PDA

View Full Version : Гараж в стил "007" за 72000$



sexpodmosta
12-11-2009, 12:19
Кой не иска да кара Aston Martin? А кой не би искал да има Aston Martin и да го паркира в стил James Bond? E, английска компания предлага на заможни господа/дами с "по-сериозни" възможности да направят паркирането ексклузивно (не, че имат нужда, но разни хора - разни идеали). Този гараж използва хидравлична платформа, която може да бъде скрита под декоративен елемент като малко басейнче или добре оформен храст, например.

"Изскачащият" гараж се е превърнал в голям хит в Лондон, като там вече са повече от 8. Сериозен интерес проявяват и клиенти от Челси, Кенсингтън, Уестминстър и други английски градове. Не е ясно дали такова нещо би-могло да се направи за България (или поне не от тази компания), но със сигурност има хора на които подобна идея ще им хареса.

Лифтът отнема 10 седмици за да бъде конструиран. Цената стартира от 61000$ и срещу тези си пари клиента получава платформата и декорация за повърхността. При добро желание платформата може да се направи да издържа кола върху "покрива" си, което обаче ще струва допълнителни 11,800$.

http://www.autotrend.bg/news/read/322

http://media.autotrend.bg/pictures/all/580/pop%20up%20garage.jpg

Panchev
12-11-2009, 12:36
Голяма скъпотия бе! Такова нещо се конструира елементарно и цената му може да бъде съвсем приемлива дори и за нашите географски ширини. Прост подемник. Айде и някоя друга електроника да му накичиш за автоматизиране и обезопасяване. Вярно, че е изпипанко и лъскаво, ама чак пък... Явно фирмата, която го предлага е доста реномирана, а собствениците й не ядат само бонбонки Тик-Так!

rusiq86
12-11-2009, 12:39
Шикозно! Кефи ама за тея пари аз паркинг ще си постоя, или доста гаражи.

Jivko7777
12-11-2009, 15:47
Ей страшна работа за пари какво ли няма да измислят...

Panchev
12-11-2009, 16:07
Не знам дали тук му е мястото да споделя, но съм виждал нещо подобно преди доста време в Германия. Не става въпрос за подобна изцепка, а за нещо, което ми се стори като доста практично и полезно. Чрез нещо доста подобно в един гараж, на пръв поглед съвсем обикновен, се побираха 3 автомобила. Къщата си беше съвсем обикновена, с гараж на първия етаж и съвсем обикновена гаражна врата. Може би една идея по-висок от нормалното и с достатъчно място под него (мазето под къщата). Едната кола влизаше в гаража и се смъкваше надолу, втората влизаше и се вдигаше нагоре (предполагам до тавана на гаража), а третата си влизаше между тях, като в обикновен гараж. Колите не ми направи впечатление да бяха нещо особено. Едва ли съоръжението е струвало майка си и баща си, като това.

nightroller
12-11-2009, 16:13
Нищо интересно няма в тва :) при парцели, в които няма възможност да се проектира рампа а гаражните места са задължителни, се проектират подземни гаражи с точно такъв асансьор/вход виждал съм много такива :)

DSlavev
12-11-2009, 16:23
Нищо интересно няма в тва :) при парцели, в които няма възможност да се проектира рампа а гаражните места са задължителни, се проектират подземни гаражи с точно такъв асансьор/вход виждал съм много такива :)

Да, да на много сгради с мижави строителни петна ги слагат тези авто асансьори. Чак пак 72000$, но за англиските баровци сигурно е достъпно :BIGsmile:.

nightroller
12-11-2009, 16:47
Да, да на много сгради с мижави строителни петна ги слагат тези авто асансьори. Чак пак 72000$, но за англиските баровци сигурно е достъпно :BIGsmile:.

Абе май цената са я надули заради Поршето ;):)

sexpodmosta
12-11-2009, 18:19
Според мен идеята е това, че платформата може да поеме басейн или храстчета или каквото там си поиска човека. Именно по тоя начин се глезят богатите. Пък тия 50-60-70К $ едва ли да ги стреснат, при положение, че живеят в некви ебати къщите.

fox1
12-11-2009, 20:02
не е скъпо.къща,кола-порше само за72000$. кво му плащаш.ще взема две и за брадчеда.

Georgi_G
13-11-2009, 17:06
Или си купуваш автовоз, разчленяваш го на 2, 3 или от колкото части е и му оставяш само хидравликата за вдигане и качване и те ти гараж за 2, 4, 6 и т.н автомобила.