PDA

View Full Version : Индикация High Oil 147



mboge
24-11-2009, 17:13
Колата е 147 2004г. 1.9 JTD има само малък дисплей и днес ми исписа High Oil , преди това се появяваха квадратчета и индикация Oil oooooo нещо такова , какво може да значи ...

AR147
24-11-2009, 17:21
Да бе би да пише Maximum oil Level

mboge
24-11-2009, 17:28
Да бе би да пише Maximum oil Level

Не пишеше High Oil , но явно причината е била в това че колата беше в баир , сега на равно си изкарва познатата индикация

rady156
25-11-2009, 01:32
На тези, които са с голям дисплей има скала с няколко чертички и на равно трябва да е на около 4 от 6 чертички, не знам как е с малкия, но би трябвалао да е пак нещо подоно! Не трябва да е нито пълна нито празна скалата!

Pepo
25-11-2009, 08:00
Колата е 147 2004г. 1.9 JTD има само малък дисплей и днес ми исписа High Oil , преди това се появяваха квадратчета и индикация Oil oooooo нещо такова , какво може да значи ...
Ти сигурен ли си, че е беше High Oil, а не Height Oil?

mboge
25-11-2009, 08:59
Ти сигурен ли си, че е беше High Oil, а не Heigh Oil?

Е доколкото видях беше high , то се появява за малко при подаване на контакт , а какво значи heigh oil?

Pepo
25-11-2009, 09:22
Е доколкото видях беше high , то се появява за малко при подаване на контакт , а какво значи heigh oil?
Height oil е автоматичното чекиране нивото на маслото на двигателя преди стартиране. Така наречената електронна щека. С други думи, вместо да вдигаш капака и да опъваш механичната, преди всяко палене можеш да погледнеш показанието на електронната.
Графата е разделена от сегменти (това, което му викаш ''оооооо"). Когато започнат да намаляват и на тяхно място се появяват "_", е добре да провериш маслото визуално през механичната щека. След шофиране и докато маслото още не се е изтекло обратно в картера, е възможно вместо сегментите ''О" да се покажат едно или повече "_", което е нормално. Но сутрин, при студен двигател и автомобил паркиран на равно място, всичките ''О'' трябва да са си по местата :-D

mboge
25-11-2009, 10:13
Сутринта всичко си беше ОК оооооо :) значи да не се притеснявам , мерси колега

AR147
25-11-2009, 12:03
Сутринта всичко си беше ОК оооооо :) значи да не се притеснявам , мерси колега
ооооооо да :) има проблем ако пише Максиум Оил или ако оооо ги няма :),мен често ми пише максимум оил когато съм спрял под малък наклон


mod edit:Сори колега ама може ли по ясно да се изразяваш
има проблем ако пише Максиум Оил или ако оооо ги няма ???

Bobo
25-11-2009, 13:20
mod edit:Сори колега ама може ли по ясно да се изразяваш ???

Споко явно мода не е виждал 147 :pain:

AR147
25-11-2009, 13:38
ооооооо да :) има проблем ако пише Максиум Оил или ако оооо ги няма :),мен често ми пише максимум оил когато съм спрял под малък наклон


mod edit:Сори колега ама може ли по ясно да се изразяваш ???
Използвах оооооооооо ,зашото назад в темата ги ползваха колегите и имаше дефиниция на това що е то ооооо.
Може да ми делнеш мнението ,че е малко спамерско,но все пак се изяснихме :)
Поздрави.

Dodo 155
25-11-2009, 14:25
Heigh oil е автоматичното чекиране нивото на маслото на двигателя преди стартиране. Така наречената електронна щека. С други думи, вместо да вдигаш капака и да опъваш механичната, преди всяко палене можеш да погледнеш показанието на електронната.
Графата е разделена от сегменти (това, което му викаш ''оооооо"). Когато започнат да намаляват и на тяхно място се появяват "_", е добре да провериш маслото визуално през механичната щека. След шофиране и докато маслото още не се е изтекло обратно в картера, е възможно вместо сегментите ''О" да се покажат едно или повече "_", което е нормално. Но сутрин, при студен двигател и автомобил паркиран на равно място, всичките ''О'' трябва да са си по местата :-D
Може би имаш предвид HEIGHT (ръст, височина, кота) ;)
HEIGH значи нещо като ХЕЙ :biggrin:

fiore
25-11-2009, 14:27
Споко явно мода не е виждал 147 :pain:

За пръв път ми е:))


но все пак се изяснихме
По скоро не се разбрахме, за трудно четящите: Имах пред вид израза "да пише ***** или да ги няма" а не " оооо" . Аз лично не разбрах какво да няма.
А надписите по таблото на 147 имах честа да ги видя сичките дето може да ги напише сигурно, ама това е друга история:))). На никого не пожелавам да види толкова много надписи на таблото на 147 колкото аз видях.



След малко ще забърша спама!

Pepo
25-11-2009, 14:28
Може би имаш предвид HEIGHT (ръст, височина, кота) ;)
HEIGH значи нещо като ХЕЙ :biggrin:
Така, така...ритаха ме сутринта заради това...поправено е