PDA

View Full Version : Кофти проблем с моята 166, давайте акъл!



code
19-11-2009, 12:21
Моята кашлица от няколко дена угасва при всякакви ситуации. На диагностика не дава абсолютно никакви грешки, не е от МПХ понеже прави номера и на скорост, по-точно не върви. Проблема мога да го опиша като все едно както си караш някой да ти дръпне кабелите. Колата си върви без проблеми и изведнъж - греда.:chair: Всичко си е ок - върви, държи постоянни обороти и изведнъж като гръм от ясно небе умира, след което пак се оправя и така. Предположения? Прави го без значение на бензин или на газ. Съмняват ме кабели и евентуално бубини, но как да разбера?

DerMeister
19-11-2009, 12:29
На мен ми се е случвало това, окислили и зацапани релета се оказа... :screwy:

koolio
19-11-2009, 13:56
Със сигурност са някакви кабели, но трябва да се мери, за да се каже точно кои.

Ass
19-11-2009, 14:31
Моята кашлица от няколко дена угасва при всякакви ситуации........
Да не си пил Проспан?:prescription:

Chimev
19-11-2009, 20:47
Аз имах такъв проблем на туинспарка и беше някакъв импулсен датчик. Гасне, после запали, после изгасне. Накрая така изгасна, че не припали докато не го сменя това чудо :hump:

thecleaner
19-11-2009, 20:53
Моята кашлица от няколко дена угасва при всякакви ситуации. На диагностика не дава абсолютно никакви грешки, не е от МПХ понеже прави номера и на скорост, по-точно не върви. Проблема мога да го опиша като все едно както си караш някой да ти дръпне кабелите. Колата си върви без проблеми и изведнъж - греда.:chair: Всичко си е ок - върви, държи постоянни обороти и изведнъж като гръм от ясно небе умира, след което пак се оправя и така. Предположения? Прави го без значение на бензин или на газ. Съмняват ме кабели и евентуално бубини, но как да разбера?

ТПС а или МПХ подава информация на дросела не само на празен ход, така че не изключвай тази възможност. Премери си налягането на бензиновата помпа. И сподели къде ходи на диагностика, да не би да не могат да го хванат "диагностиците".

nicks1
20-11-2009, 15:25
Датчик колянов вал.

harrybrager
20-11-2009, 18:26
Това с коляновия вал не беше ли само при JTD-тата. Може и да бъркам, но имам спомен, че във форума подобен проблем имаха дизелите.

RoMAN
21-11-2009, 00:59
Моята кашлица от няколко дена угасва при всякакви ситуации. На диагностика не дава абсолютно никакви грешки, не е от МПХ понеже прави номера и на скорост, по-точно не върви. Проблема мога да го опиша като все едно както си караш някой да ти дръпне кабелите. Колата си върви без проблеми и изведнъж - греда.:chair: Всичко си е ок - върви, държи постоянни обороти и изведнъж като гръм от ясно небе умира, след което пак се оправя и така. Предположения? Прави го без значение на бензин или на газ. Съмняват ме кабели и евентуално бубини, но как да разбера?

Продавай я и си купувай дизел. Няма да имаш такива проблеми.

thecleaner
21-11-2009, 04:20
Това с коляновия вал не беше ли само при JTD-тата. Може и да бъркам, но имам спомен, че във форума подобен проблем имаха дизелите.

Не колега и за бензинките го има проблема с датчика на коляновия вал.


Продавай я и си купувай дизел. Няма да имаш такива проблеми.

Не е вариант всеки мотор си има болежките, на дизела като му гръмне турбината или се наложи да си смениш съединитела с демфера комплект, спокойно може да си направи "сепуко" гордия притежател на дизела.

code
21-11-2009, 08:15
Пожеже винаги когато си реша някой проблем пиша и смятам, че така трябва да е, ето го и обяснението:
При внимателен оглед забелязах, че на МПХ отзад му липсва капачето и му се вижда вътре оста. :clapping: За щастие това капаче се оказа долу в кората на картера! По него имаше остатъци от нещо като Поксипол, абе някой е творил. Сложих го на мястото му, като гледах плътно да влезе стегнах го с миша опашка и . . - колата не само, че спря да гасне но почна да работи перманентно на 2000об:pokey:
След 1час чудене и маене, срязах опашката и с една отвертка леко надигнах въпросната капачка с 1мм навън, след което пак я превързах по-хлабаво. Вътре в капачката отворчето, където лагерува оста го напълних с грес. От 2 дни нямам никакви проблеми с обороти и невървене.:afro:
Най-близо до отговора беше thecleaner.8-)

moniiii
21-11-2009, 19:52
браво Code така се прави...похвално