PDA

View Full Version : АБС Проблем !?



haton
29-11-2009, 13:07
Здравейте, имам проблем с АБС-а...Стана след като ми падна акумулатора,започнаха да светят едновременно АБС лампата и за ръчната лампата! Всичко ми е ново от към спирачки и т.н. С нов акумулатор съм от вчера, но отново светат. Има случаи в които не светат и тогава АБС-а работи, обаче свети ли лампата не работи..!? Някой нещо ако може да ми помогне ще съм много благодарен :) :) :) ( За ръчната мисля че нещо се ебава при нея,защото ръчката ми е разхлабена и мърда и може да има нещо там)

Veloce
29-11-2009, 13:26
Колега относно АБс-а най-добре отиди да направиш една диагностика, може еку-то да е записало някаква грешка. За ръчната има писано по темата доста.

ФЕРАРИСТ
29-11-2009, 17:13
Здравейте, имам проблем с АБС-а...Стана след като ми падна акумулатора,
Бушоните ти за АБС, вентилатори, на плюсовата клема на акумулатора ли са, или са горе вдясно до казанчето за спирачна течност.....

tipo1960
29-11-2009, 19:16
Колега ако ръкохватката на ръчната ти се е разхлабили,може да ти присветва от време на време индикацията в таблото,при мен така беше,ето как си реших проблема
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=32397&highlight=%F0%FA%F7%ED%E0+%F1%EF%E8%F0%E0%F7%EA%E0

haton
29-11-2009, 22:20
Бушоните ти за АБС, вентилатори, на плюсовата клема на акумулатора ли са, или са горе вдясно до казанчето за спирачна течност.....
Точно от това се оказа,той баща ми го беше оправил таман като слезнах пред блока днеска минути след като постнах темата :) Не беше вързано правилно.. и единия предпазител ми е счупен да кажем..сега трябва да си взема само и всичко е точно :) Но важното е че работи вече :) Мерси все пак :)

ФЕРАРИСТ
30-11-2009, 03:30
Точно от това се оказа,той баща ми го беше оправил таман като слезнах пред блока днеска минути след като постнах темата :) Не беше вързано правилно.. и единия предпазител ми е счупен да кажем..сега трябва да си взема само и всичко е точно :) Но важното е че работи вече :) Мерси все пак :)
Аз затва си преместих тия бушони от плюсовата клема на другото място........

fiore
30-11-2009, 15:59
Аз затва си преместих тия бушони от плюсовата клема на другото място........

Нищо им няма на плюсовата клема. Идеално си стоят там.

ФЕРАРИСТ
30-11-2009, 16:34
Нищо им няма на плюсовата клема. Идеално си стоят там.
Абе може и така да е, ама мойта е в багажника, и няма начин.....:super:
Иначе по случая просто предположих че като са местили акумулат са ръчнали някой бушон или връзка там, и затва.....

adv_petrov
30-11-2009, 17:00
А добре да попитам, на когото тея предпазители не са на плюсовата клема, пък има идентичен проблем (по-често ми свети лампата за абс-а, и досега само 2 пъти съм виждал да ми свети тая за ръчната) кое точно да погледне?

ФЕРАРИСТ
30-11-2009, 18:27
Теоретично няма значение къде са, просто като са на акум по мое мнение понякога ако го махаш или се разбараника там нещо по клемите, е възможно да не прави добра връзка.......докато като са забити вдясно от казанчето за спир. теч., по рядко има движение там - ся може и да не е така, ама ей на че на колегата от това му се е получило......иначе ако има идентичен проблем, добре ще е по мое мнение да направиш същото - поразбутай бушони, релета, почисти със спрей.....ся може и да не е от това, но ако го направиш ще знаеш че не е от това, иначе мое да одиш на диагностика до откат, и нищо да не ти намират.....изобщо тая манипулация при 156 е доста полезна, кофти връзките могат да дават големи ядове.....дето трудно се фащат.....

adv_petrov
30-11-2009, 18:42
Значи ще ги поразмърдам хубаво утре на светло, кофти е че при тоя проблемабс-а светва само понякога - не е постоянно, че да мърдаш предпазителите и да гледаш вътре дали угасва. Ама като знам на Ланчията ипсилона как ми бяха монтирали предпазителите до казанчето за водата за чистачките, и като намокриш отстрани не работеше вентилатора на купето, има логика да е така.

ФЕРАРИСТ
30-11-2009, 18:59
Иначе така или иначе ще бараникаш букси, може да разбуташ и самия конектор на АБС-а.......и едно лилаво черно кабелче дето дава маса на тая гадост.....