PDA

View Full Version : Спирачни дискове



nvladev
15-11-2009, 23:20
Колеги налага ми се смяна на предни спирачни дискове.
Споделете мнения за марки и цени.

SoHm
16-11-2009, 00:21
Не си купувай Metelli, ама пък те и парите им са толкова де.

AR147
16-11-2009, 08:32
Колеги налага ми се смяна на предни спирачни дискове.
Споделете мнения за марки и цени.
Аз още не съм ги сменил за да изкажа мнение ,но мисля да слагам ей тези -->
http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=47&modif=468&cat=2&subcat=69&prod=7262&numenkl=1&show=1

Видях ги наживо миналата седмица и ще стоят супер на Лята Джанта

oem
16-11-2009, 11:15
Аз още не съм ги сменил за да изкажа мнение ,но мисля да слагам ей тези -->
http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=47&modif=468&cat=2&subcat=69&prod=7262&numenkl=1&show=1

Видях ги наживо миналата седмица и ще стоят супер на Лята Джанта

Аз съм с такива :) Добро седят да :) Малко са шумни при по интензивно спиране, но пък важно е кефометъра да отчита :)

p3shku
16-11-2009, 11:35
Аз съм с такива :) Добро седят да :) Малко са шумни при по интензивно спиране, но пък важно е кефометъра да отчита :)

Аз съм с такива на 166цата взех от гиги + накладки феродо премиум или нещо от сорта - около 250лв всичко... въпроса е че не спира колата както трябва (поне така ми каза Бобо) - дисковете са ок ама накладките или са някакви боклучави или съм ги препекал (за което нямам спомен)... При по силно спиране наистина малко бучат ама не е проблем. Иначе накладките свириха малко в началото докато улегнат предполагам и сега вече не свирят.

nightroller
16-11-2009, 12:43
Дискове Brembo + накладки Galfer (оригинални) - 450 лв. с труда :) мноо ме кефи как спира :):)

Относно спортните дискове и накладки имайте предвид това, че са проектирани за големи натоварвания т.е. работят при по-висока работна температура при достигането и работят много добре обаче при температура под работната не стават. Замислете се колко пъти достигате до работна температура на спирачките в градски условия примерно ;) иначе изглеждат супер тези дискове :):)

AR147
16-11-2009, 12:53
Относно спортните дискове и накладки имайте предвид това, че са проектирани за големи натоварвания т.е. работят при по-висока работна температура при достигането и работят много добре обаче при температура под работната не стават. Замислете се колко пъти достигате до работна температура на спирачките в градски условия примерно ;) иначе изглеждат супер тези дискове :):)
Аз затова още не съм ги взел,събирам мнения,макар че отклонението на стария диск ми е почти до границата 1,7мм при допустими 1,8.
Все пак си мисля че в града по-лесно ще достигнем работна температура из тея задръствания и принципа "тръгни - спри" ,но и диска ще се охлажда по-лесно с тея двойни винтили,в крайна сметка докато не се пробва всичко е в рамката на "теорията и рекламата",но скоро мисля да ги взема и ще пиша.

Най-важното за мен е че ще стоят супер на Лята Джанта.

p3shku
16-11-2009, 12:55
Дискове Brembo + накладки Galfer (оригинални) - 450 лв. с труда :) мноо ме кефи как спира :):)

Относно спортните дискове и накладки имайте предвид това, че са проектирани за големи натоварвания т.е. работят при по-висока работна температура при достигането и работят много добре обаче при температура под работната не стават. Замислете се колко пъти достигате до работна температура на спирачките в градски условия примерно ;) иначе изглеждат супер тези дискове :):)

Специално Стейнхофа четох че не е нужно достигане на по висока работна температура... Виж за накладките незнам ама и те маи не са Рейсинг, просто или са опечени или са боклуци.

Коки
16-11-2009, 13:00
Колеги налага ми се смяна на предни спирачни дискове.
Споделете мнения за марки и цени.

Наскоро Тони ми смени задните дискове - Brembo Max - идеални са. Може да му се обадиш да попита за цена.

nightroller
16-11-2009, 14:08
Друго важно за перфорираните дискове е това, че освен се изтриват като нормалните ;) се пукат с център отворите :) не е дори необходимо прегряване на диска за да се спука, достатъчна е и обикновена локва ;)

Виждал съм с очите си в сервиза диск на Ауди S8 целият напукан. Принципно при тези перфорирани дискове най-добре работят керамичните но те струват от 10 000 лева нагоре и не смятам, че някой ще си сложи такива :) а и едва ли има за Алфа Ромео :):)

Коки
16-11-2009, 14:14
Друго важно за перфорираните дискове е това, че освен се изтриват като нормалните ;) се пукат с център отворите :) не е дори необходимо прегряване на диска за да се спука, достатъчна е и обикновена локва ;)

Виждал съм с очите си в сервиза диск на Ауди S8 целият напукан...

Освен това не спират по-добре и са шумни. Говорим само за нормални.

oem
16-11-2009, 14:38
Аз съм с такива на 166цата взех от гиги + накладки феродо премиум или нещо от сорта - около 250лв всичко... въпроса е че не спира колата както трябва (поне така ми каза Бобо) - дисковете са ок ама накладките или са някакви боклучави или съм ги препекал (за което нямам спомен)... При по силно спиране наистина малко бучат ама не е проблем. Иначе накладките свириха малко в началото докато улегнат предполагам и сега вече не свирят.

И аз съм с FERODO Premier, но нито свирят, нито нищо. Спира си перфектно.

Коки
16-11-2009, 14:45
И аз съм с FERODO Premier, но нито свирят, нито нищо. Спира си перфектно.

И аз съм с такива и са си много добре.

p3shku
16-11-2009, 14:49
И аз съм с такива и са си много добре.

Мда аз за това тогава си го взех това феродо, защото гиги ми каза че и ти го ползваш и си доволен... само дето Бобо ми каза: "Колата ти не спира както трябва"... аз разлика не намирам...

Коки
16-11-2009, 14:51
Мда аз за това тогава си го взех това феродо, защото гиги ми каза че и ти го ползваш и си доволен... само дето Бобо ми каза: "Колата ти не спира както трябва"... аз разлика не намирам...

Е да, ама аз карам с нормалните дискове, нямам представа как работят тези накладки с перфорирани дискове.

Bobo
16-11-2009, 14:54
Освен това не спират по-добре и са шумни. Говорим само за нормални.

Това изобщо не е така ако го твърдиш моля дай физични закони според които това е така?

oem
16-11-2009, 15:28
Мда аз за това тогава си го взех това феродо, защото гиги ми каза че и ти го ползваш и си доволен... само дето Бобо ми каза: "Колата ти не спира както трябва"... аз разлика не намирам...

Тя може да не спира от друго, а не че накладките са калпави.

Коки
16-11-2009, 16:06
Това изобщо не е така ако го твърдиш моля дай физични закони според които това е така?

Предположих, че ще ми опонираш, щото не се изразих добре.

Ами според физичните закони, ако площта е една и съща, следва да спират еднакво, но по-доброто охлаждане на перфорираните води до по-добро спиране при определени условия, а именно след много употреба на спирачките обикновените ще ги прегрееш и ще спират по-зле, а перфорираните по-трудно ще ги прегрееш и ще продължат да спират нормално.

Мисълта ми е, че при нормално каране на нормална кола няма да има чак такава разлика, особено като има и АБС.

p3shku
16-11-2009, 16:17
[QUOTE=oem;593158]Тя може да не спира от друго, а не че накладките са калпави.[/QUOTE

Дай пример???

За мен или дисковете са калпави.. което ме съмнява... или накладките са менте (щото до колкото знам има доста ментета феродо) или най вероятно съм ги прегрял в началото когато трябва да се внимава до падането на абразивния слой (или там както се казва) които ги пригажда към диска. Идеята ми е че най вероятно съм ги прегрял щото се пак си ги зех от човек а като гледам и ти си с същата конфигурация и най вероятно сме ги купували от едно и също място. При теб спира при мен не(според трети лица на които може да се има доверие:)). Та ще се радвам да ми кажеш евентуално друга причина за да не купя пак накладки и да стане същата работа.

oem
16-11-2009, 16:46
[QUOTE=oem;593158]Тя може да не спира от друго, а не че накладките са калпави.[/QUOTE

Дай пример???

За мен или дисковете са калпави.. което ме съмнява... или накладките са менте (щото до колкото знам има доста ментета феродо) или най вероятно съм ги прегрял в началото когато трябва да се внимава до падането на абразивния слой (или там както се казва) които ги пригажда към диска. Идеята ми е че най вероятно съм ги прегрял щото се пак си ги зех от човек а като гледам и ти си с същата конфигурация и най вероятно сме ги купували от едно и също място. При теб спира при мен не(според трети лица на които може да се има доверие:)). Та ще се радвам да ми кажеш евентуално друга причина за да не купя пак накладки и да стане същата работа.

И райкам да сложиш разлика в спирането съм сигурен, че няма да усетиш! Разликата ще я усетиш при продължително спиране. Едните ще спират добре за по-дълго време от другите.

Какви то и накладки да вземеш все така ше си спира. Та причината е друга. Каот да речем помпа, спирачни цилиндърчета, раздути маркучи... въздух в системата... все такива неща дето може да не спира колата.

Това за накладките съвсем сериозно. Освен, че няма да усетиш разликата м/у хубавата и лошата в спиране ще я усетиш като си видиш дисковете колко бързо се износват с лошите накладки. И на продължително спиране ще усетиш примерно че лошата на кладка не може да спира.

p3shku
16-11-2009, 16:56
[QUOTE=p3shku;593173]

И райкам да сложиш разлика в спирането съм сигурен, че няма да усетиш! Разликата ще я усетиш при продължително спиране. Едните ще спират добре за по-дълго време от другите.

Какви то и накладки да вземеш все така ше си спира. Та причината е друга. Каот да речем помпа, спирачни цилиндърчета, раздути маркучи... въздух в системата... все такива неща дето може да не спира колата.

Това за накладките съвсем сериозно. Освен, че няма да усетиш разликата м/у хубавата и лошата в спиране ще я усетиш като си видиш дисковете колко бързо се износват с лошите накладки. И на продължително спиране ще усетиш примерно че лошата на кладка не може да спира.

Аз пак казвам разлика с старите накладки и старите дискове не виждам. Но ми правеше впечатление че не спира мн мн добре. Но Бобо ми каза: "Пич колата ти не спира като хората". Питах го той каза че дисковете са хубави и предположи че може да е от накладките. А аз съм си технически лаик отвсякъде, но маркучите са ми нови, смених си изцяло спирачната течност (не съм доливал) и съм сигурен че не са оставили въздух в системата. Та при какви условия може да си запалиш накладките и колко експлоатация трябва за да си легнат хубаво и да може да спираш интензивно без притеснения че ще ги прецакаш. Аз мойте ги пазих две ходения до Варна. Тоест 2000+ километра. Много внимателна употреба на спирачката без да я задържам ненужно дълго.

oem
16-11-2009, 17:01
[QUOTE=oem;593182]

Аз пак казвам разлика с старите накладки и старите дискове не виждам. Но ми правеше впечатление че не спира мн мн добре. Но Бобо ми каза: "Пич колата ти не спира като хората". Питах го той каза че дисковете са хубави и предположи че може да е от накладките. А аз съм си технически лаик отвсякъде, но маркучите са ми нови, смених си изцяло спирачната течност (не съм доливал) и съм сигурен че не са оставили въздух в системата. Та при какви условия може да си запалиш накладките и колко експлоатация трябва за да си легнат хубаво и да може да спираш интензивно без притеснения че ще ги прецакаш. Аз мойте ги пазих две ходения до Варна. Тоест 2000+ километра. Много внимателна употреба на спирачката без да я задържам ненужно дълго.

100 - 200 км.

Ми незнам брато. Пир мен спира перфектно.

p3shku
23-11-2009, 15:28
[QUOTE=p3shku;593186]

100 - 200 км.

Ми незнам брато. Пир мен спира перфектно.

След проба на спирачките ми от друг собственик на параход се оказа че спират... цитирам: "супер" ... така че истината е някъде там :-)

nvladev
24-11-2009, 00:19
[QUOTE=oem;593187]

След проба на спирачките ми от друг собственик на параход се оказа че спират... цитирам: "супер" ... така че истината е някъде там :-)

Скоро и аз ще разбера!!!

oem
26-11-2009, 00:21
[QUOTE=p3shku;596534]

Скоро и аз ще разбера!!!

Оригиналния пост не е моя!

iliata68
28-11-2009, 12:51
Колега аз си сложих дискове БРЕМБО и накладки ТЕКСТАР и съм много доволен,
някъде около 150-200 километра леко приплъзваше но сега всичко е наред .
Всичко ми излезе 320 лева при положение че монтьора ми е приятелче.
Когато са нови накладките и дисковете известно време се внимава защото се нагаждат едни към други !

mian4o
12-02-2012, 20:03
Темата е старичка обаче е точно по въпроса ми. Пукна ми се единият диск. Реших че ще изкара с накладките които бяха ама не. От прочетеното се коментират само дискове МЕТЕЛИ твърдо не, БРЕМБО и ЩТАЙНХОФ. Дайте други предложения. За накладки съм се ориентирал към QH.

Поздрави