PDA

View Full Version : масло скорости



mariio
08-11-2009, 21:57
колеги колко пари е маслото за скоростите 75W-90 tutela

Pepo
08-11-2009, 21:57
Около 30 лв (за 2-та литра, които са ти необходими)

vankata_ll
08-11-2009, 22:41
Аз TUTELA ZC 75 SYNTH го взех за 20 кинта литъра

kolev
09-11-2009, 11:27
то толкова си струва,ама е прекалено скъпо за това което е и за такава скоростна кутия. то само кастрола го бие по цена да го таковам в маслото. аз карам с едно от даскалов с всичките му сертификати пълна синтетика 75в90 GL5 за 11лв литъра . иначе двигателното е селения 20к ар, то е ясно :innocent:

kolev
09-11-2009, 15:18
колега, ще ти напиша нещо, а ти сам прецени дали тутелата е маслото. производителя казва маслото да е 75в90 гл5. въпросната tutela zc 75 synth в началото на производството си е 75в90. тази която се продава в момента е 75в80!!!!!!!!!
за agip 75в90 пълна синтетика съм питал колегата- 30лв е литъра. 30-35лв е кастрола с тия характеристики. мобил-а е 20-тина лв, Q8 също имат отговарящо на изискванията синтетично масло което е и по-евтиничко. за къв чеп да се слага прехвалена на приказки, застояла по складовете тутела която на всичкото отгоре не отговаря на изискванията на производителя и струва колкото хубавите масла.

Bobo
09-11-2009, 18:19
колега, ще ти напиша нещо, а ти сам прецени дали тутелата е маслото. производителя казва маслото да е 75в90 гл5. въпросната tutela zc 75 synth в началото на производството си е 75в90. тази която се продава в момента е 75в80!!!!!!!!!
за agip 75в90 пълна синтетика съм питал колегата- 30лв е литъра. 30-35лв е кастрола с тия характеристики. мобил-а е 20-тина лв, Q8 също имат отговарящо на изискванията синтетично масло което е и по-евтиничко. за къв чеп да се слага прехвалена на приказки, застояла по складовете тутела която на всичкото отгоре не отговаря на изискванията на производителя и струва колкото хубавите масла.

Нещо си се убъркал тутела я има в няколко вариянта ;) И до ден днешен се произвежда тва дето твърдиш че е сменено.

VFTI
09-11-2009, 19:41
Agipa може да се намери с отстъпка и цената му идва на 25лв...

Иначе италианките са всепризнати със здравината на скоростните кутии и на кормилните рейки, така че внимавайте :):)

kolev
10-11-2009, 02:05
Земи си тури сапунена вода у скоросната кутия по тая логика,йофтина е ,не е застояла по складовете,нито пък се произвежда баш за твойта кола.

ако тая сапунена вода е 75в90 пълна синтетика ще си я сложа без да му мисля :tooth: ти като си тарикат, наливай от тоя редбул :tooth: моята кола събира 2,4литра масло и по книга го дават 80в90. това автоматично означава че трябва да купя 3литра. сложих каквото препоръчват.... сутрин няма мърдане тоя скоростен лост сиитаковаломамата. теглих му една и реших да дам още 30лв за масло вместо 60 щото било тутела. няма да и ставам роб на тая кола. ако исках да се гъзаря или агип или кастрол. ама прехвалена тутела с неясен вискозитет да си взема по препоръка на някви пичове които не знаят къде е пробката на скоростната и с какво масло са те всъщност....
много неща у тоя форум са прехвалени незаслужено,да знаете.

BillyBoy`
10-11-2009, 08:49
ако тая сапунена вода е 75в90 пълна синтетика ще си я сложа без да му мисля :tooth: ти като си тарикат, наливай от тоя редбул :tooth: моята кола събира 2,4литра масло и по книга го дават 80в90. това автоматично означава че трябва да купя 3литра. сложих каквото препоръчват.... сутрин няма мърдане тоя скоростен лост сиитаковаломамата. теглих му една и реших да дам още 30лв за масло вместо 60 щото било тутела. няма да и ставам роб на тая кола. ако исках да се гъзаря или агип или кастрол. ама прехвалена тутела с неясен вискозитет да си взема по препоръка на някви пичове които не знаят къде е пробката на скоростната и с какво масло са те всъщност....
много неща у тоя форум са прехвалени незаслужено,да знаете.Ти каква кола караш?Все пак да попитам.Струва ми се че нещо си прекалил със приказките снощи преди лягане опиваш се нещо да ни убедиш че тутелата е баси кенефа,само не мога да разбера аз защо карам със тая тутела и скоростите ми влизат перфектно,маи няма да е от фалшивите,е б....и какъв късмет съм изкарал като съм я купувал.

mordohy
10-11-2009, 09:18
Разликата между твоята и негоата скоростна кутия е както между тая на Беларус и Ламборджини:Tease:Моята е същия кенеф,като неговата и съм пробвал с какво ли не.С 80W90 е пълна трагедия.Сменянял съм го с най-различни марки 75W90 и винаги резултата е бил същия.Тоест пак си хъркат на втора,но поне не задържат.Доволен съм от всичките.Сега съм с един скандално скъп Аджипт 75W90,пълна синтетика,но това не ми помага никак,нито ми пречи.Съвременните скоростни кутии са общо взето от едни и същи материали и с подобни конструктивни решения.Изискванията за маслата са също еднакви.Като вземем в предвид,че и основата за тия масла се прави на едно и също място или поне по една и съща технология,става ясно,че по-добре е да внимаваме маслото да е истинско и да отговаря на сертификатите,отколото да робуваме на определена марка.

Насрахме и тая тема и ако някой не каже нещо смислено,ще я сложа под ключ!