PDA

View Full Version : Проблем с късите светлини



maiik
15-11-2009, 11:31
Здравейте.Изчезнаха ми късите светлини светят само габаритите. Като включа на дълги си светят нормално.Моля Ви помагайте. Става въпрос за 156.

totoza
15-11-2009, 11:41
Здравейте.Изчезнаха ми късите светлини светят само габаритите. Като включа на дълги си светят нормално.Моля Ви помагайте. Става въпрос за 156.
здравеи провери първо бушоните и пиши ако не е проблема в тях !;-)

maiik
15-11-2009, 11:43
Бушоните са здрави.Проверих първо тях.Тези в купето.Други бушони има ли за фаровете.

totoza
15-11-2009, 11:55
Бушоните са здрави.Проверих първо тях.Тези в купето.Други бушони има ли за фаровете.
други няма!тогава проблема може да ти е в превключватела за къси и дълги !

maiik
15-11-2009, 12:03
Не ме се вярва защото имам дълги.

AR147
15-11-2009, 12:12
156цата няма ли реле?

maiik
15-11-2009, 12:50
Май не.

Pepo
15-11-2009, 13:26
Здравейте.Изчезнаха ми късите светлини светят само габаритите. Като включа на дълги си светят нормално.Моля Ви помагайте. Става въпрос за 156.
Буксата на лостчето за включване на светлините. Свали корите около волана, откачи я и чисти. При мен бяха изчезнали и дългите.

INTEGRALE
15-11-2009, 14:31
Буксата на лостчето за включване на светлините. Свали корите около волана, откачи я и чисти. При мен бяха изчезнали и дългите.
И при мен беше същата работа. Буксата прави мизерии.

fiore
15-11-2009, 14:52
Май не.
Май не, ама моята има. Виж дали и на твоята не е сложено.

mirchozo
15-11-2009, 15:04
Реле трябва да има задължително (може и да е в жабката, на някой модели са там).
Вариантите са няколко: изгорели предпазители, изгорели крушки, лостчето на волана, реле, или някоя от буксите да се е окислила.
Най-веротните които имат механични движения са лостчето на волана и релето, и крушките също (щото доколкото си спомням те не минават през "чек" веригата и отвътре на таблото не изписва при изгоряла крушка на късите или дългите)

maiik
15-11-2009, 17:11
Крушките са здрави.Имам дълги светят и четирите крушки.Свалих корите на волана пръсках с контактен спрей и пак нищо.

---------- Post added at 15:11 ---------- Previous post was at 15:10 ----------


Май не, ама моята има. Виж дали и на твоята не е сложено.

Има едно в жабката ама то май е само за дългите.

mirchozo
15-11-2009, 17:28
Според книжката май това е релето за фаровете за мъгла...
Абе имаше тема с ел схемата на автомобила ама не мога да я намеря...., там имаше всичко.
Между другото май колега ОЕМ имаше подобен проблем, питай може да ти помогне с нещо.

ФЕРАРИСТ
15-11-2009, 17:40
Светят ли ти къси и дълги като дадеш на светкавица, или включиш само на дълги????

maiik
15-11-2009, 17:49
Светят ли ти къси и дълги като дадеш на светкавица, или включиш само на дълги????

Светят и късите с дългите.

borislav82
15-11-2009, 17:59
релетоти за късите се намира зад жабката със сигурност е там сменял съм моето

maiik
15-11-2009, 18:06
релетоти за късите се намира зад жабката със сигурност е там сменял съм моето

И ти ли нямаше къси.Там има три релета това е едно малко кафяво.

mirchozo
15-11-2009, 18:24
Светят и късите с дългите.

Ако е така както си го описал, това е нормално.
Значи когато е на "къси" и бутнеш лостчето напред в положение "дълги", светят и къси и дълги, т.е. на дълги светят и късите. Когато дръпнеш "светкавица" също светват и къси и дълги.

maiik
15-11-2009, 18:35
Ако е така както си го описал, това е нормално.
Значи когато е на "къси" и бутнеш лостчето напред в положение "дълги", светят и къси и дълги, т.е. на дълги светят и късите. Когато дръпнеш "светкавица" също светват и къси и дълги.

Така е но нямам само къси.Когато бутна лостчето напред светат с къси и дълги.

CrazyElement
15-11-2009, 20:28
Така е но нямам само къси.Когато бутна лостчето напред светат с къси и дълги.

Колега и аз имах подобен проблем, ама моите фарове почнаха да светят доста слабо, а крушките са си ОК, та се поставиха няколко допълнителни релета и се оправи, така като гледам май най-добре отиди на електричар.

mirchozo
15-11-2009, 20:35
Kолега я запиши каква е колата за вс случай, и ще погледна в аутодатата и ще ти кажа.

Пп, погледнах и на всички бензинови е едно и също(на дизелите не съм гледал)
ето снимката, релето е номер 2 (дето е карирано)
пише "хейдламп лоу бийм ралей"

maiik
15-11-2009, 21:02
Kолега я запиши каква е колата за вс случай, и ще погледна в аутодатата и ще ти кажа.

156 2.0 TC Благодаря.

---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 18:43 ----------


Kолега я запиши каква е колата за вс случай, и ще погледна в аутодатата и ще ти кажа.

Пп, погледнах и на всички бензинови е едно и също(на дизелите не съм гледал)
ето снимката, релето е номер 2 (дето е карирано)
пише "хейдламп лоу бийм ралей"

Много ти Благодаря утре ще разглобя жабката да видим какво ще стане.

maiik
17-11-2009, 22:03
Kолега я запиши каква е колата за вс случай, и ще погледна в аутодатата и ще ти кажа.

Пп, погледнах и на всички бензинови е едно и също(на дизелите не съм гледал)
ето снимката, релето е номер 2 (дето е карирано)
пише "хейдламп лоу бийм ралей"

Свалих това реле но се оказа, че е на халогените.Моля те пиши ми какви са всичките релета там.Благодаря.

fulcrum
29-04-2010, 23:26
Тази вечер и прии мен се получи като на колегата maiik, изчезнаха ми само късите светлини. На първо четене бушоните са здрави. Някой може ли да каже за какво са другите релета в жабката. За всеки случай утре ще проверя това реле номер 2.
Колега гледам темата е стара ако си намерил проблема кажи къде беше.

n_netov
29-04-2010, 23:59
Тази вечер и прии мен се получи като на колегата maiik, изчезнаха ми само късите светлини. На първо четене бушоните са здрави. Някой може ли да каже за какво са другите релета в жабката. За всеки случай утре ще проверя това реле номер 2.
Колега гледам темата е стара ако си намерил проблема кажи къде беше.

Ако ти изчезнат съмо късите, а на дълги ти работят четирите фара (както е писано нагоре в темата) почти със сигурност имаш проблем в единия контакт на релето за късите (то е зад жабката) или в ключа за включване на късите. Може да провериш едновременно и двата варианта, като видиш какво напрежение ходи до релето и от там да си направиш извода.
Така, че съсредоточи усилията там.
Успех!

fulcrum
30-04-2010, 00:04
Ако ти изчезнат съмо късите, а на дълги ти работят четирите фара (както е писано нагоре в темата) почти със сигурност имаш проблем в единия контакт на релето за късите (то е зад жабката) или в ключа за включване на късите. Може да провериш едновременно и двата варианта, като видиш какво напрежение ходи до релето и от там да си направиш извода.
Така, че съсредоточи усилията там.
Успех!
Благодаря ти много!! Утре ще проверя и там. А кой номер е релето?

n_netov
30-04-2010, 00:15
И за да съм по-точен. Махаш релето и с мултицет включен на ампермер (20А) даваш връзка между контактите в гнездто за релето, които съответстват на контакти 30 и 87а от релето. Ако светнат късите проблема е в релето.Ако не светнат е в ключа.

---------- Post added at 00:15 ---------- Previous post was at 00:10 ----------

релето е кафяво и има 5 пера. Две широки и 3 по-тесни. Теб те интересуват долното широко и средното тънко.

dobromirski
30-04-2010, 08:16
Точно така ! Аз се очудих на това което е написал колегата и погледнах схемата в аутодатата сега. Италянците не спират да ме изненадват с "можене" :bangin:
Та въпросното реле се използва , да държи включени късите, когато си на дълги. Тока за късите идва директно от ключа :brickwall: , но... (има едно но :smile:) минава през нормално затвореният контакт на въпросното реле. Това са именно 30 и 87а (87а е "входа" така , че там трябва да имаш 12V от ключа при къси) . Ако искаш да си провериш инсталацията след релето, свържи 30 и 87 и късите трябва да светнат , независимо от положението на ключа.
ПП: Ще взема да измеря колко точно волта идват на късите, след като се обикаля цялата кола :bangin:. Защото имам съмнения , че ще е поне с 2V отдолу и ще има преправяне на инсталацията, за да светне кат хората :)

oem
30-04-2010, 08:22
Точно така ! Аз се очудих на това което е написал колегата и погледнах схемата в аутодатата сега. Италянците не спират да ме изненадват с "можене" :bangin:
Та въпросното реле се използва , да държи включени късите, когато си на дълги. Тока за късите идва директно от ключа :brickwall: , но... (има едно но :smile:) минава през нормално затвореният контакт на въпросното реле. Това са именно 30 и 87а (87а е "входа" така , че там трябва да имаш 12V от ключа при къси) . Ако искаш да си провериш инсталацията след релето, свържи 30 и 87 и късите трябва да светнат , независимо от положението на ключа.
ПП: Ще взема да измеря колко точно волта идват на късите, след като се обикаля цялата кола :bangin:. Защото имам съмнения , че ще е поне с 2V отдолу и ще има преправяне на инсталацията, за да светне кат хората :)

Около 9,5 волта. Мерил съм :)

dobromirski
30-04-2010, 08:53
Ужааассс ! Някой има ли схема на инсталацията на фаровете за 147, че в мойта аутодата няма :brickwall:. На 147-цата има check на крушките на късите и имам съмнения , че схемата не е същата . :drunk:

fulcrum
30-04-2010, 10:29
Така днес установих проблема..........колкото и невероятно да звучи на веднъж са ми изгорели и двете крушки на късите. Тва си има причина може би не вярвам да е случайно. Дали където палих колата цял ден с включени фарове? Днес ще ми донесат Н7 на BOSH и ще ги сложа дано са хубави и издръжливи.
п.п. А защо не ми светеше чека на таблото? Колата е 156 1.8 ТС

tonov
30-04-2010, 19:54
Не ти свети чека щот не чеква фаровете ;) Гледа само за габаритите.

fulcrum
30-04-2010, 20:16
Не ти свети чека щот не чеква фаровете ;) Гледа само за габаритите.
и стоповете със сигурност :) но за фаровете не знаех.......





Сложих си крушки на Бош. Ще ги видим стока ли са, made in India :) - 8.60лв/бр.

maiik
24-05-2010, 01:30
Драмата продължава.Смених релето което е в жабката,но нямаше никакъв ефект.Казаха ми,че проблема е в лостчето за включване на фаровете.Някой дали го е свалял и как става.