PDA

View Full Version : Забранете тези нонстоп ъшвания на обяви коли - Идея само!



Nikiboy
19-11-2009, 17:22
Нали сега си търся още една кола и особено усилено следя темата в раздела. Има 8-10 обяви където има само безмислени всекидневни ъпове. Абе тия хора не разбраха ли, че колкото и да ъпват старите бараки не могат да се продадат за много пари.

Направете, правило да не може да се ъпва всяка седмица без коментар на цената. Ако ще сваля цената с поне 50 лв. нека ъпва всеки ден, ама да изреди всикчите иконки от емоциите без нищо е тъпо.

Така няма да се губи време да отваряш теми за да видиш например :new_Eyecrazy:

Ако някой има по-добра идея нека пише.

Old Fox
19-11-2009, 18:54
Tо правилото веднъж дневно едва успяхме да въведем...
И пак има от чат на пат някой ощипан да каже:
"Кой ми изтри супер смисления ъп - модераторите на сапун"

Kris
19-11-2009, 20:37
няма как, навсякъде се ъпват обяви на тоя хал ... иначе те разбирам

Galeano
19-11-2009, 20:46
няма как, навсякъде се ъпват обяви на тоя хал ... иначе те разбирам

В Мерцедес форума ги ъпват на седмица.

Kris
19-11-2009, 20:50
има и други на 2 седмици, ама самата идея за ъп-а е същата

Nikiboy
19-11-2009, 22:11
ОК ама го направете на по-дълъг период, така може да полудееш с някакви непродаваеми алфи ъпвани през 1-2 дена. Нека да е седмица.

Моля Ви!!!

thecleaner
19-11-2009, 22:55
Ники некой маи те е поизнервил. Не се ядосвай а по въпроса за ъпа, може и като в Data.bg да се направи и да се радактира поста без да се пише повече в темата. Това само за купува продава разбира се.

Sunny
19-11-2009, 23:30
Така май е най добре както предлага thecleaner и няма да се налага да гледаш 2-3* страници само ъп без развитие .

Panchev
20-11-2009, 08:17
Така май е най добре както предлага thecleaner и няма да се налага да гледаш 2-3* страници само ъп без развитие .
В други форуми, в които членувам, Ъп-ването е забранено за всички обяви в раздела. Възможно е Ъп-ване само при промяна на условията в обявата, както и цената, като е фиксирана минимална сума на промяна в цената, според цената на продаваната стока. Не съм съвсем точен, но грубо за стоки с цени до 20 лева -2 лева на Ъп, до 150 лева-5, и така до над 1000 лева с цена 50-100 лева. Така като отвориш раздела и виждаш наистина актуални неща (или пък актуални цени). Не правя предложение, просто подкрепям мнението на колегата.

cyberhill
20-11-2009, 09:26
Това все пак е авто форум ;)
Но аз съм против UP-ването . Да има корекция по 100лв да кажем заедно с UP-a.
В Ауди форума е най яко... всичко се UP-ва дори и през 1 мин :D

Kris
20-11-2009, 13:57
Ами колеги ... единственото което е приемливо на тоя етап е ъповете да станат на 48 часа, и то след съгласуване с другите модератори.

pr_00f
20-11-2009, 14:07
Ами с текущото разделение ( отделен подраздел за автомобили) едва ли е толкова голям проблем да се преглеждат 2-3 страници за 5 минути. Още повече че нормално човек търси конкретен модел, така те изобщо няма нужда да се гледат всички обяви.

MrX
20-11-2009, 15:37
Мисля, че проблема не е в 2-3-5 страници с обяви, а 2-3-5 страници в самите обяви само с ъп-ове без да е ясно развитието на обявата.

nicks1
20-11-2009, 16:24
Направете така, че да могат да се трият постове и всеки
нормален продавач сам ще си чисти темата.

pr_00f
20-11-2009, 16:43
Добра идея, и като го направим и не си я чистят хората какво да ги правим ?
Нова категория наказание че не си е изчистил темата ?
Не звъчи много гот.
Модераторите си чистят темите колкото могат.

nicks1
20-11-2009, 16:51
Идеята е, че като видиш тема в продава с 3-4 страници,
изобщо няма да я погледнеш.

soldier
20-11-2009, 16:53
Мойто предложение е, при ъп на обява потребителят да трябва да си тире предишния ъп има го в много форуми този метод. Така ще може да се избегне тема продавам алфа, която е 3 страници пълна с ъпове и тук таме някое друго мнение. Така ще остават само важните мнения. Не че ми пречи, както е в момента, защото така и така влизам рядко в този раздел, но съм сигурен, че ще е по-приятно за окото да няма теми пълни с емотиконки :)

DerMeister
20-11-2009, 16:57
Аз лично не виждам смисъл да е разрешено ъпването на обявите. Продава е разделана на категории и не се налага да търсиш коли сред гуми и часовници. Какъв е смисълът да се ъпва нещо, след като няма промяна в параметрите на обявата? Да стоиш най-отгоре ли? Ми така ощетяваш другите потребители. Когато някой търси нещо ще прегледа обявите или ще ползва търсачката.

И най-важното:
- когато една обява вече не е актуална, потребителят е задължен да информира модераторите и те да я изтрият. Или направо всяка обява без промяна в параметрите да се трие автоматично на месец и ако трябва ще си я създават наново хората.

Да не се следи за неправилно ъпване под 24 часа, а само за ъпване по принцип и да се трият старите обяви ми се струва по-лесно за изпълнение дори за модераторите, така и те ще намажат и обявите ще са по-прегледни.

Kris
20-11-2009, 17:05
обяви не се трият, само тия които са в нарушение отиват към коша ... да вметна само

acko88
20-11-2009, 17:40
Мойто предложение е, при ъп на обява потребителят да трябва да си тире предишния ъп има го в много форуми този метод. Така ще може да се избегне тема продавам алфа, която е 3 страници пълна с ъпове и тук таме някое друго мнение. Така ще остават само важните мнения. Не че ми пречи, както е в момента, защото така и така влизам рядко в този раздел, но съм сигурен, че ще е по-приятно за окото да няма теми пълни с емотиконки :)
Това е най-умното и рационално мнение в темата,ето идея,човек си изтрелва темата нагоре,предишния ЪП автоматично се сменя с новия,няма 23534534 страници емотки и всички са доволни.Само се чудя защо хора който нямат отношение и просто висят по цял ден по форумите просто да си чешат пръстите,все са недоволни и имат претенций (не визирам лично теб Ники).Фарумна претърпя вече прекалено много дръстични промени,за да се угоди на прищявките на по-малко от 5% от всичките потребители,и после хората се чидят защо незнаят хилядите нови правила и все са наказвани и предупреждавани.Живот и здраве януари месец на ОС се надявам да се поговори и над това как форума работи и да се каже веднъж за винаги че форума е на Клуб Алфа Ромео и членовете трябва да са с по-голями права!

Old Fox
20-11-2009, 18:27
На мен реално ми убягва къде е проблема с ъпването на 24 часа.
Търсиш кола влизаш в раздела и четеш. Като влизаш за първи път от 1 месец да речем така или иначе ще прочетеш всичко което не е заключено. На другия ден като влезеш ще имаш 2 страници ъпнати теми. От тях 5 ще са затова което търсиш. Еми не е голям зор да ги отвориш.
Като мод чета абсолютно всички теми в търговските раздели и то подробно гледам за грешки, нарушения, сравнявам датите на последния и предпоследния пост. И въпреки това на ден отделям само за "Автомобили" около 2 или 3 пъти по 10/15 минути. На човек търсещ нещо конкретно ще му отнеме минимално време да си прегледа нещата. Няма смисъл да товарим форума с още и още правила.

robygas
20-11-2009, 20:47
РЕД ТРЯБВА ДА ИМА!!!!- в кочината:flower:

santo_traficante
20-11-2009, 21:35
Добра идея, и като го направим и не си я чистят хората какво да ги правим ?
Нова категория наказание че не си е изчистил темата ?
Не звъчи много гот.
Модераторите си чистят темите колкото могат.
в Фв форум
продавача си трие последния ъп и пуска нов.
ако станат 2 или 3 ъпа един след друг направо му тряскам темата в коша без обжалване.
за безмислен спам в продава му тряскам предупреждение
на 3 предупреждения го мятаме в модула отрезвително за 7дни. При 10 предупреждения си казваме сбогом:)
ако много църка си го казваме на момента без обжалване:)
Отделно гониме тези който се занимават с търговия и не си плащат:)
гледам леко са ви поналазили тук:)

Например в Субару форум не можеш да продаваш нищо друго което не е свързано със Субару и ъпа е на 3/4дни

тук няма много теми в продава и лесно може да се контролира:-)

ае успех на ръководството:-):-)

acko88
20-11-2009, 21:48
На мен реално ми убягва къде е проблема с ъпването на 24 часа.
Търсиш кола влизаш в раздела и четеш. Като влизаш за първи път от 1 месец да речем така или иначе ще прочетеш всичко което не е заключено. На другия ден като влезеш ще имаш 2 страници ъпнати теми. От тях 5 ще са затова което търсиш. Еми не е голям зор да ги отвориш.
Като мод чета абсолютно всички теми в търговските раздели и то подробно гледам за грешки, нарушения, сравнявам датите на последния и предпоследния пост. И въпреки това на ден отделям само за "Автомобили" около 2 или 3 пъти по 10/15 минути. На човек търсещ нещо конкретно ще му отнеме минимално време да си прегледа нещата. Няма смисъл да товарим форума с още и още правила.

Еми прав си.

---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:42 ----------


в Фв форум
продавача си трие последния ъп и пуска нов.
ако станат 2 или 3 ъпа един след друг направо му тряскам темата в коша без обжалване.
за безмислен спам в продава му тряскам предупреждение
на 3 предупреждения го мятаме в модула отрезвително за 7дни. При 10 предупреждения си казваме сбогом:)
ако много църка си го казваме на момента без обжалване:)
Отделно гониме тези който се занимават с търговия и не си плащат:)
гледам леко са ви поналазили тук:)

Например в Субару форум не можеш да продаваш нищо друго което не е свързано със Субару и ъпа е на 3/4дни

тук няма много теми в продава и лесно може да се контролира:-)

ае успех на ръководството:-):-)

И какво накрая една казарма да си спретнем,сума хора вече се отказаха да влизат в форума и да пишат тук защото не е станал непоносим заради огромния спам,а заради напрегнатата атмосфера,всеки се кара с всеки за глупости,има 1000 нови правила който неможе всеки да ги знае,когато човек се е регистрирал е потвърдил че е съгласен с едно а пък сега ееее малко по друго вече.Ей много хора много хора се намразиха заради щуротиите на други хора!

thecleaner
20-11-2009, 23:18
в Фв форум
продавача си трие последния ъп и пуска нов.
ако станат 2 или 3 ъпа един след друг направо му тряскам темата в коша без обжалване.
за безмислен спам в продава му тряскам предупреждение
на 3 предупреждения го мятаме в модула отрезвително за 7дни. При 10 предупреждения си казваме сбогом:)
ако много църка си го казваме на момента без обжалване:)
Отделно гониме тези който се занимават с търговия и не си плащат:)
гледам леко са ви поналазили тук:)

Например в Субару форум не можеш да продаваш нищо друго което не е свързано със Субару и ъпа е на 3/4дни

тук няма много теми в продава и лесно може да се контролира:-)

ае успех на ръководството:-):-)

Дайте да не правим Гоуфаджийски работи. Конкретното ми предложение е:
Пуска се примерна тема в купува/продава.
Човека които е пуснал темата може само да редактира мнението си без да "ъпва". Всички пазарлъци стават на Л.С. или на алтернативни Skype или GSM, задължително обаче да има. След 60 дни темата отива в коша или ако потребителят пожелае сам и по рано. Не си ги измислям аз нещата а ви давам "челен опит" от най-големия купува/продава раздел в България, в които имаше такъв спам че не които не е попадал там няма как да си го представи.

mordohy
21-11-2009, 00:13
Лично аз си имам друго мнение.Нека си ъпва,който когато си иска,но всеки ъп да му сваля 100 лева от цената!

rusiq86
21-11-2009, 00:21
Нз какъв е проблема, лично на мен като ми трябва нещо, търся и претърсвам цялата тема ако живо ме интересува, и не се губи мн време. Просто заглавията на темите трябва да са точни и правилни.

Panchev
21-11-2009, 07:41
Лично аз си имам друго мнение.Нека си ъпва,който когато си иска,но всеки ъп да му сваля 100 лева от цената!
Е това писах и аз още в началото на на темата -така съм свикнал от други форуми и ми изглежда най-логично. По този начин най-отгоре ще е не най-нахалната тема (грубо казано), а най-актуалната. И като видиш първите 2 страници ще си в час с обявите. Ако търсиш нещо специално, ще поровиш и по-назад. Лично мнение!

acko88
21-11-2009, 10:26
Щом една тема се ъп-ва значи е актуална!Има си вече прието правило и то е за 24ч. преди ново ъп-ване.Даже и модераторите ви го казаха че разглеждането на всичките теми подробно отнема 10 тина мин,а ако разглеждате само тези който са предизвикали интерес увас,мисля поне 2/3 по-малко време ще ви отнема,форума изобщо не е толкова голям и задръстен,така че мисля че с тая тема се чешате там кадето неви сърби!

vesk0
21-11-2009, 18:35
Нека се направи опция за какъв период се пуска обявата, както е в mobile.bg . Така като изтече този срок обявата ще се изтрива автоматично. :comphits:

deadairplane
22-11-2009, 02:04
обяви не се трият, само тия които са в нарушение отиват към коша ... да вметна само


Нека се направи опция за какъв период се пуска обявата, както е в mobile.bg . Така като изтече този срок обявата ще се изтрива автоматично. :comphits:

Има си специална причина нищо да не се изтрива. Само разгледай раздела, в която е тази тема и ще разбереш защо.

ПС защо ли колегата си направи труда да пише като никой не чете?

vesk0
22-11-2009, 08:56
Има си специална причина нищо да не се изтрива. Само разгледай раздела, в която е тази тема и ще разбереш защо.

ПС защо ли колегата си направи труда да пише като никой не чете?

Знам че не се трият. Затова предлагам да станат срочни. Защото модераторите казват, че немогат да следят всичко.

vesk0
22-11-2009, 10:16
ПС защо ли колегата си направи труда да пише като никой не чете?

И колега виждам в 2 сутринта си оставил коментара си. По-добре лягай да си почиваш друг път вместо да се чудиш какво да напишеш. Все се намира по някой, който да създава конфронтации

acko88
22-11-2009, 11:22
Знам че не се трият. Затова предлагам да станат срочни. Защото модераторите казват, че немогат да следят всичко.

Аз пък това невидях някой да го казва :) Old fox каза че му отнема 10-15 мин за всички теми и не се е уплаквал!
Защо се разисква повече тая тема!??!

Old Fox
22-11-2009, 16:29
Аз пък това невидях някой да го казва :) Old fox каза че му отнема 10-15 мин за всички теми и не се е уплаквал!
Защо се разисква повече тая тема!??!
Само да вметна 10-15 само за "автомобили" имах предвид.

Nikiboy
22-11-2009, 21:18
Абе дайте да се ъпват колите на една седмица и да се трият предходните ъпове и сме готови.

Така продавачът сам ще се сети, че явно цената му е дървена и ще я намали.

Ще има време за мислене, а не за задължителен механичен ъп всяка сутрин.

Panchev
23-11-2009, 08:32
...Така продавачът сам ще се сети, че явно цената му е дървена и ще я намали.

Ще има време за мислене, а не за задължителен механичен ъп всяка сутрин.
Ааа, винаги има такива, дето си ъпват всекидневно, ама и през ум не им минава, че нещо не е наред! А това, че "като ти се ъпва обявата, значи че е актуална", как трябва да се чете? Кво й е актуалното на една обява, която стои на първа страница непроменена всеки ден, ама си я прочел вчера, и онзи ден, и ...всеки ден?!?

santo_traficante
23-11-2009, 10:01
Абе дайте да се ъпват колите на една седмица и да се трият предходните ъпове и сме готови.

Така продавачът сам ще се сети, че явно цената му е дървена и ще я намали.

Ще има време за мислене, а не за задължителен механичен ъп всяка сутрин.
сори ам акато гледам твойта обява:brickwall:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=39112

някви търгове ала бала а днес ме 23.11.2009год.

обявата не е коректна

1. не е спазено условието по търга
2. няма точно определена цена за мераклиите

та в случая не виждам изобщо защо ти е нужно да си Ъп-ваш темата:brickwall:

Nikiboy
23-11-2009, 11:09
Не си прав!

Колата не се продава от много време, виж в темата - 11.10.2009.

А това че има въпроси по нея нямам коментар. Да вземе някой модератор да я заключи или изтрие. Същото е можел да направи ако е бил преценил, че обявата не отговаря на изискванията.

Виж другите обяви с по 2-3 страници ъпчета!

santo_traficante
23-11-2009, 11:20
аз не мога да разбера колко пара е в крайна сметка тази кола:brickwall:

една кола струва толкова колкото е склонен купувача да даде за нея:thumbup:

друг е въпроса че тези коли се продават трудно в сравнение с други марки:)

трябва да може да се трие последния ЪП и да си я ЪП ва на ново.
това че го прави често няма да му продаде кошарата по бързо:thumbup:

Nikiboy
23-11-2009, 11:23
Оставия я моята, опитах нещо и не стана. Както и да е...



трябва да може да се трие последния ЪП и да си я ЪП ва на ново.
това че го прави често няма да му продаде кошарата по бързо:thumbup:

Тук си прав и е вариант за премахване на безброй страниците с Ъпове.

deadairplane
23-11-2009, 13:11
И колега виждам в 2 сутринта си оставил коментара си. По-добре лягай да си почиваш друг път вместо да се чудиш какво да напишеш. Все се намира по някой, който да създава конфронтации

Нощна смяна баце не мога да си лягам преди да свърши.
И не се чудя какво да на пиша, имам си няколко стотин сървъра на главата с няколко милиона мейлбокса. Ама ако всичко се четеше нямаше да си губя времето да ви обяснявам нещо което е написано 2 поста преди това.

ПС явно съзнанието ми е било по-ясно от твоето в 10:16. след като съм прочел, че вече е написан отговора на въпроса който поставяш?

ПС2 за това червеното си има темплейт за заяждане, но не мисля е подходящо да го използвам, при положение, че съм страна.

RPWWD
23-11-2009, 16:45
Колегата Panchev тайно се надява от ъпове колите на хората да станат по-евтини, та да успее да си купи ли ;-)

vesk0
23-11-2009, 22:46
Originally Posted by vesk0 http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=595965#post595965)
И колега виждам в 2 сутринта си оставил коментара си. По-добре лягай да си почиваш друг път вместо да се чудиш какво да напишеш. Все се намира по някой, който да създава конфронтации


Това обида ли е за да ми сваляте точка от репутацията?!?! Аз му давам приятелски съвет да не коментира мнения без да е вникнал в смисъла им като причина за това предполагам е, че не си е починал добре.

Panchev
24-11-2009, 07:59
Колегата Panchev тайно се надява от ъпове колите на хората да станат по-евтини, та да успее да си купи ли ;-)
Ха ха! Не ми беше хрумвало, но си има хора за всичко. Не, не смятам да си купувам кола. Поне не и в близката една година. Даже имам една за продаване и в скоро време ще я пусна, даже и тук, въпреки че не е от семейството. А и от това не смятам, че колите ще станат по-евтини. Но в крайна сметка, смятам, че ако няма всекидневен безсмислен ъп, първите страници на раздела биха изглеждали по същия начин, само дето датите на постовете ще са различни. И ако има обяви от по 2-3 страници, в тях ще има какво да се прочете. Трябва да си пълен гьон, за да ъпваш една и съща обява с една и съща цена в продължение на 6 месеца! Няма да давам примери.
И, все пак, това е моето мнение и не се стремя да го налагам на никого. Просто казвам, че има и друг начин.

Old Fox
24-11-2009, 08:52
Хайде да дискутираме с нормален тон и да не квалифицираме другите като гьонове или др. обувни елементи. Никак не е колегиално.

Panchev
24-11-2009, 10:55
А, сори, не съм визирал никого конкретно и не бих го направил! Не съм имал намерение да бъда груб, а и не се нервя на такива неща. Явно неудачно определение, ама ... Просто имаше мнения, че хората сами ще внимават и няма да "цапат" излишно темите, да си трият ъповете, сами да си намалят цената и пр. Е те тва няма да стане!

acko88
24-11-2009, 19:03
Ха ха! Не ми беше хрумвало, но си има хора за всичко. Не, не смятам да си купувам кола. Поне не и в близката една година. Даже имам една за продаване и в скоро време ще я пусна, даже и тук, въпреки че не е от семейството. А и от това не смятам, че колите ще станат по-евтини. Но в крайна сметка, смятам, че ако няма всекидневен безсмислен ъп, първите страници на раздела биха изглеждали по същия начин, само дето датите на постовете ще са различни. И ако има обяви от по 2-3 страници, в тях ще има какво да се прочете. Трябва да си пълен гьон, за да ъпваш една и съща обява с една и съща цена в продължение на 6 месеца! Няма да давам примери.
И, все пак, това е моето мнение и не се стремя да го налагам на никого. Просто казвам, че има и друг начин.

Добре бе колега,ами ако човек си е дал крайната цена на която може да си продаде колата,и неиска да сваля от цената... какво прави оставя си обявата да потъне и това е... В форума влизат различни хора и по различно време,има хора който невлизат с месеци,от там следва като няма да се преглеждат 4 страници ъпове ще трябва да разлежда 15 страници да стигне да обявата която не е ъпвана но му допада.Не е ли същото ?

dragonaz
24-11-2009, 22:01
Айде сега ..моля Ви, ако обичате нали сещате се....
да не ставаме като КАТ ... нон стоп забрани, рестрикции,
увеличаване на времеви интервали и чудеса.

Сега имаме прецедент от един човек недоволен,
чието мнение аз аплодирам, но има и стотици
друго членове на форума, които мислят иначе.

Имам предложение.
Като ще се обсъжда промяна или някое нововъведение,
нека да се въведе анкета, която да се отгласува от
членовете на форума и на края на която да се вземе евентуално решение от модераторите.

deadairplane
25-11-2009, 17:42
Това обида ли е за да ми сваляте точка от репутацията?!?! Аз му давам приятелски съвет да не коментира мнения без да е вникнал в смисъла им като причина за това предполагам е, че не си е починал добре.


За твое съжаление модераторите не могат да махат от репутацията. Ето как работи системата:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35492

vesk0
26-11-2009, 16:31
За твое съжаление модераторите не могат да махат от репутацията. Ето как работи системата:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35492

Гледай си сървърите никой не ти е искал мнението по този въпрос...