PDA

View Full Version : Въпросче за подгряването на задното стъкло и оглеалата.



mikahack
05-11-2009, 11:50
Здравейте банда,
Имам Алфата от 6 години, но така и не остана време да пиша за това малко, но неприятно проблемче.
Значи, когато пусна подгряването на задното стъкло, започва да работи (около 1 мин.) и се изключва само (чува се цъкване на реле). Въпросът е, че стъклото въобще не се е размразило. След това, колкото и да опитвам да пусна нагревателя отново - не става.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и ако да, как бих могъл да го отстраня.

Приятен ден и благодаря предварително.

myato
05-11-2009, 12:08
На първо време виж състоянието на релето.Може да му е дошло време за смяна.

cyberhill
05-11-2009, 12:09
Бушон изгаря ли в случая? Релето сменял ли си ?

mimouzunov
05-11-2009, 12:20
Бушон изгаря ли в случая? Релето сменял ли си ?

Реле... На таблото с бушоните се пада на левия ред наи-долното... смяна...
Това е за 8 клапановите...:balloon:

mikahack
05-11-2009, 17:50
Реле... На таблото с бушоните се пада на левия ред наи-долното... смяна...
Това е за 8 клапановите...:balloon:

Някаква идея за цена ???

mimouzunov
05-11-2009, 18:01
Някаква идея за цена ???

Според мен и старото реле може да се подкара... аз така направих с моето :balloon:
Иначе авто морга италянеца... там са по 5 лева всякакви..

The_Game
06-11-2009, 00:38
Някаква идея за цена ???


Отваряш релето и с една тънка пиличка финна или шкурка отново винна я сгъваш и прокарваш м/у котвичката (Едно където се движи и има луфт като не е подадено напрежение, ще видиш за кое говоря като отвориш релето)
Като го почистиш най вероятно ще си проработи без проблем

mikahack
13-11-2009, 10:25
Отваряш релето и с една тънка пиличка финна или шкурка отново винна я сгъваш и прокарваш м/у котвичката (Едно където се движи и има луфт като не е подадено напрежение, ще видиш за кое говоря като отвориш релето)
Като го почистиш най вероятно ще си проработи без проблем

Ще го погледна релето утре, но все пак искам да попитам дали няма температурен датчик, който да изключва след определено време релето. Защото съм опитвал да включа подгряването лятото и не става. Което показва, че има все пак някаква защита.

голямата риба
13-11-2009, 12:26
защитата е в самото рела на 155-цата е малко по различно от другите
релето се познава по това, че е най-високото от всички на бушоното табло

mikahack
14-11-2009, 10:54
защитата е в самото рела на 155-цата е малко по различно от другите
релето се познава по това, че е най-високото от всички на бушоното табло

Благодаря на всички.
Проблемът е оправен. Свалих релето, почистване и обратно на мястото. Сега всичко е ток :))))

Поздрави ... :smoke:

kavalista
14-11-2010, 16:41
Благодаря на всички.
Проблемът е оправен. Свалих релето, почистване и обратно на мястото. Сега всичко е ток :))))

Поздрави ... :smoke:
да върна малко темата при мене въобще не работи подгряването светва лампата но не размразява от 1 седмица така и наче лампата си изгася след определено време 10-15мин.Смених бушон пак същата работа.от какво може да е

Pastora
14-11-2010, 17:43
да върна малко темата при мене въобще не работи подгряването светва лампата но не размразява от 1 седмица така и наче лампата си изгася след определено време 10-15мин.Смених бушон пак същата работа.от какво може да е
Виж идва ли ток на буксите при задния джам, ако имаш и не грее- имаш прекъсване на пътечка някъде.

kavalista
14-11-2010, 17:45
след 30 мин мъки го оправи вече.беше клеясало много и се беше стопила пластмасата която предпазва клемата отзад на реотаните махнах я и го позачистих и тръгна сега разбрах защо радиото не ми хваща добре откачен ми е кабела търсих и не можах да го намеря някакви идеи къде може да е имаше един тънък кабел забит някъде надолу отиващ към багажника дърпах не излиза

Alfa User
18-11-2010, 09:25
Вътре в багажника, на централната греда отгоре (под кечето, ако има такова, и зад лампата), стои антенния усилвател. Представлява една малка кутийка с по един кабел от двете страни - единия идва от антената на стъклото, а другия отива към таблото отпред за радиото (по-дебел и сив е). Провери този елемент. Ако не работи при свързани кабели - външна антена оправя нещата :)

MUROMAN
18-11-2010, 16:05
Вътре в багажника, на централната греда отгоре (под кечето, ако има такова, и зад лампата), стои антенния усилвател. Представлява една малка кутийка с по един кабел от двете страни - единия идва от антената на стъклото, а другия отива към таблото отпред за радиото (по-дебел и сив е). Провери този елемент. Ако не работи при свързани кабели - външна антена оправя нещата :)

Ние стеб както знаеш нямаме външна антена/при нас антената е последните 3 реотана(писти на задното стъклото)/, при мен работи ,но пусна ли фаровете /ксенона /край с радиото започва да прекъсва зверски.:not-fair:

Alfa User
18-11-2010, 18:58
Ами именно де - фабрично антената на 155 е последните няколко реотана на задното стъкло. Но за сигнала от тях отговаря именно тая малка кутийка в багажника - затова и казах да се провери. Ако не работи - може да се търси от друга кола, или както предложих - да се сложи външна антена.

MUROMAN
19-11-2010, 10:36
Ами именно де - фабрично антената на 155 е последните няколко реотана на задното стъкло. Но за сигнала от тях отговаря именно тая малка кутийка в багажника - затова и казах да се провери. Ако не работи - може да се търси от друга кола, или както предложих - да се сложи външна антена.

Фабрично е така на моделите след 94-5 година,преди това не е така.:rockon:

kavalista
19-11-2010, 16:05
разбрах къде ми е кабела имам на тавана външна антена и не бях помислил че може да е там но сега видях че кабела е закачен там и не смятам да си играя да не направя някоя простотия

Alfa User
19-11-2010, 19:10
Фабрично е така на моделите след 94-5 година,преди това не е така.:rockon:

Не съм много съгласен - първата ми 55-ца беше набор '92, и антената и усилвателя си бяха по абсолютно същия начин. :plane:

don_pepone
19-11-2010, 20:27
и моят е бил на реотаните предида се смени стъклото, а както разбрах по ВИН колата не 92-93г а не както по талон 97

MUROMAN
20-11-2010, 10:02
Не съм много съгласен - първата ми 55-ца беше набор '92, и антената и усилвателя си бяха по абсолютно същия начин. :plane:

Аз съм виждал антенен усилвател закачен и на дясната задна колонка ,дали някой сам си го е местил там вече не знам,но ми приличаше на заводско изпълнение. :)

Iced earth
26-12-2010, 09:33
Здравейте!Имам следният проблем:отлепила ми се е една от пластините за подгряване на задното стъкло.Има ли някой идея с какво мога да я залепя за стъклото?Благодаря предварително!

b_angelov
26-12-2010, 10:16
Запоява се с по-мощничък поялник. Желателно е опеацията да се извърши в по-топло веме, или топъл гараж.

vaklinator
26-12-2010, 17:06
Ами именно де - фабрично антената на 155 е последните няколко реотана на задното стъкло. Но за сигнала от тях отговаря именно тая малка кутийка в багажника - затова и казах да се провери. Ако не работи - може да се търси от друга кола, или както предложих - да се сложи външна антена.

Тая кутийка изобщо не е толкова малка, напротив даже е огромна - спокойно може да мине за руско радио от 1977. На моята няма вградена антена на стъклото.
На задния прозорец имам само подгряване.

The_Game
26-12-2010, 23:15
Ние стеб както знаеш нямаме външна антена/при нас антената е последните 3 реотана(писти на задното стъклото)/, при мен работи ,но пусна ли фаровете /ксенона /край с радиото започва да прекъсва зверски.:not-fair:

И на мен ксенона ми вкарва брутални смущения. А съм с външна антена. Тва е щото ни е много качествен ксенонЯ :)

MUROMAN
27-12-2010, 00:01
И на мен ксенона ми вкарва брутални смущения. А съм с външна антена. Тва е щото ни е много качествен ксенонЯ :)

Уж сложих от хубавия аз.
Наскоро ми изгоря едната крушка и с 1 крушка си имаше перфектно радио,но като я смених и всичко отново свърши.:spell::sad:

Furious 155
27-12-2010, 01:51
Уж сложих от хубавия аз.
Наскоро ми изгоря едната крушка и с 1 крушка си имаше перфектно радио,но като я смених и всичко отново свърши.:spell::sad:ами от написаното обощението е, че проблема с радиото ти е от баласта който не е работел, по времето без крушка и заради който е изгоряла крушката, която си сменил, вероятно ;).
Сменяй баласта!!! Или поне пробвай с друг.

Iced earth
27-12-2010, 09:45
Запоява се с по-мощничък поялник. Желателно е опеацията да се извърши в по-топло веме, или топъл гараж.
Страх ме е да не пукна стъклото,но ще опитам да я запоя. Благодаря Колега!

gallena
27-12-2010, 20:28
Имам токопроводящо лепило

vaklinator
27-12-2010, 20:50
Имам токопроводящо лепило

Искам да те видя:hump::hump:

Iced earth
27-12-2010, 23:06
Имам токопроводящо лепило
За пръв път чувам за такова лепило.Кажи ми марката,за да си го купя и аз.И къде се продава?

митака-пловдив
27-12-2010, 23:19
Проводимолеп - произвежда се от Елпромлеп - Етрополе :)

yovi
28-12-2010, 13:12
Bison Electro е едно от възможните решения. Продава се в Конрад, Практикер, Бриколаж и други подобни.

b_angelov
30-12-2010, 22:01
Страх ме е да не пукна стъклото,но ще опитам да я запоя. Благодаря Колега!

Няма страшно. Досега съм запоявал поне 5-6 клеми и нямам нито една греда ;) Това с поялник 100W, настроен на 380-400*C. Нещо от сорта:

http://www.mikimak.com/images/products/AA1.0602.jpg
Става бетон.