Log in

View Full Version : Каква пералня да си взема?



pent
31-03-2006, 00:01
Дойде и този ден ... трябва да избирам пералня, доста от вас имат мнение по въпроса, та ще се допитам за пореден път до вашия опит. Та въпросите са ми:

1. Варианта пералня+сушилня става ли за нещо?

2. Като марка какво ще препоръчате, аз съм се насочил към Кенди, какво ще кажете?

3. Оборотите колко са важни, струва ли си да се дадат повече пари за 1200 оборота?

4. Вариант с отвор отгоре как е?

Благодаря предварително 8)

156 m-jet
31-03-2006, 00:20
АЗ сам с Сименс пере и след това суши, супер доволен сам, мога само да ти я препорацам :D

Crusader
31-03-2006, 00:41
Мен ако питаш вземи си жена - пере, готви, чисти и едни други благинки прави дето не е много цензурно да ги споменавам :lol: :lol: :lol: , пък като я вземеш тя сама ще си избере пералнята и сушилнята и печката и мебелите и ....така до безкрайност ->додето се усетиш най много да ти е останало сам да си избереш цвета на летите жданти на Пасатора дето ще те накара да си купиш :lol: :lol: :lol:

А сега сериозно - каквато и пералня да вземеш е все тая, всички вършат една и съща работа, нещата обаче опират до тва коя ще я върши по-дълго, ма в крайна сметка няма да се жениш за нея я ->нали всички имат 3 години гаранция, тя кат работи толкоз си е отработила нейното и просто я сменяш --> това е мое мнение и не ангажирам никого с него!

wasp
31-03-2006, 08:39
Whirlpoo не си вземай :) аз съм с такава. Не че не пере - пере перфектно. Обаче толкова шумна пералня няма братче ... тва все едно самолет излита и после реактивните му двигатели чуваш. И други познати с такива се оплакаха от същото, аз бях намислил да я връщам.

Сестра ми взе Samsung, с някви сребърни филтри и чудесии, 580 лв някъде, със здраво електроника, имаше и звукови режими, отложени стартове, абе всички последни екстри. Много е доволна, мисля че и 3 години гаранция даваха.

pent
31-03-2006, 09:11
Да Самсунг също е вариант, но си мисля дали няма да сбъркам, защото тия правят 100 неща, едва ли са еднакво добри навсякъде?


:offtopic:
@Crusader, :) това за жената е идея бате, само дето мойта не е точно тип 'домакиня', но аз така си я харесвам, да ми е готина мацка, нека си мисли за маникюрите и прическите... 8)

:offtopic::offtopic:
пак се сетих да благодаря на колегата Иво(LuckyMan) за голямата помощ когато й ремонтирахме реното!

Alfamaniak
31-03-2006, 09:45
Ariston това е пералнята

EvgeniiM
31-03-2006, 09:51
Сименс е винаги по-високо един клас от италианските шитс , мойта е 8- годишна вече, по-новите са полска сглобка но не е никакъв проблем, средния клас без сушилня ти е 700лв , центрофуга над 800 оборота не ти е от никва полза . Самсунга не си заслужава цената . Мерцедеса е Миеле , но нали се сещаш там трябва да се разделиш с 2000 и нагоре

virusalfa
31-03-2006, 09:52
Колегата по-горе да не хвали немска електроника,ако обича! Най-доброто според мен е Зероват и Електролукс.А в допълнение на Алфаманиака казвам,че Аристон и Индезит ги прави един завод-собственик е фирмата Мерлони.От Техномаркет не си взимай-къде има упътване на кирилица-продукта е правен у Занзибар някъде!!! :idea:

п.п. После пак кажи,че има македонец,дето ръси глупости :!:

santo_traficante
31-03-2006, 10:03
??? ??????? ?? ????? ?? ???????? ????? ?? 1200??/???. ??????? ????? ????? ? ??????? ?? ?? ????? :D ???? ??? ??????? ?? ????? :D
________
Vaporizer (http://vaporizer.org/)

BatVas
31-03-2006, 10:10
Ами както казха колегите - Сименс е добра. В момента - от 4 години съм с едно Кенди - доста е безшумна (поне сравнена с тази с горния капак на Уърпул - ходих с един колега да си купува и посля я свързвахме и пробвахме)Та общо взето Кенди не е от скъпите и е добра. Чувал съм че Горение били добри, но нямам впечетления. АЕГ също съм чувал дибри думи - но последните две са мисля по-скъпи от Кенди.
Моя съвет е да не вземаш с горно отваряне (освен ако проблема е с мястото където ще я слагаш. Също така не търси с най-високите обороти на центрофугата (ако вземаш такава гледай да има възможност да я пускаш на ниските обороти ( 600об/мин) - иначе на високите много мачка дрехите - то не че моитре не са измачкани след като се сетя да ги извадя на другия ден ама това е друга приказка... :oops: :D :D :D

santo_traficante
31-03-2006, 10:24
??? ????? ????? ???????? - ?????? ? ?????. ? ??????? - ?? 4 ?????? ??? ? ???? ????? - ????? ? ???????? (???? ???????? ? ???? ? ?????? ????? ?? ?????? - ????? ? ???? ?????? ?? ?? ?????? ? ????? ? ?????????? ? ?????????)?? ???? ????? ????? ?? ? ?? ??????? ? ? ?????. ????? ??? ?? ??????? ???? ?????, ?? ????? ???????????. ??? ???? ??? ????? ????? ???? - ?? ?????????? ??? ?? ????? ??-????? ?? ?????.
??? ????? ? ?? ?? ?????? ? ????? ???????? (????? ??? ???????? ? ? ??????? ?????? ?? ? ??????. ???? ???? ?? ????? ? ???-???????? ??????? ?? ???????????? (??? ?????? ?????? ?????? ?? ??? ?????????? ?? ? ?????? ?? ??????? ??????? ( 600??/???) - ????? ?? ???????? ????? ????? ??????? - ?? ?? ?? ?????? ?? ?? ????????? ???? ???? ?? ???? ?? ?? ?????? ?? ?????? ??? ??? ???? ? ????? ????????... :oops: :D :D :D
?? 1200??/??? ?? ????? ???? ?????!???? ????? ?? 600 ?? ?? ??? ?? ??????? ??????.
________
Full melt bubble hash (http://trichomes.org/hashish/full-melt-hash)

Lucky
31-03-2006, 10:25
Да Самсунг също е вариант, но си мисля дали няма да сбъркам, защото тия правят 100 неща, едва ли са еднакво добри навсякъде?


:offtopic:
@Crusader, :) това за жената е идея бате, само дето мойта не е точно тип 'домакиня', но аз така си я харесвам, да ми е готина мацка, нека си мисли за маникюрите и прическите... 8)

:offtopic::offtopic:
пак се сетих да благодаря на колегата Иво(LuckyMan) за голямата помощ когато й ремонтирахме реното!

За нищо приятел.
Аз съм с Самсунг върти до 1000 оборота и не ти трябва сушилня, гледай казана да е неръждавейка а не там разните сплави.
Моята я ползваме вече 4 год без проблем.
За Индезит и Аристон не съм чул хубави работи,но нямам време да пиша.

pent
31-03-2006, 10:27
вчера даваха по новините на Нова, че от лятото ще вдигат цените на ел. уредите заради някакви Еко норми или нещо подобно... та ще гледам сега в събота да се обзаведа.

а като магазин, мисля Технополис, този след тунела на Люлин, то да не дърпам за опашката, ама някои имал ли е проблеми със сервиза им?

Също така разправят че тези новите перални, който са с електрники, след няколко години имали програми който спират да работят. Някакъв процесор бил за смяна който струвал колкото цялата пералня? Някой знае ли нещо по въпроса?

:offtopic:
virusalfa - :respect:

Lucky
31-03-2006, 10:30
Аз ч взех от там а и в Технолукса ги има и обслужването е по добро.
Колко по просто т.с. без електроника толко по добре :roll:

virusalfa
31-03-2006, 10:39
оня ден купувах и аз-от магазин "Модерен дом".Имат адрес в интернет.Собственика на веригата лично ходи в Италия всяка година да подновява договори и важното е за кой пазар е правена и откъде е внесена машината.Да не стане после-Голема фирма-бедно положение.Намери си магазин,дето да можеш да разчиташ на евентуално съдействие при повреда.

kris11
31-03-2006, 18:55
1. Варианта пералня+сушилня става ли за нещо?

2. Като марка какво ще препоръчате, аз съм се насочил към Кенди, какво ще кажете?

3. Оборотите колко са важни, струва ли си да се дадат повече пари за 1200 оборота?

4. Вариант с отвор отгоре как е?
[/quote]

1. Моето мнение е за такава. Не знам в какво живееш , но имай в предвид, че в дъждовно, мъгливо и зимно време прането няма изсъхване. Сушилнята си върши перфектно работата.
Ако е топло и слънчево като в Африка - не ти трябва сушилня.
2. Аз съм с "Конелиано" 800 оборота със сушилня от 1998г. Смених само 2 лагера за около 6лв и 1 семеринга за 10лв скоро.
3. Оборотите не са важни. На високи обороти прането се мачка много. Ако е неравномерно разпределено бързо се скапвт лагерите. Повечето от "новите" перални имат плавен пуск на центрофуга за разпределяне на прането , а именно това са ИТАЛИАНСКИТЕ "боклуци"
4. Ако е за заемане на по-малко място да. Според рекламите трябва по-малко да се разбиват лагерите, но практиката е на друго мнение.

Boby
31-03-2006, 19:35
Канди е истината! :th_up: За 18 години(на родителите ми е) сменени 2 лагера на двигателя за 8лв.Тиха е при центруфугиране няма и да трепне. :naughty: Тези новите не ги знам колко са добри, но аз домакински уреди ще купувам само Канди.

Crusader
31-03-2006, 20:01
Бре много разбирате от перални бре... :gayfight: :lol: :lol: :lol:

Boby
31-03-2006, 23:20
Бре много разбирате от перални бре... :gayfight: :lol: :lol: :lol:

Не е хубаво да си кон с капаци. :thumbup:

pumukle
01-04-2006, 02:39
Аз съм с Бош със сушилня и не мога да кажа нищо друго освен суперлативи......от 5 години я имам....никакви проблеми, но е доста скъпичка.......като я купувах беше към 2500 лв.

INTEGRALE
01-04-2006, 10:03
От 4 години в къщи сме с Индезит. И тоя "италиански боклук" си работи перфектно /да чукна на дърво де/- 800 об, без сушилня. с електроника- ел. везна за да определи количеството дрехи. Докато пусне центруфугата на пълни опбороти започва едно въртене на едната на другата страна, завърти леко , пък спре. Но като си го балансира прането е много тиха и без вибрации.

145
01-04-2006, 11:49
каквато и да си вземеш до 500-600 лева има гаранция поне 1 година

pent
01-04-2006, 12:11
благодаря ви за съветите

спрях се на Кенди и днес ще ходя да взимам една 1000 оборота, без сушилня... с екстри там, и това с 3 год гаранция....

ПС.
дано има мануал да прочета как се включва.... :roll:

Mury
01-04-2006, 22:46
благодаря ви за съветите

спрях се на Кенди и днес ще ходя да взимам една 1000 оборота, без сушилня... с екстри там, и това с 3 год гаранция....

ПС.
дано има мануал да прочета как се включва.... :roll:Па ако немоеш да я пуснеш ше переш у мивката :crazy:

virusalfa
02-04-2006, 20:08
благодаря ви за съветите

спрях се на Кенди и днес ще ходя да взимам една 1000 оборота, без сушилня... с екстри там, и това с 3 год гаранция....

ПС.
дано има мануал да прочета как се включва.... :roll:ЕГА няма мануал на български и на руски!