PDA

View Full Version : RESURS or RiMET



leshoiad
30-11-2009, 19:48
Здравейте колеги, дайте да поговорим малко за тази нано-космическа-руско-супертайна технология. Плюсове и минуси. До тук от изчетеното във форумите на колегите с рено, пежо, волво и т.н общо взето мненията са 50/50. Ясно е, че това е добавка за поздухани вече от каране двигатели с понамалели параметри що се отнася до компресия и равномерен ход. Нека все пак да помислим и за превантивната страна на въпроса. С други думи уместно ли е да се слага превантивни с цел да се запази двигателя. Основните доводи на някои колеги бяха, че при ползване на въпросните добавки рискуваме запушване на маслените магистрали. Доколко е уместно това твърдение имайки предвид състава на добавките. От друга страна друг колега пък, се оплаква от не дотам сериозни търговци, които си позволяват да разхерметизират опаковките, отделяйки щампованото фолио и слагайки в опаковката лубрикант, известен само на Господ. Така, че споделете мнение!
http://www.asmotors.eu/
http://www.rimet-bg.hit.bg/main.htm

balev64
30-11-2009, 20:20
Ползвал съм руска добавка на която смело беше написано че основния ремонт може да почака.Е ремонта все още си чака но и кой знае какъв ефект от тази добавка не видях.Може да има някакъв "невидим" ефект, но поне проблема с маслото си остава за сега.Касае се за VW Transporter T4,гори масло като змей,минал съм от зор на М10Д и май че варел ще си купувам скоро.Сега, ако погледнем малко по задълбочено,въпросния Т4 както казах е доста лаком и маслото често се губи извън обсега на щеката,при това положение може теоретично да предположим че въпросната добавка си изиграва ролята да защитава триещите се части,но това е само едно предположение...Мой приятел наскоро си закупи комплекта добавки на дура люб.Като гледам, визуално промяна няма.Друго зa което се сещам е маслото Liqui molly.С години съм ползвал такова,даже веднъж го смених след две годишен период на експлоатация(бях се отнесъл нещо),ами за него мога да кажа само хубави неща.Просто това масло е много добро,за него се подписвам с двете ръце.

hamel1
30-11-2009, 20:36
Не съм фен на добавките.Те не оправят положението.

leketo84
30-11-2009, 21:43
Не знам за тези добавки как са , аз лично съм ползвал американски е така за профилактика малко заради скапаните ни горива и мисля че ефект има и то положителен !!! :starwars:

bodolei
30-11-2009, 23:32
Колеги,моето мнение за добавките е,че внушението е голяма работа.Кото внушиш на един човек че бчлото е черно и тои се съгласява.Едно време като е нямало добавки колите макар и лади и жигулета варвенети им е било едно и също.Рецептата е във доброто гориво.Смело мога да го твърдя,защото ми падна на черно малко руска нафта и мога да ви кажа че тягата на колата се промени ряско,все едно че и бях сложил чип на алфата.Не знам но аз така мисля,че тези добавки са глупости.Истината е в качетвените горива: th_up:

leketo84
30-11-2009, 23:50
Истината е в качетвените горива: th_up:
Именно колега , но тук такива горива нямаме !!! И алтернативата е ...:lupe:

RoMAN
01-12-2009, 01:16
Добавките които трябва дизелите да ползват са само 2.
1. Цетан бустър ( Cetane Booster ) за да имат по-добър респонс колите и по живи да са.
2. Добавка за прочистване на дюзите (Redex са на приемлива цена) от гадните горива които ползваме. Това е.

Mисля, че същото важи и за бензинките т.е. октан бустър и другото.

bodolei
01-12-2009, 03:00
колега пак ти казвам внушението за тези добавки е голяма работа.Фирмите си продават стоката за да си вземат паричкит,а ние със тези добавки да си мислим че като ги сипвами и всичко е ок.Не се заблуждавай.Качественото гориво му е майката

RoMAN
01-12-2009, 09:52
колега пак ти казвам внушението за тези добавки е голяма работа.Фирмите си продават стоката за да си вземат паричкит,а ние със тези добавки да си мислим че като ги сипвами и всичко е ок.Не се заблуждавай.Качественото гориво му е майката

Не съм съгласен с теб. Мисля, че трябва първо да пробваш и тогава да кажеш. Качествените горива са мит тук.

virusalfa
01-12-2009, 15:38
Не съм фен на добавките.Те не оправят положението.
Ами аз досега тези,които съм ползвал всичките имат ефект,пък не знам ти дали си ползвал.На Холтс против теч от радиатора има ефект,както и на Лукас добавката срещу теч и паразитни шумове от хидравличните усилватели.При мен след една седмица спря да ми каче масло от хидравликата.

hamel1
01-12-2009, 20:19
Ами аз досега тези,които съм ползвал всичките имат ефект,пък не знам ти дали си ползвал.На Холтс против теч от радиатора има ефект,както и на Лукас добавката срещу теч и паразитни шумове от хидравличните усилватели.При мен след една седмица спря да ми каче масло от хидравликата.

Тук не става въпрос за добавки против теч!!!!!!!!!!!

code
01-12-2009, 20:32
Най-добрия начин за отлагане на ремонта са гъстите масла - добавките обикновено са много силно препоръчвани заради това, че се продават дабъл, че някой път и х3 ;) разни търговци - разни идеали. В последните 3 броя на списание Приста има разкошни статии за откриване на причините за ниско налягане на маслото. Препоръчвам.
http://www.prista-oil.com/index.php?rt=14&l=bg

pr_00f
03-12-2009, 00:24
Добавките които трябва дизелите да ползват са само 2.
1. Цетан бустър ( Cetane Booster ) за да имат по-добър респонс колите и по живи да са.
2. Добавка за прочистване на дюзите (Redex са на приемлива цена) от гадните горива които ползваме. Това е.

Mисля, че същото важи и за бензинките т.е. октан бустър и другото.

А за зимата добавка да не мръзне нафтата ?

bodolei
03-12-2009, 18:35
А за зимата добавка да не мръзне нафтата ?

и мен ме интересува за зимата,че ми е първа година с дизелова кола и незнам какво се слагам

EMo0o
03-12-2009, 18:46
Аз не сипвам добавки , зимата я карам със ОМВ Алпин Дизел и нямам проблеми :)

bodolei
04-12-2009, 15:09
Аз не сипвам добавки , зимата я карам със ОМВ Алпин Дизел и нямам проблеми :)

Колега хубаво че я караш с ОМВ Алпин Дизел,но в моя град няма ОМВ трябва за всяко зареждане да ходя до Разград или Русе а тва си е все пари.Някакви други предложения ако имате даваите

rodeff
04-12-2009, 17:01
Аз не сипвам добавки , зимата я карам със ОМВ Алпин Дизел и нямам проблеми :)

Не се излагай, точно от това ще страдаш.
OMV имат най-кофти нафта (Не дизел) и много вода.
Питай при Бобо колко коли хвърлиха помпи от OMV дизел.

Не че има по-добри алтернативи, но предупреждавам да внимаваш там.

Аз лично имам доста лош опит с дизел от ОМV.
Не само с алфата, но и с пежото на майка ми, което буквално умря на пътя от въпросната нафта.

Направи си експеримент. Вземи и сложи в една чашка алпин дизел и я остави на вън на -10 градуса.
Според тях би трябвало да седи течна и на -20, само че тук това не е така. Веднага става на пихтия и ако я прецедиш, ще видиш колко вода ще изкараш.




---------- Post added at 15:01 ---------- Previous post was at 14:59 ----------


Колега хубаво че я караш с ОМВ Алпин Дизел,но в моя град няма ОМВ трябва за всяко зареждане да ходя до Разград или Русе а тва си е все пари.Някакви други предложения ако имате даваите

За сега аз съм най-доволен от Шел и от Еко скъпата нафта и на двете.

Има тема кой с какво гориво кара.
Може да я потърсиш.

Относно добавките, лично мен ме е страх да слагам, особенно ако няма нужда.
Ако двигателя вече е "родил" тогава може да се изгавриш с него и да рискуваш.
Ако има ефект добре, ако ли не, то просто си дал малко пари на вятъра.

bodolei
04-12-2009, 18:56
Колега и аз съм много доволен от Шел и най-много от Еко,слагал съм и от ОМВ и е пълна костенурка няма тяга неварви.А като сложа от Еко или Шел дайе не ми трябва добавка.

ACEHOB
06-12-2009, 11:34
Смело мога да го твърдя,защото ми падна на черно малко руска нафта и мога да ви кажа че тягата на колата се промени ряско,все едно че и бях сложил чип на алфата.

И на мен ми попада около един резервоар на месец и аз твърдя че вървежа на колата се променя значително.


Добавките които трябва дизелите да ползват са само 2.
1. Цетан бустър ( Cetane Booster ) за да имат по-добър респонс колите и по живи да са.
2. Добавка за прочистване на дюзите (Redex са на приемлива цена) от гадните горива които ползваме. Това е.

И аз слагам от тях от време на време но огромна разлика не съм видял. Определено в началото играеше като че ли повече фактора внушение.

BlackBaron
07-12-2009, 13:05
Колеги нека и аз да споделя, макар и доста скромния ми опит.

Купих си колата преди една седмица и се сблъсках със следния проблем. Покарам я малко и изведнъж започва да предърпва (като недостик на нафта) и ми светва борд компютъра и след това колата става скопена, т.е. загубила е поне 50 - 60% от динамиката си. Мисля си аз "карана е много градско + кофти нафта = задръстени дюзи" . Та тръгвам си от София за Добрич и я режа та режа за да е оправят нещата и накрая пак същатата работа. След което вече за на към вкъщи не издържах и спрях на първата бензиностанция и си купих добавка за прочистване на дизеловата система нещо си REDEX мисля че беше и ЧУДО. Колата в началото ми попридърма веднаж дваж и след това от Варна до София без никакъв проблем се прибрах и даже мога да кажа че изпитах истинската ALFA удоволствие :big_bow_down:.
Та да обобщим моето мнение е че определено има ефект от добавките и то не е само внушение. Просто има ефект там където е нужен.

ACEHOB
08-12-2009, 09:18
Просто има ефект там където е нужен.

По точен отговор няма да се намери!

leshoiad
10-12-2009, 07:10
А по въпроса с превантивните мерки, какво ще кажете?

balev64
10-12-2009, 14:52
Относно превенцията въпроса е спорен.Имам приятел който си купи всички добавки на Дура луб.Още не можем да открием някакъв положителен ефект от упражнението.Сигурна е само сумата дето я даде за закупуването им.Най вероятно ефект върху изправни автомобилни възли няма.При изправен двигател или ск.кутия тази добавка най вероятно остава на депо да си чака момента когато се наложи да предпазва.