PDA

View Full Version : Леко потракване



bodolei
24-11-2009, 18:05
Колеги Алфата ми е 2.4 JTD и от скоро,като я запаля когато е студена трака малко повече от обикновенното и като се по стопли се оправя.Трака като че ли е някои клапан,иначе не бута масло,вървенето и тягата си е същата,но това тракане ме притеснява.Който знае нещо да пише.

balev64
25-11-2009, 07:10
По принцип клишето за зимата е че при по ниски температури колата издава повече несвойствени шумове.До някъде тракането което си описал зависи и от маслото.Важното според мен е на топло всичко да е наред.Наблюденията за моята обаче са че нямам кой знае каква разлика в шумовете на студено и на топло.Даже на студено ми работи май че по добре щото като загрее на 90 градуса като се раздрънчи оная верига на маслената помпа става оле мале.Така и не намерих кора за под двигателя.

nightroller
25-11-2009, 12:48
Това пък е абсолютно нормално :) всички JTD са така и докато загреят са доста по шумни ;)

Коки
25-11-2009, 15:02
Колеги Алфата ми е 2.4 JTD и от скоро,като я запаля когато е студена трака малко повече от обикновенното и като се по стопли се оправя.Трака като че ли е някои клапан,иначе не бута масло,вървенето и тягата си е същата,но това тракане ме притеснява.Който знае нещо да пише.

Ето тук има 64 поста по въпроса с тракането:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35958

Може да е от веригата на маслената помпа например.

bodolei
25-11-2009, 16:12
Значи на ниски обороти като се в покои колата,не го прави това тракане,но като тръгна и 1500-2000 оборота и се чува това притракване и след около 3-5мин се оправя и всико е ок.Струва ми се че колегата balev64 е прав за тракането като е студена.Притеснявам се защото това ми е парвата дизелова кола която карам и парвата зима и затова

nightroller
25-11-2009, 17:26
Значи на ниски обороти като се в покои колата,не го прави това тракане,но като тръгна и 1500-2000 оборота и се чува това притракване и след около 3-5мин се оправя и всико е ок.Струва ми се че колегата balev64 е прав за тракането като е студена.Притеснявам се защото това ми е парвата дизелова кола която карам и парвата зима и затова

Колега не се вглеждай толкова в тези епизодични шумове това е Алфа все пак изчакай малко :) преди да диагностицираш проблема - току виж той изчезнал. :)

balev64
25-11-2009, 19:00
Бе това да не са някакви детонации от калпава нафта.Може да се чува нещо като аванс при бензиновите коли и това са точно тези детонации които също се появяват от лошо гориво или от голямо предварение( аванс) на центровката ама не знам в действителност какъв точно е шума,това в момента е само едно гадаене.

Jivko7777
26-11-2009, 12:02
По принцип клишето за зимата е че при по ниски температури колата издава повече несвойствени шумове.До някъде тракането което си описал зависи и от маслото.Важното според мен е на топло всичко да е наред.Наблюденията за моята обаче са че нямам кой знае каква разлика в шумовете на студено и на топло.Даже на студено ми работи май че по добре щото като загрее на 90 градуса като се раздрънчи оная верига на маслената помпа става оле мале.Така и не намерих кора за под двигателя.

Точно така е, в началото дори ЖТД-то е тихо и като загрее и вече става шумно заради веригата на маслената помпа...
Преди около седмица си занесох кората при един майстор на лодки да я оправи че беше скъсана на няколко места и беше хваната с миши-опашки...
И 3 дена карах без кора...хора как карате така незнам все едно карам трактор, ужас е направо...
След слагането на кората обаче стана много тиха, дори мога да кажа че ако си на повече от 5 метра от колата и не се чува че е запалена, наистина има голяма разлика само от една кора!

balev64
28-11-2009, 16:54
Ми освен да дадещ един чертеж и тези дето нямаме да вземем да си направим сами кори за под двигателя.Аз вече обмислям и този вариянт.

Jivko7777
30-11-2009, 17:30
Ми освен да дадещ един чертеж и тези дето нямаме да вземем да си направим сами кори за под двигателя.Аз вече обмислям и този вариянт.

Ми нямам чертеж...Просто моята кора си беше отдолу но хваната с миши опашки защото ушите каде се захващат се бяха скъсали...и той просто изгради тези уши+някои други части от кората които липсваха и стана като нова за 25 лв. ;)

bodolei
30-11-2009, 23:36
Колеги от два дена във нашия град е топло и този проблем с потракването не ми го е правило.Хайде върви разбери какво и е на тази кола,аз немога да си го обесня

Bobo
02-12-2009, 01:32
Ама закво ще ги шумоизолирате купете си по един шлемофон или по една яка музика и готово 8)

balev64
02-12-2009, 06:08
Нали не сме егоисти и мислим и за другите...:)

Bobo
02-12-2009, 15:23
Нали не сме егоисти и мислим и за другите...:)

Ееее те тогава тия с ТДИ-тата трябва да ги обявят за терористи :laughing1:

muro007
06-05-2012, 19:16
Бе това да не са някакви детонации от калпава нафта.Може да се чува нещо като аванс при бензиновите коли и това са точно тези детонации които също се появяват от лошо гориво или от голямо предварение( аванс) на центровката ама не знам в действителност какъв точно е шума,това в момента е само едно гадаене.


Добре колеги значи разбрах че 2.4 jtd му трака веригата след като загрее а моята алфа е 1.9 jtd 105 и като загрее към 75,90 градуса в диапазон от 1500 до 2200 оборота почва адски гадно да трака нещо от сорта на так так так так в ритъм с оборотите на двигателя само в движение на място не се чува колкото и да давам газ го няма тракането???Иначе всичко съм сменил ремъци ролки масло selenia WR филтри абсолютно всичко ходих при двама маистора и единия вдигна рамене а другия каза че тропала от аванса и че нямала центровка а колата буквално си е самолед варви много пали си и при минус 18 с две изгорели свещи но пуши доста черен пушек и гори много???

balev64
07-05-2012, 21:09
Колега предии малко писах в една моя тема какво съм направил по въпроса тракането.Според мен това е от непоплътнени дюзи,т.е свалян дюзи и не подменени дихтунги.

Jivko7777
07-05-2012, 21:19
именно или дюзите или щом пък и пуши много може и да е много лош чип...

muro007
09-05-2012, 16:09
именно или дюзите или щом пък и пуши много може и да е много лош чип...

А след като е дюза защо чатка само в движение от 1500 до към 2200 оборота и само след като е загряла колата :lupe: ???

Jivko7777
09-05-2012, 16:51
А след като е дюза защо чатка само в движение от 1500 до към 2200 оборота и само след като е загряла колата :lupe: ???

с какво масло я караш колата ? отделно точно при пълна газ може да не са добре стегнати дюзи имаше такива случаи... чува се като пукане

muro007
09-05-2012, 23:49
По сервизна книжка пише че е карана само със SELENIA WR такова сложих и аз пък дали е хубаво незнам!!! Отделно при мен не е пукане а нещо от сорта на чък чък чък и наи силно се чува примерно на 5та по нанагорнище на 1ва е наи слабо изразено а като работи на място вообще го няма ЩО Е ТО ????????? Хаиде някои маистор да се изкаже че ми умразна от тая дизелова голф 2ка

---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:44 ----------

По сервизна книжка пише че е карана само със SELENIA WR такова сложих и аз пък дали е хубаво незнам!!! Отделно при мен не е пукане а нещо от сорта на чък чък чък и наи силно се чува примерно на 5та по нанагорнище на 1ва е наи слабо изразено а като работи на място вообще го няма ЩО Е ТО ????????? Хаиде някои маистор да се изкаже че ми умразна от тая дизелова голф 2ка кажете как сам да си проверя дюзите не се ли продава някакъв ремонтен комплект

---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:49 ----------


с какво масло я караш колата ? отделно точно при пълна газ може да не са добре стегнати дюзи имаше такива случаи... чува се като пукане

По сервизна книжка пише че е карана само със SELENIA WR такова сложих и аз пък дали е хубаво незнам!!! Отделно при мен не е пукане а нещо от сорта на чък чък чък и наи силно се чува примерно на 5та по нанагорнище на 1ва е наи слабо изразено а като работи на място вообще го няма ЩО Е ТО ????????? Хаиде някои маистор да се изкаже че ми умразна от тая дизелова голф 2ка кажете как сам да си проверя дюзите не се ли продава някакъв ремонтен комплект

Jivko7777
10-05-2012, 17:31
туй чък чък може да е строшен повдигач... и клапана да се удря, един голф тди така беше станал...

balev64
14-05-2012, 14:15
При мене е нещо като аванс,чувал съм го и при други дизели това тракане или чаткане.Аз сменях дихтунги и в момента е съвсем слабо,даже на 1500 об. го няма вече а се чува в още по ниските обороти и то само на студено.