PDA

View Full Version : Смяна на уплътнение за врата на 166



Ass
16-11-2009, 10:59
Колеги, уплътнението ми е скъсано и намерих здраво за подмяна, но ме е страх да не счупя нещо и за това ви питам: - Как се маха планката с надпис Алфа Ромео върху прага? - Как най-лесно се вкарва новото уплътнение в областта на таблото? -Някой сменял ли го е в "домашни" условия? Въобще кой - каквото знае по въпроса моля да напише!

Linkestis
16-11-2009, 18:23
Маха се много лесно и се слага лесно,с една особеност....
на декоративния праг се чупят щипките.За това с него доста внимателно.
Старото го подхвани от към колана и го издърпай.Слагането е най-лесно като започнеш от горната част на колоната/над колана/.

Ass
17-11-2009, 08:36
Маха се много лесно и се слага лесно,с една особеност....
на декоративния праг се чупят щипките.За това с него доста внимателно.
Старото го подхвани от към колана и го издърпай.Слагането е най-лесно като започнеш от горната част на колоната/над колана/.
Благодаря! Аз за това и питах, защото знам, че където има щипки има и проблем. Както и да е - смених го вчера като се размина само с една счупена от четири възможни щипки! Успях да я залепя и днес ще сложа и декорацията. За слагането на самото уплътнение и аз стигнах да извода, че най-добре ще е от горният ъгъл да започна защото само той си личи на новото /употребявано/ уплътнение и може да се използва като ориентир!

Linkestis
17-11-2009, 22:30
:bravo: