PDA

View Full Version : Проблем с домашната мрежа.



Derry
14-11-2009, 15:47
Имам рутер, настолен компютър и лаптоп. Рутера с настолния е свързан с кабел с лаптопа безжично. Настолния е с XP, лаптопа с Vista. Шарвам, марвам и не мога да го направя от XP да ровя във Vista. Докарах го от лаптопа да мога да виждам и да тегля, но нищо повече. Искам от които и да е от двата компютъра да имам пълен достъп да ровичкам в другия.

morfius
16-11-2009, 11:56
Не ти е с мрежата проблема а с фаиъруолите и правата във Уиндоусите.
Правиш си нов юзър с еднакво име и парола на 2 те машини и му даваш права в/у фолърите и в/у шеровете - после разрешаваш във файъруолите на 2 та Уиндоус а - протокола за шеринг (само от техните 2 ИП та за по сигурно или от целия вътрешен сегмент - ако ще вкарваш и други машини в него... но не и през рутера).
По-лесния за теб вариант (но и по слаб от към секюрити) е да ползваш еднакво преименуван администратор с еднаква парола на 2 те машини - после само шерваш и даваш на фаиъруола да пуска ... а можеш и през админ шеровете да ровиш, като пуснеш през фаиъруола.

detelazurno
16-11-2009, 12:01
Като за начало виж какви настройки си задал за двете лан карти (влизаш в network connections и гледаш в properties). Ако има разлики направи ги с еднакви настройки. Второто, за което да гледаш е firewall. Независимо дали този на windows-a или допълнителен софтуер, доста бъркат нещата.И трето, като се опитваш да влезнеш от единия в другия комютър най-сигурно е да го търсиш директно с ip-то му или с името. На първо време толкова. Дано съм бил полезен. Казай ако пак не става.