PDA

View Full Version : Глухо хлопане в предницата



vnimavai
02-11-2009, 19:38
Здравейте колеги,благодаря на всички за досегашните съвети,много ми помогнахте и ми спестихте доста лутане.Сега съм изправен пред нова загадка-от известно време насам,при минаване през неравности,от предницата се чува едно глухо хлопане(тропане),веднага заведох красавицата при дългогодишният ми майстор и приятел,прегледахме всичко основно,намерихме слабостите-двата предни тампона на долните носачи,веднага ги сменихме и.......хлопането остана.Познати ми казват,че може да е от пружините,с най–ниските,червени съм,други ми викат-хлопали корите,а иначе всички болтове са здрави,цялото окачване прегледахме няколко пъти-няма проблем,при смяната на тампоните,знаете-разкачват се доста неща,пак всичко проверихме и огледахме но продължава да си хлопа глухо при минаване през дупка,неравност.Дайте съвет-какво може да е?И пак Ви благодаря предварително!

EMo0o
02-11-2009, 19:52
Здравейте колеги,благодаря на всички за досегашните съвети,много ми помогнахте и ми спестихте доста лутане.Сега съм изправен пред нова загадка-от известно време насам,при минаване през неравности,от предницата се чува едно глухо хлопане(тропане),веднага заведох красавицата при дългогодишният ми майстор и приятел,прегледахме всичко основно,намерихме слабостите-двата предни тампона на долните носачи,веднага ги сменихме и.......хлопането остана.Познати ми казват,че може да е от пружините,с най–ниските,червени съм,други ми викат-хлопали корите,а иначе всички болтове са здрави,цялото окачване прегледахме няколко пъти-няма проблем,при смяната на тампоните,знаете-разкачват се доста неща,пак всичко проверихме и огледахме но продължава да си хлопа глухо при минаване през дупка,неравност.Дайте съвет-какво може да е?И пак Ви благодаря предварително!

Тампони на стаб. щанга?

vnimavai
03-11-2009, 19:12
Благодаря колега,ще го проверим пак,ако има някой още предположения да пише.

oem
03-11-2009, 19:18
Биалети? Проверяват се лесно. Вдига се колелото на крик и с една шанга отгоре на носача се напъва стабилизиращата щанга лекичко на горе. Ако има луфт се чува едно притъпено пласмасово почукване.

bodolei
04-11-2009, 01:02
Колега и намене така ми лопа и на пълен десен се чува утре ще я водя на майстор да ми смени цялата предница и мисля че ще се оправи,ти така както си пчнал да сменяш едно по едно накрая докато разбереш проблема ще си смениш цялата предница.Съвета ми е да направиш като мен сменяи всичко после я води на реглаж и си я карай със здраве и ще знаеш че поне 2-3год.по предницата няма да пипаш нищто.

EMo0o
04-11-2009, 01:30
и ще знаеш че поне 2-3год.по предницата няма да пипаш нищто.

Я пак ? Тая кола е много тежка отпред със не чак дотам здраво окачване , че да издържи толкова време :) Зависи и от карането , но като се има впредвид , че идва зима , сняг , локви и кратерите по улиците стават невидими :) Нищо не е сигурно , може и за 2-3 месеца да изтропа някой носач ;)

kartell
04-11-2009, 07:47
Съвета ми е да направиш като мен сменяи всичко после я води на реглаж и си я карай със здраве и ще знаеш че поне 2-3год.по предницата няма да пипаш нищто.

В някоя друга държава, с нормални пътища може да изкара и 10 години, но в БГ - нищо не се знае :bg:

p3shku
04-11-2009, 12:06
Такова глухо хлопане при мен се оказаха тампони на горните носачи... Много неприятно е сменянето

Коки
04-11-2009, 20:32
...Тая кола е много тежка отпред със не чак дотам здраво окачване , че да издържи толкова време...

Емо, точно тая кола е с достатъчно здраво окачване, а 2-3 години не са чак "толкова време".


...Нищо не е сигурно , може и за 2-3 месеца да изтропа някой носач ;)

С носачите от под 200 лв е така, ама има и читави. Недей да плашиш хората, проблемите с предницата са по 3 причини:

1. Колите са 2-ра ръка и вече са минали поне толкова километри, колкото е животът на някои елементи по окачването, а гумените елементи за 10-тина години са сдали багажа;

2. Лошите пътища в БГ са катализатор за проявата на вече започналите проблеми по т.1;

3. Калпави части.

Как да се справим с проблемите:

1. Още като купуваме колата, независимо от марката и модела , стига да е над 100 хил.км и/или над 5 г., психически и финансово се подготвяме да посрещнем ефекта от т.1 и т.2 от причините;

2. Като дойде моментът, слагаме читави части при читав майстор.

Колегата е напълно прав за срока от поне 2-3 години. Ако навърташ 30 хил. км годишно, за 3 г. прави 90 хил. и вече отиваш в по-рискова зона. Ако въртиш по 50 хил. км годишно постигаш същото за 2 г. Но ако правиш по 10-15 хил. годишно, поне 5 г. си напълно ОК.

Ако паднеш в някой трап, няма спасение, ако ще преди 5 мин. да си излязъл от магазина с чисто нова кола, пак независимо от марката и модела, но все пак обсъждаме нормалната експлоатация.

leketo84
05-11-2009, 02:23
Коки , за последното мнение си не прав , а много , ама много прав !!! :grandpa:

vnimavai
12-11-2009, 19:00
Благодаря на всички,оказаха се тампони на реактивната щанга,трябва предницата да се вдигне във въздуха и при определено положение се усеща луфта.

kpmaster
14-11-2009, 12:18
и при мен имаше такова тропане отпред, с разликата, че като си по инерция или на скорост до към 60 км/ч се чуваше доста ясно - оказа се горен носач... след смяната заспа...