PDA

View Full Version : Да си представим следното:



ФЕРАРИСТ
05-11-2009, 17:32
.....тъмна доба, няма голямо значение градско или извънградско карате......понеже карате Алфа и сте изряден шофер, суркате се с 85кмч(ако сте извън града) и въпреки коравия ксенон дето имате, и Шумахеровата ви реакция пред вас излиза пешеходец дето незнайно защо е решил да пресече там, неправилно естествено, не е задължително да е пиян, може да е поне блейка.....нахендряте го юнашки както си му е реда......спирате вие, и категорично установявате че душата му веднага е поела към вечните ловни полета.....няма свидетели.......кой какво прави?????
И да не се философства че можело да е жив, че можело да има свидетели - мъртав е - няма му я главата, и хора няма......
И пак въпроса - какво правите........?????

danito__77
05-11-2009, 17:35
Ми първо ще се обадя на някой близък,защото ще съм паникьосана и след това на полицията

detelazurno
05-11-2009, 17:39
Е ти ни постави в интересна ситуация. Ами предполагам, ще се обадя на 112. Прекалено голяма отговорност е, че да избягам. Само дето винаги го има фактора паника. Почти не помня случай, в който да съм действал панически тъпо, но никога не се знае. Винаги има първи път, а и още повече, че човешкото съзнание е непредсказуемо.

ФЕРАРИСТ
05-11-2009, 17:46
Предполагам трябва да поясня че за куките и съда след това е детински лесно да кажат че си карал с несъобразена скорост и да ви изкарат виновни......но вие знаете че не е така, знаете че сте карали по учебник, знаете че умрелия няма как да се върне и в момента нищо не го боли, и сте 99% убедени че ако си биете камшика от случая няма кой да разбере......какво правим?

ogi100
05-11-2009, 17:47
.....тъмна доба, няма голямо значение градско или извънградско карате......понеже карате Алфа и сте изряден шофер, суркате се с 85кмч(ако сте извън града) и въпреки коравия ксенон дето имате, и Шумахеровата ви реакция пред вас излиза пешеходец дето незнайно защо е решил да пресече там, неправилно естествено, не е задължително да е пиян, може да е поне блейка.....нахендряте го юнашки както си му е реда......спирате вие, и категорично установявате че душата му веднага е поела към вечните ловни полета.....няма свидетели.......кой какво прави?????
И да не се философства че можело да е жив, че можело да има свидетели - мъртав е - няма му я главата, и хора няма......
И пак въпроса - какво правите........?????
Надявам се да не пишеш от местопрестъплението :tooth:

fox1
05-11-2009, 17:49
така поставен въпроса всеки ще духне.другите където пишат че ще чакат полиция да ги пребере на топло даже няма да спрат.

life style
05-11-2009, 17:50
издърпвам го извън пътя, паля и си заминавам !

detelazurno
05-11-2009, 17:52
Предполагам трябва да поясня че за куките и съда след това е детински лесно да кажат че си карал с несъобразена скорост и да ви изкарат виновни......но вие знаете че не е така, знаете че сте карали по учебник, знаете че умрелия няма как да се върне и в момента нищо не го боли, и сте 99% убедени че ако си биете камшика от случая няма кой да разбере......какво правим?

Аз продължавам да държа на това, което написах. Иначе нека попитаме и питащия как би реагиал?

pacho_kardana
05-11-2009, 17:52
Предполагам трябва да поясня че за куките и съда след това е детински лесно да кажат че си карал с несъобразена скорост и да ви изкарат виновни......но вие знаете че не е така, знаете че сте карали по учебник, знаете че умрелия няма как да се върне и в момента нищо не го боли, и сте 99% убедени че ако си биете камшика от случая няма кой да разбере......какво правим?

Ами ти си отговори на въпроса :d

koolio
05-11-2009, 18:00
Ми аз пък ще се обадя веднага на Бърза помощ и на полицията. Първо, защото тук става въпрос вече не за някакви кретенски правила и ограничения, а за човешки живот. И второ, наясно съм какви са последствията при бягство от местопроизшествие. За такава катастрофа ако си с чисто съдебно минало и се докаже от експертизата, че не си можел да го предотвратиш, ще се разминеш с условна присъда в най-най-лошия случай. Но при бягство - просто не можеш да разиташ на никакво снизхождение от съда.
Ясно ми е каква е целта на темата, ма само да попитам - ако избягате и не ви хванат по някаква причина как ще спите после?!?

detelazurno
05-11-2009, 18:08
.....
Ясно ми е каква е целта на темата, ма само да попитам - ако избягате и не ви хванат по някаква причина как ще спите после?!?

И мен това ме вълнуваше, но ти ме изпревари с въпроса. И ако ще е така поставен въпроса защо да не го усложним още малко. Представете си, че момчето/момичето, което сте оставили да лежи там след месец-два му е предстояла сватба и е очаквал/а дете или пък ако вече има дете. А вие слушате всяка вечер за този случай по новините и как полицията не може да открие извършителя. Колко дълго ще изкарате с каменно изражение и колко време ще ви издържи психиката? Ами ако психиката ви се окаже достатъчно здрава...вие все пак сте напълно нормални хора, а не хладнокръвни убийци, колко време мислите, че ще издържите на това което ви чопли отвътре?

ФЕРАРИСТ
05-11-2009, 18:25
Вчера се видях с един съученик - той е късметлията - от ЯЛ последното село преди петолъчката, някакъв по някаква причина иззад един от пилоните на минаващия над пътя ЖП мост му се нацелва юнашки - с бус е бил, целия на пихтия и на място.......хайванина бил някакъв на някакъв полицай......по негови думи е карал с не повече от 80, при 90 разрешени, а там пътя е леш, и това не е според мен далече от истината......обадил се на куките, дошли, не знам как изчислявали спирачен път и прочее, но в съда експертизата била за 120кмч, като дори на теория е невъзможно да се мине там с толкоз.......дали му условна, без книжка за 1-2 века, и 6 бона някъде по веригата съдия-прокурор......съсипах се вика - знаех че е умрял, сега ако мога да върна събитията хич нямаше и да спра......така или иначе сам си е виновен, така или иначе е мъртъв, защо трябваше аз да бера всичките тия ядове и кахъри 2 години.......
Не искам да коментирам дали го оправдавам, но определено го разбирам защо мисли така.......

---------- Post added at 18:25 ---------- Previous post was at 18:15 ----------


Колко дълго ще изкарате с каменно изражение и колко време ще ви издържи психиката? Ами ако психиката ви се окаже достатъчно здрава...вие все пак сте напълно нормални хора, а не хладнокръвни убийци, колко време мислите, че ще издържите на това което ви чопли отвътре?

ма само да попитам - ако избягате и не ви хванат по някаква причина как ще спите после?!?
Ся ще прозвуча че имам някакво мнение по въпроса, макар че в интерес на истината не мога да определя как бих реагирал в такава ситуация, все пак си мисля че в нашата държава не е особенно трудно да ти лепнат поне условна за това нещо, и това в най - приятния вариант - че в тая връзка ако трябва да си разбута човек съвеста - ако вие викнете куки, линейка да установи смърта, дадът ви несраведлива условна присъда, тогава може би съвеста ви ще ви говори по друг начин, все едно не сте прегазили никой, обществото е уведомено, вие сте наказан макар и не особенно ясно дали е трябвало, и това е идеалното меглио за нечия съвест......ми чесно казано аз не виждам разлика - в единия случай сте си признал, в другия не си - така или иначе все си е човек със съзнанието че е сгазил някой......
Пак искам да натъртя че това мнение, и темата не отразяват това което бих направил, да не ме прочете някой погрешно, просто си расъждавам по дадени аспекти......

detelazurno
05-11-2009, 18:27
Кофти случка. Може би след развоя на събитията (имам предвид след полицията и съда) всеки би си казал "не трябваше да спирам". Но според мен колкото и да е зле пак е по-добре да се обадиш. Представи си, че някоя камера те е снимала или точно когато си мислиш да офейкаш мине някой изневиделица. По законите на Мърфи всичко може да се случи. Дявола си знае работата. Та ако беше избягал не ми се мисли после какво щяха да го направят ако го хванат. Аз лично му правя евала на твоя приятел, че въпреки очаквания развой на събитията е спрял и се е обадил на полицията!

ФЕРАРИСТ
05-11-2009, 18:30
Аз лично му правя евала на твоя приятел, че въпреки очаквания развой на събитията е спрял и се е обадил на полицията!
За евала е, ама той си каза ако може да върне лентата какво ще направи......

Jivko7777
05-11-2009, 18:50
Предполагам трябва да поясня че за куките и съда след това е детински лесно да кажат че си карал с несъобразена скорост и да ви изкарат виновни......но вие знаете че не е така, знаете че сте карали по учебник, знаете че умрелия няма как да се върне и в момента нищо не го боли, и сте 99% убедени че ако си биете камшика от случая няма кой да разбере......какво правим?

Mи така както го казваш, пък както мислят повечето ще избегаме...и по най барзия начин в гаража...а от там на сетне поръчка на стъкло, боя и всичко останало...Абе дано не се случва, ама за мен е по добре да се опиташ от колко да 100 % да останеш без книжка за цял живот...

reptli
05-11-2009, 18:51
За евала е, ама той си каза ако може да върне лентата какво ще направи......

защото е видял едната страна ;) ами ако беше избягал....


И мен това ме вълнуваше, но ти ме изпревари с въпроса. И ако ще е така поставен въпроса защо да не го усложним още малко. Представете си, че момчето/момичето, което сте оставили да лежи там след месец-два му е предстояла сватба и е очаквал/а дете или пък ако вече има дете. А вие слушате всяка вечер за този случай по новините и как полицията не може да открие извършителя. Колко дълго ще изкарате с каменно изражение и колко време ще ви издържи психиката? Ами ако психиката ви се окаже достатъчно здрава...вие все пак сте напълно нормални хора, а не хладнокръвни убийци, колко време мислите, че ще издържите на това което ви чопли отвътре?

съмнявам се след всичко това да не му се прище да си беше казал ;)

fred
05-11-2009, 20:16
издърпвам го извън пътя, паля и си заминавам !

Честно казано това е най добре:go:, пък Бог ще ни съди-говоря, за случая, който предполага ферариста

nhg
05-11-2009, 21:42
Хм, според мен koolio го е казал най-точно: все пак става дума за човешки живот, другото са ала-бализми; бих се обадил - 'от съображения за сигурност всички обаждания се записват' - истината е по-вероятно (не казвам задължително) да излезе наяве, т.е. да ме оправдаят, пък и Бог ще ни съди , както каза fred....иначе със сигурност спането ще е трудно или дори невъзможно. Факторът паника и изобщо промяната на поведението в критични ситуации обаче си го има и затова отговорът не може да е сигурен 100%.
Иначе ферариста ми напомни как обикновено давам пример за мисълта, че нещо, което не се купува с пари се купува с много пари: запитайте се дали и за колко пари бихте екзекутирали лично някой осъден на смърт (хипотетично, разбира се)?! За колко? 10 лв? 1000 лв? 10000 лв? или може би 5256754 лв.. (да предположим, че толкова са достатъчни да 'оправят живота' на всичките ви роднини до девето коляно 3 поколения напред)? Или...
Е, в крайна сметка всичко си има цена, но изтъркания и вечно актуален въпрос е за цената на човешкия живот...

mirchozo
05-11-2009, 21:57
Айде и аз ще изкажа едно мнение...
Та както казваше моя инструктор, "шофьорлъка е страшна работа, с единия крак си в гроба, с другия в затвора"
Аз лично ако съм невинен бих останал каквото и да става, но ако е по моя вина директно бих си вързал въжето, няма да чакам да ме съди който и да било.

Stefo
05-11-2009, 22:17
Абе Ферарист, признавай си, знаем ги тия с "на един приятел се случи" :-P
А иначе как ще реагира човек в такава ситуация - никой не знае докато не се случи ...

detelazurno
06-11-2009, 00:28
Абе Ферарист, признавай си, знаем ги тия с "на един приятел се случи" :-P
....

Гениално брат! Знаеш с какво да си правип майтап!

P.S.: Извинявам се на модераторите за излишниа коментар, но не се сдържах. Някои хора просто не мислят преди да пуснат малоумните си коментари!

monimsl
06-11-2009, 10:00
Точно както я описа Ферариста,тази ситуация съм я преживял.За щастие аз бях до шофьора на който му се случи и човека не беше умрял а понатъртен.Бутнахме го на пешеходна пътека а отсреща имаше коли които ни заслепяваха.Та неговата реакция беше да си продължи пътя, и ако не бях за да му каже да спре тъй като прецених трезво нещата и оцених че човека не е толко зле,той нямаше да спре.(Случи се на оживена улица,но не чак толко за да не може да се скриеш)
Та искам да ви кажа че почти никой не знае как ще реагира,според случката и обстоятелствата.Дори и аз да бях шофьора в онази случка също не знам как щях да постъпя.Но е интересно е да се вземат обстоятелства като свидетели,сам ли си в колата,защото съм почти сигурен че повечето ще ударим някой и ще го подминем.Пък после кой ще го гложди и кой не това си е до човека.
Най добре хич да не се случват такива неща.

Fear
06-11-2009, 10:02
Първо да кажа, че съжалявам за случилото се - такива неща могат да обърнат живота на човек. Надявам се, че приятелят на ФЕРАРИСТ-а, ще се оправи и това няма да му повлияе по-нататък.

Колкото до това, какво бих направил аз - мисля, че ще се обадя където трябва и ще остана, независимо дали съм виновен или невинен. Поне така си мисля сега, фактора паника няма как да го предвидя, както и предполагаемата психическа травма от това, да отнемеш човешки живот.

За мен, бягането от местопроишествие не е вариант при никакви обстоятелства. Направиш ли го, вече си виновен със сигурност пред съда, независимо от обстоятелствата, при които се е случил инцидента. :grandpa:

Mirela
06-11-2009, 12:42
Mи така както го казваш, пък както мислят повечето ще избегаме...и по най барзия начин в гаража...а от там на сетне поръчка на стъкло, боя и всичко останало...Абе дано не се случва, ама за мен е по добре да се опиташ от колко да 100 % да останеш без книжка за цял живот...

На теб книжката ли ти е проблема???

Alexanderbb
06-11-2009, 13:08
това малко като план за сценарий на "знам какво направи миналото лято 3". Иначе у нас със съдебната ни система в затвора няма да влезеш дори и да си виновен така че не си заслужава да си навличаш проблеми с бягане

detelazurno
06-11-2009, 13:13
Непредсказуемо е наистина, но аз за пореден път казвам, че бих спрял. Като се замисля наскоро една котка ми изкочи в последниа момент пред колата и спрях да видя какво става въпреки, че 2-ма души (случайни минувачи) ми казаха, че е избягала и не съм я докоснал дори, та предполагам и за човек бих реагирал така. Това не е като да чукнеш някой на паркинга.

Jivko7777
06-11-2009, 14:17
На теб книжката ли ти е проблема???

Айде стига вече сте се правили всички тука на светци...Много добре знаем, че всеки гледа себе си първо ;) И какво ще стане ми кажи като спреш ааа!!! Ще вземеш да го съживиш ли или какво...На извънградски път не е нормално да се разкарват хора по пътя не мислиш ли ???

nhg
06-11-2009, 14:37
Айде стига вече сте се правили всички тука на светци...Много добре знаем, че всеки гледа себе си първо ;) И какво ще стане ми кажи като спреш ааа!!! Ще вземеш да го съживиш ли или какво...На извънградски път не е нормално да се разкарват хора по пътя не мислиш ли ???

Изобщо да вземат другите да не ги пускат по пътя като излезеш с алфата (щото нямат работа там)

dimo
06-11-2009, 14:51
Айде стига вече сте се правили всички тука на светци...Много добре знаем, че всеки гледа себе си първо ;) И какво ще стане ми кажи като спреш ааа!!! Ще вземеш да го съживиш ли или какво...На извънградски път не е нормално да се разкарват хора по пътя не мислиш ли ???

е току що показа на всички колко пари струваш

Alpina
06-11-2009, 15:24
Не съдете толкова повърхностно, колко струвал, само от тези редове!
Jivko7777 има смелостта да каже това, което много други само си мислят, но ги е страх от такава реакция, каквато изкарахте вие.

Наистина думите му звучат силно и отвратително, но по-скоро защото не се е изказал подробно какво има предвид.

Хора на пътя имат място, но имат точно определено такова!
Защото на мен ми се е случвало да се моля да не отнеса пияницата, който се влачи по средата на платното в завоя а аз почти излитам от пътя... случавало ми се е да виждам какви ли не самоубийци и честно казано съм се надявал просто някой невинен шофьор да не ги отнесе и после лежи, ами да им се случи нещо, което да ги убие в страни от пътя...

Вие си мислите, че не може да ви се случи?
Че сте готови да лежите и плащате заради чуждата глупост?
Че сте готови да си съсипете и унищожите семейство, приятелства, живот, защото някой малоумник е искал да умира?

Да, ако аз ударя човек, независимо виновен ли съм или не, дали съм го убил на място или не, ще остана и ще извикам линейка (една от причините да имам постоянно фотоапарат в мен) и ще си понеса последствията...
Честно казано не искам и да познавам човек, който ще избяга, дори да е невинен, но всеки сам преценява за себе си. Още повече, че дори да си напълно невинен, тук може да те изкарат най-големия убиец и може би наистина не си заслужава...

За съжаление такова е положението тук. Виновните бягат и остават ненаказани, невинните остават и биват... после в медийте разпъват на кръст някой, който е блъснал човек на магистралата например, защото нямат с какво да си запълнят програмата и страниците и всички го сочат с пръст, но никой не се сеща какво е правил оня на това място...

Много лесно се манипулират хората...
Най-вече защото никой не иска да погледне със собствените си очи, да послуша собствената си съвест и да каже това, което наистина мисли.

cyberhill
06-11-2009, 16:29
Избягаш ли си виновен 100%.
т.е. отговора е ясен...

Stefo
06-11-2009, 16:49
... Някои хора просто не мислят преди да пуснат малоумните си коментари!
Благодаря ти, че помисли преди да пуснеш малоумен коментар относно чуждо мнение.

А относно това кой как ще реагира, пак ще кажа, че човек докато не му се случи мисли по различен начин, като се стигне до това вече паниката кара човека да не мисли рационално.

@cyberhill - 100% вярно :thumbup:

bouncer
06-11-2009, 17:16
ако останеш и се обадиш на полицията също си 100% виновен при всички обстоятелства - просто закона така е написан. който не вярва да пита познати юристи и ще се убеди. в България закона закриля винаги и по всякакъв повод пешеходеца! да си внимавал! а сега си представете другата страна - пак същата ситуация обаче виждате навреме пресичащия и в отчаян опит да избегнете човека е натрисате в крайпътно дърво, стълб, стена и т.н и удара е смъртоносен. Дали онзи ще извика полиция според вас и ще каже ми аз си пресичах и той човека за да не ме убие се удари и умря. а да видиме сега.

ФЕРАРИСТ
06-11-2009, 18:11
ако останеш и се обадиш на полицията също си 100% виновен при всички обстоятелства - просто закона така е написан. който не вярва да пита познати юристи и ще се убеди. в България закона закриля винаги и по всякакъв повод пешеходеца! да си внимавал! а сега си представете другата страна - пак същата ситуация обаче виждате навреме пресичащия и в отчаян опит да избегнете човека е натрисате в крайпътно дърво, стълб, стена и т.н и удара е смъртоносен. Дали онзи ще извика полиция според вас и ще каже ми аз си пресичах и той човека за да не ме убие се удари и умря. а да видиме сега.
Изключително интересна гледна точка........

търтей
06-11-2009, 18:16
... котка ... спрях

... и за човек бих реагирал така.

Аз ли не разбирам или котките излизат по-важни?

RoMAN
06-11-2009, 18:18
Ясно ми е каква е целта на темата, ма само да попитам - ако избягате и не ви хванат по някаква причина как ще спите после?!?

А ако стане така, че го осъдят на затвор как ще спи зад решетките? Дали там ще му е по-спокойно? Не дай си Боже и семейство да има този човек. Закона в България е най-просташкия с който съм се сблъсквал и няма никаква справедливост. Мен ме осъдиха на пробация само, защото съм се защитил при нападение. Да не говорим за случай като гореописания.

Jivko7777
06-11-2009, 18:32
Не съдете толкова повърхностно, колко струвал, само от тези редове!
Jivko7777 има смелостта да каже това, което много други само си мислят, но ги е страх от такава реакция, каквато изкарахте вие.


Вие си мислите, че не може да ви се случи?
Че сте готови да лежите и плащате заради чуждата глупост?
Че сте готови да си съсипете и унищожите семейство, приятелства, живот, защото някой малоумник е искал да умира?



Ето един да ме е разбрал правилно!!! Замислете се над изреченията в червено!!!

rusiq86
06-11-2009, 18:51
Мн е трудно да се каже как ще реагира човек, и вс който твърди обратното, мне вярвам. Когато ти се случи решаваш какво ще правиш. Днес бях отбил на една уличка и чаках. Гледам един старец, на преклонна възраст от 75+, едвам креташе, мн бавно и трудоемко вървеше и дори не се оглеждаше като пресича. Чудех се е хубу сега, кой го е пуснал този господин сам да се разхожда така и дори не се оглежда за коли, и ако някой 25-30 годишен го блъсне, дори да няма вина, ще лежи, защо, защото закона е тъп и това си е. Нищо че този човек вече си е изживял годините и сега само крета.
Ако има колоездач и ти спреш, за да не го блъснеш, и той се размине с колата, но вземе в уплахата си да падне от колелото и си удари главата, кво следва, виновен си, еми тъп е закона за мен и това си е.
Преди година на една спирка на един мой близък приятел баща му си чака служебният автобус, и докат си чака на първи януари 2009 година на спирката със слушалки и си слуша музика. Отива да бачка да храни семейство, и един пич пиян като кирка минава през мантинела, и директно в спирката, изрода отивъл за алкохол до магазина щото свършил. Съсед му бил дори, на свобода е, явноп е купил който трябва, питате ли какво му е на моя приятел, онзи работи на една бензиностанция, заслужава да спреш да заредиш и да го гръмнеш, малоумник. Пазете пешеходците мн, и не карайте пияни, че после заради 5 лв за такси, цял живот ще плащаш, пие ти се пий, и такси си вземи обаче.

detelazurno
06-11-2009, 20:45
Аз ли не разбирам или котките излизат по-важни?

Идеята ми беше, че не знам как бих реагирал, но при положение, че в далеч по-маловажна ситуация спрях предполагам и в случая с човека бих спрял. Знам, че нe са сходни ситуации, но...мисля, че разбра идеята ми.

Mirela
06-11-2009, 20:48
Цитат:
Първоначално публикувано от Mirela
На теб книжката ли ти е проблема???

Айде стига вече сте се правили всички тука на светци...Много добре знаем, че всеки гледа себе си първо И какво ще стане ми кажи като спреш ааа!!! Ще вземеш да го съживиш ли или какво...На извънградски път не е нормално да се разкарват хора по пътя не мислиш ли ???


Ама какво говориш, как да не е така. Какво ли е един човешки живот.Замислил ли си се за чисто човешката част, роднините на този "завалия". Не няма да го съживя, нямам тази способност,но предпочитам съвеста ми да е чиста и да знам,че не съм оставилa някой така на пътя.Панимайш..

DiStefano
06-11-2009, 21:03
аз пък мисля че има доста дет не заслужават да са на този свят ... един тъп и прост пешеходец ... визирам и себе си, щото не всеки ден съм с колата трябва да се оглежда, внимава и тъй нататък когато пресича ... демек и за мен като пешеходец си има правила - вероятно неписани, но ги има ... сега случаи много .. тъпа пенсионер/пенсионерка, който/която му/и е крив света, че нема пари, макар че 50 или 60 години са живели по убавото време когат немаше интернет и джиесеми, по пешеходната пътека пресича като турист .. оглежда "забележителностите" на кръстовището и 90% вероятно тиквата му е завъртяна на другата страна .. е той кат сам не се пази, аз и да искам не мога да го опаза .. ебал съм го .. удрям го .. аз заради некво куче преди време щех да се пребия и мен си и детето .. оттогава насам кучета и котки ги минавам под колата без никакви угризения ... но каквото и да стане, недай боже, винаги ще спра и ще извикам съответните органи .. и в двата случая ако се лежи .. поне ако си честен ще е по-малко ..

ФЕРАРИСТ
06-11-2009, 22:14
Ако се абстрахираме от ценноста на живота, забелязвам удивителна снизхоздителност към нарушаващите правилата пешеходци, за разлика от същите такива, само че зад волана......

detelazurno
06-11-2009, 22:28
Аз реагирам на ситуацията според страната на която съм в момента. Ако съм пешеходец се репча на шофорите когато не спазват правилника, като съм шофьор се репча на пешеходци, които не спазват правилника.

търтей
06-11-2009, 23:07
http://www.monitor.bg/article?id=220551

нещо подобно

RoMAN
06-11-2009, 23:23
http://www.monitor.bg/article?id=220551

нещо подобно

Това не е нищо подобно с описанието от началото на темата.

ludkanar
07-11-2009, 01:28
Ако се абстрахираме от ценноста на живота, забелязвам удивителна снизхоздителност към нарушаващите правилата пешеходци, за разлика от същите такива, само че зад волана......

Точно така.

А аз искам да питам защо аз трябва да плащам за тоя малоумник дето се разхожда по пътя...е майната му.Че ще спра е ясно но ако немога да помогна си тръгвам,несъм такъв но аз заради нещасници няма да плащам,а и неговите блиски да не винят човека който го е сгазил,той какво е правел на пътя...положенито с неправилното пресичане на пешеходци ще се оправи когато почнат да дават награда за сгазен пешеходец!

morfius
07-11-2009, 01:32
Ако се абстрахираме от ценноста на живота, забелязвам удивителна снизхоздителност към нарушаващите правилата пешеходци, за разлика от същите такива, само че зад волана......

По начало не писах по темата, защото изсмукване от пръстите на евентуална реакция в критична ситуация не му виждам смисъла.

Но това което питаш тук си има обяснение и то е в налаганото от години обществено мнение, че отговорни на пътя са само шофьорите... вината е само тяхна... санкциите са само за тях и т.н.
Не, че не съществува повишена опасност за околните от автомобила сравнен с човешко тяло, съществува си... но всеки медал си има 2 страни.
А защо се прави това... може би можеш и сам да се сетиш.

Но най-са ми смешни такива дето като са зад волана псуват пешаците всякак, а като слязат от колата - са бетер метиляви уфтси.

ФЕРАРИСТ
07-11-2009, 08:49
Някъде гледах някакво цинично решение за справяне с пешеходците нарушители - блъснеш пешеходец и си виновен - 2 години затвор минимум, блъснеш го като пресича неправилно - 2 бона награда.......

Derry
07-11-2009, 09:48
Хвърлям го в храстите ако вече не е отлетял там, слагам му две благи думи за паметник, карам колата на тенекеджия и това при условие, че не ме е видял никой и съм далеч от вкъщи, ако съм близо и мооже да е някои познат ще търся главата та да разбера дали го познавам човечеца. После година-две ще съжалявам, че не съм спрял навреме.

---------- Post added at 07:48 ---------- Previous post was at 07:37 ----------


Аз ли не разбирам или котките излизат по-важни?

Ми да и котките и кучетата са важни, не съм газил защото винаги досега съм успявал да спра, макар, че ако трябва да избирам между котка и дърво ще избера котката, но ако е човек в дървото ще да съм.

tokata_pz_flex
07-11-2009, 09:56
Да Ви кажа честно , паля колата и си отивам ! Блъскал съм , полиция съм викал ... след 9 дела се доказа , че нямам никаква вина , и пак ме осъдиха условно , без книжка и пари ! Без вина ! Ако пак блъсна някой , ако ще той да се нахендри в мене пак ще ме изкарат виновен . Затова си отивам . Аз заради идиоти в затвора няма да лежа . Трепеш го като куче , а го лежиш като човек ... няма нужда .

Stefo
09-11-2009, 14:54
http://www.monitor.bg/article?id=220551

нещо подобно

Мхм, тия журналя направо сЪ усират : "... шофиран от мъртвопияната Личева ...", а е била мъртвопияна щото явно от някъде са разбрали, че "По-рано през деня съдийката се почерпила със 100 грама джин".

Егати условностите има тука - "Мъжът е бил прегазен от повече от 2 коли, но фатален за живота му се оказва джипът на съдийката"

Доколкото си спомням случая, ако това е същото за което си мисля, съдийката се правила на ударена, че улицата била много разбита и тя помислила, че минала през бабуна :screwy:

Bella
10-11-2009, 02:34
Какво да кажа...много е спорен този въпрос ... ме съм газила нито човек,нито животно като се изключат ония 2 врабчета които решиха да се насладят на красивата работа на двигателя ми влизайки при него през декоративните решетки или онова врабче което се размаза на джама ми когато купих Алфата и я тествах до Пловдив :hehehm: ... те не зная как бих реагирала!
Човека е скрито нещо и ние нямаме право да съдим никого за което и да било негово дело,защото самите ние не сме застраховани от реакция която не сме очаквали и сме смятали за нетипична за нас самите.
Случвало ми се е човек да изскочи пред колата ми и мога да ви кажа,че само Бог ми помогна да спра...след това ми трепереха коленете поне 2 седмици
...ако го бях премазала не зная...
Но понеже съм егоист вероятно бих си обрала крушите и дим да ме няма ... както казват някои на хората не им е мястото на пътя!

Bonev
11-11-2009, 11:56
Хвърлям го встрани от пътя, обирам му пари, часовник, златни зъби, телефони и т.н., прекръствам се и изчезвам кат пръдня...:ph34r::spell::dance:

citroen
11-11-2009, 12:26
Но понеже съм егоист вероятно бих си обрала крушите и дим да ме няма ... както казват някои на хората не им е мястото на пътя!Колега или колежке. Мога ли да ти задам един въпрос - Ти къде живееш?! Очевидно не в България. Тук колите масово спират по тротоари, разходи се малко из родна София и ще се убедиш... На центъра веднъж си направих труда да преброя за 50 метра колко коли ще видя на тротоара в една малка уличка - бройката беше 20... Къде да вървят хората, като колите са по тротоарите?!

Поздрави!

Bella
11-11-2009, 13:40
Колега или колежке. Мога ли да ти задам един въпрос - Ти къде живееш?! Очевидно не в България. Тук колите масово спират по тротоари, разходи се малко из родна София и ще се убедиш... На центъра веднъж си направих труда да преброя за 50 метра колко коли ще видя на тротоара в една малка уличка - бройката беше 20... Къде да вървят хората, като колите са по тротоарите?!

Поздрави!

Колега,
живея в Бг и зная какво е положението тук особено в по-големите градове :(
Но в темата ставаше дума за пешеходци на платното извън града,а не в града.

venko
11-11-2009, 19:02
Ако говориме извънградско малко трудно ще те осъдят .Дори имаше случай на Цариградско една жена пресича и една кола я удря и жената починала,но шофьора го оправадаха.