PDA

View Full Version : Какво значи комерсиална тема и защо се наказват потребители, без предупреждение?



Dodo 155
02-12-2009, 19:22
Така, днес получих предупреждение от Модератор. Отправих му въпрос "Защо?", т.к. нямаше никакво предходно предупреждение или обяснение.
Исках лично да ми отговори, но получих ЛС.
Ето какво гласи то:


Кое те кара да мислиш, че тази обява е комерсиална?

Доста насъбрали се факти. Отвори тема и ще ги изложа.


Защо стана комерсиална след повече от 6 месеца?

Защото сега стигнах до теб.


Защо са ми изтрити всички обяви, никъде в правилата не пише, че потребител може да има само 1 обява?

Обяви не се трият. Съхранени са в скрит за потребителите раздел. Не е проблема в едната или двете обяви, а в количеството.


Моля да ми отговориш публично в раздела за наказани потребители! Пуснал съм отговор в темата.

Писал си в неподходяща тема, трябваше да си отвориш нова.


Казано между нас - не се подвеждай по акъла на хора, които доста злоупотребяват с доверието на хората тук! Приятелски съвет В този форум съм от самото начало, когато имаше едва 30 потребителя и доста неща съм видял и научил Не случайно спрях да съм активен в раздели и чета само един два

Може би е така, но е добре правилата да се спазват от всички ;)

Тъй като аз нямам какво да крия, искам да видя "насъбралите" се факти, както и да получа отговор на 4-тия ми въпрос, който беше отговорен в друго ЛС и съдържаше доста ирония 8)

Разчитам, че ще се включат и хората, които са купили от мен неща, за да дадат мнение, т.к. "комерсиален" значи с цел лична облага - печалба 8) Продаваните от мен неща, които бяха в теми от преди 6-7 месеца са 2 стоки - Q2 диференциал или ксенонови крушки. Себестойността и на двете стоки е равна на покупната цена към онзи момент. Към сегашния, едната стока дори излиза доста евтина (цената, на която я продавам), но ми трябват парите, че мина над 1/2 година и никакво развитие. При това положение не може да се говори за комерсиализация, но ... явно Модераторът има друга гледна точка, която аз уважавам, но искам да прочета!

До момента месеци наред не съм получавал предупреждение, че развивам "бизнес" без да си плащам. На доста хора съм съдействал, за да си купят части и аксесоари от интернет, без да се налага да печеля от това. Никой, различен от хората, които са купили, не е разбрал, защото не ми е това работата, а го правя, защото частите по магазините са х2/х3 пъти по-високи от реалната им цена. С подобен род "услуга" се занимават и други хора, за което им правя евала! Преди 2-3 дни получавам ЛС, че колега иска 3 комплекта крушки и да му дам цена. Отговорих му, че нямам 3, защото продавам само един, но мога да направя запитване до търговеца, от който ги купих в Унгария, който ще ми даде цена за 3 комплекта и следвателно мога да му ги поръчам. След 1-2 дни получих отговор и му го изпратих. Ето го и самият отговор: "Dear dodich155, HI.100 POUNDS FOR 3 PAIRS BULBS.THANKS!"
Следователно пуснах ЛС на колегата pesho146 с цената от 110 евро (развностойността на 100 лири, т.к. с картата ми разплащам само в евро)! Въпросният pesho146 не ми отговори, а преди това даваше много зор и тогава се загледах в профила му - нов потребител, с 3 мнения. За момент си помислих дали не е някой мошеник или само си чеше езика, т.к. няколко пъти го питах какъв размер му трябва, защото не мога да поръчам просто 3 комплекта някакви си, но така и не ми даваше конкретен отговор. Помислих си дали няма да ме накара да ги поръчам и после да си ги бия в главата. Когато не ми отговори на следващия ден се зарадвах, че няма да се налага да го отсвирвам, бях решил да не рискувам и да не се занимавам с непознати. Преди няколко часа получих друго запитване от колегата pinifarina, който искаше да вземе веднага 2 бр. Q2-ки. Отговорих му, че нямам 2, а само 1 и ако иска да му поръчам, цената ще е около 550 лири (с доставката). За разлика от въпросния pesho, pinifarina е сериозен потребител с добра репутация.
Малко след получаване на запитването днес и отговора ми, получавам наказанието.
Хронолигията на събитията е доста съмнителна ... всичко е доста съмнително и нагласено, според мен и го споменах на Модератора, но няма да съм адвокат и да го съдя :respect:

Хората, които съм цитирал, могат да потвърдят написаното, в противен случай мога да постна цитати от техните ЛС.

През последните, повече от 3-4 седмици, никой не е проявявал интерес към въпросните стоки, а изведнъж за 3 дни стана опашка :clap:

Смятам, че се бъркам сериозно в интереса на хора, които се занимават с комерсиална цел тук и затова се използват подобни мерки. Считам това за така, защото отговор "Сега стигнах до теб" не е адекватен след 6-7 месеца на обявата!
Толкова ли са много хората, които развиват комерсиална цел, че да трябват на 3-ма Модератори 6 месеца, за да накажат потребител?
Това ми е 1-то (за всичките години) и за съжаление последно наказание, т.к. след разискването на тази тема смятам да спра да съм активен, а само да си чета и наслаждавам на обстановката 8) Доста сериозни хора вече само четат благодарение на подобни случки ...

Към всички колеги в този форум - извинете ме, ако с нещо съм обидил някой някъде, не съм имал за цел да ви наранявам или да се заяждам. В спора винаги се е разждала истината. Много неща съм научил тук, за което съм ви благодарен!
Желая успех на всички!

Смятам да спра до тук, за да дам възможност на другата страна да изрази мнение, както е редно!

p.s. Моля, не я трийте тази тема, защото мълчанието и цензурата не са метод за справяне с даден проблем, а само го задълбочават!

Kris
02-12-2009, 19:40
Ето я причината. Преди около половин година и Камен така помагаше с носачи и т.н. за 156, но това не беше в интерес на останалите продавачи, които плащаха за да публикуват обява тук ;) Сега ще кажеш, че сме тук да си помагаме .. ами така е, но понякога това влиза в разрез с правилата, а нашата работа е да ги следваме.

Наказан си без предупреждение ? Не мисля, предупреден си без наказание!

Old Fox
02-12-2009, 20:21
Комерсиална тема не означава задължително тема, от която се печели. Явно е че се продават повече от няколко артикула от един и същи тип. Дали е на печалба или не е без значение. Беше даден прекрасен пример с Камен666.
Теми, които са за безплатни раздели са от типа "Продавам си старите гуми". Всичко останало се третира като комерс. Такива са правилата на форума към момента и ние простите модове ги налагаме.
Публикуването на обява за продажба на каквото и да е, е привилегия на регистрираните потребители, но не и тяхно рождено право. За да публикуането на обява има минимални изисквания, които трябва да се спазват. Твоите теми са с търговски характер и затова са изтрити/преместени в коша. Трият се всички такива теми, които забележим.

Dodo 155
03-12-2009, 09:49
Комерсиална тема не означава задължително тема, от която се печели. Явно е че се продават повече от няколко артикула от един и същи тип. Дали е на печалба или не е без значение. Беше даден прекрасен пример с Камен666.
Теми, които са за безплатни раздели са от типа "Продавам си старите гуми". Всичко останало се третира като комерс. Такива са правилата на форума към момента и ние простите модове ги налагаме.
Публикуването на обява за продажба на каквото и да е, е привилегия на регистрираните потребители, но не и тяхно рождено право. За да публикуането на обява има минимални изисквания, които трябва да се спазват. Твоите теми са с търговски характер и затова са изтрити/преместени в коша. Трият се всички такива теми, които забележим.
Добре, според теб трябва да плащам, за да правя услуга, така ли?
Явно трябва да се преквалифицирам в дарител и да си открия благотворително дружество? Да, ама друг път - се казваше в известен български филм :clap:
При други обстоятелства щях да се замисля, но ... явно няма да стане сега. Криза е и не мога да си го позволя 8)
Обясненията звучат точно като оправдания :respect:
До момента съм продал няколко комплекта гуми, GSM-и и др., както съм написал по-горе, не го отричам! Но не съм го правил с цел лична облага и бизнес!
Някои от нещата бяха чисто нови! Според правилата на този форум и вашето им тълкуване, това е с комерсиална цел, така ли? Моето мнение е, че се заяждате! Не може да видите тази тема след 6-7 месеца и тогава да я изтриете :clap:
Искам само да Ви кажа нещо (няма как да го знаете, т.к. не сте присъствали тогава, а някои са били още деца), което беше в основата при създаването на този форум - ВЗАИМОПОМОЩ!
За съжаление философията деградира, измени и се комерсиализира! Но все пак в момента вие сте властоимащи и можете да управлявате както можете!
Успех в бизнеса, момчета :clap: :respect:
Нека си останат темите там, където сте решили!
Аз, както и други хора в този форум, съм до тук ...

Dodo 155
03-12-2009, 10:28
Ето я причината. Преди около половин година и Камен така помагаше с носачи и т.н. за 156, но това не беше в интерес на останалите продавачи, които плащаха за да публикуват обява тук ;) Сега ще кажеш, че сме тук да си помагаме .. ами така е, но понякога това влиза в разрез с правилата, а нашата работа е да ги следваме.

Наказан си без предупреждение ? Не мисля, предупреден си без наказание!
Без да се обиждаш, но когато този форум е създаван и правилата са писани, ти не си предполагал, че ще бъдеш фен на тази марка ;) Нищо лично!
Не можеш да правиш пари от въздуха! Има някой неща, които не могат да бъдат облагани материално, но поколението на милениума не го осъзнава 8)
Наскоро един "капацитет" се изказа в публичното пространство, че трябва да се заплаща паркирането навсякъде, независимо дали е улица, паркинг и т.н. :screwy: Е, за щастие по-умни от него хора го възпряха. Но да не се отклонявам!
Това, което си постнал не е тайна, конспирация и т.н. Сам съм го написал в началото на темата - нищо не съм крил, измислил, спестил или друго.
Това е мнение на доволен потребител. Дори клиент не мога да го нарека, защото на този човек не съм взел и 1 стотинка печалба! С Ники (Zmeycho) станахме приятели, като и с други потребители тук, благодарение на услугите, които сме си правили. Даже в момента си чака доставка на една стока, която си хареса сам в E-bay. Какво да направя, че имам добра репутация в този аукцион, имам кредитна карта, знам чужди езици и искам да съм полезен на някой? Излиза, че това е престъпление, но за щастие само по правилата на този форум 8)
За щастие има много свестни хора тук и затова не губя надежда, че нещата биха се променили.
Не намесвайте Камен, както и др. подобни потребители, защото съм сигурен, че човекът не печели нищо от нас - форумците! Преди 10 дни си поръчах части от него. Цените, на които ми ги продаде, са доста ниски за това качество и затова си вадя подобен извод! Не знам и не ме интересува как го постига, но ЕВАЛА :respect: Явно и той е някаква форма на самарянин 8)
Ще приключа с една народна поговорка, а вие ще си я изтълкувате:
"Една овца се стриже постоянно, но се дере само веднъж!"

Успех!

---------- Post added at 08:28 ---------- Previous post was at 08:17 ----------


Колега, сега рабирам че си ми писал. Имам проблем с получаването на лични и много често не ги получавам - незнам каква е причината. Писах ти за цена тъй като обявената от теб за 1 к-т не ме устрои и решихме да се съберем двама човека.

Последно ако сената е 550 лири за к-т пак не ме устройва - сори.
Ще чакаме по-добри времена.

А за темата - също мисля че е по добре да си пуснеш платена обява и да си включиш всичко за продаване вътре и да си слагаш някой лев отгоре - поне аз така мисля да направя за да няма сърдити след това и да си нямам разправии с модераторите. Но единственото, което ме възпира за момента е че първо искам да стана член на клуба и вече в продължение на повече от година и немога. Странна работа - искам да давам пари - да си плащам членски внос - а няма кой да ми ги вземе :-)
Съгласен съм с теб, че трябва да се плаща, когато си сложа надценка, дори да си платя данъци на това, но казваш, че тази цена (в която няма 1 лв. печалба) ти е висока. Какво би станало, ако трябва да сложа и останалите суми? Тогава нито ти, нито някой друг би си взел. Все пак нямам магазин или сервиз и това да ми е бизнес, за да купя 20-30 дифа и да взема добра цена ;)
В магазина този диф се продава разкомплектован, на цена по-висока от тази! Това бе причината да си потърся частта в чужбина ;) Събрахме се няколко човека, за да си поделим доставката и ги поръчах. Единият от "групата" се отказа, продаде си колата и този остана. Сега се продава и толкова. Скоро, ако не го продам още 1-2 месеца, ще ме стегне шапката и ще го подаря на някой, който е пич и ще се приключи цялата драма ;)

Kamen666
03-12-2009, 10:45
Колега Dodo 155 и аз минах по твоя път преди няколко месеца...
Въпреки всички доволни съфорумници и подкрепата която получих оттях тогава,за което благодаря,и нагледни примерни,че печалба нямам (примерно долен носач за 156 по магазините е около 220-245лв на феби,аз го давах за 185)
Така и така някой хора не разбраха,че идеята ми беше взаимопомощ.
Аз също съм във форума от 2005 и наистина тогава всички гледахме да си помагаме един-друг,а не да печелим.
Добре че беше nikiboy,който ми преостъпи платената си тема за няколко месеца.
Също мисля,че има няколко модератора за смяна,особено в раздел купува/продава.
Дай на човека власт .... и му гледай сеира.
Мое лично мнение е,че с годините вместо да просперираме,ние потъваме все повече и повече и заради това доста свестни колеги напуснаха форума и/или спряха да пишат в него.

P.S. - Ако решиш да подаряваш дифа ме имай впредвид :)

Dodo 155
03-12-2009, 13:01
Колега Dodo 155 и аз минах по твоя път преди няколко месеца...
Въпреки всички доволни съфорумници и подкрепата която получих оттях тогава,за което благодаря,и нагледни примерни,че печалба нямам (примерно долен носач за 156 по магазините е около 220-245лв на феби,аз го давах за 185)
Така и така някой хора не разбраха,че идеята ми беше взаимопомощ.
Аз също съм във форума от 2005 и наистина тогава всички гледахме да си помагаме един-друг,а не да печелим.
Добре че беше nikiboy,който ми преостъпи платената си тема за няколко месеца.
Също мисля,че има няколко модератора за смяна,особено в раздел купува/продава.
Дай на човека власт .... и му гледай сеира.
Мое лично мнение е,че с годините вместо да просперираме,ние потъваме все повече и повече и заради това доста свестни колеги напуснаха форума и/или спряха да пишат в него.

P.S. - Ако решиш да подаряваш дифа ме имай впредвид :)
:respect:

pr_00f
03-12-2009, 17:43
Съжалявам за късното включване о темата.
Относно взаимопомощта и комерсиализацията.
На мод екипа на форума е спуснато нареждане от УС на КАРБ ( докато го имаше) че всички комерсиални обяви се заплащат. Определена беше и цената за 6 месеца и една година. Парите са за клуба.

Модераторите следят за изпълнението на това нареждане и не получават нито стотинка за доброволно положеният си труд.

Точно случая с колегата Камен беше дискутиран и въпреки, че знаем че той го прави само за да помогне на колегите и на практика не реализира печалба следвайки гореспоменатото нареждане на УС мод екипа трябваше да вземе решение как да действа.

Все пак на какво основание ще бъдат взети пари на даден търговец за обявата му а на друг колега ще има такава обява безплатно ?

Как би реагирал според вас търговеца платил си за обявата в такава ситуация?

Така че за съжаление няма как да се правят изключения.

Относно обявите за Q2 диференциал, ами специално се разрових и извадих от коша още една твоя обява за същото.

Пусната на 10 Януари тази година и е обявено че стоката е продадена.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29918&highlight=%E4%E8%F4%E5%F0%E5%ED%F6%E8%E0%EB

Следващата обява за Q2 е от 22 Февруари
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31624

И в двете обяви е изрично упоменато че става дума за ЕДНА бройка...

Дали е случайно или не не мога и не искам да гадая, просто виждам това което виждам.


п.с Колегите са го пояснили, но не е коректно да се оплачеш че си бил наказан без предупреждение , като всъщност само си бил предупреден по официалният ред.

Bobo
03-12-2009, 18:32
Напълно съм съгласен с всички мнения и е 100% ясно че някой хора помагат вкл. и аз се опитвам да помагам квото кажат плащам и т.н. много потребители не са наясно кое колко струва реално и си мислят че когато нещо се продава то е с цел печалба вкл. и някои услуги които аз предлагам са с цел повече помощ и са неизбиваема инвестиция от страна на оборудване и труд;) както и да е ако потребителите на тоя форум не се разберат относно правилата ще стане боза!

АЗ ВИ ГАРАНТИРАМ КАТО ЧЛЕН НА УС ЧЕ НЯМА ГЛАСУВАНЕ И ПОДПИСВАНЕ НА ДОКУМЕНТ СПОРЕД КОЙТО ФОРУМА ДА ВЗИМА ПАРИ ЗА КАКВОТО И ДА Е!

Ps. Сега попитах още двама Учредители и такова гласуване няма и според тях!

Old Fox
03-12-2009, 19:20
Напълно съм съгласен с всички мнения и е 100% ясно че някой хора помагат вкл. и аз се опитвам да помагам квото кажат плащам и т.н. много потребители не са наясно кое колко струва реално и си мислят че когато нещо се продава то е с цел печалба вкл. и някои услуги които аз предлагам са с цел повече помощ и са неизбиваема инвестиция от страна на оборудване и труд;) както и да е ако потребителите на тоя форум не се разберат относно правилата ще стане боза!

АЗ ВИ ГАРАНТИРАМ КАТО ЧЛЕН НА УС ЧЕ НЯМА ГЛАСУВАНЕ И ПОДПИСВАНЕ НА ДОКУМЕНТ СПОРЕД КОЙТО ФОРУМА ДА ВЗИМА ПАРИ ЗА КАКВОТО И ДА Е!
Ps. Сега попитах още двама Учредители и такова гласуване няма и според тях!
И щом всичко е така и трябва да си помагаме, защо на 31.07.2009 си репортнал темата на колегата Додо със следния коментар:Копирам репорта:


Bobo (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=14) has reported a post.

Reason:
Извинявам се ма този вече продаде минимум един диференциал и мисля че тази обява е чисто комерсиална ;-)

Post: Q2 диференциал - комплект (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=535981#post535981)
Forum: Авточасти и аксесоари
Assigned Moderators: AlfaRomeo, Old Fox, hsr, Kris

Posted by: Dodo 155 (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=144)
Original Content:http://clubalfaromeo.com/forum/images/icons/icon1.gif Цитат:
1160 лв. + монтаж + подарък - оригинална емблема Q2 :photo:
Цената е валидна до края на месец август :go:

Dodo 155
03-12-2009, 21:20
Пусната на 10 Януари тази година и е обявено че стоката е продадена.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29918&highlight=%E4%E8%F4%E5%F0%E5%ED%F6%E8%E0%EB

Следващата обява за Q2 е от 22 Февруари
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31624

И в двете обяви е изрично упоменато че става дума за ЕДНА бройка...

Дали е случайно или не не мога и не искам да гадая, просто виждам това което виждам.


п.с Колегите са го пояснили, но не е коректно да се оплачеш че си бил наказан без предупреждение , като всъщност само си бил предупреден по официалният ред.
За теб имам мнение, че не си интригант и се надявам, че е недоглеждане и недопрочитане от твоя страна ;)
Двата дифа са различни - единият беше само диф, а другият е пълен комплект, но става дума за различни в крайна сметка. Питай Кирето, той го взе да го продава на някакво момче, дори не знам на кого. Ако имаше повече, дали щях да пиша, че е продаден и после отновно да пускам тема? Не, просто щях да помоля Киро да не казва, че го е взел и толкова - SIMPLE!

По-скоро би трябвало да си зададете въпроса - Защо много от старите членове, вкл. и аз, вече не участваме тук и не искаме да се борим с вятърните мелници?
Защо Шокса, Еньо, Пух и др. спряха да влизат дори. Правят го чат-пат, за да се разведрят с бисерите :-D
Може би ще кажеш, че Шокса смени марката? Или Еньо кара Ланча? Не, самият ти знаеш отговора на тези въпроси ;)

Абсолютно съм съгласен с Бобо на 100%, защото преди се даваше и отчет на събраните средства, които отиваха дори за благородни цели!
Той, както и много други колеги, си помагаха, без някой да каже "Това струва Х лв. и т.н.". Никой не правеше сметка за труда си и средствата, които е вложил, защото им беше кеф!
Специално Еньо ще си купи яхта, ако трябва да си сметне целия труд и взаимопомощ!
Да не отварям темата за сървъра, хостинга и т.н. преди време ;) И ти знаеш как стояха нещата ;)

Когато форумът на ФИАТ се разцепи преди години, аз вярвах, че това няма как да се случи тук, защото нещата бяха коренно различни от сегашното положение! Уви, бил съм наивен, защото всичко е било въпрос на време. В крайна сметка това разцепване роди нещо ново, което беше преживяло недостатъците и имаше горчив опит, което помогна на колегите да създадат нов ред на новото място, което няма да доведе до подобен фарс!

Г-да Модератори, четете тук: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=49784 какво правят редовно колегите от ФИАТ форума!!!
Това беше традиция и тук, преди да се комерсиализира всичко! Идеята на благотворителността е дейност, от която не се печелят пари, а се правят щастливи лица!

Както и да е, мога да пиша с часове, но ...

Искам официално да бъдат отнети правата на Модератора, който ме наказва, както и на други, които го заслужават! Причините са ясни:
1. Неспособност да се взимат адекватни и навременни решения.
2. Злоупотреба с права и положение.
3. Липса на активност като Модератор.
4. Неподходящ тон при комуникацията с потребител.
Пример:


4. Какви биха били наказанията на Модератор, който злоупотребява с правата си и използва положението си в полза на лични интереси? Имам причина, за да считам този въпрос като резонен!
Забравих да ти отговоря на това. Явно имаш нещо в предвид като столични интриги ... но те уверявам, че няма нищо общо. А и Q2 на 33ка не става ;)
5. Липса на компетенция.

Другите причини ръководството си ги знае ;) Предполагам си обсъждате проблемите, а не сте си заровили главата в пясъка.

Сега ще покажете дали и самото Ръководство може да взима адекватни и навременни решения!

Grigor
03-12-2009, 21:43
Малко бягате от проблема (умишлено или не) и насочвате темата (умишлено или не) в друга изгодна за вас посока... а това не е правилно :-)

Значи:

1. Когато е взимано това решение Бобо беше извън всякакви клубни дейности и е нормално да не знае. тези които е питал също. дори аз не бях замесен в клубните дейсности. Това нищо не значи - има решение, то е правилно и го има от доста време - на тази тема няма какво повече да се каже!

2. Идеята да се разделят комерсиални обяви от частни е:
- Яснотата на потребителя кой е търговец и кой не.
- Разделяне на комерсиалните обяви на по-видно и ясно място.
- Докарване на някакъв приход в клубната каса.

Това е - няма какво да се каже и по-този точка.

3. Ограничения за потребителите няма - имат си стука за продажба и могат да я продадат. Отганичения за фирмите и търговците има - в определени раздели и срещу скромна такса.
Модераторите и админите НЕ са пъдари и не могат да следят всяка обява дали е комерсиална или не. Ако даден потребител започне да се държи като търговец (чести обяви и т.н. - ясни са на всички признаците, защото те са елементарни и човешки) той се таксува като фирма или търговец. Ако се окаже че е грешка - всичко може да се върне, защото физически изтрито НЯМА.

Пак казвам - ммодераторите не са нито роботи нито безгрешни. Ако има грешка то тя ще се оправи и проблем няма да има. Престанете да правите от мухата слон.

Додо,

ОК, не си нито търговец нито фирма. проблем няма. А се държиш като такъв. Има момент с малко патовата ситуация - човек действащ като фирма си пуска обвяви където иска а фирмите си плащат за определено място.
Според мен е логично действието на модератора. Най-малкото е прецедент, който за да не се повтори трябва да се измисли правилното решение за подобни случай.

---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:34 ----------


По-скоро би трябвало да си зададете въпроса - Защо много от старите членове, вкл. и аз, вече не участваме тук и не искаме да се борим с вятърните мелници?
Защо Шокса, Еньо, Пух и др. спряха да влизат дори. Правят го чат-пат, за да се разведрят с бисерите :-D
Може би ще кажеш, че Шокса смени марката? Или Еньо кара Ланча? Не, самият ти знаеш отговора на тези въпроси ;)

Моля ? Айде престани да търсиш под вола теле. Форума е за всички и всеки си решава дали иска да пише/чете или не. Насила никой не е каран да пише или да не пише. Изключение правят само няколко стари члена на форума, които решиха че могат да са над правилата на форума, кото важат за всички!


Ако някой иска да помогне с нещо на другите - НИКОЙ никога не го е спирал !!!!!



Г-да Модератори, четете тук: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=49784 какво правят редовно колегите от ФИАТ форума!!!
Това беше традиция и тук, преди да се комерсиализира всичко! Идеята на благотворителността е дейност, от която не се печелят пари, а се правят щастливи лица!

Това не пречи да се направи и тука - никой никого не спира. Въпроса е че някой трябва да се наеме да го направи и ако се наеме мога да те уверя, че всички ще застанат зад него!



Искам официално да бъдат отнети правата на Модератора, който ме наказва, както и на други, които го заслужават! Причините са ясни:
1. Неспособност да се взимат адекватни и навременни решения.
2. Злоупотреба с права и положение.
3. Липса на активност като Модератор.
4. Неподходящ тон при комуникацията с потребител.
Пример:

5. Липса на компетенция.

Другите причини ръководството си ги знае ;) Предполагам си обсъждате проблемите, а не сте си заровили главата в пясъка.

Сега ще покажете дали и самото Ръководство може да взима адекватни и навременни решения!

Официално ти отговарям че ще разгледаме целия проблем. Лично аз съм проив да се отнемат правата на модератор за подобно нещо - меко казанно е абсурдно!

А това за да е учтив трябва да е такъв и от двете страни.... сам знаеш че така става в реалния живот :-)

Kris
03-12-2009, 23:55
Излезе, че всеки който не е на твоето мнение е интригант. Търсиш под вола теле, а нито годините ми и стажа ти в този форум са нещо с което да парадираш в твоя полза.


1. Неспособност да се взимат адекватни и навременни решения.
2. Злоупотреба с права и положение.
3. Липса на активност като Модератор.
4. Неподходящ тон при комуникацията с потребител.
Пример:
5. Липса на компетенция.

1. Такова нещо - няма.
2. Не мисля, че мога да се възползвам по някакъв начин от положението си, освен да помагам.
3. Тук удари на камък, ако става въпрос за мен.
4. Тона ми е напълно подходящ и приятелски, още повече в цитираната от теб извадка.
5. Върни се на 1.

Нагло е да искаш от модератор, който рине боклуци 24/7 сваляне на права, само и само да си задоволиш накърнената гордост ... просто е нагло ;)

sen7
04-12-2009, 00:59
М/у не е нужно да си гений , за да проумееш, че самото правило за публикуване на комерсиално обяви, тоест да се плаща за такива и това, че човек просто иска да помогне на другите , са две различни неща, които не могат да съществуват на едно място.Този много труден и сложен проблем има много просто, според мен, решение.Лично аз в момента не заемам ничия страна, просто ще се радвам, ако не се карате , а проявите някакво разбиране.Защото в дъното и на двете стоят идеята да се помага - в единя случай за събиране пари за КАРБ и в другия................Честно казано от както съм тук, а то е малко по-дълго от това , което пише в профила ми, забелязвам че нещата около КАРБ с взимане на решения стават мн. мудно и бавно, но това е друга тема, която май не трябваше да засягам.Пак казвам - на мен така ми се струва.Та преди да се нахвърлим и да изядем мода, първо вижте правилото.В този случай за жалост няма как и агнето да е цяло и .............Според мен трябва да се реши , кое от двете носи по-вече полза, но............или да въведем някаква скрита политика към тези въпросни хора, но това е вече доста трудно осъществимо.

Едната страна трябва да се примири, защото просто двете неща не са съвместими !

RSxRacer
04-12-2009, 08:50
щом има КАРБ да събира пари... защо няма карб за членове
подадени молби преди 1 година без отговор....

Dodo 155
04-12-2009, 10:22
Реших това да е последният ми пост в този форум! Вече само ще чета и ще се забавлявам :-) Причините са 2 и са много прости - не искам да се боря с вятърни мелници и да бъда Дон Кихот на 21-ви век, както и вчера разбрах за съществуването на друг форум на АР (дано там няма подобни простотии).

Григор,
може би твоето мнение има най-много резон и смисъл, изказано в тази тема, но не мога да се съглася, че изместваме фокуса и засягаме други неща! Те са в следствие на нещо такова, като този казус. Виждам, че не си заравяш главата като останалите, но свали и розовите очила ;)
Какво трябваше да направя според теб? Да си замълча и да оставя някой самозабравил се от власт тинейджър да се правораздава несправедливо ли? Не, не съм от хората, които си мълчат и съм доста борбен по душа. Не си личи, защото винаги съм бил тих по срещите, но не е имало причина да съм друг :-)
Както сам си прочел, написал съм всичко! Нищо не съм спестил. Нямам фирма, не ми е бизнес това, не търгувам с този форум!
Пак ще го напиша: Ако съм продал 6 неща чрез обяви в този форум, за поне 60 съм съм съдействал без обяви, по лично желание на човека! Продавал съм неща (гуми, ГСМ) на познати, които нямат достъп до подобен форум. И това ли е нарушаване на правилата?
Трябва ли да плащам като търговец, защото евентуално може да се наложи да продам нещо през годината?
Ако това са нарушения, то затрийте целия раздел "Продава". Има поне 20 човека, които са много активни "търговци", но не са с платени обяви :-)

Евала ти правя за търпението и желанието, с което си зареден, както и вярата за светлината в тунела, но според мен нещата тук са изпуснати доста и ще е необходимо много повече време да бъдат оправени, отколкото отне създаване и популяризирането на форума.
За да не съм голословен, сам ще се убедиш от мнението на Модератора, както и на неговия отговор в темата.

Крис,
На твое място щях да си замълча или поне да не мажа филията с черпак ;)
Не ми изопачавай думите или поне не го прави публично!
Годините и стажа, колкото и да не ти се иска, са в моя полза. Все пак и аз съм бил на твоите преди време и разбрах какво съм представлявал едва, когато отминаха ;) За съжаление е така в живота. Дали го приемаш или не, твой избор.
Ако беше активен, дали щеше да оставиш спорната обява 6-7 месеца?
Ако беше компетен, дали щеше да ми изтриеш и другата обява?
Ако взимаше адекватни решения, дали щеше да регистрираш мними юзери и да ми изпращаш запитвания, за да ме проверяваш?
На тези въпроси е хубаво да си отговорят хората, които са ти гласували доверие и са ти дали правото да поддържаш ред. Тогава да преценят дали моето искане е логично и резонно. Това ще бъде тест и за тяхната мъдрост :)

Няма как да знаеш, но и аз съм бил Модератор в този форум и имам представа от твоята гледна точка.
Никога не съм изпускал ситуацията до подобни размери!
Никога не ми се е налагало да наказвам потребител!
Винаги съм поддържал добрия тон в раздела!
Никога не съм злоупотребявал с правата си и съм гледал да бъда обективен на 100%!
Имал съм ситуация, в която съм се извинявал на потребител, защото към дадения момент не съм бил прав!
С няколко думи - егото никога не ми е пречило да упражнявам правата си ;) При теб този момент още не е настъпил и си личи от отговора ти :) Аз проблем с мястото където живея нямам и това не ми е комплекс!

Не ме обвинявай в интриги, защото търсенето на права не е интригантство, а право на всеки! В БГ нещата са извергнати и всеки подобен акт се третира като интрига, нарушаване на личното спокойствие или някакъв друг абсурд.
Не е нагло да искам да ти свалят правата, мое гражданско право е!
Виж си изказването - "рина боклуци 24/7". Пак доказваш липсата на готовност и компетенция да поемеш подобна отговорност :-)


Излезе, че всеки който не е на твоето мнение е интригант. Търсиш под вола теле, а нито годините ми и стажа ти в този форум са нещо с което да парадираш в твоя полза.


1. Такова нещо - няма.
2. Не мисля, че мога да се възползвам по някакъв начин от положението си, освен да помагам.
3. Тук удари на камък, ако става въпрос за мен.
4. Тона ми е напълно подходящ и приятелски, още повече в цитираната от теб извадка.
5. Върни се на 1.

Нагло е да искаш от модератор, който рине боклуци 24/7 сваляне на права, само и само да си задоволиш накърнената гордост ... просто е нагло ;)

Не си ми накърнил гордостта, защото тук нямам интереси ;)
Постигнал съм доста в личен и професионален план, за което ми пука и за щастие няма как да се засегне от този форум или тази ситуация, камо ли от теб :-)

Тъй като смятам възрастта си за нормална, както и възпитанието ми за подобаващо, аз отстъпвам!
Момчета, вие сте прави!
Повече няма да пиша или да нарушавам културата и политиката на този сайт!
Надявам се да съм единственият и последен недоволен от вашите методи и тълкувания!

Надявам се и да не ми сложите бан, дори да не мога да чета, защото смятам да го правя? ;)


Едната страна трябва да се примири, защото просто двете неща не са съвместими !

Реших, че по-умният, трябва да отстъпи ;)

Григор,
това е още един назрял проблем, с който трябва да се справяте:

щом има КАРБ да събира пари... защо няма карб за членове
подадени молби преди 1 година без отговор....

Доколкото помня - КАРБ и форумът бяха създадени заради хората, а не за да правят пари, нали?

УСПЕХ! :bg:

mordohy
04-12-2009, 10:47
Че кошера се е разбунил е ясно!Че страрите времена няма да се върнат също!Продаването на два-три детайла с комерсиална цел си е кокошкарска работа,от където и да го погледнеш!Безкористната помощ все още я има и мнозина помагат без да се изтъкват!Правилно каза Бобо,че много от нещата не се виждат.Инвестиции за софтуер.инструменти,литература,а защо не и разходите за път,телефони,както и личните контакти!От дугата страна са дребните играчи,които и 5 лева да изкарат са доволни.Осмислили са си деня!
Сериозните играчи са в сериозния отдел и имат право да се сърдят за безчинстващите кокошкари!
Разликата между помагащите и кокошкарите,на пръв поглед е незабележима и от там,понякога се получават недоразумения.
Чудех се как да я формулирам и първото,което ми идва в акъла е разпасаност!Първо се изхождаме,а после търсиме тоалетна хартия и виждате ли ,все някой друг ни е виновен,че не ни е сложил такава!
Въодушевени,а може би не,посваме поредната тема целяща да облагодетелства цялата общност,без да се поинтересуваме,може ли или не може!
Точно там се прекрачва границата,понеже е неясно за мода,за какво става въпрос!Той е длъжен да защитава първо правата на всички,а после на конкретния човек!
На скоро имах следната ситуация.На лично ми се обади колега,който преди време е организирал закупуването от Англия на олекотени шайби за ТС.Бяха се събрали още двама,но им липсваше трети човек.Попита ме може ли да посне темата в техническия и ще има ли проблем!Така поставен въпроса ме постави в деликатна ситуация.Най-лесно беше да го насоча в купува-продава и да съм си чист и безотговорен!Там обаче нямаше да свърши работа.В тунинг и рацинг,може би,но отговорността ми беше натресена и си беше моя!Така,че му казах да го посне в техническия,а аз заключих темата и поясних да се разбират на лични или където им харесва!
В тоя случай юзера постъпи правилно и няма какво да му се каже!Ако го беше поснал,без да ми се обади,щеше да го отнесе!:sex:
После нека обяснява,колко алтруистични са били намеренията му!
В заключение искам да кажа,че трябва да има ред и колкото да са ни чисти намеренията,редно е да се консултираме,когато не знаем какво точно правим!
Пътя към ада е послан с добри намерения!

Kamen666
04-12-2009, 15:47
ето това имах предвид за бозичката :)

Grigor
04-12-2009, 17:23
Додо,
Не форума създава нас а ние него... каквито сме ние такъв ще бъде и форума ни... независимо дали ще са 2 или 5 форума.

BillyBoy`
04-12-2009, 17:44
Така е както казваш но има и една друга приказка че рибата се вмирисва от към главата понякога.Додо е прав че си търси правата и мисля че във конкретния случаи е прав.Дори колеги по сбирките се оплакват от въпросния модератор,така че мисля това не е единичен случаи,а и мисля че всеки има право да казва от кого и от какво е недоволен.

Grigor
04-12-2009, 23:54
това дали конкретната рибка се вмирисва от към главата или от към краката е много спорно (според мен), защото от една година се наблюдава следната тенденция:

- Започна налагането на някакви правила (те си ги имаше, ама не се спазваха).
- Последва масово негодувание (масово= 5-10 потребителя дето са в основата на повечето конфликти).
- последваха наказания според правилата
- Последваха клетви и декларации че повече няма да се пише и т.н. (знаеш заучените фрази във всеки форум).
- "лошите" модератори продължават да налагат спазването на правилата
- следват още нападки и декларации

И така до безкрай...

А сега ми кажи от главата или от краката е ? Аз въпреки че мисля, че проблема е по-скоро от към краката не съм 100% сигурен в това...

Пак повтарям - няма безгрешни хора. Това важи и за модератори и за потребители. въпросния модератор е един от най-строгите и мразените от потребителите - нормално е: колкото си по-строг.. толкова повече те мразят :-)

Това което мен лично ме интересува е да няма лично отношение. А както можеш да се досетиш всеки се оплаква от лично отношение (всеки си мисли че всичко е лично, ние сме държава от мачовци с ташаци като камбани).

Реакцията към Додо не е лична и има повод (за да не бъда разбран погрешно пак ще кажа - повода не значи виновен и т.н.!). И вместо да се разберем като нормални хора кой какво, кога, как и защо... Додо реши да декларира че няма да пише и т.н.
Всеки си решава какво да прави и защо да го прави. Всеки си решава дали да подхожда с рогата или не... никой от модераторите и админите не е полицай, пъдар или поп - просто следваме измислените правила по най-добрия начин който можем - това е. Хора сме и с нас може да се говори като с хора (стига страната отсреща да има желание за това...).

Bobo
05-12-2009, 11:38
това дали конкретната рибка се вмирисва от към главата или от към краката е много спорно (според мен), защото от една година се наблюдава следната тенденция:

- Започна налагането на някакви правила (те си ги имаше, ама не се спазваха).
- Последва масово негодувание (масово= 5-10 потребителя дето са в основата на повечето конфликти).
- последваха наказания според правилата
- Последваха клетви и декларации че повече няма да се пише и т.н. (знаеш заучените фрази във всеки форум).
- "лошите" модератори продължават да налагат спазването на правилата
- следват още нападки и декларации

И така до безкрай...

А сега ми кажи от главата или от краката е ? Аз въпреки че мисля, че проблема е по-скоро от към краката не съм 100% сигурен в това...

Пак повтарям - няма безгрешни хора. Това важи и за модератори и за потребители. въпросния модератор е един от най-строгите и мразените от потребителите - нормално е: колкото си по-строг.. толкова повече те мразят :-)

Това което мен лично ме интересува е да няма лично отношение. А както можеш да се досетиш всеки се оплаква от лично отношение (всеки си мисли че всичко е лично, ние сме държава от мачовци с ташаци като камбани).

Реакцията към Додо не е лична и има повод (за да не бъда разбран погрешно пак ще кажа - повода не значи виновен и т.н.!). И вместо да се разберем като нормални хора кой какво, кога, как и защо... Додо реши да декларира че няма да пише и т.н.
Всеки си решава какво да прави и защо да го прави. Всеки си решава дали да подхожда с рогата или не... никой от модераторите и админите не е полицай, пъдар или поп - просто следваме измислените правила по най-добрия начин който можем - това е. Хора сме и с нас може да се говори като с хора (стига страната отсреща да има желание за това...).

Аз съм съгласен с всичко написано НО, определено Додо не е от тия 10 човека и го знаеш добре ;) Определено като гледам кореспонденцията човека се е опитал да комуникира като с човек, ама насреща стена! Прочети първо кореспонденцията и после пиши принципи;)

Galeano
05-12-2009, 11:54
А не е ли по разумно първо да се предупреждава на лични "недей да правиш така щото е забранено" и чак след това ако няма реакция да се наказват потребителите?

BillyBoy`
05-12-2009, 15:40
Не съм коментирал дали е строг или не , дали бърка някъде или не,тъи като мисля че аз нямам право да коментирам неговите деиствия,това може го направи само ръководството и хорато които имат по висока власт тука във форума:th_up:а само отчитам факта че това е поредния колега които е недоволен от неговите деиствия,тогава вече мисля че има проблем и колкото по бързо се открие и разреши тоя проблем мисля за във бъдеще ще има по малко проблеми ,неразбории и излишен спам;-)

mordohy
06-12-2009, 20:08
Е как няма да е поредния недоволен от тоя мод,като въпросния мод е от най-стриктните и най-работоспособния!Няма как да е другояче!Съвсем статистически е логично и вярно!

BillyBoy`
06-12-2009, 21:55
Е как няма да е поредния недоволен от тоя мод,като въпросния мод е от най-стриктните и най-работоспособния!Няма как да е другояче!Съвсем статистически е логично и вярно!Няма да се цитирам просто прочети внимателно какво съм написал.

RoMAN
07-12-2009, 04:31
Додо,
Не форума създава нас а ние него...

Tова ми звучи като демокрация. В демокрацията нещата се подлагат на гласуване. Ми нека да направим едно гласуване и потребителите във форума да гласуват дали да остане въпросния мод на длъжност или не.

MrX
07-12-2009, 08:04
Tова ми звучи като демокрация. В демокрацията нещата се подлагат на гласуване. Ми нека да направим едно гласуване и потребителите във форума да гласуват дали да остане въпросния мод на длъжност или не.

Не си насилвай късмета!
Не потребителите гласуват кой да е мод и кой не!

mordohy
07-12-2009, 10:56
Не си насилвай късмета!
Не потребителите гласуват кой да е мод и кой не!


И освен това,мнението на мнозинството е винаги погрешно!Знаели са го още древните!

Dodo 155
07-01-2010, 10:31
Малко да съживя темата ...

Към Григор и Пруф:

Още чакам отговор, относно комерсиалната тема на Модератора, който продава части без да си плаща!
Как да тълкувам мълчанието ви?

Не исках да пренасям диалога тук, но сигурно е единственият начин да получа някакъв отговор и хората да разберат как стоят нещата!

Ma7e4k0
07-01-2010, 14:08
За 5 стикера по 5 лв може да ми заключи темата, ама за неговата морга от 33-ки нищо не казвате...

Dodo 155
07-01-2010, 14:59
За 5 стикера по 5 лв може да ми заключи темата, ама за неговата морга от 33-ки нищо не казвате...
В един култов фолк хит се пееше "За кокошка няма прошка, за милиони няма закони".

Все пак и аз искам да знам защо си търгува БЕЗПЛАТНО части и то не една или две :grin:

Крис, we got you :super:
Доколкото помня, модераторите не се ползват с подобни блага :big_flowers:

Има и други пикантерии, но когато му дойде времето ;)

Kris
07-01-2010, 16:12
Аз за разлика от теб мога да докажа количеството на частите си. Това дето си го мислиш няма да се случи, ако ли пък се случи ... спокойно може да закрием Авточасти и аксесоари щото разлика между мойта и другите теми за части няма!

Ако искаш може да те прибавя към приятели в AO:yes:

Memento
07-01-2010, 17:58
Абе тоя форум мн на сериозно сте го взели.Я излезте от филма :D :D :D.Чак се дебнете кой какво продава и се докладвате на модераторите.Модераторите пазят 2 тунерски фирми да не се изтрепят.Модератор банва шефа на карб,който пък е собственик на форума,а уж не е(или там квото е).Тука е яко фън заклевам се :).Така да обобщим сюжетните линий.
1.Всички вс крис
2.Екстремистите срещу черни ангели
3.Нео(матрицата) срещу руското разузнаване(кгб)
4.Дизел вс бензин.
5.Алфа ромео вс всички др
6.Няколко междуличностни борби.
7.Кокошкарски продавачи вс фирмени ли кви бяха там дето си плащат.
И тн...Ако съм пропуснал някоя сюжетна линия може да я допълните.

ФЪН да става :).

ЗМЕЯ!
07-01-2010, 18:32
Напълно подкрепям Dodo155,Ma7e4k0 и всички останали потребители oщетени по някакъв начин от модератора Крис!!!

Неможе да има правила за oбикновения човек, а за онзи дето се вика "модератор" да няма!!!
Григор и Пруф да земат да си свалят розовите очилца и да погледнат на нещата от справедливата им страна...крайно време е вече!
Казвам го като човек, който държи пред правилата всички да са равни!!!
А не разни ми модераторчета да са по-равни от останалите, да продават комерсиално авточастите си във форума без да плащат за това, както е по устав, а и за да се спре на време все повече наддигащата се вълна от недоволство!!!

Напълно недопустимо и подигравателно е въпросния модератор Крис да си позволява изказвания от сорта:

"т'ва дето си го мислиш,нема как да стане (т.е. и да пееш Пенке кой ли та слуша)...а и да стане раиш'ли по-добре да закрием еди коя си директория от форума" !!!

Колеги управници на форума, моля за сериозно внимание към темата!!!

Old Fox
07-01-2010, 18:57
Веселба.
Кои ша да са тия ощетните(о да пише се с "о") от Крис? Щото Мазечко и Додо не са. Да не говорим, че нямат наказания, а са им изтрити само темите. Стига сте повтаряли едни и същи глупости. Крис не е търговец, проверено и лесно доказуемо. Същото обаче не важи за горните двама.

Dodo 155
07-01-2010, 18:58
Аз за разлика от теб мога да докажа количеството на частите си. Това дето си го мислиш няма да се случи, ако ли пък се случи ... спокойно може да закрием Авточасти и аксесоари щото разлика между мойта и другите теми за части няма!

Ако искаш може да те прибавя към приятели в AO:yes:
Ами хайде да ни докажеш - на всички, защо купуваш 33-ки и ги разглабяш? Да не ти е хоби?
На това какво му казваш и колко ли са частите тук: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37016 :naughty: Гледам, че постоянно актуализираш темата, но си триеш постовете, за да не бие на очи, а :grin:
Или може би трябва да питам човекът, който ти е продал последната 33-ка, а? :grin:
Голям тарикат го раздаваш, но сам си го натресе :grin: От друга страна виждаш колко си "популярен" и какъв "любимец" си на всички :grin:

За мен е достатъчно красноречив фактът, че Григор и Пруф не ми отговориха на въпросите, когати им изпратих твоята тема. Нещо си ги омаял и не смеят да ти кажат копче, явно :grin:

И ... пази Боже от такива "приятели" като теб! Нито си ми на годините, акъла, положението и т.н. ;)
Моля те не ме добавяй никъде, защото не ми дреме за теб :grin: Особено в АО, където ме е срам да казвам от къде съм, че ми говорят странно като разберат. Явно някой сънародец се е насрал вече там и хората са резервирани.

УСПЕХ, търговецо :grin:

Kostadin`
07-01-2010, 19:36
Ставате смешни вече с тези теми за конспирации.Колкото до Крис,момчето е много разбрано и коректно.

Kris
07-01-2010, 20:25
Ами хайде да ни докажеш - на всички, защо купуваш 33-ки и ги разглабяш? Да не ти е хоби?

Като си толкова заинтерсован мога да ти пусна едно телефонче да си поговорим, или домашен да ти оставя ? Циркаджийската тука дето я правиш само забавлява адвокатчетата, сещаш се добре щото това ти е и целта.

BillyBoy`
07-01-2010, 20:38
Като си толкова заинтерсован мога да ти пусна едно телефонче да си поговорим, или домашен да ти оставя ? Циркаджийската тука дето я правиш само забавлява адвокатчетата, сещаш се добре щото това ти е и целта.Аз не виждам какъв цирк е направил колегата,просто търси справедливоста,аршина трябва да е еднакъв за всички,или някои се ползват със привелегии.zmeycho много правилно се изказа.

drajko145
07-01-2010, 21:35
Абе хора защо се излагате ?! Маината му и толкова,аз защо не пиша никаде, защото винаги някои ще ти се заяде и просто не искам да си образувам нерви. Така че си го турете на ку*о !

Dodo 155
07-01-2010, 21:36
Като си толкова заинтерсован мога да ти пусна едно телефонче да си поговорим, или домашен да ти оставя ? Циркаджийската тука дето я правиш само забавлява адвокатчетата, сещаш се добре щото това ти е и целта.
Аз телефона ти мога да го взема от други места, ако ми трябва, но ... не мисля, че ще се наложи някога - нямам какво толкова да си приказвам с теб ... много сме различни като интереси, акъл и т.н. :grin:

Все пак чаках 3-4 седмици да вземат решение за теб или да ми отговорят, но мина доста време и реших да не чакам повече :grin:
От друга страна съвсем случайно научих кой ти е продал последната 33-ка ... наскоро :grin:

към OldFox: Като са проверени нещата, защо никой не ми отговори? :grin:
Аз мога да ти кажа защо - липса на оправдание :grin:

drajko145
07-01-2010, 21:44
Аз телефона ти мога да го взема от други места, ако ми трябва, но ... не мисля, че ще се наложи някога - нямам какво толкова да си приказвам с теб ... много сме различни като интереси, акъл и т.н. :grin:

Все пак чаках 3-4 седмици да вземат решение за теб или да ми отговорят, но мина доста време и реших да не чакам повече :grin:
От друга страна съвсем случайно научих кой ти е продал последната 33-ка ... наскоро :grin:

към OldFox: Като са проверени нещата, защо никой не ми отговори? :grin:
Аз мога да ти кажа защо - липса на оправдание :grin:


Просто не си "удобен" на някои хора явно за това си правят пас! :) Явно хората като теб които си държат на правото да говорят нещата с истинските им имена не се адмирира, но за мене си абсолютно прав в това което говориш. ПОЗДРАВЛЕНИЯ !

Kris
08-01-2010, 00:11
Телефона ми го има и в темата, ако решиш - звънкай

ЗМЕЯ!
08-01-2010, 00:58
Телефона ми го има и в темата, ако решиш - звънкай

Бреййй ужасно ми е любопитно какво ли толкоз ще си кажете по телефона?!? :gruebel:

Може би Крис най-любезно ще сподели от къде точно си е закупил последната бракувана Алфа за личната си автоморга или колко мнооооого потребители от форума са се възползвали от неговите супер изгодни предложения...?!?

А може би пък ще реши да се похвале кооолко щастлив и доволен е останал Крис след успешно продадените авточасти чрез форума... :naughty: иии как с най-голямо удоволстие и чест ще продължи да го прави и за напред...РАЗБИРА СЕ само и единствено в името и интереса на обикновения потребител...ЕДВА ЛИ!!!

Old Fox
08-01-2010, 08:10
Просто не си "удобен" на някои хора явно за това си правят пас! :) !

Параноята се лекува само с много силни хапове, не и се поддавайте така лесно.
Няма неудобни и съвсем няма обикновени и необикновени потребители. Нека хора, които нито са запознати с проблема, нито имат отношение, нито нищо, да не подклаждат излишни дрязги. Всички са обикновени включая и модераторите.

Dodo 155
08-01-2010, 08:29
Параноята се лекува само с много силни хапове, не и се поддавайте така лесно.
Няма неудобни и съвсем няма обикновени и необикновени потребители. Нека хора, които нито са запознати с проблема, нито имат отношение, нито нищо, да не подклаждат излишни дрязги. Всички са обикновени включая и модераторите.
Off: Параноята не се лекува! Тя е психиатрично състояние, а лекарствата могат да я притъпяват само :grin:
Аз лично не пиша по теми, когато не съм подготвен :grin:

Все пак ще ми даде ли някой отговор на въпроса: Каква е тази тема - комерсиална или не и защо? http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37016
Дори и правилата за Ъп-ване не са спазени (снимката по-долу). OldFox ... и това ли е параноя или имам нужда от смяна на диоптъра? :grin:

Крис: Има една тема "Доволни/Недоволни купувачи/продавачи" ... ще постна няколко неща там за теб от хора, с които си имал вземане/даване ... пък нека потребителите да преценят сами :grin:

п.с. Надявам се сте осъзнали, че няма да се примиря с това? Смятам да изразя с факти и доказателства всичко, което става в този форум, за да знаят непросветените :grin:

Kamen666
08-01-2010, 09:22
Абе то и аз помагах на потребителите но........
щом съм имал повече от два носача...темата трябваше да се плати и да стане комерсиална,независимо,че цените бяха доста под магазинските.
И nikola nikolov също има няколко коли на части,но си плаща за темата..

fiore
08-01-2010, 15:21
Що се заяждате с крис? Той е прав и всесилен. За него не важат правилата , както и за много други продавачи, за които основния поминък е търговия с авточасти , но се подвизават в безплатния раздел. ( защо ли?)

Sunny
08-01-2010, 20:55
Mи маму му стара закрийте го шибния раздел Купува/Продава и който иска да си продаде нещо да си плаша 1-2-3-4-5 % на форума за всяка продадена стока и така ......

mordohy
09-01-2010, 18:52
Като гледам,пак сте нацвъкали яко!Някои хора,явно не са били пердашени като малки,нито са били в казарма,спортували нещо и изобщо да са се научили,че освен забавления и собственото им ЕГО има и правила,които са за да е живота по-лесен на всички в дадена общност!Това означава и,че понякога трябва да се откажеш от нещо,за да получиш друго.Безплатно е само сиренцето в капана за мишки!Личностните нападки са недопустими!Те стават само по телефона или на живо!Раздела е по-либерален,но си има и граници!Правилата са валидни за всички и на който не му харесват и ги нарушава-ще бъде наказан.
Какво означава :"Без предупреждение"!?
Предупреждава се юзер,който е от скоро и няма още нито ориентация,нито е запознат добре с правилата и тънкостите им.
Юзер,който има над 200-300 поста или е от поне 6 месеца,би трябвало да се ориентира добре,въпреки,че не виждам,каква ориентация трябва да има,за да показва елементарно възпитание и уважение към отсрещния!

За тия,които искат непременно да са предупредени-ето!
Предупредени сте!

JORDI
09-01-2010, 21:45
Едвам се стърпявам да кажа, че много колеги отново се правят на по-големи католици от Папата, обаче още не съм прочел някой категорично да е отговорил на колегата Dodo 155. "Вождовете" нека знаят, че ще си загубят аудиторията ако не се вслушват в "индианците си" и да питат /няма нищо срамно ако не знаят или не се сещат / за неща, когато ще се вземат важни решения засягащи всички! И като пример ще ви кажа 2 неща:
* Първо щом Dodo 155 болезнено поставя на показ проблема си във форума, а други хора му предлагат да се разберат по телефона, а трети хора мълчат и гледат сеир, значи Dodo е открит и честен, а другите прикриват нещо!
* И Второ / един безплатен и некомерсиален съвет/, променете правилата за раздела като щом се продават нови части на цени по-ниски от магазинните, то това да се смята за един вид услуга и да не се плаща такса. :grandpa:

Dodo 155
09-01-2010, 21:53
Като гледам,пак сте нацвъкали яко!Някои хора,явно не са били пердашени като малки,нито са били в казарма,спортували нещо и изобщо да са се научили,че освен забавления и собственото им ЕГО има и правила,които са за да е живота по-лесен на всички в дадена общност!Това означава и,че понякога трябва да се откажеш от нещо,за да получиш друго.Безплатно е само сиренцето в капана за мишки!Личностните нападки са недопустими!Те стават само по телефона или на живо!Раздела е по-либерален,но си има и граници!Правилата са валидни за всички и на който не му харесват и ги нарушава-ще бъде наказан.
Какво означава :"Без предупреждение"!?
Предупреждава се юзер,който е от скоро и няма още нито ориентация,нито е запознат добре с правилата и тънкостите им.
Юзер,който има над 200-300 поста или е от поне 6 месеца,би трябвало да се ориентира добре,въпреки,че не виждам,каква ориентация трябва да има,за да показва елементарно възпитание и уважение към отсрещния!

За тия,които искат непременно да са предупредени-ето!
Предупредени сте!
Колега,
никой не е обръщал флага наопаки, спокойно ;)
Недей на сила да ескалираш нещата ;)
Напротив!
Борбата за справедливост и ред винаги е тълкувана като опит за революция или липса на култура и възпитание :-)

Ти на това - публично и фактологично изразяване "нацвъкване" ли му казваш? Давай го по-човешки, че май не съм единственият тук, който не се радва на някои неща! По-долу ще видиш едно от доказателствата ;)
Зад всеки ник на юзър стои човек с име, достойнство и чувства! Не го забравяй! Лесно е да си пишеш с машина и да категоризираш масата от собствената си камбанария.

По твоята логика какво трябваше да направя, когато знам, а дори наскоро научих доста пикантни за управата на форума неща? Да си мълча ли?
Мълчах си до скоро ... вече няма да се примирявам с този цирк!

Като управа на форума може да почерпите пример от други български и чужди форуми - какво те правят за членовете си, какво правят за юзърите, как се позиционират като форум и т.н.
Урок не смятам да ви държа :-)

Пример ... според теб, както и останалите модератори, дали Крис (Модератор) е нарушил правилата за продажба, както и правилата за ЪП-ване на обява?
Както сам написа
Юзер,който има над 200-300 поста или е от поне 6 месеца,би трябвало да се ориентира добре,въпреки,че не виждам,каква ориентация трябва да има ...
При тази ситуация, дали модератор познава по-слабо и има нужда от ориентация? Според мен е само борба с думи ;)

Колкото до възпитанието ... ами не е възпитано да се пишат нападки на ЛС, СМС или по телефона, както предлагаш :-) По възпитано е да не бъдат скатавани, а решени публично, за да няма после "Ти не ме кефиш и бан!" или еди кой си плете интриги.

Май няколко човека много на сериозно са се взели и щом е така, както казваш
Правилата са валидни за всички и на който не му харесват и ги нарушава-ще бъде наказан. ... въдворявайте ред и във вашите редици :-)

BTW: Доста хора във форума не смеят да говорят, за да не бъдат наказани, предупредени, баннати и т.н. Получих няколко ЛС-ния и за да не бъда голословен, прикачам едно, получено вчера. Тъй като юзърът не иска да пише публично, негово лично и законно право, съм скрил някои факти :-)

Бях решил да не пиша вече, но така само ще работя в интерес на неправдата, а не в интерес на юзърите.
Благодаря на човека, който ме накара да се замисля и да не се предам на някаква интрига и нападки!

В главата ми се върти една много интересна идея и смятам да я реализирам скоро :-)

Драги Господа, сами си направете извод от думите на юзъра по-долу и свалете най-после розовите очила. По-добре късно отколкото никога!

Old Fox
09-01-2010, 22:07
Правилата за ъпване не са нарушени. Разминаването е с един час. Аз например никога не съм трил обява заради предсрочен ъп с един час(някои и с 5 часа ги оставям ако са от предния ден). Колегите също не го правят.

Dodo 155
09-01-2010, 22:53
Правилата за ъпване не са нарушени. Разминаването е с един час. Аз например никога не съм трил обява заради предсрочен ъп с един час(някои и с 5 часа ги оставям ако са от предния ден). Колегите също не го правят.
"Обявите не могат да се "ЪП-ват" преди да са изминали 24 часа от публикуването им
След това дадена обява може да се "ЪП-ва" само веднъж на 24 часа"

Правилото е нарушено, а това, че ти правиш компромис, е друг въпрос!

BTW ... Лично Pinky ми е трил ЪП-ване от една обява, защото бях подранил с час и малко, заради объркване от форумния часовник. Не бих го споделил (все пак мина сигурно година), ако не беше повдигнат въпросът ;) Колегата си беше прав на 100% и го приех абсолютно нормално!
Сам виждаш, че не това е тема на този спор ;)

Все пак не отговаряш на втория казус: "От 01.01.2008 всички обяви с комерисален характер стават платени."
Дори е използвана думата характер, която може субективно да тълкува значението на думата комерсиална и да затруднява или изкривява волно или неволно преценката от страна на модератора в дадена ситуация :-)

soldier
09-01-2010, 23:01
Абе мислих да не пиша, но така човек като си мълчи не постига нищо.
Прилагам отговор от Крис от преди половин година. Попитах го аджеба защо след като life style беше 2рата регистрация на въпросния юзер и за да бъда по-конкретен му показах доказателства, той го банва за 3дена, а не за винаги както е по правила.

Повече няма да коментирам :cheers:

soldier
09-01-2010, 23:04
А ето и отговор на следващия ми въпрос, който не е толкова от значение, но отговорът му е показателен.

italfen
10-01-2010, 02:16
Ако почнат с точност да се спазват форумните правила ще стане така, все едно всички да почнем с точност да спазваме ЗдПП ...
Доста отдавна съм регистриран и аз лично съм доволен от модераторите...

Kris
10-01-2010, 02:20
Щом управата с розовите очила дето ме закриля и стои зад мен реши да не затвори темата, ще трябва пак да пиша тук.

-Това за гумите е буквално съчинена глупост, ама фанал съм се на хорото вече и ще го играя. Единствените гуми които не са били първа хубост за продажба от мен бяха двете 14ки от алфата която блъснах. На едната имаше забележка по борда. Мисля Мариан ме попита за състоянието. Казах му всичко, след което каза че си е намерил други или, че ще мисли. След няколко дена ги продадох на едно момче от Варна, което си ги кара на колата без проблем. На кръв Мариан не съм гледал, никакво взимане даване не съм имал с него за да имам каквото и да е. От това по-ПРОСТО не мога да отговоря на тая безумна глупост.

-За 24 часовия ъп - масово се ъпва около 24тия час. Това, че Пинки те е предупредил си е негово решение, от доста време пък и не е модератор. Може да разгледаш форума и да видиш, че ъп-ове дори около 20-1вия час се оставят. Предупреждение се налага на най-наглите с по няколко ъп-а на ден, като вече повечето се научиха кога се ъпва.

-Ами мойта морга ли ? Очарован съм за интереса към манията ми по 33. Познаваш Тихомир от Разград, ами ще ти кажа същото каквото и той. Исках да взема салона и волана на пермамента, той искаше да заминат двете коли на цяло. Обяви ми една цифра за салона, която не ме устройваше. Уговорих едната кола да я вземе един познат, след което отидох и ги докарах във Варна. Свалих си салона и волана от пермамента и сега чакам от София един приятел да дойде да вземе колата. В момента имам една стая резервни части за колата ми, които съм пуснал също за продаване. Ако не вярваш, много лесно може да се провери, ама не ти стиска защото знаеш, че морга нямам и няма и да имам.

-Темата ми е по образец с подробни цени, снимки и кординати. Така съм решил да я направя, обявите тип http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42974 не ми допадат. Слагам се на мястото на човек, който се нуждае от конкретна част. Мненията от темата се трият, защото искам темата да е чиста, без натрупани ъп-ове и излишни въпроси. Ако някой мод му се рови в коша, нека извади всичко от моята тема да се види черно на бяло.

-Твоята тема с диференциалите беше махната след съгласуване с мод. екипа. Материали от мод. раздела не се вадят и не смятам да нарушавам това за да ти докажа. Ясно е, че една индивидуална нападка срещу мен е по-лесно да мине, от колкото срещу екип от модератори.

-Колко си удобен на някой или не, аз нямам никаква идея, защото нямам отношение с никой от хората които движат клуба или търговията тук. Нямам и намерение да влизам в търговията с части за да си правя някакви бъдещи сметки с премахването на обявата ти. Очеизвадно е, че искаш някакъв вид реванш и възмездие затова, че 20 годишен младеж ти налага правила.

-На Камен двата носача ги виждаме сега в платената му тема колко са били два - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37446 Точно той и Фиоре решиха да доомажат положението... ми евала колеги, дето сте заключили за 3 месеца две теми. То и така си е най-добре, затова и вече не си давам зор да наказвам и да чистя темите. Чакаме с нетърпение УС да се решава кой остава и кой не.

-soldier_vl ... браво, евала! Маврут, лайфстайл и всичките производни отдавна са баннати, друг е въпроса, че целия мод екип беше наясно с работата около него. Още когато станах мод, Пруф ме попита и му казах истината. Още повече разделите в които главно пишеше глупости, не бяха модерирани от мен. За къф чеп тогава ме нападаш с това, и при положение, че съвсем приятелски реших да ти отговоря на въпрос, който изобщо не те бърка.

Dodo 155 - просто се защитавам пред аудиторията, не възлагам надежди по някакъф начин да вникнеш в това което написах. Също така не карам никой да ме защитава, колкото по-малко адвокати, толкова по-добре. Що се отнася пък до наказания след изказване на мнение, както виждаме ... никой не пострада след всичко казано за мен, чувствайте се свободни да говорите, но подкрепено с доводи и по темата.

Grigor
10-01-2010, 04:11
Ако не ми бяха писали на Скайпа да взема отношение (и то ми писа НЕ пряко замесен) нямаше и да пиша в тази тема... макар че май щеше да е по-добре да пиша преди доста време.
За да не пиша имаше причина, но си признавам че се получи грешка да не взема отношение толкова време. Искам само да кажа че причината не е личностни предпочитания или това че има замесен модератор - няма нищо общо с общоприетите причини.

Преди няколко дни имаше спор на тази тема между администраторите и от спора се видя, че има дупка в правилата или в критериите за тях. Правилата като цяло са доста доби и балансирани, но ето че и в тях се забелязват пропуски в следствие на грешно тълкуване и/или представяне.

Ако се разгледат двете спорещи страри Крис и Додо напълно безпристрастно и двамата имат малко или много поведение на търговци (според дефиницията за търговец в правилата на форума). При това положение махането на едната обява би било несправедливо. Това да се намесват отношения в случая от типа "аз познавам този и той не е" или обратното не е меродавно, защото освен че сне сме съдии... не искаме и да ставаме такива.

Според правилата на форума сега трябва да се махне и обявата на Крис докато не се разбере какво и защо става.

Въпроса е че ако махна двете обяви... никой няма да спечели, дори нормалните и необремененни от простотии потребители ще загубят, защото може да не намерят това което търсят в раздела.

до Додо: Извинявам му се лично за забавената реакция от моя страна и му казвам че пак може да си пусне обявата.

до Крис: ако искаш да продаваш дръж се като нормален потребител без права в раздела. Използването на модераторските права в собствената ти обява независимо с какви цели те прави неравнопоставен на останалите потребители в раздела, а това не е редно и няма да го допусна!

Докато не се докаже дали даден човек е търговец няма да се взимат мерки срещу обявите му. Честно казано ако някой много амбициран търговец успее да мине през всички модераотри и правила... халал да му е. Лично аз нямам намерение да си тровя нервите и отношенията с хората заради единични случай без доказателства (както казах - не сме и не искаме да сме съдии).

Предпочитам да има обяви и хората да могат да обменят части и да са доволни (това е целта на форума) от колкото заради 2-ма, които пренесоха на прекалено лично ново спора да изтрия техните и евентуално още някой обяви! Не защитавам Крис или Додо, просто мисля че това е по-правилното решение за всички.

Искам само да отбележа нещо, което убягва на много хора: от както затегнахме правилата в форума (и преди си ги имаше, но не се спазваха) започна едно масово недоволство - защо ? При регистрирането си в форума вие се съгласявате с правилата! Ако не сте ги чели и/или не ви харесват... това не е мой и/или наш проблем!

Крис е един от най-строгите модератори и повечето му действия са според правилата. Дори действието срещу Додо е продиктувано от правилата. дори Бобо беше пускал преди време репорт срещу Додо, но после бил разбрал че не бил търговец и т.н. (пак се връщам на това че не искаме и няма да се правим на съдии) !!!

Някой от модераторите са още нови и нямат достатъчно нерви и търпение с някой по-стари и устати членове на форума и това буди недоволство... да, така е. Хората ще се научат, но докато се предпочитам да са по-строги от колкото по-мекошави и позволяващи всеки да си прави каквото иска...

Според мен е много е тъпо и детско големи хора да се карат по този начин и да се държат така... няма значение кой е прав - просто е тъпо.

п.с.
Реакцията ми не беше забавенна, защото не исках да отговоря а защото не влизах често ннапоследък + ( признавам си за грешка) не бях видал че Крис се възползва от модераторските си права като частно лице.

Kris
10-01-2010, 06:12
Крис се възползва от модераторските си права като частно лице.

С чистене на ъпове както от мойта, така и от на други хора темите? Разбирам да я сложа важна тема, или да ъпвам през час ... това е използване. Неговата пък се възстановява поради ква причина, нали решихме че е комерсиална? Няколко пъти ти прочетох поста, ама нещо недоумявам цялата ситуация как се заформи.

Kamen666
10-01-2010, 13:01
-Ами мойта морга ли ? Очарован съм за интереса към манията ми по 33. Познаваш Тихомир от Разград, ами ще ти кажа същото каквото и той. Исках да взема салона и волана на пермамента, той искаше да заминат двете коли на цяло. Обяви ми една цифра за салона, която не ме устройваше. Уговорих едната кола да я вземе един познат, след което отидох и ги докарах във Варна. Свалих си салона и волана от пермамента и сега чакам от София един приятел да дойде да вземе колата. В момента имам една стая резервни части за колата ми, които съм пуснал също за продаване. Ако не вярваш, много лесно може да се провери, ама не ти стиска защото знаеш, че морга нямам и няма и да имам.

-На Камен двата носача ги виждаме сега в платената му тема колко са били два - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37446 Точно той и Фиоре решиха да доомажат положението... ми евала колеги, дето сте заключили за 3 месеца две теми. То и така си е най-добре, затова и вече не си давам зор да наказвам и да чистя темите. Чакаме с нетърпение УС да се решава кой остава и кой не.

Прочети отново поста ми и ще забележиш,че съм написал следното: "щом съм имал повече от два носача.."
Така както аз имам повече носачи,така и ти имаш доста части за продан,ето тук вече темата ти става комерсиална.
Ако искаш се пробвай ти да продаваш чисто нови части с цени поне 20% под магазинските,да си мислиш,че правиш услуга и накрая да си платиш за комерсиалната обява.
Дадох пример с nikola nikolov,и той има две стаи с части,но си плаща човека.
Ферариста също има няколко коли на части....къде му е темата? Плаща ли?
Лично мое мнение е,че на Додо темата му е с пъти по-некомерсиална,спрямо твоята.
Точно заради това реших да му прехвърля дифа в моята тема.
Човек решава да помага....и какво получава ?
А и не мисля,че е уместно споменаването ти кой,колко теми е заключил......Ако искаш да те пратим в някой глух раздел,да видим тогава каква ще е твоята активност ?
Или можеби трябва да се съревноваваме,кой ще заключи повече теми и ще изтрие повече постове...
Още нещо,замисли се дали всички които се оплакват оттеб,грешат?
Аз си мисля,че все един оттях има право за недоволството си.

Dodo 155
10-01-2010, 13:05
Григор,
Благодаря ти за намесата ... по-добре късно отколкото никога :cheers:
Мисля да не пускам темата за дифа отново (ако Крис прецени, да отключи старата и да я зачисти), Камен го сложи в неговата, както сигурно са видели останалите.
Има само 1 бройка и който иска да я купи може да ми звънне, за да се договорим (май звучи като реклама, но използвам случая). Тази част така и така ще се купи от някой рано или късно, а аз съм достатъчно дори на загуба вече, че няма значение дали ще стане днес, утре или след 3 месеца ... примерно.
От друга страна прочетох мнението на Крис
С чистене на ъпове както от мойта, така и от на други хора темите? Разбирам да я сложа важна тема, или да ъпвам през час ... това е използване. Неговата пък се възстановява поради ква причина, нали решихме че е комерсиална? Няколко пъти ти прочетох поста, ама нещо недоумявам цялата ситуация как се заформи. и виждам, че много лично го е приел самият той!

Крис,
Григор хвърли лулата на мира с неговия пост, но не възрастта ти, а манталитета и твоето ЕГО ти пречат да я изпушиш! Още 300 пъти да я прочетеш, пак няма да я вникнеш!

Сам си признаваш за наличието на многото части, комерсиалният характер на твоята обява и най-лошото е, че не намираш, доро в момента, смисъл на тази тема, спор или както искаш го наречи.
Това, че си триеш ЪП-ванията не е защото го правиш като Модератор, а за да не бие на очи.
Моята тема беше почиствана само веднъж за близо година! Не всеки ден, когато ЪП-вах :-)

Всеми си направи труда и провери колко върви една Q2-ка, каква окомплектовка има и от къде се купува читава такава и после се включвай със заключенията си, че съм търговец. Професията ми е в съвсем друга насока ... някой ден ще ти изпратя малко инфо за Dodo155, т.е. човекът, който стои зад този ник :-)

Още в началото на темата ми стана ясно какво е подбудило тези твои на пръв поглед действия, но както сам се убеди ... просто първична реакция от твоя страна. Гърмял си напразно :-)

Както и да е ... в крайна сметка нещата започват да се нареждат ...

Пускам това: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=621158#post621158
за да може хората спокойно да споделят какво ги интересува, притеснява, да предлагат спокойно без да се притесняват, че някой "строг" модератор ще ги набележи.
Това не е уникална идея на Dodo155, а нещо нормално, което на другите места е практика, подобрява комуникацията м/у юзърите и дава обективна възможност да се управлява една маса, форум и т.н.

Крис,
от личен опит ти казвам, че управленски (мениджърски) решения се взимат трудно, а не бързо и първично, и затова добрите мениджъри не са на 20 години :-)
Ето защо не разбираш Григор и какво го е накарало да напише това ;)

Kamen666
10-01-2010, 13:06
* И Второ / един безплатен и некомерсиален съвет/, променете правилата за раздела като щом се продават нови части на цени по-ниски от магазинните, то това да се смята за един вид услуга и да не се плаща такса. :grandpa:

Колега,това едва ли ще стане някога :)
Но или ще се плаща за такива теми (от всички потребители) или никой няма да плаща,за да няма накрая богопомазани и за да не пишем пак 5 страници гупости.

Kris
10-01-2010, 13:53
Крис,
от личен опит ти казвам, че управленски (мениджърски) решения се взимат трудно, а не бързо и първично, и затова добрите мениджъри не са на 20 години

Ами то е лесно да го разбреш като е в твоя полза, но здраве да е. Правете каквото смятате за добре, нямам претенции

Grigor
10-01-2010, 15:31
Крис,
не си разбрал... Ако погледнем чисто технически на нещата ползата от това което направих е за теб, а не за Додо.

За теб:
- Не ти се трие темата
- Не си предупреден и/или наказан

за Додо:
- Може да си пусне темата пак след 1 месец нерви

Но не съм го правил заради теб, а защото според мен това е правилното за всички - точка!

soldier
10-01-2010, 17:33
-soldier_vl ... браво, евала! Маврут, лайфстайл и всичките производни отдавна са баннати, друг е въпроса, че целия мод екип беше наясно с работата около него. Още когато станах мод, Пруф ме попита и му казах истината. Още повече разделите в които главно пишеше глупости, не бяха модерирани от мен. За къф чеп тогава ме нападаш с това, и при положение, че съвсем приятелски реших да ти отговоря на въпрос, който изобщо не те бърка.


Аз не те нападам просто показвам как за даден потребител, за който се знае,че нарушава правилата, те не биват прилагани. А основната теза на модераторския екип е, че наказват спрямо правилата на форума. В този случай не бяха спазени. Въпросния потребил си получи бана доста след като те бях попитал. Моят въпрос тогава беше отправен към теб, защото точно тогава той беше получил 3-дневен бан от теб, а не наказанието, което би трябвало спрямо правилата на форума.

Kris
10-01-2010, 17:39
Както Цветелин получи втори шанс, идеята и за него беше такава поне в моите виждания, ама си беше непоправим и хвана пътя. Все пак Григор каза точка по въпроса, не смятам, че е уместно да продължаваме спора. Ако някой се чувства задължен да ме обвини в нещо, да си отвори поне нова тема.

Grigor
10-01-2010, 18:26
Аз приключих въпроса за мен. Ако има нещо по темата - пишете.

Ако има нещо конкретно към Крис или друг човек - в друга тема

kristof_bg
07-02-2010, 17:10
Незнам дали е уместно да попитам тук , но все пак защо никъде няма или поне аз ен видях ценова листа за платените обяви? Например за 1 месец 25лв. за 3 месеца 60лв. Това последното като пример .... нямам си на идея какви са таксите , но си мисля че е добре да ги има написани за да се знаят от хората решили да публикуват платени обяви.

Благодаря за вниманието.

Old Fox
07-02-2010, 19:03
А така ето кой не чете правилата.
Ето тук са цените.
За под 6 месеца няма вариант да се заплати.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=3102

Sunny
07-02-2010, 20:32
А така ето кой не чете правилата.


Е аз не знам някой да ги е чел при регистрацията си . :busted_cop:

kristof_bg
09-02-2010, 14:46
Ами на първи прочит не намерих цените и затова попитах тук. Не би трябвало правилата на този форум да са коъ знае колко по различни от другите в които имам платени обяви , пък и аз не крия намеренията си да пусна именно платена обява ! Писах преди 2 дни на модератора ShoxXx както е казано в условията за платена обява , защото имам въпроси по някои от условията и чакам отговор... На мен не ми е спешно те повечето ме намират по другите форуми защото търсачките са голяма работа и пишеш каквото търсиш и ти го поднасят на крак :yes:. Благодаря за отзивчивоста на колегата който ми пусна линка .

Pinky
10-02-2010, 10:18
Съвсем наскоро имаше промяна в управлението на клуба и все още няма ясна процедура, което ще доведе до малко по-бавно процедиране. Все пак, за платени обяви може да се свързвате с мен чрез лично съобщение, а аз ще се опитам да задвижа нещата и мога да давам информация за развоя на нещата.

поздрави,
Живко

ПП Шокса не е модератор от доста време.