PDA

View Full Version : Проблем със скоростомера



Versace
10-11-2009, 21:26
Сега дали когато заваля или от дупките, щото и друг път ми се е случвало да спира да ми отчита км когато се издумкам в някоя стандарнта бг дупка, но сега спира да отчита и то постояно го прави и светлините на таблото както и скороста на вентилатора на парното замаляват и от самосебе си пак тръгва и така днес го почна сигурно поне 20 пъти ми го направи тая вечер?!


Някаква идея има ли някой, някъде маса се губи???!!!

Versace
11-11-2009, 17:21
Значи днес не ми прави така но го отворих и гледам че към по-голямата букса има пуснат един син кабел и е вързан на две места в буксата най-вероятно взима маса от някъде!

Но сега като дам контакт и не спира да свети жълтата лампичка за аербега която показва дали си пуснал или спрял пасажерския!

От какво може да е така ме дразни да свери постоянно!

svetlastf
11-11-2009, 17:24
Значи днес не ми прави така но го отворих и гледам че към по-голямата букса има пуснат един син кабел и е вързан на две места в буксата най-вероятно взима маса от някъде!

Но сега като дам контакт и не спира да свети жълтата лампичка за аербега която показва дали си пуснал или спрял пасажерския!

От какво може да е така ме дразни да свери постоянно!
Ако си включвал на контакт при извадена букса - от това ще да е. Отиваш на диагностика да ти изтрият грешката.

Versace
11-11-2009, 17:27
Да включих, с Виза ще стане ли?

svetlastf
11-11-2009, 18:01
Да включих, с Виза ще стане ли?
Става, аз така си реших съшия проблем.:thumbup:

Versace
11-11-2009, 22:41
Става, аз така си реших съшия проблем.:thumbup:

Ок ама аз не можах да я закача има две опции за алфа 156 аербег, и на втората има няколко под менюта ама на нито едно не иска да се върже!

svetlastf
12-11-2009, 08:25
Ок ама аз не можах да я закача има две опции за алфа 156 аербег, и на втората има няколко под менюта ама на нито едно не иска да се върже!
Линията за диагностика на Еърбега е на 3 пин на буксата. Не знам какъв кабел ползваш ти , но предполагам се връзваш на 7 пин, който е за диагностика на Еку-то.

Versace
12-11-2009, 18:52
Оправих го имаше 4 грешки от които една текуща Side AirBag passager, все си мислих че шофьорския е аут а то май се оказа пасажерския!