PDA

View Full Version : Няколко питания за Алфа Ромео 75 3.0 Америка



pla_y_men
03-12-2009, 22:19
Имам АР 75 3.0 и не мога да се преборя дълго време със следните проблеми:
-няма кой да направи читава диагностика на мотора...като знам какво може и как работи в момента...побърквам се. Единственият, който я докарваше в кондиция и си знаеше работата беше в "Юве сервиз" /май се казваше Емил?/. Нито сервиза съществува, нито Емо знам къде е...От 7-8 години не съм чувал за него.
-има вероятност и дебитомера да е заминал - има една графитна писта, която е доста поизтрита, ама няма ли вариянт някой да го види, да замери и да каже какво му е състоянието? В този ред на мисли търся дебитомер
-отдолу има какво да се поизкърпи, като ситуацията с левия рог е спешна. Години наред питам за читав тенекиджия...не се намери. Един-двама капути ми образувах нерви, ама това е минало.
Има и други неща за оправяне, но в резюме - търся диагностик /не сополкьо със стробоскоп/, дебитомер и тенекиджия. Бая народ сте, все някога и на вас ви се е налагало да борите изброените глупости.

Venci
04-12-2009, 02:52
Здравей колега! Предполагам колата ти е с инжекцион Джетроник. Ситуацията с диагностиката на тази антична техника е доста... уф не намирам правилната дума. Като начало няма куплунг за диагностика. За сметка на това, дебитомера има вариянт да се настрои и от мой личен опит казвам, че с малко повече търпение и внимание може да се постигне много добър резултат. Това комбинирано с цялостен преглед и реглаж на компонентите на инжекциона и настройка със стробоскоп може да възвърне вярата ти, че тази кола може да се движи нормално.
Горното ти го казвам като съвсем пресен преживял магариите на Джетроник-а на моята V6-ца.
Специално за дебила ще ти дам жокер, че спокойно може да ползваш от 2.5, като се настрои правилно ще си много щастлив с него.

robygas
04-12-2009, 10:02
Това с дебитомера от 2,5 си е така /не ,че и те растат по дърветата1/, плочката с пистите не става от нищо друго, поне аз не знам друга кола със същата. А сервиз ЮВЕ си работи малко по-нагоре по "Симеоновско" почти на "Околовръстното" в автокъща "А2".

pe6kata212
04-12-2009, 11:19
Венци е твоя човек,послушай го няма да сбъркаш.Относно роговете,имам цял кош в отлично здраве,ако имаш интерес свиркай.

pla_y_men
04-12-2009, 15:13
Здравей колега! Предполагам колата ти е с инжекцион Джетроник. Ситуацията с диагностиката на тази антична техника е доста... уф не намирам правилната дума. Като начало няма куплунг за диагностика. За сметка на това, дебитомера има вариянт да се настрои и от мой личен опит казвам, че с малко повече търпение и внимание може да се постигне много добър резултат. Това комбинирано с цялостен преглед и реглаж на компонентите на инжекциона и настройка със стробоскоп може да възвърне вярата ти, че тази кола може да се движи нормално.
Горното ти го казвам като съвсем пресен преживял магариите на Джетроник-а на моята V6-ца.
Специално за дебила ще ти дам жокер, че спокойно може да ползваш от 2.5, като се настрои правилно ще си много щастлив с него.
Съгласен съм, аз и сега съм с такъв от 2.5, оригиналния изпрегна преди около 8-9 години...Много си прав, че с цялостен преглед и реглаж нещата се получават, ама кой да го направи??? Аман от безхаберни и мързеливи диагностици - при Дунев все едно ми излезе 40 кинта един аванс...а за това и аз имам стробоскоп... Няма куплунг, да - и като видят такава кола и все едно им бъркам в задника...тупани.

Това с дебитомера от 2,5 си е така /не ,че и те растат по дърветата1/, плочката с пистите не става от нищо друго, поне аз не знам друга кола със същата. А сервиз ЮВЕ си работи малко по-нагоре по "Симеоновско" почти на "Околовръстното" в автокъща "А2".
Чух, че е там и може да погледна. Слуховете обаче говорят, че този Емо, който познавам го няма. Веднъж май някакъв Юлиян / май е собственика / се опита да се прави на знаещ и да прави диагностика и повече не искам да го виждам


Венци е твоя човек,послушай го няма да сбъркаш.Относно роговете,имам цял кош в отлично здраве,ако имаш интерес свиркай.
Има интерес, иска ли питане:wow:
Само да подкарам мотора както трябва и ще подпукам всичкия останал хардуер, барабар с роговете:bouncing_smiley:
Пичове, благодаря за бързата реакция. Нема начин да не се запознаем покрай тези автомобили, ще се радвам за което:bg: