PDA

View Full Version : Датчик климатроник вътрешна температура



Furious 155
12-11-2009, 23:39
Някой свалял ли е този датчик? При мен е доста разтропан и сутрин като паля в студеното е едно дрънчене от него и дразни. Пробвах да го сваля - маха се капачето на един винд и после датчика е хванат с 2 винта - и тях свалям, но не виждам куплунг на кабела на датчика, който да откача и да го сваля. Перката му се мести радиално на посоката си на въртене и си дрънка немалко... идеи как да го извадя?

Bobo
12-11-2009, 23:45
Някой свалял ли е този датчик? При мен е доста разтропан и сутрин като паля в студеното е едно дрънчене от него и дразни. Пробвах да го сваля - маха се капачето на един винд и после датчика е хванат с 2 винта - и тях свалям, но не виждам куплунг на кабела на датчика, който да откача и да го сваля. Перката му се мести радиално на посоката си на въртене и си дрънка немалко... идеи как да го извадя?

Куплунг има търси внимателно ;)

Furious 155
12-11-2009, 23:49
Куплунг има търси внимателно ;)
явно накъде навътре... сега зяпах и в pdf-ите и там пише да разкачиш куплунга, ама не се вижда на схемата :)

Tonimir
20-07-2010, 12:03
Колега и аз имам проблем със този датчик. На диагностика BOSH показа че това е датчик кондензат. И е прецакан. Проблема е, че когато вътре е топло датчика казва че не е и затова не дава на климатика да вкарва достатъчно студен въздух за да охлади. Така ми го обясни майстора, но каза и че датчика се намира под таблото. Проверих в евро 07 и струва 55лв. Някой може ли да обясни къде точно се намира този датчик и как се стига до него.

Ето го, виж снимката:

Pastora
21-07-2010, 19:46
Да се възползвам и аз от темата. Та при мен се получава следното (сменил съм платката за управление на скоростите и не може да е от нея) - когато съм на LOW в настройките на температурата, тоест под 18 градуса си духа студено, както пипна нагоре (18 градуса и нагоре) и все едно спирам климатроника. Реално си го ползвам само в ръчен режим като климатик. Дали проблема е от вътрешния датчик? Иначе перфектно си работи на ръчен. Колата ми е от подписа.

Alfa User
22-07-2010, 11:56
Мерси за бързия отговор Tonimeer
Снимката не е много ясна, но това което виждам е че се намира от дясната страна под волана като се махне капака където се намират бушоните. Но като гледам трябва май да се махне част от таблото за да се стигне до там. Поправи ме ако бъркам. Аз карам 147-ца, но едва ли е на друго място този датчик. Пуснах тука поста, защото не видях за 156 да има такава тема.


Последно за 155, за 156 или за 147 питаш?


За 147 ми трябва. Ако знаеш по-подробно инфо сподели.

Все пак ви призовавам да си отнесете питанията към техническия раздел за 147. Шанса да е еднакво положението при 155 и 147 нали се сещате какъв е ???
По-късно ще разчиствам - чувствайте се предупредени. :handshake:

Pastora
22-07-2010, 16:39
Да се възползвам и аз от темата. Та при мен се получава следното (сменил съм платката за управление на скоростите и не може да е от нея) - когато съм на LOW в настройките на температурата, тоест под 18 градуса си духа студено, както пипна нагоре (18 градуса и нагоре) и все едно спирам климатроника. Реално си го ползвам само в ръчен режим като климатик. Дали проблема е от вътрешния датчик? Иначе перфектно си работи на ръчен. Колата ми е от подписа.
Та някой знае ли?

bass
26-07-2010, 15:05
Тва при мен го правеше от датчика за външната температура - достоверни данни ли показва на дисплея, като натиснеш съответното копче?

Pastora
27-07-2010, 09:53
Да мисля, поне е доста близка до температурата, която обявяват по прогнозите :) Къде се намира външния датчик, чувал съм нещо за огледалата? Вътрешния го знам. А и някакво инфо за цени и къде ги има нови? Вчера се беше побъркала, пускаше ми климата при 24 градуса зададени и външна 12 градуса, а вечерта на същите параметри за вътрешна си работеше на топло без проблеми.

Furious 155
27-07-2010, 10:15
Външният датчик е в лявото огледало, отдолу се вижда като едно пъпка, подаваща се от корпуса право надолу. Това реално е датчика.