PDA

View Full Version : Как се сменя ксенонова крушка (newbie)



gioventi_insolenza
03-11-2009, 19:39
Първо: Купих си алфа 166 преди около 1 седмица. Много съм доволен!!! 2002-края... 2,4 jtd 150 кс. с фабричен ксенон.
Второ (и проблемно): единия фар свети жълто и слабо. Казаха ми че е заминала крушката. Казват ми да си взема 2 нови за да светят еднакво. Купувам, от Росен, в Редута, (Luxima) 5000к 2 бр. по 50 лв., но той няма време да ги смени. Решавам, че мога и сам, но... нъцки. Отварям капака, махам пластмасите и ... не мога да видя къде е кутията с крушките....Някой да ми даде някоя насока? Или упътване от интернет... не знам къде да търся, а ме е доста срам че 2 крушки не мога да сменя... :frown:

:arrow: btw: първи пост!

santo_traficante
03-11-2009, 20:48
аууу
ти с фабричен ли си...
аууу не са тези крушки за теб дето съм ти дал.

сигурен ли си че си с фабричен?
ако е така трябва да смениме ламБите
не са тея в теб:lupe::lupe:

leketo84
03-11-2009, 21:23
аууу
ти с фабричен ли си...
аууу не са тези крушки за теб дето съм ти дал.

сигурен ли си че си с фабричен?
ако е така трябва да смениме ламБите
не са тея в теб:lupe::lupe:
Че ти дърпаме ушите !!! :-)

Chimev
03-11-2009, 21:28
Първо: Купих си алфа 166 преди около 1 седмица. Много съм доволен!!! 2002-края... 2,4 jtd 150 кс. с фабричен ксенон.
Второ (и проблемно): единия фар свети жълто и слабо. Казаха ми че е заминала крушката. Казват ми да си взема 2 нови за да светят еднакво. Купувам, от Росен, в Редута, (Luxima) 5000к 2 бр. по 50 лв., но той няма време да ги смени. Решавам, че мога и сам, но... нъцки. Отварям капака, махам пластмасите и ... не мога да видя къде е кутията с крушките....Някой да ми даде някоя насока? Или упътване от интернет... не знам къде да търся, а ме е доста срам че 2 крушки не мога да сменя... :frown:

:arrow: btw: първи пост!

И при мен е същото положение с фабричния ксенон, само дето моя по-тъмния и гасне освен това. Доста се чесах по врата как да го разглобя и за сега се отказах :drinking:. Някой ако може да обясни ще бъдем и двамата благодарни значи :cheers:

gioventi_insolenza
03-11-2009, 21:29
егати куриозната ситуация... :D
ами кажи кога ти е удобно да мина пак, но поне за 5 мин... :) За да видим как точно стоят нещата... и да сменим крушките с подходящи... ;) Мога да мина утре към обяд (покрай обедната почивка) ако ти е удобно.

umax
03-11-2009, 21:53
Сваляш предната броня, след това фара и си ти.
Може и без ама е една :brickwall:

EMo0o
03-11-2009, 22:01
Сваляш предната броня, след това фара и си ти.
Може и без ама е една :brickwall:

Нали .. :D Аз помна на Пламен като гледахме за габарита какво беше , а за крушката не видях пролука даже :lupe: :D

ACEHOB
03-11-2009, 23:17
Аз мога да ги сменя вече без да се маха бронята ;)

santo_traficante
04-11-2009, 07:46
егати куриозната ситуация... :D
ами кажи кога ти е удобно да мина пак, но поне за 5 мин... :) За да видим как точно стоят нещата... и да сменим крушките с подходящи... ;) Мога да мина утре към обяд (покрай обедната почивка) ако ти е удобно.
ела по обед

Chimev
04-11-2009, 09:52
Аз мога да ги сменя вече без да се маха бронята ;)

Дай някакъв жокер на нас нуждаещите се :unsure:

ACEHOB
04-11-2009, 18:52
Не е кой знае колко сложно но трябват нерви. След махане на баластите настрани се отвиват болченцата на кутииките. Всичко това много внимателно. След като махнете кутийките се открива и самата крушка. Процедурата е повече за гинеколог но другата алтернатива е махането на бронята така че...

gioventi_insolenza
07-11-2009, 19:16
леле мале...
тези фарове (фабричните ксенони) са... нямам думи.... хамалогия.... абсолютна!
трябваше да се свали бронята, която е захваната с 150000000 болтчета и винтчета... ужас! то бяха решетки, броня, докато се стигне до свалянето на фара... самите крушки също не се свалят лесно... направо МЪКА!
Кое е лошото? Че проблема не е бил в крушката... И с новите едната свети по-слабо... явно проблема е в баластите... май така се казваха..
Въпроса е от какво да направя като са фабричните? дали да не сменя напрво цялата система?

бтв: Утре ще има ли среща на Ал.Невски? Да се запознаем... ;)

santo_traficante
07-11-2009, 19:52
май и за баласти ще минеш:lol_sign:
и без това си я разглобил и ще ти е по лесно с монтажа

tayfun
08-11-2009, 21:45
колеги D2S са крушките аз съм сменял но ефекта е нулев,ако се смени на H7 или H1, как смятате по добре ли ще е?

Коки
09-11-2009, 10:48
...Утре ще има ли среща на Ал.Невски? Да се запознаем... ;)

По-добре следи тази тема:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=584556#post584556

Linkestis
09-11-2009, 13:38
Свалям брони за 15 мин. срещу потупване по рамото :flirt:

Коки
09-11-2009, 18:06
Свалям брони за 15 мин. срещу потупване по рамото :flirt:

Баце, много подбиваш цените! Поне по една бира им искай ;)

nightroller
09-11-2009, 18:15
Свалям брони за 15 мин. срещу потупване по рамото :flirt:
Имаш няколко бири за съвети, когато дойде време да свалям моята ;) ще слагам уплътнители между фаровете и бронята :)

ACEHOB
09-11-2009, 23:59
Що бе гълъбе... да не ти пръска отстрани ;)

П.С.

Колега Linkestis... вземи се отбий при мене да ти видя очичките или аз ще ти дойда на гости :)

Linkestis
12-11-2009, 18:08
Що бе гълъбе... да не ти пръска отстрани ;)

П.С.

Колега Linkestis... вземи се отбий при мене да ти видя очичките или аз ще ти дойда на гости :)

Да се отбия ама се разсипах от работа.
Станал съм като къртица с тия дренажи.
А за пръскането отстрани е доста грозна гледка