат по един и същи начин.Двуслойно не значи двустранно.Не ми се обяснява архитектоника,а и за да го ползваш,не е необходимо.

От едната страна се записвааат . Тоова не е грамофонна плоча както каза и колегата fade ......... :director:
Просто избираш на Нерото доле у десно дали е 4,4ГБ или 8 ГБ .[/QUOTE]

Колега,гледай внимателно.Първите два реда не са мои,а откъс от горен пост на колегата Stefan Caromov.А това за плочата се въздържах да го напиша,защото е леко грубо.

Stefan Caromov
01-11-2009, 22:48
От едната страна се записвааат . Тоова не е грамофонна плоча както каза и колегата fade ......... :director:
Просто избираш на Нерото доле у десно дали е 4,4ГБ или 8 ГБ .

Колега,гледай внимателно.Първите два реда не са мои,а откъс от горен пост на колегата Stefan Caromov.А това за плочата се въздържах да го напиша,защото е леко грубо.[/QUOTE]


Еми аз не мислех ,че се обръщат, ами че един лазер записва от долу ,друг отгоре :)

Sunny
01-11-2009, 22:50
Колега,гледай внимателно.Първите два реда не са мои,а откъс от горен пост на колегата Stefan Caromov.А това за плочата се въздържах да го напиша,защото е леко грубо.

Колега видях го и затова го редактирах ... не съм искал да те засегна sorry

btw форума пак бъгна нещо ако забелязвате ;)

myato
01-11-2009, 22:58
Не съм се засегнал,все пак сме зрели хора.Просто държа на фактологията.Колкото до еднослойните 8Gb матрици,такива съществуват отдавна преди двуслойните.Лично аз имам няколко филма на такива.
Двуслойните се пишат от един лазер с два оптични фокуса.

fade
01-11-2009, 23:02
Колега видях го и затова го редактирах ... не съм искал да те засегна sorry

btw форума пак бъгна нещо ако забелязвате ;)

А не бъгва форума, понякога когато потребителите трият таговете и изтриват някой неправилен таг по невнимание и се получават тия оплитания в цитатите...
Няма значение важното е че помогнахме на човека... тия неща ги тегли от 2 седмици, че и повече май! :)

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:59 ----------


Не съм се засегнал,все пак сме зрели хора.Просто държа на фактологията.Колкото до еднослойните 8Gb матрици,такива съществуват отдавна преди двуслойните.Лично аз имам няколко филма на такива.
Двуслойните се пишат от един лазер с два оптични фокуса.

Нещо не можах да го намеря тоя SL 8Gb Тука (http://en.wikipedia.org/wiki/DVD) ;)

Sunny
01-11-2009, 23:03
А не бъгва форума, понякога когато потребителите трият таговете и изтриват някой неправилен таг по невнимание и се получават тия оплитания в цитатите...
Няма значение важното е че помогнахме на човека... тия неща ги тегли от 2 седмици, че и повече май! :)

Важното е ,че свърши ти работа ;)
А иначе или е от форумо или от Фаеркокса но определено нещо се беше бъгнало .

myato
01-11-2009, 23:18
А не бъгва форума, понякога когато потребителите трият таговете и изтриват някой неправилен таг по невнимание и се получават тия оплитания в цитатите...
Няма значение важното е че помогнахме на човека... тия неща ги тегли от 2 седмици, че и повече май! :)

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:59 ----------



Нещо не можах да го намеря тоя SL 8Gb Тука (http://en.wikipedia.org/wiki/DVD) ;)

Точно там го има 8Gb SS DL

fade
01-11-2009, 23:31
...
Просто държа на фактологията.Колкото до еднослойните 8Gb матрици,такива съществуват отдавна преди двуслойните.Лично аз имам няколко филма на такива.
Двуслойните се пишат от един лазер с два оптични фокуса.
Понеже и аз държа на фактологията! ;)


Точно там го има 8Gb SS DL

Single Sided Dual Layer

Превод от английски необходим ли е? ;)

П.П.
Дискусията за мен е приключена!

Stefan Caromov
02-11-2009, 00:37
прав е fade повече от две седмици ги мъча тия работи за есито

myato
02-11-2009, 07:04
Понеже и аз държа на фактологията! ;)



Single Sided Dual Layer

Превод от английски необходим ли е? ;)

П.П.
Дискусията за мен е приключена!

Ми аз ще го преведа за всеки случай - Едностранно с двоен слой.
Двуслойните са - DS SL/DL.
Сега се зачетох там,че ги водят двустранни.

Sunny
02-11-2009, 18:19
Single Sided Dual Layer
Аз го разбирам като : Едностранен , двуслоен или двупластов ...
За два лазера това вече мисля ,че си е опция на самото ДВД ;)