PDA

View Full Version : Проблем със съединител на 156 JTD



AttilaSL
01-11-2009, 22:36
Днес както си карах,намалих заради "спящ полицай",натиснах съединителя за да превключа на по-ниска скорост и в този момент се чу някакво изпукване под колата,след което педала стана странно мек и започна да отделя почти в най-горно положение.Имате ли идея какво може да е това?Преди тази случка съединителя си работеше перфектно.Изчетох всички теми намерени в търсачката но не намерих нищо общо с моя проблем.

RPWWD
01-11-2009, 22:45
Някоя от двете хидравлични помпи на съединителя може би?

AttilaSL
01-11-2009, 22:53
надявам се да е помпа а не диск,че тогава цените са в пъти по-големи.

RPWWD
01-11-2009, 23:16
Споко, на мен целият комплект съединител Sachs ми излезе 500 кинта преди година и половина ;-)

AttilaSL
02-11-2009, 01:12
да,и тук може да ми излезе същото но в паунди:bored:

ФЕРАРИСТ
02-11-2009, 01:31
Спирачната ти течност намаляла ли е....

AttilaSL
02-11-2009, 10:28
не,спирачната течност си е в нормите,все пак мисля че проблемът е механичен,защото праблема започна след като изпука нещо под колата

Lqnkata
02-11-2009, 10:31
Както колегата Ферарист те насочи да погледнеш нивото на спирачната ти течност. Има два варианта или да имаш теч под двигателя (там ти е едната помпа, на самия съединител) или в краката(педала), в купето където е втората помпа. Преди година сменях тази на съединителя и ми излезна 40-50лв. Така си реших проблема. Дано е малкото зло!

trustworthy
02-11-2009, 10:32
Вариант 3 е притискателчето нещо да се е понапрегнало :brickwall:

AttilaSL
02-11-2009, 10:35
няма теч,днес ще я оставям в сервиза и ще се надявам да е по- малкото зло.

AttilaSL
02-11-2009, 16:36
В сервиза след като им обясних какъв е проблема ми казаха че съединителят е ок,но се е счупила някаква вилка която притиска нещо си,последното просто не го разбрах какво е.

tonov
02-11-2009, 19:11
В такъв случай явно се е счупила вилката която натиска аксиалния лагер :hmm: Къв зор е видяла, не мога да си обясня..

Bobo
03-11-2009, 01:20
В такъв случай явно се е счупила вилката която натиска аксиалния лагер :hmm: Къв зор е видяла, не мога да си обясня..

Споко почти съм убеден че не е тя ;)

AttilaSL
03-11-2009, 20:13
Днес ми се обадиха от сервиза,оказа се че съединителят все пак си е заминал,но ми казаха също че смяната му ще ми струва точно 679,58 £:big_whoops:,Веднага си взех колата оттам,ще търся някой с по земни цени.

Xtrime7
03-11-2009, 20:48
Днес ми се обадиха от сервиза,оказа се че съединителят все пак си е заминал,но ми казаха също че смяната му ще ми струва точно 679,58 £:big_whoops:,Веднага си взех колата оттам,ще търся някой с по земни цени.

Въй,въй,та това си е направо пладнешки обир.Дано да намериш там поне на сносна цена смяната.
Иначе в БГ ще е по-евтино.

AttilaSL
03-11-2009, 21:23
то си пладнешки обир дори и за Англия,аз очаквах нещо от рода на 300-350£,за 700£ мога да купя 2 коли и да си сменям всеки ден :punk:

trustworthy
03-11-2009, 21:48
A казаха ли кое точно е заминало?

AttilaSL
04-11-2009, 00:49
притискателният диск е проблема,казаха че бил изтънен почти до край,макар че не виждам каква връзка има с това щракване което чух.

Bobo
04-11-2009, 00:56
Въй,въй,та това си е направо пладнешки обир.Дано да намериш там поне на сносна цена смяната.
Иначе в БГ ще е по-евтино.

Ами така е там хората плащат данъци и осигуровки и си е скъпо не е като у гаража на чичо манчо ;)

trustworthy
04-11-2009, 10:13
притискателният диск е проблема,казаха че бил изтънен почти до край,макар че не виждам каква връзка има с това щракване което чух.

Връзка си има ;) Даже си е съвсем закономерно и съвсем логично да е притискателя при тея симтоми.
На мен ми е интересно как така от сервиза си обърнаха на 180 градуса мнението? Нали първо бяха казали, че нищо му няма на съединителя :shock:


Ами така е там хората плащат данъци и осигуровки и си е скъпо не е като у гаража на чичо манчо ;)

Да, ама в гаража на чичо Манчо могат да му сложат един комплект съединител втора употреба с що-годе читаво феродо притискател и ще го оправят за няма 100 паунда с труда :).
Абе конкурентен е тоя чичо Манчо като цяло, но в Европата не може да пробие нещо :)

AttilaSL
05-11-2009, 19:25
Така,смених съединител и притискателен диск,НО появи се друг проблем сега педалът отделя почти от дъното и от време на време не мога превкючвам скорости въобще!Какво става???

Bobo
05-11-2009, 19:36
Връзка си има ;) Даже си е съвсем закономерно и съвсем логично да е притискателя при тея симтоми.
На мен ми е интересно как така от сервиза си обърнаха на 180 градуса мнението? Нали първо бяха казали, че нищо му няма на съединителя :shock:



Да, ама в гаража на чичо Манчо могат да му сложат един комплект съединител втора употреба с що-годе читаво феродо притискател и ще го оправят за няма 100 паунда с труда :).
Абе конкурентен е тоя чичо Манчо като цяло, но в Европата не може да пробие нещо :)

А сега погледни поста под твоя дет съм го цитирал ;) :hump:

ФЕРАРИСТ
05-11-2009, 19:55
Така,смених съединител и притискателен диск,НО появи се друг проблем сега педалът отделя почти от дъното и от време на време не мога превкючвам скорости въобще!Какво става???
Па възможно е да не е обезвъздушено като ората, модерно е напоследък и тука.....

AttilaSL
05-11-2009, 23:07
Незнам,уж цял ден ги гледах в ръцете какво правят,че като ги знам всичките какви механици са,нашия чичо Манчо си е направо гений.

khadziev
27-11-2009, 15:16
Извинявам се, че използвам темата: Много трудно включва първа и това е така откакто съм купил колата (минал сам около 40000). Като спра на сфетофар и трябва много силно да ръчкам докато включа след това няма никакъв проблем (опитва се леко да тръгне колата). Та първо включвам на 5 след това на 1. Маслото на скоростите съм го сменял. Ходих на майстор и той ми каза че е съединител, но съединителя изобщо не буксува сигурен съм. Някой ако има мнение моля да сподели

---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

Колата е 156 1.9 gtd 1998 105 к.с.
...
Въпроса ми е дали като сменя съединителя проблема няма да остане?


-------------------------------------------------
Колега, позвай edit за допълнение, вместо да пускаш нов пост!
За повече информация, виж Правилата на форума!
Успех
-------------------------------------------------
mod evil spe4elist

Galeano
27-11-2009, 20:01
Aко е съединител,ще имаш проблеми и със задната.

khadziev
27-11-2009, 20:41
Със задната нямам никакъв проблем нормално си включва

AttilaSL
27-11-2009, 21:07
Моят се оправи след като го обезвъдушиха,но това е след смяната му,при теб може би е една от помпите,някой по компетентен да си каже мнението.

pininfarina
28-11-2009, 08:58
В такъв случай явно се е счупила вилката която натиска аксиалния лагер :hmm: Къв зор е видяла, не мога да си обясня..


Тя го дърпа колега, не го натиска :-)

---------- Post added at 06:56 ---------- Previous post was at 06:55 ----------


Извинявам се, че използвам темата: Много трудно включва първа и това е така откакто съм купил колата (минал сам около 40000). Като спра на сфетофар и трябва много силно да ръчкам докато включа след това няма никакъв проблем (опитва се леко да тръгне колата). Та първо включвам на 5 след това на 1. Маслото на скоростите съм го сменял. Ходих на майстор и той ми каза че е съединител, но съединителя изобщо не буксува сигурен съм. Някой ако има мнение моля да сподели

---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

Колата е 156 1.9 gtd 1998 105 к.с.

Най-вероятно е счупена пластмасовата конзола на скоростния лост.

---------- Post added at 06:58 ---------- Previous post was at 06:56 ----------


притискателният диск е проблема,казаха че бил изтънен почти до край,макар че не виждам каква връзка има с това щракване което чух.


Пълна смешка :-)))

khadziev
28-11-2009, 17:42
Най-вероятно е счупена пластмасовата конзола на скоростния лост.[COLOR="Silver"]

Благодаря колега но сега гледах и не видях нищо счупено отгоре за отдолу незнам. Като бутам да включа първа колата много леко се опитва да тръгне. Веднъж като включи на първа след това няма проблем много лесно влизат всичките до около 2, 3 сек. след това същата работа.

pininfarina
29-11-2009, 08:22
Най-вероятно е счупена пластмасовата конзола на скоростния лост.[COLOR="Silver"]

Благодаря колега но сега гледах и не видях нищо счупено отгоре за отдолу незнам. Като бутам да включа първа колата много леко се опитва да тръгне. Веднъж като включи на първа след това няма проблем много лесно влизат всичките до около 2, 3 сек. след това същата работа.

Значи на помпа отиват нещата най-вероятно колега.
Не е задължително да тече за да не работи.

khadziev
01-12-2009, 20:01
Реших: ще сменя първо помпата, ако няма разлика ще сменя и съединителя и ще пиша по-нататък как се е оправил проблема

pininfarina
02-12-2009, 08:00
Реших: ще сменя първо помпата, ако няма разлика ще сменя и съединителя и ще пиша по-нататък как се е оправил проблема


И коя от двете помпи ще смениш първо колега?

khadziev
02-12-2009, 15:35
Тази която е до ск. кутия. Утре имам час за сервиза и се надявам всичко да е ок

kibika
02-12-2009, 22:26
И аз имам доста сходен проблем. Само първа влиза по трудно, и то не абсолютно винаги. Ако включа на втора и след това на първа няма проблем, или ако съм на наклон просто като отпусна малко спирачката и леко се помести колата може да се вкара.

khadziev
06-12-2009, 12:50
Смених помпата и проблема си остана. Значи на съединител отиват нещата за съжаление. Мисля че ще издържи още около 3000 км докато се върна в бг и тогава ще го сменя.

dinev tr
07-12-2012, 11:01
здравейте имам проблем със съединитела като го натисна остава долу и трябва да го дърпам с крак нагоре надолу докато се оправи можете ли да ми помогнете

undy
07-12-2012, 11:05
Провери ли си спирачната течност?
Влизат ли ти скоростите?

Jivko7777
07-12-2012, 14:32
здравейте имам проблем със съединитела като го натисна остава долу и трябва да го дърпам с крак нагоре надолу докато се оправи можете ли да ми помогнете

Помпата на педала е заминала, сменяй и си готов

136
08-12-2012, 17:23
здравейте имам проблем със съединитела като го натисна остава долу и трябва да го дърпам с крак нагоре надолу докато се оправи можете ли да ми помогнете

Имах подобен проблем, но се оказа че самия педал на съединителя има две лагерчета които се бяха строшили и това беше причината педала да не се връща.Размера на лагерчетата беше много изгъзен и струваха около 7-8 лв. едното.Първоначално и аз си мислех за помпа и съединител.

Vasil82
11-12-2012, 10:13
да питам и аз нещо относно съединителя,значи когато минавам от 3-та на 2-ра малко трудно влиза 2-рата,но не винаги и мн.рядко от 1-ва на 2-ра го прави.някакви идеи не губи цп.течност и съединителя си отделя добре в ск. кутия ли ще е проблема

barash
11-12-2012, 15:45
да питам и аз нещо относно съединителя,значи когато минавам от 3-та на 2-ра малко трудно влиза 2-рата,но не винаги и мн.рядко от 1-ва на 2-ра го прави.някакви идеи не губи цп.течност и съединителя си отделя добре в ск. кутия ли ще е проблема

Колега провери си жилата до балансора,
понякога се развиват и се получават тези твои проблеми.

Vasil82
11-12-2012, 17:18
Колега провери си жилата до балансора,
понякога се развиват и се получават тези твои проблеми.

малко тъп въпрос но къде се намират тези жила

barash
11-12-2012, 20:37
малко тъп въпрос но къде се намират тези жила

Всъщност края на жилото,там където се нареждат скоростите(между скоростната кутия и акумулатора) има една противотежест която помага за по-лесно избиране на скоростите.Те там се намират-края на жилата,провери ги.

Vasil82
11-12-2012, 21:21
ок мерси колега тия дни при първа възможност ще ги проверя