PDA

View Full Version : странен проблем



totoza
01-12-2009, 20:15
здравеите значи колата ми е алфа 156 2,4 ЖТД,имам един проблем колата до 3000 об.си варви перфектно но мине ли ги забива и светва дюзата на таблото !като е закача на диагностика ми излиза (датчик пълнене-твърде високо напрежение) какво ше значи това,че е за смяна ли?кой от двата е :help:

oem
01-12-2009, 20:20
извини ме несъм искал да те обидя !просо с това се занимавам !с диагностики !:saint:

:clap:

totoza
01-12-2009, 20:24
признавам си че това него разбирам :gruebel::help:

oem
01-12-2009, 20:31
Това от снимката ти е соленоида за налягането на горивото. Дай номера на грешката. Този превод незнам от къде го извади, но с нищо не помага.

totoza
01-12-2009, 20:33
Това от снимката ти е соленоида за налягането на горивото. Дай номера на грешката. Този превод незнам от къде го извади, но с нищо не помага.
ами от КТС-а !номера на грешката не си е спомням но се появи след смяната на новата турбина !

oem
01-12-2009, 20:39
Ми нито едно от тези двете не е "датчика за налягането на пълнене".

търтей
01-12-2009, 20:40
Я вземи отиди на свестна диагностика и то ще си каже какво й има.
А ти какво диагностицираш по принцип?

oem
01-12-2009, 20:42
Първото на снимката е соленоида за контрол на налягането на горивото. На втората снимка ти е датчика за високо налягане на горивото.

Датчика за налягането при пълнене долу на снимката. каталожен номер по БОШ: 0 281 002 215

totoza
01-12-2009, 20:55
Ми нито едно от тези двете не е "датчика за налягането на пълнене".
ами първия го водят (Регулатор налягане гориво (http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49&modif=212&cat=351&subcat=358&prod=3774&numenkl=1&show=1)) а втория (Датчик налягане гориво (http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49&modif=212&cat=351&subcat=374&prod=3773&numenkl=1&show=1))

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:50 ----------


Първото на снимката е соленоида за контрол на налягането на горивото. На втората снимка ти е датчика за високо налягане на горивото.

Датчика за налягането при пълнене долу на снимката. каталожен номер по БОШ: 0 281 002 215
това ли ?MAP сензор + темп. датчик (http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49&modif=212&cat=351&subcat=361&prod=6237&numenkl=2&show=1)

oem
01-12-2009, 21:02
ами първия го водят (Регулатор налягане гориво (http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49&modif=212&cat=351&subcat=358&prod=3774&numenkl=1&show=1)) а втория (Датчик налягане гориво (http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49&modif=212&cat=351&subcat=374&prod=3773&numenkl=1&show=1))

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:50 ----------


това ли ?MAP сензор + темп. датчик (http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49&modif=212&cat=351&subcat=361&prod=6237&numenkl=2&show=1)

Мдам :)

Можеш да пробва да го почистиш :)

totoza
01-12-2009, 21:25
Мдам :)

Можеш да пробва да го почистиш :)
как мога да го почистя и каде се намира,какво върши този датчик и колко струва ?

oem
01-12-2009, 21:39
МАП сензора е датчик който очита абсолютното налягане на въздуха в смукателния колектор. Данните от този сензор се използват за изчисляване на плътноста на въздуха и определят процента на потока от въздух постъпващ в двигателя. Което от своя страна служи като данни за изчисление и определянето на количеството гориво което трябва да постъпи в двигателя за да се образува оптимална горивовъздушна смес.

Посичтва се с почистващ спрей на алкохолна основа. такъв който се изпарява и не оставя остатъци.

М/у другото провери си ЕГР-а дали работи коректно.

ЕДИТ: Аааа да. То се подразбира от горенаписаното, но все пак този сензор се намира в средата на смукателния колектор.

totoza
01-12-2009, 21:44
а с обезмаслител дали ще стане да го почистя,а ЕГР клапана как се почиства и вазможно ли е от този МАП датчик да ми прави номерата колата ми аз за това немога да си го обесня като ми излиза с това име (датчик пълнене )

oem
01-12-2009, 21:57
а с обезмаслител дали ще стане да го почистя,а ЕГР клапана как се почиства и вазможно ли е от този МАП датчик да ми прави номерата колата ми аз за това немога да си го обесня като ми излиза с това име (датчик пълнене )

Не съм спец по дизелите. Има тема за ЕГР-а. Потърси я. Датчик пълнене ти е мапа. БОЩ така го превеждат. "Датчик за налягането на пълнене".

Значи незнам какви диагностики правиш, но не се изцепвай така във форума след като не са ти ясни елементарни неща. Диагностиката съвсем не се изразява в прочитане на грешките в модула за управление на мотора. Диагностичното оборудване е само един помощник на механика. Първо научи как ти работи системата за управление на двигателя, какво точно вършат сензорите по двигателя и какви стойности и как трябва да работят в изправно състояние.

При диагностика в много от случите записани грешки няма, а проблема си го има. И много от диагностиците като теб щом видят, че няма грешка за тях всичко е наред, а дефакто колата не върви.

Специално МАП-а и МАФ-а работят долу-горе с една цел. При някои автомобили съшествува единия, при други другия, а при малка част от тях и двата, както е при теб. Имаш МАП и МАФ. МАФ-а ти е непосредствени след въздушния филтър и мери количеството въздух преди турбината, а МАП-а мери налягането в колектора. И ако да речем ЕГР-а ти е постояно отворен обиковено дава грешка в МАП-а. Но това са все неща които един специалист може да обясни по-добре. Така, че консултирай се с някой от сервизите в общия раздел.

За почистването ти казах как се прави. Всичко друго си е на твоя отговорност.

plamen76
01-12-2009, 22:00
здравеите значи колата ми е алфа 156 2,4 ЖТД,имам един проблем колата до 3000 об.си варви перфектно но мине ли ги забива и светва дюзата на таблото !като е закача на диагностика ми излиза (датчик пълнене-твърде високо напрежение) какво ше значи това,че е за смяна ли?кой от двата е :help:
Виж пак грешката но това забиване ми е много познато и в 99%от случаите се оказва износена помпа високо налягане.Най-слабата им част заедно с турбината която пък е за еднократна употреба при 136 коньовите,датчиците или работят или не и по принцип си е просто безмислено да се сменят ей-така.Отиди на друга диагностика и дано да случиш на на хора които могат да разчитат грешките реално,иначе горко ти

oem
01-12-2009, 22:06
Мисля, че ако колегата имаше проблем с налягането на горивото друг сензор щеше да изврещи. А то има такива. не е като да няма при тоя мотор :)

totoza
01-12-2009, 22:12
Не съм спец по дизелите. Има тема за ЕГР-а. Потърси я. Датчик пълнене ти е мапа. БОЩ така го превеждат. "Датчик за налягането на пълнене".

Значи незнам какви диагностики правиш, но не се изцепвай така във форума след като не са ти ясни елементарни неща. Диагностиката съвсем не се изразява в прочитане на грешките в модула за управление на мотора. Диагностичното оборудване е само един помощник на механика. Първо научи как ти работи системата за управление на двигателя, какво точно вършат сензорите по двигателя и какви стойности и как трябва да работят в изправно състояние.

При диагностика в много от случите записани грешки няма, а проблема си го има. И много от диагностиците като теб щом видят, че няма грешка за тях всичко е наред, а дефакто колата не върви.

Специално МАП-а и МАФ-а работят долу-горе с една цел. При някои автомобили съшествува единия, при други другия, а при малка част от тях и двата, както е при теб. Имаш МАП и МАФ. МАФ-а ти е непосредствени след въздушния филтър и мери количеството въздух преди турбината, а МАП-а мери налягането в колектора. И ако да речем ЕГР-а ти е постояно отворен обиковено дава грешка в МАП-а. Но това са все неща които един специалист може да обясни по-добре. Така, че консултирай се с някой от сервизите в общия раздел.

За почистването ти казах как се прави. Всичко друго си е на твоя отговорност.
мерси за всичко!а заеш ли че точно преди два дни ми даде грешка ЕГР клапън,изтрих е и повече не се появи,но днес излезе този датчик значи ще го почистя и ако няма разлика да го сменям ли задължително ?

търтей
01-12-2009, 22:20
Иди на сервиз където разбират. По нета никой не може да ти каже какво й е на колата, а твоята диагностична апаратура ясно за какво става...

Заключвам темата, че да не ставаме за смях на чужденците.