PDA

View Full Version : Вентилатор на парно



teodor80
01-12-2009, 21:09
Имам проблем с предпазитела на вентилатора.Стопява ми предпазитела.В сервиза мой познат ми каза,че вентилатора трябва се изчисти или нещо му пречи и стържи леко каточе ли.За това ми стопявало предпазитела.За това трябва да го изкарам от дупката му.Имате ли представа как става упражнението?

Bobo
02-12-2009, 01:47
Имам проблем с предпазитела на вентилатора.Стопява ми предпазитела.В сервиза мой познат ми каза,че вентилатора трябва се изчисти или нещо му пречи и стържи леко каточе ли.За това ми стопявало предпазитела.За това трябва да го изкарам от дупката му.Имате ли представа как става упражнението?

Ами аз имам и трябва да ти кажа че ще ти се разкаже играта :heavy_cry: Разглобява се всичко.

teodor80
02-12-2009, 18:24
Ами аз имам и трябва да ти кажа че ще ти се разкаже играта :heavy_cry: Разглобява се всичко.
Ако ти е трудно да пишеш та да ни отвориш очите как става да ти званна по телефона тогава да обясниш кое след кое се сваля та да не се лутам.

Bobo
03-12-2009, 02:40
Ако ти е трудно да пишеш та да ни отвориш очите как става да ти званна по телефона тогава да обясниш кое след кое се сваля та да не се лутам.

Да тва е решението ;)

didod
03-12-2009, 12:40
Със сигурност има поне 2-ма от форума тук, дето са правили упражнението. Имаше и тема май за това...

teodor80
03-12-2009, 20:33
Със сигурност има поне 2-ма от форума тук, дето са правили упражнението. Имаше и тема май за това...
Търсих ама не намерих.

kosakov5
03-12-2009, 20:56
Търсих ама не намерих.

Колега спомням си,че някой беше сменял вентилатор на парното и го беше обяснил много точно...имаше и снимки даже.намира се под клапата за въздуха който влиза в купето..

krasivl
04-12-2009, 16:18
Колега порови малко има много подробна иформациа за вентилатора.На 4Алфи166 съм сменявал.Не е никак сложно,писал съм много подробно процедурата.На колегата Водо му е сложно.Сваляне и качване 30минути.

teodor80
05-12-2009, 18:16
Колега порови малко има много подробна иформациа за вентилатора.На 4Алфи166 съм сменявал.Не е никак сложно,писал съм много подробно процедурата.На колегата Водо му е сложно.Сваляне и качване 30минути.
Съгласен съм колега ама не намирам тази информация.Да не нещо да се е изгубила във темите.

krasivl
06-12-2009, 08:56
1 махат се чистачките.2 кората под чистачките.3 източва се фреона.4 откачат се отдясно плюсовите клеми.5 маха се предпазната кора.6 търбите на климатроника се откачат пред моторчето на вентилатора се намират. Вече се вижда питата на климатроника зад нея легнала е питата на парното.Тук има малко играчка.Това е в общи линий.

---------- Post added at 06:56 ---------- Previous post was at 06:49 ----------

Цялото парно радиатора,вентилатора и питата на климатроника са еднакви с Ланчия Капа . Много по евтино е когато търсиш за Капа 1към1 са с 166

Bobo
07-12-2009, 13:55
1 махат се чистачките.2 кората под чистачките.3 източва се фреона.4 откачат се отдясно плюсовите клеми.5 маха се предпазната кора.6 търбите на климатроника се откачат пред моторчето на вентилатора се намират. Вече се вижда питата на климатроника зад нея легнала е питата на парното.Тук има малко играчка.Това е в общи линий.

---------- Post added at 06:56 ---------- Previous post was at 06:49 ----------

Цялото парно радиатора,вентилатора и питата на климатроника са еднакви с Ланчия Капа . Много по евтино е когато търсиш за Капа 1към1 са с 166

На мене ми е сложно ма като те гледам тебе само за фреона ше ти трябват 30 минути :spiteful:

teodor80
07-12-2009, 18:21
На мене ми е сложно ма като те гледам тебе само за фреона ше ти трябват 30 минути :spiteful:
Колега дай и твоя вариант та да прециним кое е по леко.Нали за това е форума да си помагаме не да си вадим очите един на друг и да се доказваме ко е направил по трудния начин.

Bobo
07-12-2009, 19:28
Колега дай и твоя вариант та да прециним кое е по леко.Нали за това е форума да си помагаме не да си вадим очите един на друг и да се доказваме ко е направил по трудния начин.

Единствнния начин е да ти постна снимки а операцията ще я правя пак утре и други ден ;)

krasivl
07-12-2009, 19:51
На мене ми е сложно ма като те гледам тебе само за фреона ше ти трябват 30 минути :spiteful:

Прав си колега, 30минути са без източването и после пълненето на фреона.Тази процедура не зависи от мен.

teodor80
07-12-2009, 21:56
Единствнния начин е да ти постна снимки а операцията ще я правя пак утре и други ден ;)
Ще е супер не само за мен и за някой колеги и след мен.Не е приятно ама уви нито моята ще е първата с развалена перка нито последната.И след постването на снимките ще моля модераторите да изчистят темата и я направят като темата със смяна на жила за ръчна.Супер е темата.

em4o1
07-12-2009, 22:36
Единствнния начин е да ти постна снимки а операцията ще я правя пак утре и други ден ;)
Може ли моята кошница да ти служи като образец и снимайки да ми смените радиаторчето на парното ? :spiteful:

Bobo
07-12-2009, 22:40
Може ли моята кошница да ти служи като образец и снимайки да ми смените радиаторчето на парното ? :spiteful:

Браво бе ти от форума ли се сети :tooth: Аре карай я че ше изпуснеме влака ;)

Linkestis
08-12-2009, 16:09
Тео,разрових из англо-говорящият форум и ще ти кача снимки.Не са с перфектно качество но вършат работа.Ако ме хванат братята може и аз да направя снимки. :)
Има и описание,стъпка по стъпка но ме затруднява превода.Ако някои се наеме да го преведе,ще е чудесно!

35498 35499
35500 35501
35502

Bobo
09-12-2009, 00:06
Една лекинка подробност на ЖТД, на ТС и на V6 колкото и странно да ви звучи разглобяването е различно :-)

krasivl
10-12-2009, 14:59
Правил съм и на дизел и на двулитров бензин едно и също е разгобяването ,вентилатора.100%

Bobo
10-12-2009, 15:57
Правил съм и на дизел и на двулитров бензин едно и също е разгобяването ,вентилатора.100%

твойте 100 с/у мойте 100% ;) :hehe: И даже става за 30 минути нали! Евро 3,2 колко? Нещо разлики правиш ли?

krasivl
10-12-2009, 20:34
1000лв. че става отворко за 30мин.166 до 2000гд. и дизела и бензина са едно и също е разглобяването.

---------- Post added at 18:34 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

Във форума съм помогнал на 3 колеги сваляне и качване на вентилатора на парното.Ти можем да пишеш само явно.

Bobo
10-12-2009, 22:59
1000лв. че става отворко за 30мин.166 до 2000гд. и дизела и бензина са едно и също е разглобяването.

---------- Post added at 18:34 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

Във форума съм помогнал на 3 колеги сваляне и качване на вентилатора на парното.Ти можем да пишеш само явно.

Браво колега ти си човека :fuckoff:

Bobi_33
11-12-2009, 00:16
1000лв. че става отворко за 30мин.166 до 2000гд. и дизела и бензина са едно и също е разглобяването.Във форума съм помогнал на 3 колеги сваляне и качване на вентилатора на парното.Ти можем да пишеш само явно.

Първото, което ми прави впечатление е, че си леко неграмотен (върни се назад и си прочети внимателно написаното).
Второто освен, че е неграмотно написанно е и нечленоразделно!!!
Ами как тогава някой ще ти повери колата си да му я правиш, като ти дори не можеш да пишеш???

Ако примерно ти правиш колата и източиш фреона без знание на човека тогава реално ти си нанесъл щета на колата. Какво правим тогава? Такива пишман действия не се приемат за свършена работа, независимо от бързината.
Ако примерно някой на мен ми източи така фреона (100 лв. назад) Ще му счупя капачките на коленете.

leketo84
11-12-2009, 00:41
Еха , колеги дайте малко по-спокойно ! Много се задълбочихте ми се струва , не го взимайте толко навътре , все пак сме тук за да си помагаме главно , а не за да спориме !!! :shocking:

П.С. Ако някой си търси некой за БАС , аз съм човека !!! :drinking:

Bobo
11-12-2009, 00:46
Еха , колеги дайте малко по-спокойно ! Много се задълбочихте ми се струва , не го взимайте толко навътре , все пак сме тук за да си помагаме главно , а не за да спориме !!! :shocking:

П.С. Ако някой си търси некой за БАС , аз съм човека !!! :drinking:

Да ве да помагаме ма явно трябва всички да сме на едно мнение че иначе ше ни бият ;) Ма кво ли разбирам аз съм виждал 166 само у форума :drinking:

didod
11-12-2009, 08:25
Първото, което ми прави впечатление е, че си леко неграмотен (върни се назад и си прочети внимателно написаното).
Второто освен, че е неграмотно написанно е и нечленоразделно!!!
Ами как тогава някой ще ти повери колата си да му я правиш, като ти дори не можеш да пишеш???

Ако примерно ти правиш колата и източиш фреона без знание на човека тогава реално ти си нанесъл щета на колата. Какво правим тогава? Такива пишман действия не се приемат за свършена работа, независимо от бързината.
Ако примерно някой на мен ми източи така фреона (100 лв. назад) Ще му счупя капачките на коленете.


В интерес на истината човека си каза, че не той източва фреона. Тоест - събират го, не го изпускат в атмосферата.
И друго - кило фреон е 20 лв. :)
Стига сте се яли, моля ви се.

Bobi_33
11-12-2009, 11:59
В интерес на истината човека си каза, че не той източва фреона. Тоест - събират го, не го изпускат в атмосферата.
И друго - кило фреон е 20 лв. :)
Стига сте се яли, моля ви се.


То като сметнеш времето за източване и повторно пълнене на системата, колко време става? - Далеч от обещания половин час
Значи просто се бием в гърдите ,че сме велеки, после се оказва, че просто зад клавиатурата е така само
Освен това за 20 лв никой няма да ти източи и напълни обратно системата

EMo0o
11-12-2009, 12:09
1000лв. че става отворко за 30мин.166 до 2000гд. и дизела и бензина са едно и също е разглобяването.

---------- Post added at 18:34 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

Във форума съм помогнал на 3 колеги сваляне и качване на вентилатора на парното.Ти можем да пишеш само явно.

Я ходи се полей с малко студена вода.. Не мога да разбера на какъв се правиш?? Би ли посочил на кои трима колеги си помогнал и да споделят впечатления за безупречната ти работа? Щото ако питаш Бобо сигурно са 3-ма дето НЕ им е помогнал ;) Айде мислете малко преди да почнете да пишете и да се правите на професори!

П.П. Направо се отегчих докато чета глупости. :shocking:

didod
11-12-2009, 13:43
То като сметнеш времето за източване и повторно пълнене на системата, колко време става? - Далеч от обещания половин час
Значи просто се бием в гърдите ,че сме велеки, после се оказва, че просто зад клавиатурата е така само
Освен това за 20 лв никой няма да ти източи и напълни обратно системата

Добре, аз съм съгласен. Идеята беше, че не е чак толкова сложно, щом го е правил човек. Но както винаги се изродиха нещата в спор и кавга.
Ако трябва точно да се смята - 30 мин. (примерно) за разглобяването и сглобяването и 35 мин. макс. за празнене и пълнене на климатика.
Иначе дали е помагал или не - горе-долу следя раздела и има поне един много доволен от помощта на колегата.
Така, пак призовавам - не се карайте повече. :bg:

Iltcho
27-05-2010, 22:17
Да ме прощават модераторите за това, че ще съживя тая тема, но има начин да се смени тоя вентилатор БЕЗ да се точи фреона, без да се чупи нищо и не е за 30 минути а за 2 часа. (това беше правилния подход към нещата поне според мен)

Необходимите инструменти са:
- вложка гедоре 17 - за рамената на чистачките
- вложка гедоре 10 - за отвиване 3-те винта на кутията на вентиратора
- Богат набор кръстати ответрки
- Еластична дръжка - 2 броя - за ответките
- права отвертка

Започваме демонтажа
1. Отвиват се и демонтират чистачките.
2. Маха се кората, която е над филтъра, след което голямата кора. Всичко това напуска коша.
Отхлабват се тръбите на климатика от скоботе, които го държат долу до казанчето. Тръбите внимателно се местят надясно, но не със сила, а с пиниз и внимателно да не се счупят. Има 3 болта с глава 10, които държат цялата кутия. Отвиват се, след което се започва развиването на 5 или 6 не помня винта с кръстата отвертка, които държат горния корпус. Откачат се кабелите, датчика за температура на въздуха и др. и се отмятат надясно (ваше дясно седейки пред коша). Отвиват се 3-те винта, които държат мотора за позиция на клапата на циркулация на въздуха в купето (ето за тези неудобни места е необходима гъвкавата отвертка). Винт има и на гърба на кутията, който е доста трудно да се отвие, но с огледало, фенер и малко псувни се премахва.
Отделя се горния капак на целия тоя ансамбъл от пластмасория, и се завърта така, че да е удобен за изваждане. След което се измъква и долната част на кутията и ... ето го мотора във ваши ръце.

Така извадих току-що моя мотор. Не казвам, че е правилния или най-лесния начин. Просто на мен ми свърши работа. Дано имам нерви да документирам със снимки монтажа.

souze
30-05-2010, 21:53
Да ме прощават модераторите за това, че ще съживя тая тема, но има начин да се смени тоя вентилатор БЕЗ да се точи фреона, без да се чупи нищо и не е за 30 минути а за 2 часа. (това беше правилния подход към нещата поне според мен)

Необходимите инструменти са:
- вложка гедоре 17 - за рамената на чистачките
- вложка гедоре 10 - за отвиване 3-те винта на кутията на вентиратора
- Богат набор кръстати ответрки
- Еластична дръжка - 2 броя - за ответките
- права отвертка

Започваме демонтажа
1. Отвиват се и демонтират чистачките.
2. Маха се кората, която е над филтъра, след което голямата кора. Всичко това напуска коша.
Отхлабват се тръбите на климатика от скоботе, които го държат долу до казанчето. Тръбите внимателно се местят надясно, но не със сила, а с пиниз и внимателно да не се счупят. Има 3 болта с глава 10, които държат цялата кутия. Отвиват се, след което се започва развиването на 5 или 6 не помня винта с кръстата отвертка, които държат горния корпус. Откачат се кабелите, датчика за температура на въздуха и др. и се отмятат надясно (ваше дясно седейки пред коша). Отвиват се 3-те винта, които държат мотора за позиция на клапата на циркулация на въздуха в купето (ето за тези неудобни места е необходима гъвкавата отвертка). Винт има и на гърба на кутията, който е доста трудно да се отвие, но с огледало, фенер и малко псувни се премахва.
Отделя се горния капак на целия тоя ансамбъл от пластмасория, и се завърта така, че да е удобен за изваждане. След което се измъква и долната част на кутията и ... ето го мотора във ваши ръце.

Така извадих току-що моя мотор. Не казвам, че е правилния или най-лесния начин. Просто на мен ми свърши работа. Дано имам нерви да документирам със снимки монтажа.

Колега, дали успя да го сглобиш в обратния ред??

Iltcho
01-06-2010, 08:46
Все още не съм правил нищо по колата, че тук 2 дни вали. А уикенда обикалях моргите по София.
За сега нещата вървят към сглобяване. Вчера разглобих новия вентилатор (втора ръка е естествено) за да го почистя идеално.
Ако днес ми остане време - естествено, че ще го натъпчеме обратно, щот без климтик не се кара в жегите просто!

Bobo
02-06-2010, 22:35
Все още не съм правил нищо по колата, че тук 2 дни вали. А уикенда обикалях моргите по София.
За сега нещата вървят към сглобяване. Вчера разглобих новия вентилатор (втора ръка е естествено) за да го почистя идеално.
Ако днес ми остане време - естествено, че ще го натъпчеме обратно, щот без климтик не се кара в жегите просто!

Препоръчвам ти да провериш всички силови контакти за да не се окаже че проблема не е в четките ;)

164 td
13-06-2010, 21:10
Днес го ядох и аз същия.Вчера паля и на втората минута пушилка от всички възможни отвори на таблото.Изкарах турбината без да точа фреон и да троша пластмаси.Надигат се тръбите малко нагоре и излиза.Разделих капака с клапата и моторчето както е вътре.Проблем е само една вида отзад но не е болка за умиране.Не съм засичал колко време си играх,но сигурно отиде 3-4 часа.Важното е че се прибрах на климатик.

пп.Колегата дето я смъква за половин час тая турбинка искам да го взема на работа при мен в сервиза.От кога си търся такъв бързак аз.

kartell
13-06-2010, 22:14
Браво колега, дано нямаш повече ядове.
Колкото до бързия колега има една приказка за бързата работа :chair: , така, че бавно и славно по-добре 30 минути повече работа, а не да се псуваме по форумите после :hump:

Iltcho
16-06-2010, 18:11
Днес го ядох и аз същия.Вчера паля и на втората минута пушилка от всички възможни отвори на таблото.Изкарах турбината без да точа фреон и да троша пластмаси.Надигат се тръбите малко нагоре и излиза.Разделих капака с клапата и моторчето както е вътре.Проблем е само една вида отзад но не е болка за умиране.Не съм засичал колко време си играх,но сигурно отиде 3-4 часа.Важното е че се прибрах на климатик.

пп.Колегата дето я смъква за половин час тая турбинка искам да го взема на работа при мен в сервиза.От кога си търся такъв бързак аз.

Чак и щита ли свали бре??? :hehehm:

Снимките ми са още на телефона. Няя кой ги свали са е.а.

@Bobo - нямам проблеми в силовите контакти. 2 от 4-те намотки бяха черни на катран. И елементите на регулатора бяха на пълно късо и трите им крака. За това предпочетох здраво от Перник.
Радвам си се на колата с климатик. Сигурния сигнал, че тряя се подготвим за вентилатор е в бушона отпред над филтъра на купето. Неговата мама, горя 10 пъти. Накрая цъфна мотора.

164 td
17-10-2011, 20:45
Лееекинко да повдигна темата.Днес за четвърти път ми изгоря турбината на парното.Страшна пушилка,миризма на стопени кабели и до там.Явно няма да спре да ме тормози тоя курник докато не го насека.Язък.

lordliness
17-10-2011, 21:38
Аз веднъж реших да надникна какво има там,на корпуса имаше огромна пробойна,виждах перката на вентилатора,парчетата от пластмасата ги нямаше,което ме озадачи,все едно беше направена умишлено,или накой специалист го е направил случайно и е изхвърлил парчетата,след кратък размисъл присадих парче пластмаса и затворих пробойната.Така и не разгадах загадката.

mian4o
29-10-2012, 18:16
Да поизтупаме темата от прахоляка. След днешното използване на колата на връщане от работа вентилатора просто спрял да духа. След като се прибра съпругата ми констатирах че един предпазител 30 А над филтъра на купето е стопен със целият държач. По изчистих го сложих нов предпазител ама не тръгна проверих с пробна лампа ток има на едното краче. Предполагам, че е за вентилатора и къде има другаде предпазители ако има другаде. Направи ми впечатление че когато колата работи на място и ровя по копчетата за увеличаване и намаляване на скоростта на вентилатора лампичката за осветяване на купето премигва от време на време /не знам дали има връзка/, изписа ми и около 10 пъти за АИР КОНДИТИОНЕРА...........Четох из темите едни казват управление други вентилатор......... как да елиминирам един по един участниците в проблема. Просто вън вали като за последно пък и се стъмни. Никакви сигнали не е имало преди проблема.

Поздрави

П.П. Дано утре не вали.

ecotronic
29-10-2012, 18:23
Ел. стъклата работят ли?

Провери в таблото с предпазителите под волана F9 и F17. Броят се отляво надясно и отгоре надолу.
А този 30- амперовия като си го сменил, като го мериш с пробната лампа и на двата му края ли свети лампата?

mian4o
29-10-2012, 18:34
Ел. стъклата не съм ги гледал обаче бушона е мисля 25 А и има картинка за стъклата защото точно него ползвах за проба. Ток има само на едното краче. Като застанеш срещу колата лявото краче и то е доста нагоряло. Другото е чисто. И моля поясни защото съм малко на Вие с тока.

Поздрави

Ел. стъклата си работят.

ecotronic
29-10-2012, 19:55
Ел. стъклата не съм ги гледал обаче бушона е мисля 25 А и има картинка за стъклата защото точно него ползвах за проба. Ток има само на едното краче. Като застанеш срещу колата лявото краче и то е доста нагоряло. Другото е чисто. И моля поясни защото съм малко на Вие с тока.

Поздрави

Ел. стъклата си работят.

Като закачиш единия край на пробната лампа на корпуса на колата а с другия пипаш последователно двата края на предпазителя (както е поставен в гнездото си), трябва и в двата края пробната лампа да свети. Ако свети само в единия край, означава, че или предпазителят не е здрав или не контактува добре в гнездото си.

mian4o
29-10-2012, 20:18
Като закачиш единия край на пробната лампа на корпуса на колата а с другия пипаш последователно двата края на предпазителя (както е поставен в гнездото си), трябва и в двата края пробната лампа да свети. Ако свети само в единия край, означава, че или предпазителят не е здрав или не контактува добре в гнездото си.

Утре и така ще пробвам но предполагам че ще светне ама вентилатора пак не тръгна

ecotronic
29-10-2012, 20:38
Утре и така ще пробвам но предполагам че ще светне ама вентилатора пак не тръгна

Ако пробната лампа свети и в двата края на предпазителя, огледай релето (J 35), което е от дясната страна на този предпазител. Щом ел стъклата работят, явно F9 е здрав.
Провери F17 и F6 в таблото с предпазителите под волана.

Ето и схемата за улеснение:

http://alfa.kachi-snimka.info/images/opt1351535872f.jpg

Iltcho
30-10-2012, 07:24
По въпроса с износа на магданоса - или иначе казано тоя пуЩТ вентилатор - още работи.

От тогава яд не съм имал. А за тези снимки дето ги обещах преди 2 години - бе що не ме задврати някой! :pokey:

Истината е, че ви трябват ЗДРАВИ нерви, в ръцете трябва да сте като гинеколог, трябват ви всякакви джаджки от битака (като например рамце за трудно достъпни места), време, нерви, нерви и пак нерви! Сменях преди 3 месеца на друга 166-ца на познат - 1999 2.0 ТС. Па не видях разлика с мойто. Пак си изпообелих кокалчетата на пръстите, пак имаше кръв, псувни, половин кутия цигари, 2 кутии натурален сок, схванат кръст... бе май в близката 1 година ще ме държи и няма да пипна 166-ца за смяна на тоя вентилатор!

По тая кола каквото и да се прави си трябват ЯКИ НЕРВИ!

mian4o
30-10-2012, 16:13
Малко развитие по въпроса. Изчистих идеално клемите на предпазителя и вентилатора тръгна. Но има едно но. Не работи както трябва, плавно и меко, а работи на пресекулки и предпазителя нагрява. Явно има нещо което го тормози. В спряно положение мотора се върти леко като перце. За да не направя по голяма беля направо OFF. Сега търся вентилатор работещ.

Поздрави

ecotronic
30-10-2012, 17:04
Малко развитие по въпроса. Изчистих идеално клемите на предпазителя и вентилатора тръгна. Но има едно но. Не работи както трябва, плавно и меко, а работи на пресекулки и предпазителя нагрява. Явно има нещо което го тормози. В спряно положение мотора се върти леко като перце. За да не направя по голяма беля направо OFF. Сега търся вентилатор работещ.

Поздрави

Щом няма механична причина заради която да се товари, вероятно е дефектирало самото управление на мотора.
Тъй като този мотор е безчетков, той има вграден генератор, който създава въртящо магнитно поле на статора му. Управлението на климатика подава на мотора управляващ сигнал, който представлява постоянно напрежение с определена стойност в зависимост от желаната скорост. На базата на това постоянно напрежение, вътрешното управление кара роторът да се върти с определена скорост.
Накратко: или въпросното вътрешно управление е дефектирало, или има окъсили секции на статорната намотка.
Най добре е да търсиш друг мотор. В зависимост от пораженията, този може и да подлежи на ремонт.

mian4o
01-11-2012, 18:47
От днес имам нов стар вентилатор и за момента работещ но може би събота и неделя ще играя процедурата по подмяна ако не вали и не духа много. Благодарско на колегата gigi.

Поздрави

old alfist
02-11-2012, 21:19
От днес имам нов стар вентилатор и за момента работещ но може би събота и неделя ще играя процедурата по подмяна ако не вали и не духа много. Благодарско на колегата gigi.

Поздрави
Пиши какво е станало, защото и аз имах сходен проблем и се оказа в силовата част на захранването, както Бобо е споменал преди 2 години.

mian4o
03-11-2012, 12:54
Вече имаме работещо парно с монтиран вентилатор. Горе долу за около 3 часа без да бързам с основно почистване навсякъде става смяната. В интерес на истината си разкървих само една стара раничка. Като дам моя вентилатор на едно приятелче да види кое точно не му работи ще пиша.

Поздрави