PDA

View Full Version : странно чукане



sashoes gtv
03-12-2009, 23:53
здравеите колеги искам да ви попитам.имам GTV 2.0ts 150коня днес забелязах някаво почукване в мотора на празен ход от към страната на ремаците също така и ми вие някои обтегач или лагер я на помпата , хидравликата или компресора на климатика. възможнолие чукането да е от някои от тях. благодаряви.

ewm
04-12-2009, 01:19
Здравей колега , предполагам за чукането просто вариатора се обажда а пък за виенето при мене е хидравликата но при теб незнам :) .

sashoes gtv
04-12-2009, 19:12
благодаря за мнението тои се сменява или се ремонтира

Eraser
04-12-2009, 20:31
благодаря за мнението тои се сменява или се ремонтира


може и двата варианта аз лично си го ремонтирах при лисан и вече 8хил. км. нямам проблем.

sashoes gtv
04-12-2009, 22:03
а и аз съм от дружба

Zhivkov
05-12-2009, 18:03
И според мен е вариатора, но се пак се консултирай с някой, който найстина разбира и дано да е най-евтиното в слу4ая

sashoes gtv
05-12-2009, 19:37
ами аз затова питам във форума защото повечето маистори са некомпетентни.Давам пример имам и мазда мх-3 1.8 v6 и за маитап питам в един сервиз господин маистора. Маи нешто ми чукат клапаните да ги регулираме а тои ми отговаря ами то е много сложно на този мотор заштото трябва да се сваля колектора ама ако искаш по 5кинта на клапан ти ги регулираме. Клапаните са 24 на брои.Когато му казах че колата е с хидравлични повдигачи и се регулират сами.Тои ми казва а ми аз си мислех че е другия мотор.На този модел мазда всички мотори са с такива повдигачи.А сега за АLFATA ами от сорта счупено бутало,лагери на вала и още всякавви отговори от компетентните.Затова реших че колегите от форума са наи компетентни поради житеиския опит.

Alfredo
05-12-2009, 22:11
Препоръчвам ти да отидеш в някой от клубните сервизи тъй като хората си разбират от работата и ще ти оправят колата - безмислено е да се гадае какъв е проблема !

Ето ти линк към клубните сервизи:

http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

Повечето от колегите предпочитат Екстрийм сервиз или Лисан сервиз